021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
5/5 - (11 امتیاز)

دانشگاه سیه نا ایتالیا

دانشگاه سیه نا ایتالیا
University of Siena logo

اطلاعات کلی دانشگاه

فهرست مطالب

دانشگاه سیه نا ایتالیا را بهتر بشناسیم

دانشگاه سیه نا ایتالیا نیز مانند بسیاری دیگر از دانشگاه های ایتالیا، در نتیجه مهاجرت دانشجویان در قرن سیزدهم از دانشگاه بولونیا تاسیس شد. منشور دانشگاه سیه نا ایتالیا در سال 1248 توسط فردریک دوم روم، امضا و در سال 1252 توسط پاپ Innocent IV تأیید شد و در سال 1859 به یک موسسه دولتی تبدیل شد. سرانجام دانشگاه سیه نا (Siena) در سال 1240 به طور رسمی اقدام به پذیرش دانشجویان داخلی و بین المللی کرد و در قرن بیستم با گسترش گستره ای از دانشجویان مواجهه شد؛ تا اینکه امروزه آمار دانشجویان دانشگاه سیه نا ایتالیا به بیش از 20،000 نفر رسیده است.

دانشگاه سیه نا ایتالیا، یکی از دانشگاه تاریخی کشور ایتالیا محسوب می شود. پس از جنگ جهانی دوم تعداد دانشکده های این دانشگاه نیز در کنار تعداد دانشجویان افزایش یافت. از جمله دانشکده های افزوده شده به این دانشگاه می توان به دانشکده داروسازی، جراحی و قانون اشاره کرد. در دانشگاه سیه نا، دوره ها و کلاس ها به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس می شود. در این دانشگاه، مدارس تابستانی برای متخصصان و دانش آموزانی که به دنبال توسعه دانش خاص و مورد علاقه خود هستند، در بسیاری از زمینه های مختلف اعم از هنر، نقاشی، موسیقی و … برگزار می شود.

این  دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا است که تاریخ آن در کنار سنت فرهنگی توسان از زمان قرون وسطی، تکامل یافته است. دانشجویان در Siena می توانند با داشتن کادر علمی دقیق و خدمات بسیار خوبی که در اختیار آنها قرار می گیرد، بخشی از یک جامعه واقعی و علمی از افراد با انگیزه در دنیا را، تشکیل دهند.این دانشگاه که از 14 دانشکده و 15 دپارتمان تشکیل شده، هم اکنون قریب به 30 رشته در مقطع کارشناسی و 30 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 4 رشته در مقطع دکتری را در خود جای داده است.

تحصیل در دانشگاه سیه نا ایتالیا دانشگاهی با تراز جهانی

رتبه بندی جهانی دانشگاه ها براساس رتبه بندی کیو اس QS که یکی از برترین رتبه بندی های بین المللی است، میزان محبوبیت و عملکرد دانشگاه ها در سراسر جهان را اندازه گیری می کند. این رتبه بندی اعتبار دانشگاه را براساس برداشت های کارشناسان آموزش عالی، دانش فارغ التحصیلان و کیفیت تدریس، می سنجد. QS هم چنین نسبت به معلمان بین المللی و دانشجویان حاضر در دانشگاه ها نظر سنجی انجام می دهد. رتبه بندی جهانی، مقالات مربوط به محققان هر دانشگاه را نیز مد نظر قرار می دهد.  طبق آخرین نظر سنجی کیو اس، دانشگاه سیه نا ایتالیا در سال 2020 رتبه 705-701 را دریافت کرده است. همچنین این دانشگاه در رتبه بندی Times، رتبه 351-400 را دریافت کرده است. این دانشگاه در رشته های پزشکی رتبه 401 الی 450 را دارد.

این دانشگاه به دلیل ساختار، کیفیت خدمات، دسترسی به اینترنت، کمک هزینه تحصیلی بین المللی در کل ایتالیا در رده اول قرار گرفته است. در سال 2016، دانشگاه سیه نا ایتالیا در لیست رتبه بندی شده توسط روزنامه اصلی مالی ایتالیا، رتبه بیست و چهارمین دانشگاه برتر ایتالیا را از نظر موقعیت در برابر سایر دانشگاه های ایتالیا کسب کرد.

هم چنین دانشگاه سیه نا طبق رتبه بندی دانشگاه های جهانی Times Higher Education 2016  در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت. دانشگاه سیه نا ایتالیا از رتبه 50 در رشته تاریخ کلاسیک ایتالیا برخوردار است، همچنین این دانشگاه از لحاظ آموزش برتر بین المللی رتبه 101-150 در رشته ریاضیات، پزشکی و مهندسی در جهان را دارد.

دانشگاه سیه نا ایتالیا و روابط بین المللی

کشور ایتالیا به علت قدمت، تمدن، تاریخچه غنی و موقعیت جغرافیایی خود از رابطه بین المللی خیلی خوبی در سراسر جهان برخوردار است. به طور کلی هدف اصلی تاسیس دانشگاه سیه نا ایتالیا، تحصیل دانشجویان بین المللی با هر نژاد و فرهنگی است. این دانشگاه تخصص در خواندن مفاهیم فرهنگی، ارتباطی، روش شناختی، تاریخی، اقتصادی، حقوقی، علوم سیاسی، زبان شناسی را به همه دانشجویان بین المللی خود فارغ از هنر نژاد و فرهنگی می آموزد. این مهارت ها به منظور کمک به دانش آموزان در توسعه توانایی های خود و درک و آنالیز اطلاعات است. از این رو دانشجویان پس از فراگیری دانش های ذکر شده می توانند با مدرک معتبر خود در سراسر جهان از جمله آمریکا و اروپا مشغول به کار شوند. این دانشگاه به علت روابط بین المللی خود هر ساله مقالات زیادی از دانشجویان بین المللی خود، در سراسر جهان منتشر می کند.

از جمله اقداماتی که محبوبیت دانشگاه سیه نا را در سراسر جهان بیشتر می کند، می توان به بازرسی ها و پیگیری ها مداوم در این دانشگاه اشاره کرد. این دانشگاه، برخلاف دانشگاه بولونیا که دانشجو محور هست، بر پایه برنامه های سختگیرانه اساتید اداره می شود؛ که این برنامه سختگیرانه برای رشته های مهندسی و پزشکی بیش از بیش اجرایی شده است.با گذشت سال ها، دانشگاه سیه نا ایتالیا با هدف جذب دانشجویان و محققان از اقصی نقاط جهان، استراتژی خود را در زمینه بین المللی بسیار تقویت کرده است. دانشگاه سیه نا دوره های سطح اول و دوم را به زبان ایتالیایی و انگلیسی توسط اساتید بین المللی تدریس می کند.

تحصیل در دانشگاه سیه نا ایتالیا همراه با بورسیه تحصیلی

دانشجویان دانشگاه سیه نا ایتالیا می توانند با توجه به درآمد خانواده خود، از بورسیه تحصیلی استانی یا بورسیه DSU یا برنامه “حق تحصیل منطقه ای” استفاده کنند. این بورسیه باعث می شود تا دانشجویان فقط تمرکز خود را بر روی تحصیل در دانشگاه سیه نا بگذارند؛ چرا که در این بورسیه تحصیلی دانشجوی دانشگاه سیه نا از امکاناتی نظیر اسکان رایگان، وعده غذایی رایگان  و پرداخت ماهانه مبلغی به جهت خرید کتاب و فعالیت ورزشی و … برخوردار می شود.

نکته قابل ذکر در بحث بورسیه تحصیلی در دانشگاه سیه نا این است که دانشجویان بین المللی که مایل به بورسیه تحصیلی استانی هستند، باید مدارک و مستنداتی را با توجه به وضعیت اقتصادی خود ارائه دهند. بورسیه تحصیلی استانی به صورت محدود در دانشگاه سیه نا انجام می شود و معمولا دانشجویان بین المللی در کشورهای جهان سوم در اولویت قرار دارند. 

متقاضیان چه رشته هایی می توانند در دانشگاه سیه نا ایتالیا تحصیل کنند؟

دانشگاه سیه نا دارای 14 دانشکده مختلف و قریب به 100 رشته متفاوت و جذاب است. همان طور که اشاره شد،این دانشگاه با هدف آموزش و تحصیل دانشجویان بین المللی با هر نژاد و فرهنگی تاسیس شده است. از این رو علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه سیه نا ایتالیا می توانند، در رشته های مورد علاقه خود از جمله رشته دندانپزشکی دانشگاه سیه نا به زبان انگلیسی اقدام به تحصیل کنند. پذیرش رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه سیه نا از طریق آزمون IMATایتالیا است.

لذت زندگی و تحصیل در دانشگاه سیه نا ایتالیا

ایتالیا محل قدیمی ترین دانشگاه های جهان است. بعد از تأسیس موسسات علمی و دانشگاه ها، سیستم آموزشی ایتالیا هرگز دست از رشد و پیشرفت نکشید. به علت پیشرفت علمی، پر اهمیت بودن علوم مختلف، آب و هوا و جاذبه های گردشگری این کشور، توصیف ایتالیا ممکن است پیچیده ترین کار در سراسر جهان باشد. کشور ایتالیا، زادگاه داوینچی، کامیلو، گلژی و … است. در وصف ایتالیا نمی توان فقط از معماری اصیل این کشور صحبت کرد یا از موسیقی و افتخارآفرینان سخن گفت. این کشور اماکن زیادی از میراث جهانی یونسکو و مناظر طبیعی را در خود جای داده است.

بخش اعظمی از ساختمان های دانشگاه سیه نا در طول تاریخ بازسازی شده است. با رشد این دانشگاه ، مکانهای جدیدی در مرکز شهر سیه نا ساخته شده، که سبک معماری آنها مطابق با معماری تاریخی رم باستان است.دانش آموزان و دانشجویان بخش اعظمی از کل جمعیت دانشگاه سیه نا را تشکیل می دهند و احساس جوانی و پویایی به شهر سیه نا می دهند. در سال 2012، روزنامه La Repubblica سیه نا را از نظر خدمات، کمک های مالی و بین المللی در رده اول دانشگاه های ایتالیا قرار داد.

این دانشگاه ارتباطات حمل و نقل بسیار خوبی با فلورانس، رم،  میلان و سایر شهرهای بزرگ ایتالیا دارد. هم چنین یکی از مناطق کم توریست ایتالیا است، از این رو علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه سیه نا می توانند واقعاً در فرهنگ محلی ایتالیا غوطه ور شوند. علاوه بر این، این دانشگاه به کمک روشنفکران و هنرمندان بازسازی شده است، از این رو هر ساله بسیاری از مناسبت های فرهنگی را ارائه می دهد.

هزینه زندگی در شهر سیه نا ایتالیا

هزینه زندگی در ایتالیا با توجه به سبک و شیوه زندگی افراد دارای تفاوت های زیادی هست اما به طور معمول هزینه یک زندگی عادی و دانشجویی در کشور ایتالیا و در شهر سیه نا حدودا 500 الی 700 یورو در ماه متغیر است. هزینه رفت و آمد عمومی در این شهر 37 یورو است و هزینه یک وعده غذا متوسط در شهر سیه ایتالیا 15 یورو برای یک نفر است.

هزینه تحصیل در دانشگاه سیه نا ایتالیا

دانشگاه های ایتالیا در حالت کلی در اروپا به عنوان کم شهریه ترین دانشگاه ها قلمداد می شوند.این دانشگاه هم از این موضوع مستثنی نیست. در صورتی که در این دانشگاه به زبان ایتالیایی تحصیل کنید امکان شهریه رایگان و یا شهریه سالیانه 200 الی 2000 یورو فراهم است. جهت تحصیل به زبان انگلیسی نیز شهریه دانشگاه سیه نا سالیانه 500 الی 4000 یورو است.

گالری تصاویر دانشگاه

گالری تصاویر شهر این دانشگاه

رشته های این دانشگاه

دانشگاه‌های دیگر این کشور

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت