021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
5/5 - (1 امتیاز)
دوره نکته و تست آزمون IMAT ایتالیا 2024

دوره نکته و تست آزمون IMAT ایتالیا 2024

مرور، حل تمرین و جمع بندی آیمت در 50 جلسه

بهترین دانشگاه های ایتالیا جهت پذیرش دانشجوی بین المللی در رشته های علوم پزشکی همچون پزشکی و دندانپزشکی جهت تحصیل به زبان انگلیسی آزمون ورودی برگزار می کنند. این آزمون تحت عنوان آزمون آیمت ایتالیا – IMAT یا International Medical Admission Test نام دارد و از پرمتقاضی ترین آزمون های پزشکی در سراسر جهان است. سالانه چندین هزار نفر جهت قبولی در ورود به دانشگاه های ایتالیا در این آزمون شرکت می کنند. این آزمون یک بار در سال در ماه سپتامبر و یا اکتبر برگزار می شود

ساختار آزمون آیمت ایتالیا

آزمون آیمت یک آزمون تستی، کتبی و 100 دقیقه ای است. آیمت شامل 60 سوال در 4 بخش 1- مهارت خواندن و مطالعات (4 سوال)، هوش و منطق (5 سوال)؛ 2- زیست شناسی (23 سوال)؛ 3- شیمی (15 سوال)؛ 4- ریاضی و فیزیک (13 سوال) است. سوالات آزمون IMAT ایتالیا به صورت 5 گزینه ای بوده و پاسخ ‌های غلط، مشمول نمره منفی هستند. امتیاز هر پاسخ درست، 1.5 و هر پاسخ منفی برابر 0.4- است. مجموع نمره آزمون آیمت 90 است. این آزمون در بیش از 15 کشور از جمله ترکیه، امارات و آذربایجان برگزار می شود. نمره مناسب جهت قبولی در این آزمون و تحصیل پزشکی در ایتالیا به طور معمول نمره بالای 50 است.

دانشگاه های معتبر ایتالیا

نزدیک به 15 دانشگاه در ایتالیا که عمدتا دانشگاه های معتبر و برتر به شمار می آیند از طریق آزمون آیمت اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. دانشگاه بولونیا، میلان، ساپینزا، تورورگاتا، بیکوکا، پاویا، پادوا، تورین، پارما، ناپل فدریکو، لوئیجی ون ویتلی، مسینا، مارکه، باری و سیه نا از جمله این دانشگاه ها هستند. متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا از جمله ایرانیان در زمان ثبت نام در آزمون آیمت، حق انتخاب یک دانشگاه از بین این دانشگاه را دارند و در آزمون آیمت با افرادی رقابت می کنند که مثل خودشان آن دانشگاه را انتخاب کرده باشند. از این رو نمره مشخصی جهت قبولی وجود ندارد و کاملا وابسته به عملکرد شرکت کنندگان انتخاب کننده آن دانشگاه دارد.  

خلاصه دوره نکته و تست آیمت ایتالیا در کالج آریا دانش

برنامه آموزشی دوره

مباحث جلسات ساعات اساتید
زیست شناسی 15 30 استاد صانعی/استاد اسماعیلی/استاد نوروزی
ریاضی- فیزیک 12 24 استاد امیرارجمند / استاد جان نثاری
شیمی 15 30 استاد زارعی / استاد سلیمانی / استاد کرامتی
هوش و اطلاعات 8 16 استاد صفری
مجموع 50 100

اهداف دوره نکته و تست ویژه آمادگی IMAT ایتالیا

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت