021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
امتیاز دهید

رشته دندانپزشکی دانشگاه یاگیلونیا لهستان

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه یاگیلونیا لهستان
دانشگاه کراکوف

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه یاگیلونیا لهستان

شرایط کنونی کشور و وضعیت بازار کار رشته دندان پزشکی، سبب شده تا عده زیادی مشتاق به تحصیل در رشته دندان پزشکی در دیگر نقاط جهان شوند. دانشگاه کراکوف لهستان یا همان دانشگاه یاگیلونیا بستر مناسبی را برای علاقه مندان به تحصیل در رشته دندان پزشکی به زبان انگلیسی فراهم کرده است. این دانشگاه که سال 1994 اقدام به جذب دانشجویان بین المللی کرده است تاکنون دانشمندان و افراد فرهیخته ایی را در خود پروارنده است.  کراکوف در حال حاضر دارای 540 پروفسور، صاحب نظر دروس مختلف است.

دوره دندانپزشکی در دانشگاه یاگیلونیا لهستان

در سال 2013 دانشگاه یاگیلونیا لهستان در عرصه پزشکی و دندان پزشکی موفق به دریافت مدال کام ویس شد.  تحصیل دندانپزشکی در لهستان در دانشگاه کراکوف دارای سیکل 5 ساله است که درسال اول دانشجو موظف به فراگیری دروس علوم پایه است و در سال دوم اقدام به کار آموزی کسب تجربه و یادگیری دروس تخصصی در کنار دروس علوم پایه می کند. سال سوم و چهارم زمان رسمی و فراگیری دندان پزشکی دانشگاه کراکف است چرا که در این دو سال دانشجو موظف به یادگیری بالینی، انجام امور دندان پزشکی و امور تحقیقاتی است. در سال پنجم دانشجو دندان پزشکی یاگیلونیا لهستان قادر است تا در امور دندان پزشکی اظهار نظر کند. دانشجویان دندان پزشکی می توانند پس از اتمام تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان اقدام به ویزای دائمی کشور لهستان کنند. ارائه مدرک دکترا DDS از دانشگاه کراکوف لهستان مشمول دوره های رزیدنتی در دانشگاه های معتبر جهان از قبیل دانشگاه واشینگتن، نروژ، کبک و … می باشد. دانشگاه کراکوف لهستان به علت تبادل علمی خود با دانشگاه های معتبر و مطرح جهان از قبیل دانشگاه شیگاگو، سطح علمی بالایی را در زمینه تدریس و تحصیل دندان پزشکی خواهد داشت.

امکانات آموزشی دانشگاه کراکوف لهستان

دانشگاه کراکوف لهستان امکانات فراوانی را برای دانشجویان دندان پزشکی خود در نظر گرفته است که می توان به امکان استفاده دانشجویان از  شبه وسایل دندان پزشکی در سال سوم و چهارم این رشته اشاره کرد. تحصیل در لهستان در رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف بسیار لذت بخش است چرا که دانشجویان در کنار اساتید مشهور لهستان علاوه بر تحصیل در رشته دندان پزشکی می توانند از آن ها در امور درسی مشاوره بگیرند. شهریه مناسب و در مقابل بازدهی بالا در زمینه تحصیل در رشته دندان پزشکی در دانشگاه کراکوف سبب شده تا سالانه افراد زیادی به جهت تحصیل به این دانشگاه روانه شوند.

امکان استفاده دانشجویان بین المللی رشته دندان پزشکی از کتابخانه دیجیتال دانشگاه کراکوف از دیگر امکاناتی است که این دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار داده است. تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان مشروط بر یادگیری 7 ماهه الی 1 ساله زبان لهستانی در این دانشگاه است، یادگیری زبان لهستانی از جمله امکانات آموزشی است که این دانشگاه در اختیار دانشجویان رشته دندان پزشکی خود قرار داده است. سطح نمره و معدل در رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان از نمره 5 الی 2 رتبه بندی خواهد شد. واجدین شرایط بورسیه رکتور در رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان باید دارای سطح 5 باشند. سطح 2 در رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف به منزله قابل قبول بودن دانشجو است.

امکان استفاده از خوابگاه با بهای 400 زلوتی معادل 103 دلار از جمله امکاناتی است که دانشگاه یاگیولونیا لهستان در اختیار دانشجویان خود قرار داده است. تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان همراه با شرکت در کلاس های نمایشنامه، تئاتر، خوانندگی و … بسیار لذت بخش است ضمن اینکه دانشگاه کراکوف لهستان شرایط بورسیه بسیار خوبی را به منظور تحصیل در رشته دندان پزشکی  در نظر گرفته است.

شیوه آزمون ورودی به جهت پذیرش در دانشگاه یاگیلونیا لهستان

به طور معمول جهت تحصیل دندانپزشکی در اروپا شرکت در آزمون ورودی دانشگاه مودر هدف اولین قدم جهت اخذ پذیرش دانشگاه است. در لهستان هر دانشگاه وابسته به جذب دانشجو هر ساله اقدام به آزمون ورودی می کند. علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه یاگیلونیا موظفند با پرداخت مبلغ 200 الی 250 یورو در آزمون ورودی رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان اقدام کنند. این آزمون 150 دقیقه که شامل 100 سوال چهار گزینه ایی شیمی، زیست شناسی است در دانشگاه کراکوف لهستان، دانشگاه اسلو نروژ و دانشگاه شیگاگو آمریکا برگزار می شود نکته مهم در جهت این آزمون این است که در صورت عدم قبولی در رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان این مبلغ بازگشت پذیر نیست. قبولی در آزمون ورودی رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان در گرو کسب نمره قابل قبول از دروس زیست شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضی در دوره دبیرستان است. برای پاسخ به سوال های آزمون ورودی رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف که به زبان انگلیسی طراحی شده مدرک آیتلس لازم است. علاقه مندان به تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه یاگیلونیا باید تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشند.

ظرفیت رشته دندانپزشکی دانشگاه کراکوف لهستان

ظرفیت دندان پزشکی دانشگاه کراکوف هر ساله متغیر است و عامل این تغییرات میزان خروجی رشته دندان پزشکی این دانشگاه، ظرفیت هر ساله دانشگاه، وضعیت اقتصادی کشور لهستان است. اما به طور متوسط دانشگاه کراکوف لهستان هر ساله ظرفیت 15 نفره را برای تحصیل رشته دندان پزشکی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است.

شهریه دندانپزشکی دانشگاه یاگیلونیا لهستان

شهریه دندان پزشکی دانشگاه کراکوف هر ساله دارای روند صعودی است اما شرایط اقتصادی پایدار لهستان، امکان کار به صورت نیمه وقت، شهریه کم، سابقه درخشان دانشگاه کراکوف در طول تاریخ و اعتبار بالای مدرک دندان پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان سبب شده تا  عده زیادی مشتاق به تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف شوند طبق آخرین گزارشات در سال 2023 هزینه هر ساله دندانپزشکی در این دانشگاه در سال اول 11000 یورو است. این هزینه در سال دوم و سوم 12500 یورو است و در سال پنجم شهریه به 13000 یورو خواهد رسید. هر دانشجو دندان پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان می تواند اقدام به کار به مدت 30 ساعت در هفته را داشته باشد.

دوره پری مدیکال لازم موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه یاگیلونیا لهستان

علاقه مندان به تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه یاگیلونیا باید دارای مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی و مدرک دیپلم باشند. برای تحصیل در رشته دندان دانشگاه کراکوف تست عدم هپاتیت  B و ویروس HIV لازم است. تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف محدود به بازه سنی 18 الی 30 است. تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف رابطه شدیدی با معدل قابل قبول در دروس دوره دبیرستان است. شرط قبولی در رشته دندان پزشکی دانشگاه کراکوف داشتن مدرک معتبر زبان آیلتس 5/5 است.

همانطو که اشاره شد، دانشگاه یاگیلونیا در کشور لهستان جهت پذیرش دانشجویان بین المللی در رشته دندانپزشکی، آزمون ورودی به زبان انگلیسی برگزار می کند. جهت موفقیت در آزمون ورودی این دانشگاه، شرکت در دوره های پری مدیکال یا پیش پزشکی به زبان انگلیسی پیشنهاد می شود. دوره های پری مدیکال از دوره های اصلی کالج آریا دانش جهت موفقیت در پذیرش دانشگاه های دندانپزشکی سراسر دنیا هستند. در این دوره ها تمامی دروس تخصصی علوم پایه از جمله زیست شناسی، شیمی، ریاضی و فیزیک آموزش داده می شود.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید