021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
5/5 - (1 امتیاز)

رشته پزشکی در دانشگاه یاگیلونیا لهستان

پزشکی دانشگاه یاگیلونیا لهستان
دانشگاه کراکوف

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

تحصیل پزشکی در دانشگاه یاگیلونیا لهستان

از سال 1994 دانشگاه یاگیلونیا یا کراکوف لهستان به دور از هرگونه مسائل فرهنگی، نژادی، قومی و ملیتی اقدام به جذب دانشجویان بین المللی به منظور تحصیل در رشته پزشکی و سایر رشته های این دانشگاه کرد. اقدام دانشگاه کراکوف با استقبال بسیار خوبی از سراسر جهان برخوردار شد چرا که دانشگاه کراکوف دارای سابقه درخشانی در علم پزشکی است. تدریس پزشکی در دانشگاه یاگیلونیا لهستان دارای دوره های 4 ساله ای 6 است. تحصیل پزشکی در دانشگاه کراکوف لهستان به مدت 4 ساله مشروط بر سطح بالای علمی، خلاقیت و ابتکار عمل و یا داشتن فارغ التحصیلی پزشکی از کالج یا دانشگاه های دیگر است.

دوره تحصیل پزشکی در دانشگاه یاگیلونیا

تحصیل پزشکی دانشگاه یاگیلونیا به مدت 6 ساله به این شرح است. در سال اول تحصیل پزشکی دانشگاه کراکوف ، تمرکز و توجه بیشتر در دروس علوم پایه است ضمن اینکه دانشجو با آناتومی بدن آشنا خواهد شد و در کارآموزی های تابستانه نیز شرکت می کند. در سال دوم علاوه بر فراگیری دروس علوم پایه، مبحث آسیب شناسی مطرح خواهد شد و شروع کلاس های یادگیری و درمان دارویی آغاز خواهد شد و دانشجو در کلاس های کارآموزی خود تجربه بالینی می آموزد.

سال سوم تحصیل در لهستان در رشته پزشکی دانشجویان تدریس بالینی را در سطح گسترده تر می آموزند، در سال 3 پزشکی دانشگاه کراکوف مبحث کودک نیز مطرح خواهد شد و دانشجویان می آموزند که چگونه معاینه بدنی انجام دهند ضمن اینکه کلاس های کارآموزی تابستانی هم چنان پابرجا خواهد بود.  در سال چهارم دانشجو مشغول امور بالینی کودک خواهد شد و مهارت های بالینی را خواهد آموخت. سال پنجم دوره رسمی تحصیل پزشکی در دانشگاه کراکوف لهستان است و دانشجو در سال پنجم عملیات تصویر برداری و معاینات پیچیده پزشکی را خواهد آموخت و تجربه های بالینی خود را افزایش خواهد داد. سال ششم به دو قسمت مجزا تقسیم خواهد شد که بخش اول دانشجو پزشکی دانشگاه یاگیلونیا لهستان که ملقب بهMD1   است دانشجو پزشکی مشغول تمرین سخنرانی، سخنوری و تجدید دوره کامل علوم پایه خواهد شد.

دوره دوم سال ششم پزشکی دانشگاه یاگیلونیا لهستان ملقب به دورهMD2  به درک مفاهیم عمیق انگل شناسی، میکروبیولوژی، فیزیولوژی، ایمونولوژی و امور تحقیقی خواهد گذشت دانشجو پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان در دوره  MD2 می تواند در امور جراحی، اطفال، سم شناسی و … صاحب نظر باشد. به طور کلی نحوه تدریس و تحصیل پزشکی در دانشگاه کراکوف لهستان بر محور علوم سلولی و مولکولی، ژنتیک میکروبیولوژی، بیوشیمی و … است.  نمره دانشجویان پزشکی دانشگاه یاگیولونیا لهستان  بر اساس سطح علمی و رتبه بندی به نمره 2 الی 5 شناخته می شود. دانشجویانی که نمره 5 را توسط تحصیل پزشکی در دانشگاه کراکوف لهستان کسب کنند مشمول بورسیه رکتور هستند سطح نمره 2 نشان دهنده قابل قبول بودن سطح دانشجو پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان است. دانشکده پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان مقاله های زیادی را در زمینه غدد درون ریز، سرطان و حراجی در سطح بین المللی در مجله New England  به ثبت رسانده است.

امکانات آموزشی دانشگاه یاگیلونیا لهستان

دانشگاه کراکوف لهستان دارای سطح بالای علمی در زمینه تحصیل پزشکی در اروپا می باشد. این دانشگاه با دانشکده پزشکی دانشگاه شیگاگو تبادل علمی دارد که این خود به تنهایی به معنای سطح بالای این دانشگاه در زمینه تبحر اساتید این دانشگاه در علم پزشکی می باشد. دوره های پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان با  دپارتمان های ایالت متحده و اروپا انطباق پذیری دارد. امکان استفاده دانشجویان بین المللی پزشکی از کتابخانه نفیس این دانشگاه از امکاناتی است که دانشگاه کراکوف لهستان در اختیار دانشجویان خود قرار داده است. دانشجویان پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان می توانند از آزمایشگاه های مجهز این دانشگاه و بیمارستان وابسته به این دانشگاه استفاده کنند.

دانشجویان پزشکی قادرند هر گاه که بخواهند با اساتید خود ملاقات داشته باشند و این ملاقات تنها محدود به کلاس های پزشکی نیست. تدریس و تحصیل پزشکی در دانشگاه کراکوف لهستان به زبان انگلیسی می باشد. از مزایایی که دانشگاه کراکوف لهستان برای دانشجویان پزشکی خود در نظر گرفته است می توان به امکان اقامت دائم لهستان دانشجوی پزشکی اشاره کرد. فارغ التحصیلان پزشکی دانشگاه کراکوف می توانند به منظور گرفتن تخصص به دانشگاه های معتبر ایالت متحده آمریکا و یا کانادا مراجعه کنند. دانشگاه یاگیلونیا لهستان به دانشجویان پزشکی خود امکان استفاده از خوابگاه های مجهز به اینترنت، کامپیوتر، سیستم گرمایشی و … با بهای 400 زلوتی معادل 103 دلار آمریکایی اعطا خواهد کرد.  

شیوه آزمون ورودی به جهت پذیرش پزشکی دانشگاه یاگیولنیا

در وهله اول دانشجو علاقه مند به تحصیل پزشکی در لهستان باید دارای نمرات قابل قبولی در دروس فیزیک، ریاضی، شیمی و زیست باشد آزمون ورودی دانشگاه در کشور لهستان کاملا مستقل است. هر دانشگاه موظف است برای جذب دانشجویان بین المللی خود اقدام به آزمون ورودی کند. آزمون ورودی پزشکی دانشگاه کراکوف دارای 100 سوال تستی با عناوین زیست شناسی، شیمی با زمان 150 دقیقه است. این آزمون هر ساله در دانشگاه کراکوف، دانشگاه اوسلو نروژ،دانشگاه شیگاگو آمریکا برگزار خواهد شد. علاقه مندان به تحصیل پزشکی در دانشگاه کراکوف لهستان برای پاسخ گویی به سوال های آزمون ورودی پزشکی باید دارای مدرک آیتلس5/5 باشند. برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه کراکوف لهستان دانشجویان موظفند مبلغ 200 الی 250 یورو معادل 222 الی 278 یورو به دانشگاه پرداخت کنند در صورت عدم قبولی در رشته پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان، این مبلغ قابل بازگشت نیست.

ظرفیت رشته پزشکی دانشگاه یاگیلونیا لهستان

ظرفیت پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان با توجه به آمار ورودی و خروجی دانشجویان پزشکی این دانشگاه متغیر است. اما به طور کلی هر ساله هزاران دانشجو از سراسر جهان به منظور 30 صندلی پزشکی دانشگاه کراکوف با هم رقابت می کنند. میانگین متوسط جذب دانشجو بین المللی پزشکی دانشگاه کراکوف 30 نفر است که این میزان ممکن است متغیر باشد.

شهریه پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان

شهریه پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان سالیانه حدود 12 الی 14 هزار یورو است. که این میزان هر ساله قابل افزایش است. امکان استفاده از خوابگاه های دانشگاه کراکوف لهستان برای دانشجویان پزشکی وجود دارد. دانشجو پزشکی دانشگاه کراکوف اجازه کار به صورت نیمه وقت را در کشور لهستان به منظور امرار معاش زندگی دارا می باشد. ضمن اینکه این دانشگاه دارای شرایط بورسیه بسیار خوبی است.

دوره پری مدیکال لازمه موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه یاگیلونیا

شرط قبولی در آزمون ورودی رشته پزشکی دانشگاه یاگیولونیا دارا بودن مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی می باشد. لازمه قبولی و تحصیل در پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان دارا بودن گواهی سلامت و عدم فقدان ویروس ایدز و هپاتیت است. علاقه مندان به تحصیل پزشکی در دانشگاه کراکوف باید مدرک معتبر زبان داشته باشند. تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه کراکوف لهستان محدود به بازه سنی بین 18 الی 30 سال است.

همانطو که اشاره شد، دانشگاه یاگیلونیا جهت پذیرش رشته پزشکی، آزمون ورودی دارد. جهت موفقیت در آزمون ورودی این دانشگاه، شرکت در دوره های پری مدیکال یا پیش پزشکی به زبان انگلیسی پیشنهاد می شود. دوره های پری مدیکال از دوره های کلیدی کالج آریا دانش هستند. در این دوره ها تمامی دروس تخصصی علوم پایه از جمله زیست شناسی، شیمی، ریاضی و فیزیک آموزش داده می شود.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید