021-28429840

پشتیبانی سریع

Search
امتیاز دهید

تحصیل پزشکی در دانشگاه ماساریک جمهوری چک

رشته پزشکی دانشگاه ماساریک

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

آشنایی با دانشگاه ماساریک شهر برنو (Masaryk University in Brno)

دانشگاه ماساریک چک در شهر برنو با داشتن بالغ بر 35 هزار دانشجو، 2500 هیئت علمی و 190 دپارتمان فعال دومین دانشگاه معتبر کشور چک شناخته می شود. دانشگاه ماساریک جمهوری چک که فعالیت خود را از سال 1919 میلادی آغاز نموده است دارای 10 دانشکده است که دانشکده پزشکی دانشگاه ماساریک شهر برنو در کشور چک یکی از چهار دانشکده ای است که این دانشگاه فعالیت خود را با آن ها آغاز کرده است. سه دانشکده دیگری که از سال 1919 میلادی دانشگاه ماساریک شهر برنو در کشور چک با آن ها شناخته شد دانشکده های حقوق، هنر و علوم بوده اند. تا کنون 191 هزار دانشجو از ماساریک فارغ التحصیل شده اند و در حال حاضر پذیرای 35 هزار دانشجو از سراسر جهان است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه ماساریک چک

مدرک دانشگاه ماساریک چک در تمام دنیا از جمله آمریکا، کانادا و اروپا معتبر است و مدرک رشته پزشکی دانشگاه ماساریک مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز می باشد. دلیل این اعتبار را شاید بتوان در میان رتبه و رنکینگ بالای دانشگاه ماساریک شهر برنو یافت. در رتبه بندی سال 2018 میلادی QS دانشگاه ماساریک برنو رتبه 550 تا 600 را کسب کرد که نشان دهنده اعتبار دانشگاه ماساریک کشور چک در بین دانشگاه های معتبر جهانی است. ماساریک که درکشور چک رتبه دوم را به خود اختصاص داده است در رتبه بندی EECA  در جایگاه بالای دهم ایستاده است.

تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه ماساریک شهر برنو در کشور چک

برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه ماساریک شهر برنو در کشور چک باید علاوه بر داشتن مدرک معتبر زبان و نمرات بالا در دروس زیست شناسی و شیمی و فیزیک در آزمون ورودی دانشگاه ماساریک هم نمره قابل قبولی کسب کنید. این آزمون شامل 40 تست پنج گزینه های از دروس شیمی و فیزیک و زیست شناسی است که برای هر کدام 60 دقیقه فرصت تعیین شده است. در صورت پاسخ صحیح به 60 درصد سوالات این فرصت را خواهید یافت که روی صندلی های دانشکده رشته پزشکی دانشگاه ماساریک شهر برنو در کشور چک بنشینید. اما اگر از آن دسته متقاضیانی هستید که با مدرک دیپلم قصد شرکت در آزمون را دارید و مدرک زبان هم ندارید باید در یک دوره نه ماهه پیش دانشگاهی شرکت کنید که حدود 7000 یورو هزینه دارد و گذراندن این دوره برای افراد فوق الزامی است. شرکت کنندگان دارای مدرک دیپلم برای ورود به رشته پزشکی دانشگاه ماساریک کشور چک باید زیر 25 سال داشته باشند.

مزایای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه ماساریک شهر برنو در کشور چک

بزرگترین مزیت تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه ماساریک شهر برنو در کشور چک اعتبار بالای مدارک این دانشگاه در اروپا، آمریکا و کانادا است. این اعتبار بالا باعث ایجاد یک بازار کار گسترده در سراسر جهان می شود. وزارت بهداشت ایران نیز مدارک رشته پزشکی دانشگاه ماساریک کشور چک را معتبر می داند و از این حیث برای دانشجویان ایرانی تحصیل در دانشگاه ماساریک فرصت مناسبی است. مزیت دیگر تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه ماساریک کشور چک، هزینه های پایین زندگی در این شهر نسبت به دیگر شهر های اروپایی توسعه یافته است. البته از مردم مهمان نواز، خون گرم و خو گرفته با دانشجویان شهر برنو در کشور چک نیز نمی توان به راحتی گذشت.

مخارج زندگی در شهر برنو چک

اگر مبنا را بر یک زندگی نرمال دانشجویی همراه با صرفه جویی های خاص خود بگذاریم به نظر می رسد می توان با ماهیانه 400 تا 800 یورو از پس زندگی در شهر برنو کشور چک بر آمد. البته با نگاهی به مبالغ زندگی در شهر برنو جمهوری چک و نحوه زندگی دلخواه می توانید به طور تقریبی هزینه های زندگی ماهیانه را به دست آورید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در رشته پزشکی دانشگاه ماساریک کشور چک

 • دعوت نامه رسمی برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه ماساریک کشور چک
 • نشانی کامل فرد متقاضی شامل: آدرس، شماره تلفن موبایل یا منزل
 • اصل مدرک پاسپورت با یک سال و نیم اعتبار
 • ۶ قطعه عکس به سایز های ۳ در ۴ و ۴ در ۶ به سفارت چک.
 • کپی از بلیطی که برای برنو اخذ شده است.
 • کپی مدرک فیش پرداختی شهریه دانشگاه ماساریک
 • آزمایشات مربوط به صحت و سلامتی جسمانی
 • ترجمه تمامی صفحات شناسنامه به زبان انگلیسی همراه با مهر تایید از دادگستری و وزارت امور خارجه
 • تمامی مدارک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات به زبان انگلیسی
 • مدارک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس در صورت تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی
 • پرینت وضعیت مالی به منظور اعلام توانایی مالی جهت تحصیل در کشور چک

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید