آریا دانش | دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اروپا 2021

5/5 - (43 امتیاز)
موضوع: عمومی
۱۳۹۹-۰۷-۰۱

رشته دندانپزشکی یکی از شاخه های مهم تحصیلی رشته های علوم پزشکی در دانشگاه ها محسوب می ‌شود. تحصیل دندانپزشکی در اروپا با تجهیزات و امکانات به روز دنیا، یکی از گزینه های متقاضیان ایرانی که دیپلم تجربی اخذ کرده اند و موفق به کسب کرسی دانشگاه در ایران نشده اند، می باشد. در این مبحث به بررسی سیستم پذیرش رشته دندانپزشکی دانشگاه های اروپا، معرفی بهترین کشورها جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا، شرایط تحصیل دندانپزشکی در اروپا و هزینه های تحصیل دندانپزشکی در اروپا می پردازیم.

دوره آزمون pre-medical
تحصیل دندانپزشکی در اروپا

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اروپا

با تحصیل و زندگی در کشورهای قاره اروپا می توانید بهترین کیفیت و سبک زندگی و تحصیل را امتحان کنید. تحصیل در اروپا می تواند باعث تغییر در روند زندگی مشتاقان علم شود. قاره اروپا دارای بهترین کشورها از لحاظ امکانات تحصیلی و زندگی بوده و شرایط مناسبی را برای انتخاب مقصد مهاجرت تحصیلی دارا می باشد. به طور کلی تحصیل دندانپزشکی در اروپا به دلیل برخوردار بودن بسیاری از دانشگاه ها از رنکینگ بالای آموزشی، آزمایشگاهی و تجهیزات تکنولوژیک باعث پرورش دانشجویان با دانش بالا، موثر و کارآمد می شود. همچنین تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا برای هر فردی تجربه ای جدید و هیجان انگیز خواهد بود.

تحصیل در اروپا بویژه درشته های علوم پزشکی از جمله تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل دندانپزشکی در اروپا و تحصیل داروسازی در اروپا در کشورهای مختلف شرایط خاص خود را دارد. زبان کشور مقصد، رتبه دانشگاه، شرایط ورودی به رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های مقصد، هزینه های زندگی و هزینه دانشگاه از جمه شهریه، هزینه کتاب و هزینه های جانبی از مهمترین مسائلی است که دانشجویان علاقه مند به پذیرش رشته دندانپزشکی در دانشگاه های اروپا باید به آن ها توجه داشته باشند. امکانات آموزشی و رفاهی مناسب، شرایط پیچیده و استرس زای کنکور سراسری، مدرک دانشگاهی معتبر و کسب تجربه زندگی در اروپا از دلایل اصلی سوق مخاطبان ایرانی جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا است.

اولین مرحله جهت تحصیل دندانپزشکی در کشورهای اروپایی، کسب اطلاعات لازم جهت پذیرش دندانپزشکی اروپا در دانشگاه های مختلف است. اکثر دانشگاه های معتبر اروپایی که کورس های علوم پزشکی را به زبان انگلیسی برگزار می کنند، جهت پذیرش دانشجو در رشته دندانپزشکی آزمون ورودی برگزار می کنند. آزمون ورودی دانشگاه های دندانپزشکی اروپا اروپا اکثرا شامل دروس تخصصی از جمله زیست شناسی، شیمی و زبان پزشکی است. برای مهاجرت تحصیلی و دریافت پذیرش و ادامه تحصیل دندانپزشکی در اروپا، متقاضی باید در آزمون مربوط به دانشگاه انتخابی خود، نمره قابل قبولی کسب کند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در اروپا

راهکار موفقیت در اخذ پذیرش دندان پزشکی دانشگاه های اروپا

دروس آزمون ورودی دندان پزشکی اروپا در اکثر دانشگاه ها مشترک هستند و هر دانشگاه برحسب قوانین و مقررات خود دروس دیگری را از جمله فیزیک، ریاضی، هوش و منطق وارد این آزمون می شود. آزمون ورودی دانشگاه های دندانپزشکی اروپا، از اهمیت ویژه ای برای علاقه مندان به تحصیل دندانپزشکی در اروپا دارد. آزمون ورودی معمولا شامل دو بخش کتبی و بخش شفاهی به صورت مصاحبه می باشد. این آزمون ها به طور معمولا در محل خود دانشگاه و معمولا در چند تاریخ برگزار می شود و شانس قبولی و پذیرش را برای متقاضیان پذیرش دندانپزشکی دانشگاه های اروپا امکان پذیر می کند.

متقاضیان ایرانی جهت مهاجرت تحصیلی و قبولی در دانشگاه های دندانپزشکی پزشکی اروپا باید از آزمون ورودی دانشگاه ها عبور کنند. جهت آمادگی بالا برای شرکت در این آزمون ها و موفقیت در آن، کالج های مختلفی در اروپا مشغول فعالیت هستند تا با ارائه آموزش و مشاوره تخصصی، متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در اروپا را هم برای آزمون کتبی و هم آزمون مصاحبه به آمادگی کامل برساند. جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا، متقاضیان ترجیحا باید قبل از شرکت در آزمون ورودی دندانپزشکی اروپا یک سال دوره پری مدیکال یا دوره فاندیشن را در کالج معتبر بگذراند.

در دوره پری مدیکال متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا به آمادگی بالایی برای موفقیت در آزمون ورودی می رسند و با آموزش تخصصی و مشاوره هدفمند مسیر خود را به بهترین شکل طی می کنند. گفتنی است این دوره های آموزشی هم در ایران و هم در اروپا برگزار می شود. در بین کشورهای اروپایی امکان تحصیل در کالج های مجارستان جهت گذراندن این دوره در بسال های اخیر با استقبال زیادی روبرو بوده است.

بهترین کشورها جهت تحصیل دندانپزشکی در اروپا

مهاجرت و ادامه تحصیل در کشوری دیگر، علاوه بر تحصیل با امکانات به روز و ایجاد فرصت شغلی برای آینده، می تواند باعث آشنایی با زبانی بین المللی و تقویت مهارت های زبانی شود. به عنوان مثال انتخاب کشورهای انگلیسی زبان، می توانند توانایی یادگیری زبانی بین الملل را در شما تقویت کند.

یکی از نکاتی که در مورد تحصیل دندانپزشکی در اروپا بسیار مهم است، این است که شما پس از تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا باید مشغول به کاریابی شوید. افرادی که می خواهند در کشورهای اروپایی مشغول به کار شوند باید ابتدا نرخ بیکاری کشور مقصد را مورد بررسی دقیق قرار دهند. نرخ بیکاری نشان دهنده این موضوع است که تعداد افراد بیکار در این کشور چند درصد کل کشور را تشکیل می دهند. در برخی از کشورهای اروپایی نرخ بیکاری پایین است، بنابراین کاریابی نیز راحت تر می شود، اما در کشورهایی که نرخ بیکاری بالایی دارند تعداد افراد بیکار زیاد است و نیز کاریابی در این کشور ها مشکل تر خواهد بود.

همچنین دانستن این نکته نیز برای افرادی که می خواهند پس از تحصیل دندانپزشکی در اروپا به ایران باز گردند، بسیار مهم است که دانشگاه محل تحصیل آنها مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد تا هنگام بازگشت به ایران برای کار و فعالیت با مشکل مواجه نشوند.

به طور حتم شما بنا به مقدار هزینه ای که پرداخت می کنید، می بایست کشوری انتخاب کنید تا در پایان، مدرک معتبر و مناسبی به شما داده شود. مدرک شما باید از اعتبار بالایی برخوردار بوده و مورد تایید بیشتر کشورهای دنیا باشد و بتوانید از آن در کشور مبدا نیز استفاده کنید. کشورهای زیر می توانند از مقاصد مناسب جهت تحصیل دندانپزشکی در کشورهایی اروپایی برای متقاضیان ایرانی باشند:

 1. مجارستان

دانشجویان رشته دندانپزشکی در کشور مجارستان از استانداردهای آموزشی و تحصیلی اروپا برخوردار خواهند بود. سهولت در دریافت پذیرش تحصیلی در مجارستان، این کشور را به کشوری پرطرفدار جهت تحصیل دندانپزشکی در اروپا مبدل ساخته است. مدرک رشته دندانپزشکی دانشگاه های برتر مجارستان مورد تایید سازمان بهداشت جهانی، اتحادیه اروپا، ایالات متحده و همچنین وزارت بهداشت ایران است. مدارک تخصص های دندان پزشکی مجارستان نیز بسیار معتبر است. همچنین امکان کار و ادامه تحصیل در تمام کشورهای اتحادیه اروپا برای فارغ التحصیلان دندانپزشکی وجود دارد. تحصیلات در مجارستان به زبان انگلیسی نیز میسر خواهد بود. متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در اروپا در این کشور ابتدا باید در آزمون ورودی دو مرحله ای دانشگاه های مجارستان شرکت کنند. جهت مشاهده شرایط و هزینه های زندگی در مجارستان کلیک کنید.

 1. جمهوری چک

یکی از کشورهایی که در سال های اخیر با پیشرفت چشمگیر علوم مواجه بوده، جمهوری چک است. برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا و در کشور چک باید با موفقیت آزمون ورودی دانشگاه های این کشور را بگذرانید. بعد از شرکت در آزمون و در صورت قبولی در این آزمون، متقاضی باید در مصاحبه شرکت کند و به سوالات هیئت ارزیابی دانشگاه پاسخ داده و قدرت دفاع از نظرات خود را داشته باشد. پس از اعلام نتیجه مصاحبه و در صورت قبولی متقاضی موفق به دریافت پذیرش می شود.

 1. ایتالیا

یکی از بهترین کشورها جهت تحصیل دندانپزشکی در اروپا به زبان انگلیسی و یا زبان ایتالیایی، کشور ایتالیا است. از نظر قدمت و تمدن و سطح تحصیل و اعتبار ایتالیا است. دلیل دیگر اهمیت رشته دندانپزشکی کشور ایتالیا برای تحصیل، بورسیه تحصیلی است که برای ایرانیان و دیگر کشورها در نظر گرفته است. آزمون ورودی برای ورود به رشته دندانپزشکی ایتالیا آزمون IMAT است.

 1. انگلستان

برای تحصیل در انگلستان قوانین و ضوابط بسیار سختگیرانه ای وجود دارد ولی اعتبار این مدرک به حدی است که ارزش تحمل این دشواری ها را دارد. استاندارد های تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان، این کشور را به هدف مهاجرت تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا مبدل ساخته است. دوره رشته‌ دندانپزشکی در اروپا در کشور انگلستان ۵ سال طول می کشد. جهت مشاهده شرایط و هزینه های زندگی در انگلستان کلیک کنید.

 1. اسلواکی

دانشگاه های کشور اسلواکی با توجه به شرایط و امکانات مناسب، متقاضیان زیادی را به خود جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا جلب کرده است. مدرک دندانپزشکی اسلواکی معتبر بوده و مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. تحصیل دندانپزشکی در اروپا و در کشور اسلواکی به صورت شرکت در سمینار، سخنرانی، کارهای آزمایشگاهی، پروژه های مربوط به رشته، تمرین های کاربردی، همفکری و مشاوره می باشد. برای تحصیل در اسلواکی داشتن مدرک زبان در ابتدا ضرورت ندارد و شرکت در آزمون ورودی الزامی است. تدریس در دانشگاه های اسلواکی به زبان انگلیسی یا زبان اسلواکیایی است.

 1. لهستان

کشور لهستان یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان ایرانی جهت پذیرش رشته دندانپزشکی در اروپا است، چرا که دانشگاه های لهستان دوره های تحصیلی خود را با بالاترین استاندارد های آموزشی و مناسب ترین قیمت ارائه می دهد. سیستم آموزشی کشور لهستان شبیه به سایر کشور های اروپا است. تحصیل دندانپزشکی در اروپا به زبان انگلیسی در دانشگاه های لهستان مورد تایید استانداردهای آموزشی لهستان، اتحادیه اروپا، وزارت آموزش ایالات متحده و هیئت پزشکی ایالات متحده است. به همین دلیل است که اعتبار دوره رشته های پزشکی لهستان بسیار بالا است. تحصیل دندانپزشکی در کشور لهستان حدود 5 سال به طول می انجامد و دانشجویان برای گرفتن پذیرش در این رشته دیپلم دوره متوسطه ی خود را با گرفتن نمرات بالا در دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی به پایان برسانند.

 1. لتونی

تحصیلات در کشور لتونی نیز، از اعتبار بین المللی بالایی برخوردار است. مدارک دانشگاهی این کشور معتبر بوده و فارغ التحصیلان در این کشور می توانند از مزایای اقامت تحصیلی خود بهره مند شوند و آینده تحصیلی و شغلی خوبی داشته باشند. تحصیل دندانپزشکی در اروپا و در کشور لتونی برای متقاضیان بین المللی، به زبان انگلیسی انجام می شود. برای تحصیل دندانپزشکی در این کشور، مدرک دیپلم دبیرستان نیاز است تا بتوان در آزمون مربوط به رشته های پزشکی که دروس زیست شناسی، شیمی و زبان انگلیسی را شامل می شود، شرکت کرد.

 1. ترکیه

آزمون ورودی دانشگاه های کشور ترکیه آزمون  YOSیا SAT است که هر سال توسط دانشگاه­ های کشور ترکیه، برگزار می­ شود. این آزمون مختص متقاضیان بین المللی یا دانشجویان غیر بومی است که قصد دارند در کشور ترکیه تحصیل کنند. متقاضیانی که در این آزمون ها  قبول می شوند، مجاز به ادامه تحصیل می شوند، علاوه بر آن شهریه کمتری هم پرداخت می کنند. ترکیه از کشورهای مناسب برای ایرانیان از ابعاد مختلف جهت پذیرش رشته دندانپزشکی در اروپا است.

 1. روسیه

تحصیل دندانپزشکی در اروپا و در کشور روسیه توسط متقاضیان بین المللی در این کشور بسیار مورد توجه قرار می گیرد و هر ساله تعداد زیادی دانشجو از کشور های مختلف، جذب می کند، چرا که دوره کار آموزی کشور روسیه، فرصت های خوب و متنوعی در بیمارستان ها و کلینیک های آموزشی، برای دانشجویان به وجود می آورد. روسیه برای دریافت ویزا پروسه ساده تری دارد. همچنین تحصیل دندانپزشکی در اروپا به زبان انگلیسی را هم می توان به مزایای روسیه برای تحصیل دانشجویان بین المللی اضافه کرد. از دلایل قانع کننده دیگر برای ادامه تحصیل در روسیه می توان به شهریه تحصیل در رشته دندانپزشکی این کشور اشاره کرد، چرا که روسیه از دانشجویان روس و بین الملل شهریه تقریبا یکسانی دریافت می کند، همه این مزایا در حالی است که کشورهای دیگر اروپا از متقاضیان خارجی شهریه بیشتری دریافت می کند. 

این مطلب را از دست ندهید!  اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا 2021

    بهترین کشورهای جهت تحصیل دندانپزشکی اروپا    

مدارک تحصیل دندانپزشکی در اروپا

تحصیلات در هر کدام از دانشگاه های دندانپزشکی اروپا احتیاج به مدارک خاص خود دارد. داشتن مدرک 12 ساله تحصیلی در ایران و شرکت در آزمون ورودی دانشگاه از مهمترین شرایط تحصیل دندانپزشکی اروپا است. جهت ثبت نام در آزمون ورودی دندانپزشکی اروپا و همچنین اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت به کشور مقصد، مدارک زیر برای متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در اروپا لازم است:

 1. مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی (ترجمه شده)
 2. ریز نمرات سال های آخر دبیرستان و پیش دانشگاهی
 3. تائیدیه گواهی پایان تحصیلات
 4. گواهی سلامت متقاضی
 5. اصل شناسنامه و مدارک هویتی
 6. پاسپورت که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد (آقایانی که مشمول خدمت سربازی هستند نیز با قرار وثیقه می توانند پاسپورت دریافت کنند.)
 7. دو قطعه عکس در قطع پاسپورت
 8. گواهی اثبات تمکن مالی برای یک سال تحصیل در کشور مقصد
 9. ارائه مدرکی مثل اجاره نامه یا قرارداد خوابگاه که ثابت کند شما در کشور مقصد به صورت موقت سکونت دارید.
 10. ارائه مدرکی که ثابت کند شما پس از فارغ التحصیلی قصد بازگشت به کشور خود را دارید.
 11. شرکت در آزمون ورودی و قبولی در آن و اخذ گواهی پذیرش دانشگاه
 12. داشتن مدرک آیلتس با نمره حداقل 6.5 یا مدرک تافل با نمره حداقل 87 یا مدرک زبان مورد نظر در برخی از دانشگاه
 13. فرم کامل شده درخواست ویزا
 14. گواهی عدم سوء پیشینه

همینطور داشتن ریز نمرات خوب، معدل بالا و داشتن توصیه نامه از اساتید، می‌ تواند به داوطلب برای دریافت پذیرش جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی اروپا کمک کند. البته ارائه این مدارک برای همه کشورهای اروپا یکسان نیست و این مدارک عموما برای ثبت نام آزمون و دریافت ویزای تحصیلی همه کشورها مورد استفاده قرار می گیرد.

اخذ ویزای تحصیلی جهت تحصیل دندانپزشکی در اروپا

پس از دریافت پذیرش دندانپزشکی اروپا بوسیله موفقیت در آزمون ورودی و مصاحبه دانشگاه، دانشجو باید اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کند. اقامت پس از تحصیل (ویزا) تاییدیه ای است که به دارنده آن اجازه ورود، خروج یا اقامت در کشور مقصد را برای مدت زمانی مشخص می دهد. ویزای دانشجویی نوعی ویزای غیر مهاجرتی است که به شخص صاحب ویزا اجازه می‌دهد، در یک موسسه آموزشی خارجی مانند دانشگاه تحصیل کند.

روند دریافت ویزای تحصیلی به این طریق است که دانشجو به سفارت کشور مقصد مراجعه کرده و فرم مربوط به ویزای تحصیلی را تکمیل می کند و به همراه تمام مدارکی که در سایت سفارت اعلام شده، به کارمندان بخش مربوطه تحویل می دهد. اصولا متقاضیان زمان مصاحبه را چند هفته زودتر از زمان سفر به کشور مقصد تعیین می کنند. پس از پذیرفته شدن در مصاحبه باید مبلغی برای صادر شدن ویزا پرداخت کنید که این مبلغ در کشورهای مختلف، متفاوت است. به طور کلی دو نوع ویزای تحصیلی وجود دارد:

 • ویزای تحصیلی بلند مدت: در صورتی که برای مدت چند سال در کشور مورد نظر، قصد اقامت و تحصیل دارید، باید ویزای تحصیلی بلند مدت بگیرید.
 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت: این نوع از ویزا برای دانشجویانی مناسب است که می خواهند مدت کوتاهی فقط برای ثبت نام در کشور مورد نظرشان حضور داشته باشند.

به طور کلی برای اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی دانشگاه های اروپا، دانشجویان باید علاوه بر داشتن رزومه تحصیلی قوی، در آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت کنند و نمره خوب در آزمون ها کسب نمایند. داشتن مدرک زبان به اخذ پذیرش از دانشگاه های خارجی کمک می کند. همچنین برخی از دانشگاه های پزشکی اروپا برای ارزیابی بیشتر داوطلبان از آن ها می خواهند تا در مصاحبه حضوری شرکت کنند. در جلسه مصاحبه نوع رفتار و ویژگی های شخصیتی دانشجو نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

همه دانشجویان پس از پایان تحصیل موظفند کشوری که در آن تحصیل می کردند را ترک کرده و به کشور خود برگردند. ولی در شرایطی که به آن اشاره می کنیم، می توانند ویزای تحصیلی بلند مدت خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. دانشجویان می توانند بلافاصله پس از پایان تحصیل دندانپزشکی در اروپا وارد دوره های تخصصی شوند و ضمن اینکه حقوق دریافت می کنند، مالیات خود را پرداخت نمایند تا بتوانند اقامت دائم کشوری که در آن تحصیل می کنند را دریافت کنند. در قوانین اتحادیه اروپا، قانونی وجود دارد به این مضمون که اگر فردی در حوزه اتحادیه اروپا تحصیلات خود را به پایان رسانده باشد می تواند به کاریابی در همان کشور مشغول شده و 3 سال مالیات پرداخت کند تا از طرف دولت پس از 3 تا 5 سال، اجازه اقامت دائم بگیرد.

رشته دندان پزشکی در اروپا

سیستم تحصیل رشته دندانپزشکی در اروپا

تحصیل رشته دندانپزشکی در اروپا عموما 5 سال طول می کشد. دروس ارائه شده سال اول بر اساس اصول پزشکی و دندانپزشکی است. دانشجویان در این دو سال با ساختار و کارکرد‌ بدن انسان آشنا می شوند. آناتومی، فیزیولوژی، بیوشیمی، سلولی و مولکولی، ژنتیک، ایمونولوژی، فارماکولوژی و میکروبیولوژی در سال اول تدریس می شود. دوره های مبانی دندانپزشکی شامل روش استفاده از ابزار و مواد دندان پزشکی و مهارت های آزمایشگاهی نیز جز سال دوم آموزش تحصیل دندانپزشکی در اروپا می شود.

در سال سوم آموزش دندانپزشکی عمومی، برای دانشجویان آغاز می شود. همچنین دانشجویان در مباحث بالینی دندانپزشکی مانند نوع بزاق، پیری بافت دهان، نوع تغذیه و کنترل عفونت اطلاعات کسب می کنند و همچنین دانشجویان به صورت تئوری یاد می‌ گیرند که چگونه اختلالات و بیماری های دهان و دندان را درمان کنند. در دو سال پایانی تحصیل دندانپزشکی در اروپا، برنامه آموزشی، دانشجویان بر اساس اطلاعات کسب شده زیر نظر اساتید، به معالجه بیماران می پردازند. رشته دندانپزشکی در اروپا شامل 9 تخصص می شود که دانشجو به آن بپردازد:

 • بهداشت عمومی دندانپزشکی
 • اندودونتیکس (ریشه های کانال)
 • آسیب شناسی دهان، فک و صورت
 • رادیولوژی دهان، فک و صورت
 • جراحی دهان، فک و صورت
 • ارتودنسی و ارتوپدی دندانپزشکی
 • دندانپزشکی کودکان
 • پریودونتیکس (بیماری های لثه)
 • پروتز های دندانی (ایمپلنت)

هزینه تحصیل دندان پزشکی در اروپا

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اروپا

دانشجویان باید همه شرایط خود از جمله شرایط تحصیلی و مالی را در نظر گرفته و شرایط مهاجرت تحصیلی و تحصیل در رشته دندان پزشکی در اروپا و زندگی را در کشورهای مختلف مورد بررسی قرار دهند. هزینه تحصیل دندانپزشکی در اروپا به نسبا بالا است و دانشجو باید علاوه بر پرداخت شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی خود را نیز تامین کند. هزینه زندگی در بعضی از کشورها بسیار بالا و در برخی دیگر مقرون به صرفه است. دانشجو باید با توجه به شرایط مالی و تحصیلی خود دانشگاه و کشور مورد نظرش را انتخاب کند.

هر دانشگاه با توجه به شرایط خاص خود شهریه ‌های متفاوتی را برای تحصیل دانشجویان خارجی در رشته‌ دندانپزشکی تعیین می‌ کند. همچنین، هزینه‌ زندگی در کشورها مختلف اروپایی با یکدیگر متفاوت است. با این حال می‌ شود با ارائه‌ مدارک لازم به ادامه‌ تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه ‌های اروپایی بپردازید. علاوه بر این، برخی از دانشگاه ‌های اروپایی برای دانشجویان خود کمک هزینه تحصیلی در نظر می گیرند. بورسیه‌ های تحصیلی به دانشجویان کمک می ‌کند تا از عهده مشکلات مالی که ممکن است با تحصیل در یک کشور اروپایی با آنها مواجه شوند، بر بیایند. کشور ایتالیا شرایط مناسبی را جهت ارائه بورسیه تحصیلی دارد.

با توجه به بررسی بیش از 15 کشور اروپایی جهت تحصیل دندانپزشکی در اروپا، میانگین شهریه دندانپزشکی در دانشگاه های مختلف حدود 10 هزار یورو در سال است. کشور انگلستان با میانگین شهریه 35 هزار پوند بیشترین شهریه تحصیل دندانپزشکی در اروپا را دارد. بعد از آن کشورهای مجارستان و جمهوری چک بیشترین هزینه تحصیل دندانپزشکی در اروپا را دارند. کشورهای ایتالیا، ترکیه، روسیه نیز کمترین هزینه تحصیل دندانپزشکی در اروپا را دارا می باشند.

میانگین هزینه تحصیل دندانپزشکی در اروپا

ردیف کشور میانگین شهریه سالیانه
1 انگلستان 35 هزار پوند
2 مجارستان 17 هزار یورو
3 لهستان 14 هزار یورو
4 چک 13 هزار یورو
5 اسلواکی 10 هزار یورو
6 کرواسی 10 هزار یورو
7 روسیه 7 هزار یورو
8 ایتالیا 3 هزار یورو
9 ترکیه 3 هزار یورو

متقاضیان علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی در اروپا در کشورهای مجارستان، اسلواکی، چک، لهستان، ترکیه، روسیه، ایتالیا و انگلستان، می توانند از خدمات مشاوره تخصصی گروه آریا ویزا استفاده کنند. قبل از هر تصمیمی با ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

سوالات متداول

شرایط تحصیل در رشته دندازشکی در اروپا چیست؟

داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و کسب نمره بالا در آزمون ورودی دانشگاه های اروپا

بهترین شرایط سنی جهت تحصیل دندانپزشکی در اروپا چیست؟

معمولا 18 الی 25 سال. در برخی از کشورها از جمله ترکیه و ایتالیا تا 35 سال محدودیت وجود ندارد.

بهترین کشورها جهت تحصیل دندانپزشکی در اروپا کدامند؟

در بین کشورهای اروپایی که به زبان انگلیسی رشته دندانپزشکی را ارائه می دهند کشورهای انگلستان، مجارستان، ایتالیا، چک و لهستان از بهترین گزینه ها هستند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در اروپا چقدر است؟

شهریه دانشگاه های دندانپزشکی اروپا به زبان انگلیسی متفاوت بوده اما میانگین سالیانه 14 هزار یورو باید در نظر گرفت.

آیا امکان تحصیل رایگان دندانپزشکی در اروپا وجود دارد؟

معمولا سیستم پذیرش رشته دندانپزشکی دانشگاه های اروپا شهریه محور است و از بالاترین شهریه ها در بین رشته های مختلف است.

۱۲ دیدگاه
 • وقت بخیر
  کدوم کشور واسه تحصیل دندانپزشکی هزینه دانشگاهش کمتره و همچنین هزینه زندگیش کمتره؟ اگر میشه هزینه ها رو هم بنویسید.

  • مشاور آریا ویزا ۱۴۰۰-۰۴-۰۲ در ۵:۲۶ ب.ظ

   سلام وقت بخیر
   بله به همکاران اعلام میشه هزینه هارو هم بنویسن. کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل دندانپزشکی اروپا معمولا ترکیه، ایتالیا و روسیه هستن. البته هزینه دندانپزشکی نسبت به پزشکی و داروسازی معمولا خیلی جاها بیشتره. هزینه زندگی هم توی این سه کشور پایین تر از بقیه جاهاست.

 • سلام
  من میخواهم برای رشته دندانپزشکی مجارستان اقدام کنم ولی نمیدانم چطور باید انجام دهم ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشاور آریا ویزا ۱۴۰۰-۰۴-۱۰ در ۱۰:۲۹ ق.ظ

   سلام. دانشگاه سملوایز و دانشگاه سگد از دانشگاه های مطرح مجارستان برای تحصیل دندانپزشکی هستند. شما ابتدا باید یک دوره فاندیشن یا پری مدیکال بگذرونید و بعد در آزمون ورودی این دانشگاه ها شرکت کنید. به صفحه دوره پری مدیکال مراجعه کنید.

 • سلام ببخشید من بین دانشگاه های چک و مجارستان سردرگم هستم. کدوم پذیرشش بهتره و شرایطش؟

  • مشاور آریا ویزا ۱۴۰۰-۰۴-۳۱ در ۱۱:۵۲ ق.ظ

   سلام. شما انتخاب دانشگاهتون باید متناسب با شهریه ای که میتونید برای تحصیل دندانپزشکی پرداخت کنید، باشه. هر دو کشور دانشگاه های خوبی دارند و جایگاه خوبی. از طرفی بحث ویزارو هم در نظر بگیرید که معمولا مجارستان ویزاش راحت تر هست تا حدودی به نسبت کشور چک.

 • سلام ببخشید ظرفیت دانشجو برای رشته دندان پزشکی در لهستان و مجارستان چقدر است

  • مشاور آریا ویزا ۱۴۰۰-۰۵-۰۷ در ۹:۵۷ ق.ظ

   سلام. بستگی به دانشگاه مقصد داره. معولا ۱۵ الی ۳۰ نفر ظرفیت دانشجوی بین المللی دارند. تعداد شرکت کنندگان در آزمون ورودی دانشگاه هم تاثیر گذار هست.

 • سلام ،برای فردی ک دانشگاه نرفته در ایران و تازه مدرک دیپلم گرفته هم میشه واسه ایتالیا اقدام کرد یا حتما باید دانشگاه رفته باشیم؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۰۳-۲۴ در ۸:۰۱ ب.ظ

   سلام. شما با دریافت دیپلم ایران می تونید در ازمون های پزشکی و دندانپزشکی اروپا شرکت کنید. نیازی به ورود به دانشگاه در ایران نیست.

 • سلام وعرض ادب وقتتون بخیرمن ۲۹سال سن دارم به نظرشماواسه تحصیل دررشته دندانپزشکی کدوم کشور راحتتره واسه بورسیه تحصیلی برای من؟؟؟ ممنونم ازوقتی که میزارید

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۰۴-۱۰ در ۱۰:۴۰ ق.ظ

   سلام . وقت بخیر. بهترین گزینه برای تحصیل دندانپزشکی در اروپا، کشور ایتالیا هست. نیازی به شرایط سنی نداره و فقط موفقیت آزمون ورودی آیمت مهم است. بورسیه تحصیلی هم دارد. بخش ایتالیا را بررسی کنید.
   https://ariadanesh.com/country/italy/

*

code

مشاوره رایگان مشاوره واتس اپمشاوره تلگرام تماس مستقیم

دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا _ جامع 2

دروس تخصصی / همراه با مشاوره و آزمون های جامع
۳۵۰ ساعت آموزش | ۴.۵ ماهه
شروع از اول اردیبهشت
توضیحات بیشتر... مشاوره در واتس اپ مشاوره در تلگرام