آریا دانش | دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا

تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور 2021

4.8/5 - (6 امتیاز)
موضوع: عمومی
۱۴۰۰-۰۴-۳۰

هر سال پس از کنکور، بسیاری از دانش‌آموزان رشته علوم تجربی مشتاق هستند که تحصیل خود را در خارج از کشور در رشته پزشکی ادامه دهند. اگر در ایران نیز موفق به کسب رتبه خوبی نشده باشند، بیشتر به تحصیل در خارج از کشور فکر می‌کنند. این افراد می‌توانند به تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور را تجربه کنند. متقاضیان تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا می‌توانند در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی تحصیل کنند. بسیاری از دانش آموزان هدف پزشکی در سر خود دارند. اما متقاضیان باید پیش از هر چیز، از شرایط پزشکی بدون کنکور در خارج و مزایا و معایب آن آگاه باشند. اگر شما نیز به تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور فکر می‌کنید، تا پایان مطالب با ما همراه شوید و جواب سوالات خود را دریافت کنید. در صورتی که تحصیل پزشکی بدون آزمون در خارج از کشور را انتخاب کرده باشید، نکته بعدی که باید به آن نیز دقت کنید و بدانید این است که بهترین کشور جهت تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور در خارج، کدام است؟

دوره آزمون pre-medical
تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور

چرا پزشکی بدون کنکور در خارج؟

شما ابتدا باید بدانید که به رشته پزشکی علاقه‌مندید و مشتاق تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج هستید یا خیر؟ اگر جواب این سوال برای شما بله است، قدم بعدی که باید به آن دقت کنید این است که هدف خود را از تحصیل پزشکی در دانشگاه های بین الملل مشخص کنید و اینکه آیا قصد دارید به کشور برگردید و در وطن خود به شغل پزشکی بپردازید؟ آیا می‌خواهید در کشور مقصد اقامت داشته باشید یا خیر؟ و سوالاتی از این قبیل.

اگر بعد از تحصیل پزشکی در خارج از کشور قصد برگشت به کشور را دارید، بهترین راه این است که به سایت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سر بزنید تا از مورد تایید بودن دانشگاه مقصد خود باخبر شوید. اما اگر قصدتان برگشت نیست و به کشور مقصد نگاه دیگری دارید و می‌خواهید که در آن کشور اقامت داشته باشید، بهترین کار این است که اعتبار مدرک در کشورهای توسعه یافته را مورد بررسی قرار دهید و رتبه دانشگاه مقصد را بسنجید. برای مثال تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور در برخی کشورها همانند روسیه، اوکراین، بلاروس، ارمنستان، بلغارستان و قبرس برای افرادی که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند، منجر به تایید مدرک و اشتغال نمی‌شوند.

بنابراین انتخاب کشور مقصد جهت تحصیل پزشکی در اروپا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.از ویژگی های دیگری که متقاضیان تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا باید در نظر بگیرند شهریه دانشگاه و هزینه های اقامت و خوابگاه‌ها است. به طور معمول دانشگاه های اروپا جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور دارای شهریه هستند.

تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور

شرایط و مدارک تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا

تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج دشواری‌های خاص خود را دارد و پس از فارغ التحصیلی، حساسیت و سختی آن نیز بیشتر می‌شود. بنابراین دقت کنید که اگر می‌خواهید در رشته پزشکی بدون کنکور در اروپا تحصیل کنید باید سختی‌هایش را نیز تحمل کنید. از جمله شرایط و مدارک تحصیل پزشکی بدون آزمون در اروپا به شرح زیر است:

 • دارا بودن دیپلم تجربی برای تمام داوطلبان (12 سال تحصیل در ایران)
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی از جمله زبان آیلتس بالای 6 یا تافل 78 به بالا
 • پرداخت مبلغ مشخصی جهت بررسی درخواست پذیرش (معمولا بالای 130 یورو)
 • قبولی در تست معمولامات اجتماعی و یا مصاحبه ورودی دانشگاه
 • تکمیل کردن نامه‌ای مبنی بر ارائه انگیزه خود برای ورود به رشته پزشکی (انگیزه نامه)
 • ارسال مدارک تحصیلی اصلی و ترجمه شده به زبان رسمی آن کشور یا زبان انگلیسی
 • ارائه تمکن مالی به سفارت جهت اخذ ویزای تحصیلی
 • کسب نمره مناسب (بالای 17) در دروس فیزیک، ریاضی، شیمی و زیست شناسی

شرایط سنی تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور

در خارج از کشور می‌توانید با هر سنی در دانشگاه تحصیل کنید ولی اگر از ایران اقدام به تحصیل بدون کنکور در خارج کنید، باید دارای شرایط سنی خاصی باشید. تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی و بدون کنکور محدودیت‌های خاصی را از لحاظ سنی دارد؛ به طور معمول رنج سنی 18 الی 25 سال بهترین شرایط جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا است. برخی از کشورها از جمه آلمان و فرانسه از لحاظ سنی حساسیت بیشتری دارند اما کشورهای ترکیه و روسیه از محدوده سنی خاصی جهت تحصیل پزشکی بدون آزمون برخوردار نیستند.

تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج

بهترین کشورها جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا

لازمه تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور داشتن دیپلم 12ساله است. همان‌طور که اکثر شما می‌دانید، پذیرش رشته پزشکی در اکثر کشورهای اروپایی و دانشگاه های تراز اول با آزمون ورودی است. در این حالت متقاضیان باید دانش تخصصی خود را در دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی، زبان انگلیسی عمومی و پزشکی به حدی برسانند تا در آزمون ورودی دانشگاه قبول شده و پذیرش دانشگاه را کسب کنند. اما در ادامه به معرفی کشورهایی جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا می پردازیم.

 • تحصیل پزشکی بدون کنکور در آلمان و اتریش

تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا در کشورهای آلمان و اتریش انتخاب بسیار مناسبی است. ارائه مدرک زبان آلمانی C1 و قبولی در کنکور سراسری ایران برای تحصیل در رشته پزشکی در آلمان و همچنین اتریش الزامی است.

 • تحصیل پزشکی بدون کنکور در انگلستان

انگلستان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور است و دارای بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا است. طول تحصیل پزشکی در این کشور 5 ساله می‌باشد و به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. به همین دلیل انگلستان به یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور در اروپا تبدیل شده است. قابل ذکر است که متقاضیان ایرانی تحصیل پزشکی بدون کنکور در انگلستان باید ابتدا در دوره‌های دو ساله دیپلم A-Level شرکت کنند.

این مطلب را از دست ندهید!  کالج بین المللی اویسینا را بهتر بشناسیم

در این دوره‌ها دروسی تدریس می‌شود که عبارتند از شیمی، زیست، فیزیک، ریاضی و شخص را برای شرکت در آزمون A-Level پزشکی آماده می‌سازد. پس از موفقیت در اخذ دیپلم انگلستان، متقاضی می تواند با انتخاب دانشگاه مقصد خود به تحصیل پزشکی بدون کنکور در انگلستان بپردازد. باید توجه داشته باشید که دانشجوی متقاضی رشته پزشکی بدون کنکور در انگلستان باید به زبان انگلیسی مسلط باشد و حداکثر سن برای شرکت در دوره دیپلم 20 سال است.

 • تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه

کشور ترکیه از دیگر کشورهایی است که متقاضیان ایرانی می توانند به تحصیل پزشکی بدون آزمون در آن بپردازند. گفتن این نکته ضروری است که فقط دانشگاه های خصوصی ترکیه بدون برگزاری آزمون ورودی و بدون مدرک زبان، اقدام به پذیرش دانشجو در رشته پزشکی می کنند. امکان تحصیل به زبان انگلیسی و ترکی در دانشگاه های خصوصی ترکیه در رشته های پزشکی بدون کنکور فراهم است.

 • تحصیل پزشکی بدون کنکور در روسیه

متقاضیان علاقه مند به تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور می توانند کشور روسیه را انتخاب کنند. در این کشور متقاضیان می توانند قبل از ورودی به دانشگاه وارد دوره پادفک زبان روسی شده و پس گذراندن دوره یک ساله زبان روسی به تحصیل پزشکی بدون کنکور در روسیه مشغول شوند.

تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا

ارزان‌ترین کشورها جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور

اگر قصد دارید که رشته پزشکی بدون کنکور را در خارج از کشور ادامه دهید و یا به دنیال تحصیل ارزان پزشکی در اروپا هستید، با ما در این بخش همراه شوید. ارزان‌ترین کشور اروپایی برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی، آلمان است. در آلمان نیازی به شهریه برای رشته پزشکی ندارید. در سال 2005 دادگاه اساسی فدرال، قانون قدیمی و نامناسب را در مورد شهریه‌ پزشکی بدون کنکور برداشت. برعکس سایر کشورها که بعد از ترم 10 مالیات می‌گیرند، در کشور آلمان شرایط این گونه نیست. از سال 2007 برخی از دانشگاه‌های آلمان شهریه را به عنوان ثبت نام دریافت می‌کنند. مبلغ بسیار کمی را برای شهریه دریافت می‌کنند و به افرادی که توان مالی ندارند نیز وام تعلق می‌گیرد.

همچنین شما می‌توانید جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا را در کشورهای اتریش، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا به صورت ارزان بخوانید. کشور روسیه نیز از دیگر کشورهای اروپایی ارزان جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور است. در برخی دیگر از کشورها می‌توانید تحصیل پزشکی بدون کنکور را داشته باشید و بورسیه دریافت کنید. کشور ترکیه از این نوع کشورها است که امکان دریافت بورسیه جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور تا 70% برای متقاضیان فراهم است. هزینه پزشکی بدون کنکور در برخی از کشورها مانند آلمان، اتریش و فرانسه رایگان است.

هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور

مهمترین نکته جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا این است که متقاضیان باید شهریه پرداخت کنند. در کشورهای اروپایی هزینه شهریه دانشگاه ها متفاوت است که در ادامه آمده است.

تحصیل پزشکی بدون آزمون در خارج از کشور

هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا

کشور میانگین شهریه سالیانه دانشگاه میانگین هزینه زندگی ماهیانه
ترکیه 15 هزار دلار 400 دلار
انگلستان 35 هزار پوند 1000 پوند
روسیه 6 هزار دلار 400 دلار
ایتالیا 3 هزار یورو 600 یورو

هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در ترکیه در دانشگاه های خصوصی به طور معمول سالیانه 15 هزار دلار است. تحصیل بدون کنکور در روسیه به زبان روسی سالیانه حدود 6 الی 7 هزار دلار است. هم‌چنین هزینه پزشکی بدون کنکور در کشور ایتالیا به زبان ایتالیایی در سال حدود 4 تا 6 هزار یورو است که دانشجویان می‌توانند با دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا، هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور خود را پرداخت کنند.

علاوه بر هزینه های شهریه دانشگاه، هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی هم باید مد نظر متقاضیان قرار بگیرید. کشورهای ترکیه و روسیه از هزینه زندگی کمتری برخوردار هستند. انگلستان پر هزینه ترین کشور است. از این رو متقاضیان تحصیل پزشکی بدون آزمون در اروپا باید علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه زندگی خود را ساپورت کنند و از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشند.

موضوع بعدی که می‌توان درباره آن در این بخش گفت این است که بورسیه تحصیلی در اروپا وجود دارد و یا خیر؟ و اینکه یک دانشجوی پزشکی بدون کنکور در خارج ممکن است چقدر بورسیه شود؟ بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور به دنبال اخذ بورسیه تحصیلی هستند. دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه و همچنین دانشگاه های دولتی آلمان این امکان را برای متقاضیان فراهم می کند. همچنین دانشجویانی که در دانشگاه مورد تحصیل خود بتوانند جزء 5 نفر برتر طی سال‌های دوم و سوم و هم‌چنین چهارم باشند، شامل بورسیه می‌شوند.

سوالات متداول

مهمترین شرایط تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور چیست؟

داشتن مدرک 12 ساله تحصیل در ایران، مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور مقصد و تمکن مالی مناسب ازمهمترین شرایط است.

بهترین کشورها جهت تحصیل پزشکی بدون کنکور در اروپا کدامند؟

کشورهای آلمان، اتریش، فرانسه، ترکیه، روسیه، اسپانیا و ایتالیا

هزینه تحصیل پزشکی بدون کنکور در خارج چقدر است؟

بسته به نوع دانشگاه متغییر است. کشورها آلمان، اتریش، ترکیه و روسیه کمترین هزینه را دارند.

آیا برای تحصیل پزشکی بدون کنکور شرایط سنی وجود دارد؟

به طور معمول باید متقاضیان سن بین 18 الی 25 سال داشته باشند.

*

code

مشاوره رایگان مشاوره واتس اپمشاوره تلگرام تماس مستقیم

دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا _ جامع 2

دروس تخصصی / همراه با مشاوره و آزمون های جامع
۳۵۰ ساعت آموزش | ۴.۵ ماهه
شروع از اول اردیبهشت
توضیحات بیشتر... مشاوره در واتس اپ مشاوره در تلگرام