021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
5/5 - (1 امتیاز)

رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا ایتالیا

تحصیل پزشکی در تورورگاتا

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

تحصیل پزشکی در دانشگاه تورورگاتا ایتالیا

دانشگاه تورورگاتا ایتالیا یکی از مهم ترین دانشگاه های کشور ایتالیا است که جزء 50 دانشگاه برتر جهان است. همان طور که می دانید این روزها تنها چیزی ذهن مردم را در سراسر جهان را به خود مشغول کرده بحث بالین و درمان می باشد این موضوع سبب شده تا بسیاری از دانشجویان جهان به رشته پزشکی علاقه مند شوند. دانشگاه تورورگاتا ایتالیا دارای دانشکده های مختلفی است که از مهم ترین دانشکده های این دانشگاه می توان به دانشکده علوم پزشکی اشاره کرد. تحصیل پزشکی در دانشگاه تورورگاتا ایتالیا یکی از رشته های پر متقاضی سراسر جهان می باشد. سالانه هزاران نفر در سراسر دنیا به جهت قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا ایتالیا تلاش می کنند که از آن تعداد تنها 80 نفر از آن ها موفق به قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا رم می شوند.

 

امکانات آموزشی رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا ایتالیا

در سال 2009 میلادی دانشگاه تورورگاتا ایتالیا رشته پزشکی را به سایر دانشکده های خود افزود. مدرک رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا رم یکی از معتبرترین مدرک های کشور ایتالیا است و هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان از آمریکا و کانادا به جهت تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا به ایتالیا راهی می شوند چرا که تحصیل در ایتالیا بسیار ارزان تر و به صرفه تر دیگر دانشگاه های اروپا و جهان است. دانشکده علوم پزشکی تورورگاتا ایتالیا دارای امکانات شگفت انگیزی نظیر بیمارستان مجهز به ابزارات درمانی، خوابگاه مجهز، اساتید مشهور در رشته پزشکی و … می باشد. از ویژگی های مهم تحصیل پزشکی در دانشگاه تورورگاتا ایتالیا می توان به تدریس دروس پزشکی به دو زبان ایتالیایی و زبان انگلیسی اشاره کرد.

از شرایط مناسب تحصیل رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا رم می توان به مشارکت و روابط رو در روی اساتید و دانشجویان اشاره کرد. بدین صورت که روابط تحصیلی دانشجویان و اساتید تنها محدود به کلاس های سنتی نیست و دانشجویان می توانند به جهت همکاری و مشارکت در یادگیری در هر زمان که بخواهند با اساتید دانشگاه ملاقات داشته باشند. بیمارستان دانشگاه تورورگاتا ایتالیا علاوه بر یک محیط آموزشی به جهت یادگیری دانشجویان پزشکی، دارای بهترین ابزارات و تجهیزات پزشکی است به طوری که بیمارستان این دانشگاه بسیار مورد توجه مردم عام کشور ایتالیا قرار گرفته است. مدرک رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا بسیار معتبر بوده و شما می توانید پس از فارغ التحصیل شدن در رشته پزشکی بدون آزمون جداگانه در سراسر قاره اروپا مشغول به کار شوید.

تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا ایتالیا

ایتالیا مهد فرهنگ و آموزش و پرورش در قاره اروپا است. تحصیل در این کشور نه تنها باعث افزایش و رشد علمی دانشجویان می شود بلکه فضای فرهنگی کشور ایتالیا زمینه را به جهت داشتن زندگی هر چه بهتر دانشجویان فراهم می کند. تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا رم نسبت به دیگر دانشگاه های جهان دارای هزینه به نسبت مناسبی است و افرادی که در آزمون ورودی قبول می شوند می توانند از مزایایی نظیر کمک هزینه شهریه و خوابگاه برخوردار شوند. ایتالیا گزینه مناسبی برای طرفداران علم پزشکی می باشد زیرا بدون داشتن مدرک تافل یا آیلتس شما می توانید در آزمون ورودی آن شرکت کنید و شانس خود را امتحان کنید. دانشگاه تورورگاتا ایتالیا علاوه بر داشتن اساتید مجرب دارای هزینه تحصیلی و زندگی متناسبی برای مشتاقان علم پزشکی است. مدرک تحصیلی رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا رم علاوه بر تایید وزارت بهداشت کشور ایران دارای اعتبار بسیار بالایی در اروپا است.

 

آزمون ورودی رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا

دانشگاه تورورگاتا ایتالیا به جهت قبول کردن دانشجویان برخی رشته ها نظیر معماری و پزشکی و … اقدام به آزمون ورودی می کند. کلید قبولی و تحصیل در دانشگاه تورورگاتا ایتالیا در گرو آزمون آی مت/ IMAT است. این آزمون هر ساله در اواسط سپتامبر در 12 کشور جهان از جمله دبی برگزار می شود. هزینه آزمون ورودی در دانشگاه تورورگاتا 100 یورو می باشد. آزمون آی مت دارای 60 سوال می باشد که سوالات آن به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی می باشد و زمان تعیین شده جهت آزمون آی مت 100 دقیقه است. مجموع سوالات قبولی رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا شامل زیست، فیزیک، شیمی، ریاضی، اطلاعات عمومی، زبان و منطق است که در صورت قبولی شما در آزمون آی مت شما بدون مصاحبه یا آزمون کتبی دیگری موفق به تحصیل 6 ساله رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا ایتالیا خواهید شد. افرادی که متقاضی تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا ایتالیا هستند بدون نیاز به داشتن مدرک  IELTSباید در کورس زبان ایتالیایی شرکت داشته باشند چرا که برخی از کلاس های دوره تحصیلی آن ها به زبان ایتالیایی می باشد.

ظرفیت رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا

دانشجویان زیادی به جهت قبولی رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا تلاش می کنند اما نکته ایی که سبب دلگرمی دانشجویان بین المللی می شود و بر شانس قبول آن ها را در آزمون پزشکی دانشگاه تورورگاتا می افزاید، ظرفیت مشخص شده دانشجویان بین الملل است. دانشگاه تورورگاتا هر ساله میزان پذیرش دانشجویان داخلی و بین المللی خود را تفکیک می کند که این اقدام سبب می شود تا افراد بیشتری به جهت تحصیل پزشکی در دانشگاه تورورگاتا ترغیب شوند. به طور معمول سالانه حدود 80 نفر متقاضی بین المللی در رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا پذیرفته می شوند.

شهریه رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا ایتالیا

به طور کلی دانشگاه تورورگاتا دارای خوابگاهی با امکاناتی نظیر کتابخانه، سالن ورزش، استخر و … می باشد و می توان گفت شما برای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا نیازمند اجاره آپارتمان نیستید. اما  شهریه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا حدود 2000 الی 2500 یورو در سال است که در دو قسط از دانشجو دریافت می شود که در صورت آماده بودن مدارک دانشجو می تواند مبلغ شهریه را تا 450 یورو کاهش دهد که البته هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های ایتالیا بسیار به صرفه تر از دیگر دانشگاه های جهان است. فراموش نکنید که دانشگاه تورورگاتا ایتالیا علاوه بر هزینه مقرون به صرفه تحصیل در رشته پزشکی دارای مزایایی بورسیه تحصیلی نیز می باشد. لازم به ذکر است که در این بخش به جهت آگاهی علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا اعلام کنم که هزینه زندگی در آپارتمان مشترک دانشجویی در کشور ایتالیا 300 الی 400 یورو در ماه است.

شرایط موفقیت در پذیرش رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا ایتالیا

برای قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا شما نیازمند قبولی در دوره پیش دانشگاهی نمی باشید. شما می توانید با اخذ مدرک دیپلم خود و دارا بودن سن 18 سال اقدام به  شرکت در آزمون آی مت به جهت قبولی در دانشگاه تورورگاتا کنید. از مزایا دیگر قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا می توان به نامحدود بودن مدرک دیپلم اشاره کرد به بیان ساده تر می توان گفت که اشخاص می توانند با دیپلم انسانی و ریاضی برای رشته پزشکی دانشگاه تورورگاتا تلاش کنند. یکی دیگر از ویژگی های مهم قبولی در دانشگاه تورورگاتا نداشتن محدودیت سنی می باشد. شما می توانید از بازه 18 سالگی تا هر سنی برای شرکت در آزمون آی مت اقدام کنید.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید