021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
4.8/5 - (5 امتیاز)

رشته پزشکی دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه

دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

تحصیل پزشکی در دانشگاه اولوداغ  بورسا ترکیه

کشور ترکیه علاوه بر جاذبه های توریستی خود دارای دانشگاه هایی با امکانات آموزشی است که تحصیل را برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در ترکیه لذت بخش می کند. دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه دارای حدود 75 هزار دانشجو است اما هزینه پایین زندگی و شهریه مناسب سبب شده تا در سال 2019 دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه تعداد دانشجویان بین الملل و خارجی آن به 5 هزار نفر برسد. گرچه دانشگاه اولوداغ دارای رتبه بندی بالایی نیست اما به علت روابط بین المللی عالی و حضور در کشور ترکیه، می تواند دانشجویان بین المللی خود را پس از فارغ التحصیلی در رشته پزشکی، به کشورهای انگلیسی و دانشگاه های با آموزش به زبان انگلیسی بورسیه کند. تحصیل پزشکی دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه 6 ساله  است که در 3 سال اول دانشجویان موظف اند علاوه بر حضور در کلاس، تحقیقات علمی و بالینی نیز انجام دهند. در سال چهارم و پنجم دانشجویان پزشکی در امور تشخیصی و درمان فعالیت می کنند و در سال ششم اقدام به کارآموزی و گذراندن کارهای بالینی در بیمارستان های کشور ترکیه می کنند.

امکانات آموزشی دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه در رشته پزشکی

دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه امکانات رفاهی و آموزشی زیادی را برای دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی قرار داده که از جمله آن می توان به آموزش رشته پزشکی به زبان انگلیسی توسط اساتید بین الملل اشاره کرد. از دیگر امکانات آموزشی دانشگاه اولوداغ بورسا در حوزه رشته پزشکی می توان به مراکز آموزشی- درمانی این دانشگاه اشاره کرد و این بدین معناست که دانشجویان رشته پزشکی جهت گذراندن واحد های عملی و بالینی خود به این مراکز مراجعه کنند. این دانشگاه دارای مرکز مشاوره تحصیلی و خانوادگی می باشد که به جهت دهی دانشجویان در تحصیل و انجام پروژه کمک می کند. اکثر مشاوران تحصیلی در دانشگاه اولوداغ بورسا از اساتید علمی دانشگاه می باشند. دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه دارای کتابخانه مجهز و شبانه روزی با امکاناتی مناسب است که تحصیل را نه تنها برای دانشجویان آسان تر می کند بلکه سبب افزایش رشد آمار مطالعه دانشجویان دانشگاه نیز می شود.

از دیگر امکانات دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه 2 خوابگاه مجزا با هزینه کم است که تحصیل در رشته مورد علاقه شما را آسان کرده است.  این دانشگاه دارای سوئیت های مختلفی در سطح شهر می باشد که با هزینه مقرون به صرفه آن را به دانشجویان خود اجاره می دهد. دانشگاه اولوداغ به منظور آسایش و راحتی دانشجویان متاهل و پرسنل خود اقدام به ساخت مهد کودک به جهت نگه داری کودکان در دانشگاه خود کرده است. دانشجویان متاهل می توانند در ساعات تحصیل، کودک خود را به مهد کودک دانشگاه اولوداغ بورسا بسپارند.

علاقه مندان به تحصیل در ترکیه پس از قبولی در دانشگاه اولوداغ بورسا می توانند از تخفیف 50 درصدی در امور حمل و نقلی برخوردار شوند و دانشگاه اولوداغ بورسا موظف است که دانشجویان رشته پزشکی خود را بیمه رایگان کند.

شیوه آزمون ورودی جهت پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه

برای قبولی و تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه متقاضیان موظف به دادن آزمون  YOS متقاضیان بین الملل (ULUYOS) هستند. این آزمون برای دانشجویانی که تبعه کشور ترکیه نیستند اما علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های ترکیه می باشند برگزار می شود. تا سال 2010 مرکز سنجش کشور ترکیه طراح سوالات آزمون یوس بود اما از سال 2010 هر دانشگاه کشور ترکیه به طور مجزا آزمون یوس را برگزار می کنند. آزمون یوس دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه برای علاقمندان رشته پزشکی شامل 2 بخش است.در بخش اول از مباحث هندسه، هوش و ریاضی به صورت 80 سوال چند گزینه است (دروس فیزیک، شیمی و زیست شناسی در این آزمون جایی ندارند). 20 سوال ریاضی، 20 سوال مهارت های عمومی، 10 سوال هندسه، 10 سوال  Graphic reading، 20 سوال روابط اعداد و ارقام و در مجموع 80 سوال مباحث این آزمون می باشند. در بخش دوم دانش داوطلب در ربان ترکی مورد ارزیابی قرار می گیرد و نتیجه آن با درجه A، B و C مشخص می گردد. لازم به ذکر است که در دانشگاه های خصوصی این آزمون به زبان انگلیسی برگزار می شود اما در دانشگاه های دولتی آزمون به زبان ترکی است. شرط قبولی در آزمون یوس کسب نمره حداقل 50 در ریاضی می باشد. کسب نمره حداقل 70 در زبان ترکی به این معناست که شما نیازمند شرکت در کلاس های ترکی در دانشگاه اولوداغ بورسا نمی باشید. زمان این آزمون حدود 90 دقیقه است. اگر داوطلب متقاضی شرکت در دانشگاه با زبان ترکی باشد بخش دوم (ارزیابی زبان ترکی) در نظر گرفته می‌شود و اگر حد نصاب نمره بدست نیاید، متقاضی با شرکت در کلاس های آمادگی زبان ترکی به مدت یک سال و سپس با آزمون  TÖMERکه یک آزمون مشابه آزمون آیلتس و تافل زبان انگلیسی است کمبود نمره را جبران می‌نماید. ثبت نام شرکت در آزمون یوس دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه در ماه های January ، February، March،  April فقط به صورت آنلاین و به زبان های ترکی و انگلیسی صورت می گیرد. متقاضیان باید محل آزمون و زبان آزمون را در مراحل ثبت نام مشخص کنند. کارت ورود به جلسه بعد از ثبت نام موفق برای متقاضیان صادر می شود. این آزمون هر ساله در ماه May برگزار می شود. هزینه شرکت در آزمون یوس به طور معمول حدود 50 لیر است. نکته قابل توجه این است که آزمون یوس دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه علاوه بر کشور ترکیه (شهرهای آنکارا، استانبول، بارسا، ون)، در کشورهای اندونزی، یونان، عراق، آذربایجان، آلبانی، پاکستان، اردن، الجزایر، کامرون، نیجریه، مراکش و سنگال برگزار می شود. مدرک قبولی آزمون یوس به مدت 2 سال پس از تاریخ قبولی اعتبار دارد.

ظرفیت رشته پزشکی دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه

دانشگاه های ترکیه هر ساله پذیرای دانشجویان بین المللی زیادی جهت تحصیل در رشته های مختلف است. اما چیزی که تمام علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه اولوداغ بورسا باید بدانند میزان ظرفیت هر ساله این دانشگاه است. ظرفیت دانشجویان بین الملل و خارجی دانشکده پزشکی دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه هر سال نزدیک به 60 الی 70 نفر است. این دانشگاه سعی می کند با توجه به آزمون ورودی و متقاضیان کشورهای مختلف، بین دانشجویان خارجی تناسب ظرفیتی مناسبی را حفظ کند.

ترکیه از جمله کشور هایی است مدرک آن در سطح بین الملل دارای اعتبار فراوانی است. در سال 2001 تمامی دانشگاه های ترکیه از جمله دانشگاه اولوداغ بورسا عضو سیستم آموزشی اتحادیه اروپا درآمدند. از این رو مدرک رشته پزشکی دانشگاه های ترکیه در سراسر کشورهای اروپا دارای اعتبار بالایی است. لازم به ذکر است که رشته پزشکی در دانشگاه های کشور ترکیه به زبان های انگلیسی، آلمانی و ترکی تدریس می شود. گفتنی است دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه از جمله دانشگاه های ترکیه است که مورد تائید وزارت بهداشت ایران قرار دارد.

شهریه پزشکی دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه

کشور ترکیه به جهت رابطه نزدیک با کشور ایران سبب شده تا دانشجویان به جهت تحصیل در کشور ترکیه نیاز به ویزا نداشته باشند. با توجه به اینکه دانشگاه اولوداغ بورسا یک دانشگاه دولتی است پس به طور حتم دارای شهریه مناسب و پایینی نسبت به دانشگاه خصوصی کشور ترکیه است. هزینه ورود و ثبت نام در دانشگاه اولوداغ بورسا حدودا 1000 دلار آمریکایی و شهریه هر ترم تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه اولوداغ بورسا حدودا 2000 دلار آمریکایی می باشد. هر متقاضی تحصیل پزشکی دانشگاه اولوداغ بورسا ماهیانه به جهت زندگی (حمل و نقل، تغذیه، اسکان و …) حدودا 500 الی 600 دلار آمریکایی نیاز دارد. فراموش نکنید که دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه به دانشجویان خود اجازه 30 ساعت کار در ماه را می دهد.

مدارک لازم جهت شرکت در آزمون ورودی دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه

متقاضیان ایرانی علاقه مند به تحصیل پزشکی در دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه نیازمند یک سری شرایط خاصی از قبیل ارائه مدرک دیپلم هستند. از آن جایی که سیستم آموزشی کشور ترکیه و ایران شباهت زیادی به هم دارند پس مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی لازمه شرکت در آزمون یوس و تحصیل شما در رشته پزشکی دانشگاه اولوداغ بورسا است. یکی از شرایطی که لازمه تحصیل در دانشکده پزشکی اولوداغ بورسا می باشد دارا بودن مدرک معتبر زبان است. در واقع ارائه مدرک تافل یا آیلتس به قبولی شما در دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه کمک شایانی می کند. پاسپورت، ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم به زبان ترکی و انگلیسی، ترجمه ریز نمرات دیپلم به ترکی و انگلیسی و در نهایت کسب نمره قبولی در آزمون یوس، تمام شرایط لازم جهت پذیرش شما در رشته پزشکی دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه است. لازم به ذکر است که این دانشگاه دارای محدودیت سنی می باشد و علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه تنها تا سن 30 سالگی مهلت قبولی در این دانشگاه را دارند.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت