021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
5/5 - (8 امتیاز)

دانشگاه تورورگاتا ایتالیا

دانشگاه تورورگاتا در ایتالیا

اطلاعات کلی دانشگاه

فهرست مطالب

دانشگاه تورورگاتا ایتالیا را بهتر بشناسیم

شهر رم پایتخت کشور ایتالیا به علت نزدیکی با رودخانه توره و جای دادن کشور واتیکان در خود از مناطق توریستی مهم دنیا محسوب می شود. رم به مهد تاریخ و تمدن دنیا نیز مشهور است. کشور ایتالیا به 3 کشور جهان و اولین کشور اروپا به جهت سهولت در ورود به دانشگاه شناخته شده است. وجود یک کشور توریستی با قدمت چند ساله، داشتن شرایط مناسب برای یک زندگی دانشجویی، امکان تحصیل در دانشکده هایی نظیر فنی مهندسی، علوم پزشکی و … سبب شده تا هر سال ایتالیا میزبان دانشجویان زیادی از سراسر جهان باشد. دانشگاه تورورگاتا در سال 1982 به منظور فضای سبز وسیع و دور بودن از فضای شهری در یک محیط 600 هکتاری در شهر رم ایتالیا تاسیس شد. دانشگاه تورورگاتا رم ایتالیا با وجود سابقه کم تاسیس جزء 50 دانشگاه معتبر دنیا است که سالانه دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا به تحصیل در دانشگاه رم فرا می خواند.

گرچه دانشگاه تورورگاتا رم ایتالیا نسبت به دانشگاه های دیگر دارای سابقه کمتری است اما وجود اساتید مجرب و تیم تخصصی زبان بین الملل سبب شده تا دانشگاه تورورگاتا رم در سال 2012 ملقب به دانشگاه دوم ایتالیا شود. سیستم آموزشی دانشگاه تورورگاتا به سه مقطع لیسانس 3 ساله، فوق لیسانس 2 ساله و دکترا 3 ساله تقسیم می شود. دانشگاه تورورگاتا رم ایتالیا دارای دانشکده های متفاوتی نظیر اقتصاد، فنی و مهندسی، علوم پزشکی و … می باشد.

 

تحصیل در دانشگاه تورورگاتا ایتالیا، دانشگاهی با تراز جهانی

دانشگاه تورورگاتا به جهت داشتن شرایط مناسب تحصیل و داشتن اساتید مشهور و تنوع رشته تحصیلی و … به دانشگاه دوم ایتالیا ملقب شده است. دانشگاه تورورگاتا رم دارای مقام 401 شانگهای و 320 QS جهانی است. در رتبه بندی جهانی ARWU که با توجه به میزان جوایز نوبل و مدال های دانشگاه نظر سنجی می شود، دانشگاه تورورگاتا ایتالیا با تنها 36 سال سابقه تدریس جز 400 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته است. دانشگاه تورورگاتا به علت توسعه بین المللی پروژه های تحقیقاتی و داشتن 99 پروژه به رسمیت شناخته شده در اروپا و سطح جهان دارای تراز جهانی و شرایط بورسیه ایی بسیار عالی است. از شرایط شگفت انگیز دانشگاه تورورگاتا ایتالیا می توان به آموزش زبان توسط متخصصین زبان اشاره کرد. شاید عاملی که سبب شد تا دانشگاه تورورگاتا رم به دانشگاه دوم کشور ایتالیا ملقب شود وجود متخصصین بین المللی زبان است.

دانشگاه تورورگاتا ایتالیا و روابط بین المللی آموزشی آن

ایتالیا جایگاه مهمی در سراسر جهان به علت داشتن فرهنگ بالا خود دارد اما چیزی که باید افزایش چمشگیر روابط بین المللی ایتالیا می شود دارا بودن چندین دانشگاه برتر جهان است. دانشگاه تورورگاتا ایتالیا به علت توافق نامه و همکاری با دانشگاه های سراسر جهان قابلیت مبادله دانشگاهی با معتبرترین دانشگاه های جهان از جمله دانشگاه هاروارد، برزیل و اکسفورد را به جهت همکاری در برنامه های بالینی و مبارزه با سرطان دارد.

 

تحصیل در دانشگاه تورورگاتا رم همراه با بورسیه تحصیلی

یکی از موارد جالب و شگفت انگیز دانشگاه تورورگاتا رم شرایط بورسیه تحصیلی آن است. دانشگاه تورورگاتا رم دانشجویان واجد بورسیه تحصیلی را بر اساس نیاز مالی، لیاقت و رزومه مورد بررسی قرار می دهند و پس از ارزیابی به دانشجویان مزایایی نظیر عدم پرداخت شهریه، استفاده رایگان از وسایل نقلیه، استفاده رایگان محل اسکان، واریز مبلغ 5000 یورو به حساب دانشجو و … تعلق می گیرند. بورسیه تحصیلی در ایتالیا دارای انواع متفاوتی است که از بین آن ها می توان به بورسیه استانی یا DSU اشاره کرد از مزایا این نوع بورسیه می توان به این موضوع اشاره کرد که شخص می تواند از آن در مقطعی استفاده در بورسیه استانی شخص بدون در نظر گرفتن معدل و رزومه خود و با توجه به شرایط مالی خود در کشورش بورسیه می شود. این اقدام بشر دوستانه سبب می شود تا شخص بدون در نظر گرفتن هزینه دانشگاه، به تحصیل مشغول شود چرا که سازمان ملل هزینه تحصیل دانشجو را پرداخت می کند. البته در مقطع تحصیلی دکترا معمولا افرادی که دارای رزومه بالایی هستند بدون در نظر گرفتن شرط معدل به آن ها شرایط بورسیه تعلق می گیرد.

 

متقاضیان چه رشته هایی می توانند به تحصیل در دانشگاه تورورگاتا رم ایتالیا بپردازند؟

دانشگاه تورورگاتا ایتالیا دارای دانشکده های متفاوتی نظیر فنی مهندسی، علوم پزشکی، علوم پایه، علوم انسانی، اقتصاد می باشد. که هر کدام دارای ساختمان های مدرن و جداگانه ایی می باشند و هر کدام دارای مراکز انجمن تحقیقاتی متفاوتی می باشند. علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه تورورگاتا رم ایتالیا می توانند متناسب با رشته تحصیلی خود و مقطع تحصیلی حود در این دانشگاه تحصیل کنند. اما لازم به ذکر است که در این دانشگاه بیشتر کلاس ها به زبان ایتالیایی برگزار می شود. آژانس فضایی ایتالیایی موجود در دانشگاه تورورگاتا ایتالیا یکی از مراکز مهم هم چون بیمارستان مجهز به ابزار درمانی این دانشگاه است که توجه بسیاری از مردم کشور را به خود جلب کرده است. گرچه دانشگاه تورورگاتا ایتالیا یکی از دانشگاه های نوپای کشور ایتالیا شناخته می شود اما وجود پرسنل پویا و اساتید موفق و نامی کشور سبب شده تا دانشگاه تورورگاتا رم ایتالیا یکی از موفق ترین دانشگاه های جهان در سال 2014 شناخته شود.

 

لذت زندگی و تحصیل در شهر رم ایتالیا

همان طور که در مطالب فوق ذکر شد شهر رم دارای قدمت چندین هزار ساله و آب و هوا مناسب به جهت یک زندگی مناسب است. داشتن شرایطی نظیر تحصیل کردن و داشتن مدرک معتبر، شرایط اقتصادی و مالی آن نسبت به کشور های دیگر، ادامه تحصیل همراه با شرایط بورسیه، امکان تحصیل در رشته هایی نظیر پزشکی و معماری در دانشگاه معتبری نظیر دانشگاه تورورگاتا ایتالیا سبب شده تا ایتالیا سالانه علاوه بر جذب توریست، میزبان دانشجویان کثیری از سراسر جهان به منظور ادامه تحصیل باشد. از مزایای تحصیل در دانشگاه تورورگاتا رم می توان به داشتن کارت بهداشت دانشجویان بین المللی هم چون شهروندان ایتالیایی اشاره کرد. هزینه زندگی در آپارتمان دانشجویی در کشور ایتالیا حدود 300 الی 400 یورو در ماه است. هزینه زندگی ماهیانه در کشور ایتالیا و در شهر رم ماهیانه حدود 800 الی 1000 یورو است.

گالری تصاویر دانشگاه

گالری تصاویر شهر این دانشگاه

رشته های این دانشگاه

دانشگاه‌های دیگر این کشور

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره جامع فشرده آمادگی آزمون آیمت ایتالیا 2024

زیست شناسی + شیمی + ریاضی و فیزیک + استدلال منطقی و اطلاعات

4.5 ماهه

شروع کلاس ها: اردیبهشت ماه 1403

حضوری | آنلاین
_ همراه با کتاب های آموزشی رایگان _ همراه با جلسات رایگان مشاوره اخذ پذیرش‌، بورسیه استانی و ویزای تحصیلی ایتالیا _همراه با کوئیز های هفتگی _ همراه با آزمون های جامع شبیه ساز آیمت ایتالیا