021-28429840

پشتیبانی سریع

Search
امتیاز دهید

رشته پزشکی دانشگاه بولونیا ایتالیا

پزشکی بولونیا

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

شهر بولونیا با لقب گرفتن نام ونیز کوچک و داشتن معماری زیبا و کلیساهایی با قدمت چند ساله و جاذبه های توریستی توانسته هر ساله عده زیادی توریست و گردشگر را به شهر خود دعوت کند. اما موضوعی که سبب علاقه دانشجویان سراسر دنیا به کشور ایتالیا می شود وجود دانشگاه هایی با رتبه های برتر و هزینه تحصیل مناسب در شهر بولونیا است. دانشگاه بولونیا در حال حاضر با بیش از 85 هزار دانشجو و 8 هزار دانشجوی بین المللی به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا لقب یافته است.

دانشگاه بولونیا ایتالیا با دارا بودن قدمتی قریب به نهصد سال یکی از مطرح ترین دانشگاه های قاره اروپا محسوب می شود. در حال حاضر این دانشگاه دارای 23 دانشکده است و سالانه به تعداد رشته های عمومی و بین المللی آن افزوده می شود. یکی از رشته های مهم و پرمتقاضی که علاقه مندان زیادی حتی از ایران را به خود جلب کرده رشته های شاخه علوم پزشکی از جمله رشته پزشکی است. دانشگاه بولونیا ایتالیا در یک ساختمان مجزا به عنوان دانشکده پزشکی شرایط مناسبی را برای تحصیل و آموزش دانشجویان رشته پزشکی محیا کرده است.

امکانات آموزشی رشته پزشکی دانشگاه بولونیا ایتالیا

امکانات آموزشی دانشگاه بولونیا ایتالیا را می توان به عنوان نمونه بارز دانشگاه های سطح یک جهان دانست. این دانشگاه به علت قدمت چندین ساله اش دارای کتابخانه ایی مجهز با ارزشمند ترین کتاب های جهان است. برگزاری پیوسته دروس علوم پزشکی به صورت آزاد و وجود آزمایشگاه های مجهز به ابزار علوم پزشکی سبب شده تا عده زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه بولونیا ایتالیا شوند. تمامی دروس پزشکی در دانشگاه بولونیا ایتالیا به زبان انگلیسی و توسط اساتید بین المللی تدریس می شود که تحصیل را برای علاقه مندان به علم پزشکی لذت بخش تر می کند. دانشگاه بولونیا ایتالیا به علت کیفیت آموزشی بسیار بالا و تعداد فارغ التحصیلان سالانه خود از اعتبار ویژه ایی در میان کارفرمایان برخوردار است. به بیان ساده تر این دانشگاه حکم یک پل برای رسیدن به آرزوهای بسیاری از علاقه مندان به رشته های علوم پزشکی را دارد.

از مزایا دیگر تحصیل پزشکی در دانشگاه بولونیا ایتالیا که بسیار برای دانشجویان بین الملل حائز اهمیت است وجود خوابگاه های رایگانی است که به جهت اسکان به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد. خوابگاه های دانشگاه بولونیا دارای سیستم سرمایشی و گرمایشی متناسب، تلفن و اینترنت است. دانشجویان بین الملل با استفاده از بورسیه استانی خود از خوابگاه های دانشگاه بولونیا استفاده کنند.

دانشکده پزشکی دانشگاه بولونیا ایتالیا در رشته علوم پزشکی دانشجو در رشته های زیر جذب می کند:  تکنیک­های آزمایشگاهی پزشکی، بهداشت دهان و دندان، تغذیه، تکنیک­های محافظت محیط کار و محیط زیست، مددکار بهداشتی، علوم محافظت بهداشت شغلی، تکنیک­های تصویربرداری و پرتو درمانی، بیوتکنولوژی پزشکی، پزشکی و جراحی، مامایی، تکنیک های آسیب شناسى روانى- عصبی، پرستاری،  تکنیک های ارتوپدی، فیزیوتراپی، بیماری های پا، دندانپزشکی، زبان و گفتار درمانی.

شیوه آزمون ورودی جهت پذیرش پزشکی دانشگاه بولونیا ایتالیا

پذیرش پزشکی در دانشگاه بولونیا ایتالیا در گرو قبولی در آزمون IMAT است. این آزمون هر ساله در 20 کشور جهان از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس برگزار خواهد شد. آزمون  IMAT شامل سوال هایی به زبان انگلیسی و ایتالیایی است و مجموعه این سوال ها شامل 60 سوال از قبیل مباحث زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی، اطلاعات عمومی و هوش و منطق است. داوطلبی مجاز به قبولی و تحصیل در دانشگاه بولونیا می شود که در مدت 90 دقیقه نمره حداقل 37 را کسب کند.

هزینه ثبت نام آزمون ورودیIMAT  حدود 120 الی 200 یورو بوده و زمان ثبت نام این آزمون هر ساله در ماه ژوئن، جولای و آگوست است. علاقه مندان به شرکت در آزمون IMAT جهت ورود به دانشگاه های ایتالیا از جمله دانشگاه بولونیا می توانند جهت شرکت در آزمون IMAT به صورت آنلاین از طریق وب سایت universitaly.it ثبت نام کنند. ایرانیان علاقه مند به تحصیل پزشکی در دانشگاه بولنیا ایتالیا می توانند برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه بولونیا به کشورهایی مثل دبی، امارات و قطر مراجعه کنند.

نکته مهم و ضروری که باید نسبت به پزشکی دانشگاه بولونیا گوشزد کرد این است که با توجه به سرآمد بودن دانشگاه بولونیا ایتالیا، در صورتی قبولی شما در آزمون IMAT شما حق تعویض یا جا به جایی  دانشگاه خود را نخواهید داشت.

ظرفیت رشته پزشکی دانشگاه بولونیا ایتالیا

دانشگاه بولونیا ایتالیا در رشته پزشکی 6 ساله هر سال تعداد زیادی فارغ التحصیل پزشکی را روانه بازار کار می کند. ظرفیت پزشکی دانشگاه بولونیا ایتالیا وابسته به شرایط محیطی و زادگاه اشخاص متفاوت است. به طور کلی دانشگاه بولونیا دارای ظرفیت سالانه 200 نفر دانشجو علاقه مند به رشته پزشکی است که نزدیک به40 درصد آن می تواند دانشجوی خارجی باشد. علاقه مندان به تحصیل پزشکی در دانشگاه بولونیا ایتالیا می توانند در آزمون IMAT که هر ساله در ماه سپتامبر برگزار می شود شرکت کنند. از دیگر شرایطی که سبب اشتیاق به تحصیل در پزشکی دانشگاه بولونیا می شود می توان به عدم شرط معدل اشاره کرد. همه افراد علاقه مند به علم پزشکی می توانند در صورت قبولی در آزمون IMAT در دانشگاه بولونیا به تحصیل پزشکی مشغول شوند.

شهریه پزشکی دانشگاه بلونیا ایتالیا

به طور کلی تحصیل در دانشگاه های ایتالیا علاوه بر هزینه مقرون به صرفه دارای مزایای نظیر مدرک معتبر می باشد. مدرک پزشکی دانشگاه بولونیا مورد اعتبار وزارت بهداشت ایران و سایر مناطق قاره اروپا است. شهریه پزشکی دانشگاه بولونیا ایتالیا حدود 1500 الی 4000 یورو در سال است که این بازه وابسته به ترم دانشجویان دارد. دانشجویان این دانشگاه می توانند شهریه خود را در سه قسط به دانشگاه پرداخت کنند. البته دانشجویان بین الملل در صورت اثبات شرایط زندگی خود و دارا بودن شروط دانشگاه برای تخفیف تحصیلی می توانند از مزایای تحصیلی برخوردار شوند. از جمله این شروط می توان به فوت والدین، معلولیت پدر و مادر، داشتن خواهر و برادر زیر 6 سال در صورت شاغل بودن والدین اشاره کرد. لازم به ذکر است که دانشگاه بولونیا به قوانین سازمان ملل احترام می گذارد و به طور کلی تمامی دانشگاه های ایتالیا دارای هزینه مناسبی به جهت تحصیل در رشته پزشکی می باشند. دانشجویان بین المللی دانشگاه بلونیا ایتالیا می توانند در صورت بورسیه DSU شهریه دانشگاه خود را تا 90 درصد کاهش دهند. یکی از شرایطی که به جذابیت تحصیل در دانشگاه بلونیا می افزاید امکان کار کردن هفتگی می باشد هر دانشجو پزشکی می تواند 20 ساعت در هفته کار کند.

دوره پیش دانشگاهی پزشکی لازمه موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه بولونیا ایتالیا

دانشگاه بولونیا یکی از دانشگاه های ایتالیایی است که جهت ورود و تحصیل در رشته پزشکی، به مدرک 12 ساله دوره تحصیلی (ابتدایی تا پیش دانشگاهی) متقاضیان ایرانی نیاز دارد. گرچه پزشکی دانشگاه بولونیا ایتالیا به زبان انگلیسی توسط اساتید بین المللی تدریس می شود اما شما برای قبولی و تحصیل در دانشگاه بولونیا نیازمند مدرک زبان آیلتس و سطح B 2 زبان ایتالیایی می باشید. محدوده سنی پذیرش پزشکی دانشگاه بولونیا سنین بین 18 الی 35 است. با توجه به ازمون ورودی دانشگاه پزشکی ایتالیا، گذراندن دوره آموزشی ویژه موفقیت در آزمون IMAT از اهمیت بالایی برخوردار است. دوره آموزشی آزمون IMAT در کالج های معتبر اروپایی برگزار می شود و به دانشجویان در مباحث زیست شناسی، شیمی، ریاضی، فیزیک، هوش و منطق آموزش داده می شود. گذراندن این دوره های آموزشی می توانند تضمین کننده موفقیت در آزمون IMAT ایتالیا و ورود به دانشگاه های معتبر ایتالیا از جمله دانشگاه بولونیا باشد.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید