021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
امتیاز دهید

رشته دنداپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی

تحصیل رشته دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

آشنایی با دانشگاه پاول جوزف سافاریک در شهر کوشیتسه (Pavol Jozef Šafárik University in Kosice)

دانشگاه پاول جوزف سافاریک شهر کوشیتسه در سال 1959 میلادی تاسیس گردید اما این دانشگاه از سال 1948 میلادی در رشته پزشکی دانشجو پذیرش می کرده است. این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور اسلواکی است که در میان دانشگاه های معتبر جهان هم جایگاه ویژه ای دارد. تا کنون 12 هزار پزشک عمومی و دندانپزشک از دانشگاه پاول جوزف سافاریک فارغ التحصیل شده اند و در کشور های مختلف جهان مشغول به کار هستند. مدارک این دانشگاه در سراسر اتحادیه اروپا معتبر بوده و مورد تایید وزارت بهداشت ایران هم می باشد.

تحصیل دنداپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک در شهر کوشیتسه کشور اسلواکی

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه دارای ایده ای است مبتنی بر تدریس در کنار آموزش تجربی. به همین منظور این دانشکده ارتباط تنگانگی با بیمارستان پاستور در مجاورت خود دارد و تمامی دانشجویان به طور مداوم در ارتباطی مستقیم با بیماران به تجربه های عملی در روش تدریس دست می یابند. اساتید مجرب و پزشکان حاذق در کنار دانشجویان خود کلاس های تئوری و عملی را پیش می برند و همین امر باعث گردیده تا فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه با کیفیتی بالا و مثال زدنی از این دانشگاه خارج شوند. گواه این ادعا اشتغال سریع و جذب آن ها در بازار کار جهانی است به طوری که در حال حاضر در بیشتر کشور های اتحادیه اروپا و قاره های آسیا و آفریقا و آمریکا و حتی استرالیا پزشکان و دندانپزشکانی از این دانشگاه مشغول به کار می باشند. دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه دارای 70 واحد مختلف است که شامل بخش ها و موسسه های تحقیقات علمی، ساختمان بلند آموزشی و اداری و مکان هایی جهت آزمایش های تجربی است. به این واحد ها، بیمارستان پاستور را هم اضافه کنید تا متوجه شوید تحصیل در دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه اسلواکی دارای چه مزایای بی نظیری است. فراموش نکنیم که کیفیت شعار اصلی گردانندگان این دانشگاه بوده و هست.

مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه

یکی از مهم ترین مزایای مورد نظر متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه اسلواکی، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان برای ثبت نام است. التبه عدم نیاز به مدرک زبان به این منظور نیست که برای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه اسلواکی احتیاجی به دانستن زبان انگلیسی نیست چرا که علاوه بر امتحان ورودی، تمامی دروس این رشته هم به زبان انگلیسی تدریس می شوند ولی نکته حائز اهمیت این است که احتیاجی به داشتن مدرک در این زمینه نیست و متقاضیان می توانند بدون دغدغه به مطالعه دروس مربوط به امتحان ورودی بپردازند. در کنار این مزیت، اعتبار بالای مدرک دندانپزشکی و پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه اسلواکی در اتحادیه اروپا و شاید بتوان گفت سراسر جهان است که ایران نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در رشته دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک

1 – دیپلم (گواهی پایان دوره متوسطه) با تاییدیه رسمی و ترجمه به زبان اسلواکی

2 – کپی پاسپورت

3 – کپی شناسنامه

4 – سه قطعه عکس

5 – گواهی واکسیناسیون هپاتیت ب

6 – پرداخت هزینه ورودی

آزمون ورودی دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک

برای ادامه تحصیل در یکی از معتبر ترین دانشگاه های جهان در رشته دندانپزشکی باید به 200 سوال تستی به زبان انگلیسی پاسخ دهید. گرفتن نمره قبولی از 100 سوال درس شیمی و 100 سوال درس زیست شناسی تنها راهی است که می تواند شما را روی صندلی های پاول جوزف سافاریک کوشیتسه کشور اسلواکی بنشاند. برای تحقق این آرزو و آمادگی بیشتر می توانید به مطالعه 1000 نمونه سوال مطرح شده در دوره های قبل مراجعه کنید که در یک کتاب به صورت مجموعه فراهم آمده است. از راهکارهای موفقیت دانش آموزان ایرانی جهت پذیرش دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی، گذراندن دوره های کالج جهت آمادگی آزمون ورودی این دانشگاه است. با گذراندن این دوره ها، دانش آموزان با دروس آموزشی زیست شناسی، شیمی، زبان پزشکی و زبان عمومی آشنا می شوند که نقش موثری در موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه پاول جوزف سافاریک دارد.

درباره مدرک اخد شده از دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه

پس از اتمام دوره 6 ساله تحصیل در دانشگاه پاول جوزف سافاریک و قبولی در امتحانات پایانی، فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی مدرک (MDDr) معادل D.M.D می گیرند که در تمامی کشور های عضو اتحادیه اروپا (صرف نظر از زبان) مورد تایید است.

هزینه های زندگی در شهر کوشیتسه کشور اسلواکی

برا یکی زندگی نرمال دانشجویی در یکی از ارزان ترین کشور های اتحادیه اروپا باید هزینه ای معادل 600 تا 800 یورو در نظر بگیرید. این هزینه ماهیانه شامل اجاره یک آپارتمان با 300 یورو و میل دو وعده غذایی در روز برابر با 300 یورو می شود. البته 100 یورو در سال هم هزینه بیمه اجباری درمانی در کشور اسلواکی است که تمامی خدمات درمانی را رایگان به شما ارائه خواهد داد.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره جامع فشرده آمادگی آزمون آیمت ایتالیا 2024

زیست شناسی + شیمی + ریاضی و فیزیک + استدلال منطقی و اطلاعات

4.5 ماهه

شروع کلاس ها: اردیبهشت ماه 1403

حضوری | آنلاین
_ همراه با کتاب های آموزشی رایگان _ همراه با جلسات رایگان مشاوره اخذ پذیرش‌، بورسیه استانی و ویزای تحصیلی ایتالیا _همراه با کوئیز های هفتگی _ همراه با آزمون های جامع شبیه ساز آیمت ایتالیا