آریا دانش | دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا

تحصیل داروسازی در ایتالیا 2021

4.7/5 - (12 امتیاز)
موضوع: عمومی
کشور:ایتالیا
۱۴۰۰-۰۴-۲۶

تحصیل داروسازی در اروپا هدف بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان در سراسر دنیاست. داروسازی یکی از پرطرفدارترین و پرمتقاضی‌ترین رشته‌های علوم پزشکی است. در کشور ایران به دلیل محدودیت‌هایی که برای پذیرش در این رشته وجود دارد، بسیاری از متقاضیان ورود به این رشته موفق به اخذ پذیرش دانشگاه‌های معتبر داخلی نمی‌شوند. به همین دلیل این متقاضیان تصمیم به مهاجرت تحصیلی می‌گیرند. ایتالیا مقصد بسیاری از این علاقه‌مندان به تحصیل در رشته داروسازی است. در این مقاله اطلاعات جامعی را درباره‌ تحصیل داروسازی در ایتالیا مطرح خواهیم نمود و شرایط تحصیل داروسازی در ایتالیا و بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل داروسازی در ایتالیا را نام خواهیم برد.

دوره آزمون آیمت
تحصیل داروسازی در ایتالیا

مزایای تحصیل داروسازی در ایتالیا

تحصیل داروسازی در اروپا هدف بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان در سراسر دنیاست. داروسازی یکی از پرطرفدارترین و پرمتقاضی‌ترین رشته‌های علوم پزشکی است. تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا مزیت‌های زیادی دارد‌. در این بخش از مقاله برخی از مهم‌ترین مزایای تحصیل داروسازی در اروپا را بیان می‌‌کنیم.

 • دانشگاه‌های معتبر: در کشور ایتالیا دانشگاه‌های معتبر زیادی وجود دارد. کیفیت بالای آموزش در دانشگاه‌های این کشور از جمله مهم‌ترین مزایای تحصیل داروسازی در ایتالیاست. جهت مشاهده بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا کلیکی کنید.

 

 • کیفیت بالای زندگی در ایتالیا: کیفیت بالای زندگی در ایتالیا دیگر انگیزه‌ دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به این کشور است. ایتالیا از جمله کشورهای اروپایی است که از استانداردهای بالای رفاهی برخوردار است.

 

 • شانس بالا برای دریافت بورسیه تحصیلی: امکان دریافت بورسیه تحصیلی ایتالیا برای متقاضیان ایرانی زیاد است و دانشگاهی زیادی وجود دارد که دانشجویان ایرانی شانس بالای برای دریافت آن‌ها دارند.

 

 • تحصیل به زبان انگلیسی: در کشور ایتالیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در اکثریت رشته‌ها و دانشگاه‌ها وجود دارد. این موضوع مزیت بزرگی برای تحصیل در رشته‌های مختلف، از جمله داروسازی در این کشور محسوب می‌شود.

تحصیل داروسازی ایتالیا

شرایط تحصیل داروسازی در ایتالیا

تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی امکان‌پذیر است. شرایط تحصیل این رشته به زبان انگلیسی و ایتالیایی تفاوت‌هایی دارند. برای تحصیل این رشته در کشور ایتالیا شرط اول دارا بودن مدرک دیپلم ۱۲ ساله تحصیلی ایران است. همچنین قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌های این کشور برای اخذ پذیرش در رشته داروسازی ضرورت دارد. در ایتالیا هر دانشگاه آزمون ورودی مخصوص به خود را برگزار می‌کند. آزمون IMAT ایتالیا یکی از متداول‌ترین آزمون‌های ورودی برای تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی محسوب می‌شود.

 

 • تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان ایتالیایی: جهت تحصیل این رشته به زبان ایتالیایی، متقاضیان ایرانی باید در آزمون آلفا تست شرکت کنند. این آزمون به زبان ایتالیایی برگزار می شود و متقاضیان باید مدرک زبان ایتالیایی داشته باشند. دانشگاه های زیادی هستند که در ایتالیا رشته داروسازی را به زبان ایتالیایی ارائه می دهند.

 

 • تحصیل دارسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی: تنها دو دانشگاه در ایتالیا رشته داروسازی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. این دو دانشگاه برای پذیرش در این رشته، آزمون ورودی به اسم آزمون تولک برگزار می کنند. این آزمون بسیار شبیه آزمون آیمت است و به زبان انگلیسی برگزار می شود. از این رو علاقه مندان به تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی، می توانند با گذراندن دوره آزمون آیمت ایتالیا، خود را برای تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا آماده سازند. داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره بالای ۶ دیگر شرط لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه‌های ایتالیا در رشته داروسازی است.

تحصیل داروسازی در ایتالیا

مدارک لازم برای تحصیل داروسازی در ایتالیا

مدارک لازم برای پذیرش رشته داروسازی در ایتالیا به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • مدارک شخصی
 • مدارک تحصیلی

مدارک شخصی لازم برای اخذ پذیرش رشته داروسازی در ایتالیا عبارتند از اسکن پاسپورت دارای اعتبار حداقل دو ساله و عکس پشت زمینه سفید پاسپورتی.

مدارک تحصیلی ضروری برای دریافت پذیرش تحصیل داروسازی عبارتند از:

 • ترجمه مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی
 • ترجمه زیرنمرات مقطع دبیرستان
 • مدرک زبان آیلتس
 • مدرک قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا

تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا

هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا

هزینه تحصیل داروسازی در خارج از کشور بسته به هر کشور و دانشگاه متفاوت است. هر چند این رشته از رشته پزشکی و دندانپزشکی شهریه کمتری دارد، اما از جمله رشته های پر هزینه محسبو می شود. این رشته در ایتالیا به نسبت کشورهای دیگر اروپایی از جمله مجارستان، چک، لهستان و … هزینه کمتری دارد. هزینه تحصیل داروسازی شامل هزینه‌های زندگی در این کشور و شهریه دانشگاه و سایر هزینه‌های تحصیل در این کشور است. شهریه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی کشور ایتالیا در حدود  1000 الی 3000 یورو در سال است. امکان پرداخت شهریه به صورت اقساطی نیز وجود دارد. مخارج زندگی در این کشور نیز ماهانه در حدود 600 تا ۸۰۰ یورو است‌. به طور معمول هزینه‌های زندگی هر فرد در ایتالیا  شامل موارد زیر است:

 • هزینه اقامت: هزینه اقامت ماهانه در اقامتگاه‌های دانشجویی ماهانه در حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ یورو است.
 • هزینه خوراک: بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده در بین دانشجویان ایرانی مقیم ایتالیا هزینه خوراک ماهانه هر دانشجو در حدود ۲۵۰ یورو است.
این مطلب را از دست ندهید!  تحصیل در آمریکا در مقطع دبیرستان و اخذ دیپلم آمریکایی

بهترین دانشگاه‌ها جهت تحصیل داروسازی در ایتالیا

در این بخش از مقاله بهترین دانشگاه‌های ایتالیا برای تحصیل در رشته داروسازی را معرفی می‌کنیم:

 1. دانشگاه تورین: دانشگاه تورین در بین ۵ دانشگاه برتر ایتالیا قرار دارد‌. پذیرش رشته داروسازی این کشور منوط به قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه است‌. تحصیل این رشته در این دانشگاه به زبان‌های ایتالیایی امکان‌پذیر است.
 2. دانشگاه پادووا: دانشگاه پادووا یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های ارائه دهنده‌ رشته داروسازی به زبان ایتالیایی است.
 3. دانشگاه ساپینزا: دانشگاه ساپینزا در شهر رم دیگر دانشگاه معتبر ایتالیایی ارائه کننده‌ی رشته داروسازی به زبان ایتالیایی است. این دانشگاه با شرط قبولی در آزمون ورودی و داشتن مدرک زبان ایتالیایی پذیرای دانشجویان بین‌المللی در رشته داروسازی است.
 4. دانشگاه پاویا: دانشگاه پاویا یکی از ارزان‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های اروپایی برای تحصیل داروسازی به زبان ایتالیایی است‌.
 5. دانشگاه میلان: دانشگاه میلان یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌ها در سراسر اروپاست. اخذ پذیرش رشته داروسازی این دانشگاه مستلزم قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه است.
 6. دانشگاه بولونیا: امکان تحصیل داروسازی در اروپا زبان انگلیسی در دانشگاه بولونیا برای علاقه مندان به تحصیل داروسازی در ایتالیا نیز وجود دارد. جهت موفقیت در پذیرش این دانشگاه باید در آزمون ورودی پذیرش گرفت.
 7. دانشگاه توروگاتا: دانشگاه توروگاتا در شهر رم پایتخت ایتالیا قرار دارد. تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی این دانشگاه مشروط به قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه است.

داروسازی در ایتالیا

مشاوره تحصیل داروسازی در ایتالیا

دانشگاه‌های ایتالیایی دولتی و خصوصی زیادی وجود دارند که پذیرنده‌ی دانشجویان بین‌المللی در رشته داروسازی هستند. انتخاب دانشگاه مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا در صورت انتخاب نامناسب شانس پذیرش متقاضیان کاهش یافته و با وجود صرف هزینه قادر به دستیابی به نتیجه مطلوب نخواهند بود. به همین دلیل جهت تحصیل بهره گرفتن از مشاوره تخصصی در این زمینه ضرورت دارد.

سوالات متداول

طول دوران تحصیل رشته داروسازی در ایتالیا چقدر است؟

طول تحصیل در رشته داروسازی در دانشگاه‌های ایتالیا در حدود ۵ سال است.

کدام دانشگاه‌های کشور ایتالیا ارائه دهنده‌ رشته داروسازی به زبان انگیسی هستند؟

دانشگاه‌های بلونیا و تورورگاتا رشته داروسازی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند.

آیا مدرک داروسازی دانشگاه‌های ایتالیا در ایران دارای اعتبار است؟

بله. مدرک تحصیلی کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی ایتالیا در رشته داروسازی در ایران دارای اعتبار است.

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در کشور ایتالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته داروسازی در کشور ایتالیا بسته به دانشگاه مقصد متفاوت است. هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه‌های دولتی این کشور سالانه در حدود 3000 یورو است.

آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی رشته داروسازی در ایتالیا وجود دارد؟

بله. ایتالیا یکی از کشورهایی است که دانشجویان ایرانی شانس زیادی برای دریافت بورسیه‌های دانشگاهی در آن دارند

تحصیل رشته داروسازی در ایتالیا به چه زبان‌های امکان پذیر است؟

تحصیل در این رشته در کشور ایتالیا به زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی امکان پذیر است.

آیا پذیرش در رشته داروسازی در ایتالیا نیاز به مدرک زبان دارد؟

بله‌. برای اخذ پذیرش در رشته داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی نیاز به مدرک آیلتس با نمره بالای ۶ یا تافل با نمره بالای ۷۸ است.

*

code

مشاوره رایگان مشاوره واتس اپمشاوره تلگرام تماس مستقیم

دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا _ جامع 2

دروس تخصصی / همراه با مشاوره و آزمون های جامع
۳۵۰ ساعت آموزش | ۴.۵ ماهه
شروع از اول اردیبهشت
توضیحات بیشتر... مشاوره در واتس اپ مشاوره در تلگرام