5/5 - (28 امتیاز)

بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا در سال 2021

بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا

فهرست مطالب

کشور ایتالیا و معماری اعجاب انگیزش و گنجاندن مطرح ترین و برترین دانشگاه های جهان در خود از دیرباز مورد توجه جهانیان بوده است. کشور ایتالیا که قدیمی ترین دانشگاه های اروپا را در خود جای داده است اکنون به عنوان مهد فرهنگ و علم در قاره اروپا می درخشد. تحقیقات حاکی از آن است که ریشه واژه university از زبان ایتالیایی ریشه گرفته است چرا که نخستین دانشگاه در شهر بولونیا واقع در جنوب غرب اروپا و در کشور ایتالیا بنیان گذاری شده است.

با توجه به ویژگی های کشور ایتالیا و علاقه مندان خاص رشته های علوم پزشکی بویژه در ایران، تحصیل پزشکی در ایتالیا بسیار پر طرفدار است. با توجه به شرایط و هزینه های زندگی در ایتالیا، هزینه مقرون به صرفه تحصیل، اعطای بورسیه به دانشجویان بین المللی و اعتبار بالای مدرک دانشگاه های پزشکی ایتالیا از محدود مزایایی است که دانشجویان زیادی را به جهت تحصیل پزشکی در ایتالیا به خود جلب می کند.

تحصیل پزشکی در ایتالیا فراتر از یک کشور خارجی است. کشور ایتالیا از محدود کشور هایی است که در آن امکان تحصیل در رشته پزشکی با ارائه مدرک دیپلم (بدون گواهی دوره پیش دانشگاهی) امکان پذیر است. کشور ایتالیا از جمله کشور هایی است که امنیت کامل در آن حاکم است، از این رو دزدی و جرم در این کشور بسیار کم است. ایتالیا زادگاه افرادی نظیر گالیله، لئوناردو داوینچی و مارکوپولو است. در ادامه به بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا در سال 2021 می پردازیم:

دانشگاه بولونیا ایتالیا- University of bologna

دانشگاه بولونیا ایتالیا از جمله دانشگاه های پزشکی ایتالیا است. این دانشگاه دوره های مهمی از تاریخ را پشت سر گذاشته و دارای قدمت زیادی است. از این رو بولونیا را مهد علم و دانش قاره اروپا می دانند. بولونیا قلب تاریخ اروپا نیز محسوب می شود و دانشگاه بولونیا ایتالیا را به عنوان اولین دانشگاه تاریخ اروپا می شناسند. دانشگاه بولونیا در شهر بولونیا و در شمال کشور ایتالیا قرار گرفته است. بولونیا دارای 23 دانشکده تخصصی در دروس مختلف است. مدرک پزشکی دانشگاه بولونیا دارای اعتبار زیادی در کشور هایی نظیر کانادا و آلمان است. طبق آخرین نظرسنجی در سال 2019 دانشگاه بولونیا رتبه 180 رتبه بندی QS و 210-300 رتبه بندی شانگهای را کسب کرده است. در حال حاضر حدود 8 هزار نفر دانشجوی بین المللی و خارجی در دانشگاه بولونیا ایتالیا مشغول تحصیل هستند. اعطای بورسیه فارغ از نژاد و زبان، امکان تحصیل پزشکی در دانشگاه بولونیا به زبان انگلیسی و امکان ورود به دانشگاه تنها از طریق آزمون IMAT بدون هیچ مصاحبه و آزمون کتبی از جمله عواملی است که سبب شده تا دانشگاه بولونیا ایتالیا از جمله 200 دانشگاه برتر و برجسته جهان شناخته شود.

دانشگاه میلان ایتالیا University of Milano

دانشگاه میلان از جمله بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا در سال 1924 با شعار دانش، روشنگری ارزشمند با دو مدرسه علوم انسانی و علوم پزشکی که مخصوص تحصیل اشراف بود تاسیس شد. این دانشگاه در سال 1958 از حالت اشرافیت خویش خارج شد و به صورت یک دانشگاه فراگیر در ایتالیا معرفی شد. دانشگاه دولتی میلان واقع در شهر میلان ایتالیا از جمله مکان های تاریخی کشور ایتالیا محسوب می شود که نمونه بارز معماری ایتالیایی را به تصویر می کشد. دانشگاه میلان از جمله دانشگاه های پزشکی ایتالیا است که در آن امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی میسر است. دانشگاه میلان هم اکنون دارای 10 دانشکده مختلف به جهت تحصیل در علوم مختلف می باشد. با توجه به قبولی هر دانشجو در آزمون IMAT دانشگاه میلان قابلیت پذیرش 35 الی 45 نفر دارد. تحصیل پزشکی در ایتالیا و در دانشگاه میلان دانشجو محور است و دانشجویان بین المللی امکان استفاده از بیمارستان های وابسته دانشگاه را خواهند داشت. طبق آخرین نظرسنجی QS در سال 2019 دانشگاه میلان رتبه 325 را کسب کرده است هم چنین این دانشگاه دارای رتبه 200-151 شانگهای است. دانشگاه میلان اولین دانشگاه پزشکی در کشور ایتالیا و 79مین دانشگاه برتر پزشکی و علوم زیستی در سراسر جهان شناخته شده است. در سال 2019 دانشگاه میلان به عنوان هفتمین دانشگاه از بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا شناخته شده است.

دانشگاه تورورگاتا ایتالیا – University of tor vergata

دانشگاه دولتی تورورگاتا در سال 1982 با نام گرفتن دومین دانشگاه ایتالیا و با شعار ‘دانشگاه آینده و امروز’ در پایتخت کشور ایتالیا، رم تاسیس شد. اگرچه دانشگاه تورورگاتا دارای سابقه کم می باشد، اما داشتن فعالیت های پژوهشی و تدریس پزشکی به زبان انگلیسی، سبب شده تا این دانشگاه به عنوان یکی از مطرح ترین دانشگاه های قاره اروپا شناخته شود. موفقیت های بی شمار دانشگاه تورورگاتا فراتر از این مقاله است. بیمارستان مجهز این دانشگاه سبب شده تا بیمارستان تورورگاتا مورد توجه عامه مردم ایتالیا باشد. تمامی دروس پزشکی در دانشگاه تورورگاتا رم توسط اساتید بین المللی تدریس می شود. طبق آخرین نظرسنجی در سال 2019 دانشگاه تورورگاتا رتبه 520-511 را کسب کرده است. ضمن اینکه این دانشگاه رتبه 500-401 شانگهای را در سال 2019 از آن خود کرده است. دانشگاه تورورگاتا هر ساله مورد توجه دانشجویان بین المللی جهت تحصیل پزشکی در ایتالیا توسط آزمون IMAT است. طبق آخرین نظر سنجی دانشگاه تورورگاتا یکی از برجسته ترین و بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا در سال 2019 به شمار می رود.

دانشگاه ساپینزا ایتالیا – Sapienza university of Rome

دانشگاه ساپینزا رم در سال 1303 و با شعار ‘آینده از اینجا گذشته است’ و ملقب شدن به قدیمی ترین دانشگاه رم بنا شد. ساپینزا رم، به عنوان مطرح ترین دانشگاه رم و با دارا بودن 11 دانشکده، 63 گروه آموزشی، 590 کتابخانه، 21 موزه و 3 بیمارستان دانشگاهی هر ساله نزدیک به 7000 دانشجوی بین المللی را پذیرش می کند. ساپینزا محل پرورش افراد زیادی از قبیل کسب کنندگان جوایز نوبل، فضانوردان و سیاست مداران کشور ایتالیا است. ساپینزا با معنی ‘حکمت’ به زبان ایتالیایی، دارای معتبر ترین مدرک پزشکی در سطح جهان است. این دانشگاه خود مختار و دانشجو محور دارای سیستم آموزشی کارشناسی 3 ساله، کارشناسی ارشد 2 ساله و دکترا 3 ساله است. رشته هایی نظیر معماری ایتالیا و پزشکی در ساپینزا به صورت پیوسته تدریس می شوند. دانشگاه ساپینزا از جمله بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا در حوزه دندان پزشکی، داروسازی و پزشکی است. از این رو می تواند گزینه مناسبی جهت تحصیل پزشکی در ایتالیا باشد. این دانشگاه سالانه نزدیک به 100 دانشجوی خارجی در رشته های پزشکی پذیرش می کند. طبق آخرین نظرسنجی سال 2019 دانشگاه ساپینزا با کسب رتبه 217 QS و 201 الی 300 شانگهای جزء دانشگاه های برتر پزشکی ایتالیا شناخته شد.

این مطلب را از دست ندهید!  شرایط تحصیل پزشکی در مجارستان

دانشگاه باری ایتالیا – University of  Bari

دانشگاه باری در سال 1925 در جنوب ایتالیا واقع در پایتخت تاریخی این کشور واقع شده است. امکان تحصیل با مدرک دیپلم از جمله مزایایی است که این دانشگاه در اختیار دانشجویان بین المللی خود قرار داده است. دانشگاه باری جزء بزرگترین و بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا به شمار می رود که 13 دانشکده را در خود جای داده است و امکان تحصیل در 117 رشته به زبان انگلیسی را برای دانشجویان خود فراهم کرده است. از جمله رشته های پرطرفدار این دانشگاه می توان به رشته پزشکی این دانشگاه اشاره کرد. طبق آخرین نظر سنجی در سال 2019 دانشگاه باری مقام 400-351 رتبه بندی QS را در حوزه رشته پزشکی از آن خود کرده است.

دانشگاه پادوا ایتالیا – University of Padua

دانشگاه پادوا ایتالیا در سال 1222 در شهر پادوا در شمال ایتالیا تاسیس شد. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین و با ارزش ترین معماری های سبک ایتالیایی را دارا است. به طور کلی شهر پادوا به شهر دانشجویی کشور ایتالیا ملقب شده است. دانشگاه پادوا که در گذشته با نام مدرسه قانون از آن یاد می شد، اکنون دارای 8 دانشکده و 33 دپارتمان است. امکان تحصیل به روز در علم پزشکی و تدریس دروس پزشکی به زبان انگلیسی از معدود دلایلی است که سبب می شود که دانشگاه پادوا به عنوان یکی از دانشگاه های برتر پزشکی ایتالیا در سال 2019 شناخته شود. دانشگاه پادوا هر ساله نزدیک به 50 نفر دانشجو بین المللی علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی را مشروط بر قبولی آزمون IMAT خواهد پذیرفت. این دانشگاه طبق آخرین نظر سنجی در سال 2019 رتبه 249 را در رتبه بندی QS از آن خود کرده است.

دانشگاه مسینا ایتالیا – University of Messina

مسینا یا مسین نام شهری واقع در جنوب ایتالیا در جزیره سیسیل است که دانشگاه دولتی مسینا را در خود جای داده است. دانشگاه دولتی مسینا در سال 1549 با شعار’ تغییر و تحول در عین پایداری را با ما، در منطقه مدیترانه تجربه کنید’ توسط ایگناتیوس لیولا تاسیس شد. مسینا از جمله دانشگاه های دولتی مطرح ایتالیا به شمار می رود که دارای شرایط بورسیه بسیار مناسب برای دانشجویان بین المللی است. این دانشگاه در سال 2019 از دیدگاه نظرسنجی با کسب رتبه 912 در دنیا شناخته شد. دانشگاه مسینا دارای شرایط بورسیه بسیار مناسب برای دانشجویان بین المللی خود است. از آنجا که در دانشگاه مسینا رشته های علوم پزشکی به زبان انگلیسی و ایتالیا تدریس می شود، این دانشگاه از جمله بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا به شمار می رود. مدرک پزشکی دانشگاه دولتی مسینا از اعتبار بالایی در سراسر قاره اروپا برخوردار است. از این رو می تواند یکی از گزینه های کلیدی جهت تحصیل پزشکی ایتالیا باشد.

دانشگاه پاویا ایتالیا – University of Pavia

دانشگاه پاویا ایتالیا از جزء دانشگاه قدیمی ایتالیا به شمار می رود که در شهر پاویا واقع در شمال ایتالیا در سال 1361 میلادی تاسیس شده است. پاویا 7 دانشکده را در خود جای داده است. این دانشگاه در سال 2018 به بهترین دانشگاه در زمینه علوم پزشکی ملقب شد. از جمله مشاهیر و اساتید دانشگاه پاویا می توان به آلساندرو ولتا مخترع باتری و هم چنین کامیلو گلژی پزشک و زیست شناس برتر ایتالیایی و برنده جایزه نوبل زیست شناسی اشاره کرد. رشته پزشکی در دانشگاه پاویا به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد. دانشگاه پاویا هر ساله 40 نفر از علاقه مندان به تحصیل در پزشکی را مشروط بر قبولی در آزمون IMAT پذیرش می کند. در سال 2019 طبق سیستم نظرسنجی QS دانشگاه پاویا رتبه 590-501 را از آن خود کرده است. دانشگاه پاویا از جمله بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا به شمار می رود.

دانشگاه پیزا ایتالیا – University of Pisa

دانشگاه پیزا در سال 1343 به عنوان یک موسسه عالی آموزشی در قلب شهر پیزا تاسیس شد. دانشگاه پیزا از جمله دانشگاه های برجسته کشور ایتالیا  و هم چنین شهر پیزا از جمله شهر های تاریخی کشور ایتالیا به شمار می رود که معماری کهن و غنی ایتالیا را در خود جای داده است. دانشگاه پیزا مهد پرورش دانشمندانی نظیر گالیله و انریکو فرمی است. دانشگاه پیزا از جمله 10 دانشگاه برتر پزشکی ایتالیا به شمار می رود که امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در آن وجود دارد. طبق آخرین نظر سنجی در سال 2019 دانشگاه پیزا رتبه 422 در دنیا را کسب کرده است. اگر چه دانشگاه پیزا از جمله مطرح ترین دانشگاه های کشور ایتالیا در زمینه پزشکی به شمار می رود، اما دانشگاه پیزا رتبه 30 در زمینه علم فیزیک را در سراسر جهان در سال 2015 کسب کرده است. ضمن اینکه این دانشگاه رتبه 12 را در تاریخ کلاسیک باستان در سراسر جهان دارا است.

دانشگاه تورین – University of torino

دانشگاه تورین دانشگاهی با بیش از یک قرن سابقه در تدریس از جمله دانشگاه های مهم و مطرح کشور ایتالیا به شمار می رود که مقصد بسیاری از دانشجویان جهت تحصیل پزشکی در ایتالیا است. دانشگاه تورین واقع در شهر تورین کشور ایتالیا از جمله دانشگاه هایی است که یک قرن تاریخ ایتالیا را در خود جای داده است. دانشگاه تورین موزه هایی نظیر آناتومی انسان و انسان شناسی جنایی را دارا است، که از قرن 18 بر جای مانده است. وجود کتاب های نفیس به جای مانده در کتابخانه این دانشگاه نشانگر قدمت و سرفرازی این دانشگاه در طول تاریخ اروپا است. دانشگاه تورین از جمله دانشگاه هایی است که رشته پزشکی به زبان ایتالیایی تدریس می کند. اگرچه علاقه مندان به تحصیل پزشکی در دانشگاه تورین باید به زبان ایتالیایی مسلط باشند، اما مدرک پزشکی این دانشگاه مورد اعتبار سراسر قاره اروپا و کشور ایران است. دانشگاه تورین هر ساله وابسته به آمار خروجی خود به طور میانگین 30 الی 40 نفر از دانشجویان بین المللی را به منظور تحصیل در پزشکی پذیرش می کند که لازمه پذیرش در دانشگاه پزشکی تورین ایتالیا و امکان تحصیل پزشکی به زبان ایتالیایی قبولی در آزمون IMAT است. دانشگاه تورین از رتبه 13ام علمی در بین دانشگاه های مطرح کشور ایتالیا برخوردار است. هم چنین دانشگاه تورین رتبه 3 کشور را در سال 2019 در حوزه علوم پژوهشی کسب نموده است و طبق آخرین سیستم نظرسنجی QS در سال 2019 دانشگاه تورین رتبه 580-571 را کسب نموده است. دانشگاه تورین ایتالیا در سال 2019 رتبه 189 جهان را در حوزه علوم زیستی و پزشکی در سراسر جهان کسب کرده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *