021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
5/5 - (1 امتیاز)

رشته پزشکی دانشگاه تارتو استونی

رشته پزشکی دانشگاه تارتو

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

تحصیل پزشکی در دانشگاه تارتو استونی

رشته های علوم پزشکی از جمله رشته پزشکی از جمله پرمخاطبترین رشته های دانشگاهی در سراسر جهان است. دانش آموزان رشته علوم تجربی در ایران نیز از این موضوع مستثنی نیستند و این علاقه باعث شده است به منظور تحصیل و آموزش و اخذ مدرک رشته پزشکی اقدام به تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور کنند. دانشگاه تارتو استونی یکی از دانشگاهی است که رشته پزشکی را به زبان انگلیسی آموزش می دهد. دانشگاه تارتو استونی علاوه بر اعتبار بالا مدرک پزشکی می تواند دانشجویان را در مسیر رسیدن به آرزو های خود در کشورهای آمریکایی و اروپایی کمک کند. دانشگاه تارتو از قرن 20 دارای افتخارات زیادی حوزه پژوهشی و بالینی شده و در چند سال اخیر نیز دچار تحولی عظیم در حوزه درمان و پزشکی شده است. انعقاد خون به سبک جدید، استفاده از دستکش استریل، توسعه علم جنین شناسی و باروری از معدود پژوهش ها و تحقیقاتی بود که دانشگاه تارتو استونی را در سطح جهان مشهور کرد. تمام این اکتشافات سبب شد تا این دانشگاه به یک رتبه جهانی دست پیدا کند و در مسیر رسیدن به آینده روشن و اهداف خود مصمم تر قدم بردارد. دانشگاه تارتو تنها دانشگاه کشور استونی است که مورد تائید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران است.

امکانات آموزشی و رفاهی رشته پزشکی دانشگاه تارتو استونی

دانشگاه تارتو استونی با بیش از چند سال سابقه در حوزه تدریس و آموزش پزشکی می تواند محل مناسبی به جهت ادامه تحصیل برای ایرانیان باشد. کیفیت عالی و آموزش سبب شده تا این دانشگاه سالانه پذیرای حدود 1500 دانشجوی بین المللی و خارجی از 70 کشور جهان باشد. رشته پزشکی دانشگاه تارتو استونی  به 3 زبان بین انگلیسی، روسی و استونی توسط اساتید مطرح بین الملل تدریس می شود.

شیوه تدریس رشته پزشکی دانشگاه تارتو استونی به این صورت است که دانشجویان پزشکی در سال اول تحصیل خود می توانند از آزمایشگاه های مختلف و متفاوت از جمله آزمایشگاه آب و هوا تارتو استفاده کنند دانشجویان در این آزمایشگاه ها از تاثیر ارگانیسم ها بر خاک، بدن، آب و … آگاه می شوند. با ورود به سال دوم تا ششم، دانشجویان پزشکی دانشگاه تارتو در مسیر یادگیری علوم پزشکی در حوزه دارو، درمان و بالین قدم بر میدارند. دانشگاه تارتو به منظور یادگیری هر چه بیشتر دانشجویان پزشکی بین المللی خود تمامی کلاس های خود را بیمارستان دانشگاهی استونی برگزار می کند تا دانشجویان پزشکی بتوانند شاهد تمامی مراحل درمانی و بالینی باشند.

این دانشگاه به جهت دارا بودن موقعیت مناسب خود می تواند سالانه دانشجویان زیادی را به کشورهای اروپایی و آمریکایی بورسیه کند. استونی از جمله کشورهایی است که از افراد خارجی استقبال زیادی می کند همین امکان سبب می شود تا تحصیل، زندگی و آینده شغلی شما پس از تحصیل تضمین شود. پس از فارغ التحصیلی در رشته پزشکی دانشگاه تارتو شما می توانید برای گرفتن تخصص یا درجه استادیاری در این دانشگاه اقدام به تحصیل کنید. این دانشگاه نه تنها هزینه اضافه ایی از شما دریافت نمی کند بلکه شما را برای رسیدن به اهدافتان یاری می کند.

دانشجویان دانشگاه تارتو استونی می توانند در صورت برخورداری از شرایط بورسیه از امکانات رفاهی نظیر امکان اسکان رایگان در خوابگاه های دانشجویی برخوردار شوند. دانشگاه تارتو استونی دانشجویان پزشکی بین المللی خود را بیمه درمانی می کند و هزینه دارو و بستری در بیمارستان برای دانشجویان پزشکی دانشگاه تارتو کاملا رایگان است.

شیوه و شرایط پذیرش رشته پزشکی دانشگاه تارتو استونی

از شرایط اولیه پذیرش پزشکی دانشگاه تارتو استونی داشتن مدرک دیپلم و مدرک زبان انگلیسی معتبر است. اما جهت قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تارتو استونی 2 مسیر مشخص وجود دارد:

  • در مسیر اول متقاضیان می توانند در آزمون ورودی دانشگاه تارتو شرکت کنند. این آزمون شامل دروس شیمی، زیست شناسی، آناتومی و … است. بعد از آزمون تستی، مصاحبه شفاهی وجود دارد که نتیجه هر دو این بخش ها تعیین کننده پذیرش و عدم پذیرش دانشجویان است.
  • راه حل دوم پذیرش پزشکی دانشگاه تارتو شرکت متقاضیان در آزمونSAT و کسب نمره بالاتر از 650 در سوالات درس زیست شناسی است. با توجه به ظرفیت پزشکی دانشگاه تارتو استونی آزمون  SAT به شدت رقابتی است. همچنین به منظور قبولی در پزشکی دانشگاه تارتو استونی متقاضیان باید یک انگیزه نامه به دانشگاه تارتو ارائه دهند. پذیرش در دانشگاه تارتو 60 درصد وابسته به انگیزه نامه و 40 درصد وابسته به آزمون SAT است، 10 درصد باقی مانده مربوط به مصاحبه شفاهی دانشگاه با دانشجو از طریق اسکایپ است که به شما اجازه تحصیل در دانشگاه تارتو استونی را می دهد. دانشجویانی که در آزمون SAT موفق شده اند نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند. آزمون SAT دارای دو بخش General و subject است که بخش عمومی آن شامل زبان انگلیسی و دروس ریاضیات است و بخش موضوعی آن بسته به هر رشته متفاوت خواهد بود .هر ساله در ماه June نتایج آزمون SAT به زبان انگلیسی بر روی سایت قرار می گیرد و در صورت قبولی، دانشجویان در ماه Desember می توانند در کلاس های پزشکی دانشگاه تارتو استونی حاضر شوند. مدت زمان حضور در آزمون SAT سه ساعت و 45 دقیقه است. این آزمون در کشور ایران برگزار نمی شود. علاقه مندان به شرکت در آزمون SAT به منظور پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه تارتو استونی، می توانند به کشور ترکیه مراجعه کنند.

ظرفیت پذیرش رشته پزشکی دانشگاه تارتو استونی

ظرفیت رشته پزشکی در دانشگاه تارتو استونی هر ساله بسته به میزان خروجی اش متفاوت است اما هر ساله به طور معمولی 70 الی 80 نفر دانشجو بین المللی را به منظور تحصیل در رشته پزشکی پذیرش می کند. هر دانشجو پزشکی در دانشگاه تارتو استونی می تواند از شرایط بورسیه نیز برخوردار شود. مدرک پزشکی دانشگاه تارتو استونی در تمام دنیا دارای اعتبار بالایی است. دانشجویان بین المللی پزشکی دانشگاه تارتو استونی می توانند پس از اخذ مدرک 6 ساله پزشکی خود در کشور استونی یا در هر قسمت از قاره اروپا شروع به کار کنند.

شهریه رشته پزشکی دانشگاه تارتو استونی

با توجه به ارزش مدرک پزشکی دانشگاه تارتو استونی و افزایش مداوم و هر ساله دانشگاه، شهریه پزشکی دانشگاه تارتو استونی متغیر است اما طبق آخرین گزارشات وب سایت دانشگاه تارتو نرخ شهریه رشته پزشکی دانشگاه تارتو استونی در هر ترم 5500 الی 6000 یورو متغیر می باشد. رشته پزشکی دانشگاه تارتو استونی به سه زبان روسی، استونی و انگلیسی توسط اساتید بین المللی تدریس خواهد شد. هر دانشجو پزشکی می تواند در صورت دارا بودن شرایط بورسیه از شرایطی نظیر اسکان رایگان برخوردار شوند. دانشجویان دانشگاه تارتو استونی هر ماه مبلغ 400 یورو  به دانشجویان خود منظور تامین مخارج زندگی می دهد. هر دانشجو اجازه کار به مدت 10 الی 20 ساعت در هفته را دارا می باشد.

راهکارهای موفقیت جهت اخذ پذیرش پزشکی دانشگاه تارتو

علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه تارتو استونی باید بدانند که مسیر اصلی موفقیت و پذیرش پزشکی در آزمون SAT و یا آزمون ورودی دانشگاه تارتو شرکت کنند. قبل از این موراد داشتن مدرک دوره پیش دانشگاهی و دارا بودن مدرک معتبر زبان انگلیسی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه تارتو استونی می باشند در وهله اول باید تمامی مدارک خود به همراه مدرک پیش دانشگاهی و تمام ریز نمرات خود را به زبان استونی یا انگلیسی آماده کنند اما مطلبی که شانس پذیرش شما را در رشته پزشکی دانشگاه تارتو استونی چندین برابر می کند ارائه انگیزه نامه است. هز چند در دانشگاه تارتو استونی شرط معدل مطرح نیست اما به طور حتم هرچه معدل دیپلم متقاضیان بالا تر باشد به طور حتم شانس قبولی بیشتری خواهند داشت.

با توجه به نوع آزمون ورودی دانشگاه تارتو و ساختار آزمون SAT، شرکت در دوره های آموزشی آمادگی آزمون SAT و آزمون ورودی دانشگاه تارتو از اهمیت بالایی برخوردار است. درس های اصلی این دوره های آموزشی درس زیست شناسی، شیمی آلی و عمومی، آناتومی، فیزیولوژی، ریاضی و زبان انگلیسی است. متقاضیان علاقه مند به پذیرش پزشکی دانشگاه تارتو استونی می توانند با شرکت در این دوره های آموزشی در کالج های معتبر کشورهای اروپایی، شرایط مناسبی را برای خود رقم بزنند.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت