021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
5/5 - (2 امتیاز)

رشته پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن

پذیرش پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

تحصیل پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن

دانشگاه کینگز کالج لندن یا کالج پادشاهی لندن از برترین دانشگاه های اروپاست که در رشته های مختلف فعالیت پژوهشی برجسته ای دارد. کالج پادشاهی لندن پنج پردیس اصلی دارد که چهار پردیس آن در ساحل رودخانه تیمز بنا شده است و پردیس پنجم در جنوب لندن و دانمارک هیل ساخته شده است. بسیاری از رشته های غیر پزشکی در پردیس اصلی و پردیس  واترلو ارائه می شوند.

به طور دقیق تر دانشکده های پرستاری، مامایی و برخی از رشته های زیست پزشکی در پردیس واترلو قرار گرفته اند. رشته های پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن و دندانپزشکی این دانشگاه در پردیس گای و بیمارستانش در حوالی پل لندن ارائه می شود و در بیمارستان سنت توماس که در طرف دیگر رودخانه تیمز نزدیک به پارلمان واقع شده است نیز تدریس ها برقرار است.  پردیس دانمارک هیل نیز محل برگزاری دوره های روان پزشکی، روان شناسی و علوم اعصاب و برخی دیگر از رشته های علوم پایه پزشکی است. دانشگاه کینگز کالج لندن در زمینه پژوهش های علوم پزشکی خدمات قابل توجهی را به دنیای امروز بخشیده است که کشف ساختار  DNAیکی از این خدمات است. این دانشگاه یکی از بزرگترین مراکز اروپا برای آموزش علوم پزشکی، دندانپزشکی و سایر گرایش های بهداشت و درمان به شمار می رود.

رتبه و جایگاه جهانی رشته پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن

دانشگاه کینز کالج لندن در سال 2016 در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان در میان بیست و پنج دانشگاه برتر دنیا صاحب رتبه بود. در حال حاضر رتبه 33 در این رتبه بندی معتبر به این دانشگاه تعلق دارد. همین طور در نظر سنجی سالانه آموزش عالی 2018 رتبه 42  را به دست آورد و در جهان شهرت یافت. این دانشگاه نزدیک به سی هزار دانشجو دارد و در ارزیابی سال 2014 کینگز کالج لندن در حوزه امور تحقیقاتی و پژوهشی توانست در هر دو بخش ارزیابی یعنی کیفیت و کمیت  نمره 7 را به دست آورد و بر اساس رتبه آموزشی تایمز نمره 6 را از آن خود کرد. دانشگاه کینگز کالج لندن در حوزه علوم پزشکی و بالینی در اروپا در سال 2019 رتبه 6 را کسب نمود و در رشته پزشکی در سال 2019 رتبه 20 جهان را دارا می باشد.

امکانات آموزش رشته پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن

دانشکده پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن یکی از برجسته ترین مراکز آموزشی و پژوهشی انگلستان است که تخصص های آسم و آلرژی، بیوفیزیک، زیست شناسی سلولی، سرطان شناسی، قلب و عروق، تغذیه، دیابت، ژنتیک، عفونت و ایمنی شناسی، تصویربرداری، مهندسی پزشکی و … را پوشش می دهد. این دانشکده دو بخش آموزشی در علوم زیستی و یک دانشکده مجزای پزشکی دارد. دانشجویان دانشکده پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن این امکان را دارند که در محضر مجرب ترین و با تجربه ترین اساتید پزشکی شاگردی کنند. سه بیمارستان مهم در لندن با نظارت دانشگاه کینگز کالج اداره می شوند و دانشجویان پزشکی در این سه بیمارستان مهم دوره های آموزشی و طرح خود را می گذرانند: بیمارستان گای، سنت توماس و دانمارک هیل.

علاوه بر این امکانات رشته پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن ارتباط گسترده ای با جوامع دانشگاهی و پژوهشی دیگر دارد و با مراکز آموزش پزشکی دیگر در سراسر جهان همگام پیش می رود و این امکان مهم فرصت تبادل اطلاعات بالینی را برای دانشجویان، پزشکان و پژوهشگران این حوزه فراهم می آورد.

شیوه پذیرش پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن

برای تحصیل پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن روش های متعددی وجود دارد. یکی از این مسیر ها این است که متقاضیان باید در مقطع و دوره A- Level که درس های شیمی و زیست شناسی را شامل می شود نمره حداکثری AAA را به دست آوردند. دانشجویان بین المللی اما به نمره بالای 7 در آزمون IELTS نیز نیاز دارند. بسیار اهمیت دارد که هیچ کدام از مهارت ها در این آزمون نمره زیر 6.5 نداشته باشد. از دیگر روش های ورودی و پذیرش رشته پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن شرکت در آزمون BMAT است. قبولی در این آزمون می تواند راه را برای اخذ پذیرش پزشکی کالج پادشاهی لندن فراهم می کند. در آزمون BMAT مهارت حل مساله، تحلیل داده های کمی و کیفی، تفکر انتقادی و درک استدلال از مباحث مورد آزمون است. از دیگر مسیرهای اخذ پذیرش پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن موفقیت در آزمون ورودی رشته پزشکی انگلستان به نام آزمون UKCAT است. در آزمون UKCAT که به صورت آنلاین برگزار می شود توانایی های تفکر منطقی، حل مسائل عددی، استدلال، اخلاق پزشکی، توانایی ارتباطات و تصمیم گیری از بخش های این آزمون است.

برنامه آموزشی پزشکی کالج پادشاهی لندن

دانشجویان پس از راهیابی به دانشگاه و رشته پزشکی کالج پادشاهی لندن دو سال در دوره کارشناسی پزشکی تحصیل می کنند. سپس به دوره پایه راه می یابند که خود این دوره نیز دو سال به طول می انجامد. با پایان این چهار سال دانشجویان به مرحله تمرین ها و آموزش های تخصصی و عملی راه می یابند. در اصل چالش اساسی دانشجویان پزشکی پس از این چهار سال اولیه آغاز می گردد. راهیابی به تخصص انتخابی به شدت رقابتی است و دانشجویان برای به دست آوردن یک جایگاه در تخصص مورد نظرشان باید بسیار تلاش کنند. در رشته پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن تحصیل از 5 تا 7 سال دیگر می تواند ادامه یابد و در پایان این دوره  مدرک CCT (Certificate of Completion Training) برای دانشجو صادر می شود.

 آزمون ورودی رشته پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن

آزمون UKCAT یکی از مراحل گزینش در رشته پزشکی در دانشگاه کینگز کالج لندن است. این آزمون آنلاین بوده و توانایی های شناختی، طرز برخورد و رفتار، تفکر بحرانی و استدلال منطقی فرد را ارزیابی می کند.  آزمون شامل چهار مبحث استدلالی و یک مبحث قضاوت وضعیت است. جهت موفقیت در آزمون UKCAT سپری کردن دوره های آموزشی ضروری است. این دوره های آموزشی به طور معمول در کالج های دانشگاهی برگزار می شود.

شهریه پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن

برای تحصیل پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن غیر از هزینه زندگی در شهر لندن باید به هزینه دانشگاه هم فکر کنید. این دانشگاه یکی از مهم ترین دانشگاه های اروپاست و به طور معمول در رشته های پزشکی امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی وجود ندارد. پس بهتر است برای گذراندن دوره پزشکی در این دانشگاه  توانایی پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی را در طول دوره ها داشته باشید. شهریه پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن مبلغی معادل 25000 تا 30000 پوند در سال برآورد شده است که در کنار هزینه های زندگی دانشجویی در لندن مبلغ قابل توجهی است. پس بهتر است پیش از هر اقدامی این مهم را در نظر بگیرید.

هزینه زندگی دانشجویی در شهر لندن

اگر قصد تحصیل پزشکی دانشگاه کینگز کالج لندن را دارید بهتر است تا حدودی از ریز هزینه های ضروری تان مطلع شوید. اداره ویزا و مهاجرت بریتانیا، بودجه ماهانه حداقل 1300 پوند را برای تحصیل در لندن ضروری می‌داند (به غیر از شهریه دانشگاه). برای درخواست ویزای Tier 4 باید ثابت کنید که در دوره تحصیل و حداکثر تا ۹ ماه قادر به پرداخت ماهانه 1300 پوند هستید، به‌ این ‌ترتیب اگر در لندن به تحصیل در دوره‌ای ۹ ماهه یا بیشتر اشتغال دارید، حداکثر پولی که به آن نیازمندید، 11 هزار و 400 پوند است. البته ملزم به پرداخت شهریه‌های دانشگاه هم هستید. هزینه اسکان دانشجویی بسته به نوع و مکان اقامت متفاوت خواهد بود. بنا بر پیش‌بینی دولت، فارغ از هزینه‌های اسکان، تقریباً هر هفته به ۱۴۰ پوند برای هزینه های زندگی در لندن نیازمند خواهید بود، اما این مبلغ نیز به میزان و چگونگی سبک زندگی شخصی و اجتماعی دانشجو بستگی دارد.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره جامع فشرده آمادگی آزمون آیمت ایتالیا 2024

زیست شناسی + شیمی + ریاضی و فیزیک + استدلال منطقی و اطلاعات

4.5 ماهه

شروع کلاس ها: اردیبهشت ماه 1403

حضوری | آنلاین
_ همراه با کتاب های آموزشی رایگان _ همراه با جلسات رایگان مشاوره اخذ پذیرش‌، بورسیه استانی و ویزای تحصیلی ایتالیا _همراه با کوئیز های هفتگی _ همراه با آزمون های جامع شبیه ساز آیمت ایتالیا