021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
5/5 - (6 امتیاز)

دانشگاه تارتو استونی

تحصیل در دانشگاه تارتو استونی

اطلاعات کلی دانشگاه

فهرست مطالب

دانشگاه تارتو استونی را بهتر بشناسیم

دانشگاه تارتو استونی – University of Tartu در تاریخ 30 ژوئن سال 1632 در شهر تارتو کشور استونی توسط پادشاه سوئدی تاسیس شد که با استقبال زیادی توسط علاقه مندان به تحصیل روبرو شد. این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه های شمال شرق اروپا به شمار می آید. با شروع جنگ های میهنی، دانشگاه تارتو از تاریخ 1656 الی 1665 دچار تعطیلی مطلق شد. شروع و اوج پیشرفت دانشگاه تارتو استونی از قرن 20 آغاز شد. این دانشگاه جنگ ها و آسیب های جنگی بسیاری را پشت سر گذاشت اما با تمام این ها دانشگاه تارتو استونی نخبگان و دانشمندان زیادی را در خود پرورش داد. دانشگاه تارتو استونی با جای دادن 9 دانشکده، 70 دپارتمان و 4 کالج اکنون در رتبه 350 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. از آنجایی که کشور استونی سال های زیادی تحت سلطه کشورهایی نظیر سوئد، دانمارک و روسیه بوده، پادشاه سوئد نقش موثری در تاسیس این دانشگاه داشت. در حال حاضر کشور استونی یکی از امن ترین کشورهای قاره اروپا است.

جایگاه و رتبه جهانی دانشگاه تارتو استونی

دانشگاه ملی و دولتی تارتو کشور استونی با قرار گرفتن در دومین شهر بزرگ کشور استونی به عنوان یک نماد مهم در این کشور پابرجاست چرا که  این دانشگاه در مسیر علمی و آموزشی خود برنده دو جایزه نوبل پزشکی و شیمی شده است. این دانشگاه بزرگترین و معروفترین دانشگاه کلاسیک استونی است و در رتبه اول دانشگاه های استونی قرار دارد. تعداد دانشجویان این دانشگاه در حال حاضر نزدیک به 16 هزار نفر است که نزدیک به 2 هزار نفر آن دانشجوی خارجی و بین المللی هستند که سالانه بر تعداد آن ها افزوده می شود. این دانشگاه سالانه 3000 مقاله پژوهشی و تحقیقاتی را در مجلات دانشگاهی جهان به چاپ می رساند. براساس اطلاعات موجود در وب سایت ISI، دانشگاه تارتو استونی از معدود دانشگاه هایی است که در زمینه زیست شناسی، شیمی، محیط زیست، علوم جانوری و گیاهی تحقیقاتی فراوانی انجام می دهد و به اکثر پروژه های خود جامه عمل می پوشاند. دانشگاه تارتو استونی هم اکنون جزء 100 دانشگاه برتر منطقه بالتیک اروپا به شمار می آید. در سال 2018 دانشگاه تارتو استونی مقام 300 رتبه بندی  QS  را از آن خود کرد. براساس رتبه بندی شانگاهای دانشگاه تارتو استونی در سال 2017 رتبه 400 الی 500 را داشت که در سال 2018 این رتبه به 300 الی 400 رسید که نشان از ارتقاء چشمگیر این دانشگاه است.

دانشگاه تارتو استونی و دانشجویان خارجی آن

دانشگاه تارتو استونی به جهت قرار گرفتن در شمال اروپا و حوزه بالتیک دارای روابط آموزشی و علمی بین المللی مناسبی با دانشگاه های مختلف است. دانشگاه تارتو استونی سالانه بالغ بر 1500 دانشجو بین المللی را از سراسر جهان پذیرش می کند. در دانشگاه تارتو استونی اساتید بین المللی با زبان های روسی و انگلیسی اقدام به تدریس و آموزش دانشجویان بین الملل می کند. دانشگاه تارتو استونی دو رشته علوم کامپیوتر و مهندسی IT را به 3 زبان انگلیسی، استونی و روسی توسط اساتید بین المللی آموزش می دهد. از شرایط ویژه شگفت انگیز تحصیل در دانشگاه تارتو استونی این است که دانشجویان پس از اقامت و تابعیت در کشور استونی می تواند بدون ویزا به کشورهای دیگر از جمله آمریکا سفر کند.

تحصیل در دانشگاه تارتو استونی همراه با بورسیه تحصیلی

کشور تارتو استونی به تحصیل رایگان در سطح جهان معروف است. دانشگاه تارتو همواره خود را موظف می داند که دانشجویان بین المللی خود را بیمه کند. این دانشگاه با ارائه دادن دروس به زبان های استونیایی، روسی و انگلیسی می تواند محل مناسبی به جهت تحصیل باشد. دانشگاه تارتو استونی به دانشجویان خود ماهانه 350 یورو به منظور تامین مخارج زندگی می دهد که البته این مبلغ متغیر است به طوری که دانشجویان دکترا 400 الی 450 یورو به منظور تحصیل در دانشگاه تارتو استونی دریافت می کنند. دانشجویان بین المللی به منظور ارائه پایان نامه و پژوهش های خود می توانند تا مبلغ 1500 یورو از دانشگاه تارتو کمک هزینه دریافت کنند. این دانشگاه به علت دارا بودن شرایط مناسب و روابط عالی بین المللی می تواند دانشجویان خود را در صورت داشتن رزومه قوی به کشور هایی نظیر آلمان، نروژ و فنلاند بورسیه کند. لازم به ذکر است که مدرک دانشگاه تارتو استونی مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران است.

متقاضیان چه رشته هایی می توانند در دانشگاه تارتو استونی تحصیل کنند؟

دانشگاه تارتو با دارا بودن 9 دانشکده متفاوت از قبیل علوم پزشکی، فنی مهندسی، اقتصاد و مدیریت بازرگانی، فلسفه، تربیت بدنی، ریاضی و علوم کامپیوتر، علوم اجتماعی و آموزش و پرورش، حقوق و الهیات، علوم پایه و فناوری قابلیت جای دادن دانشجویان داخلی و بین المللی زیادی را دارد. دانشگاه تارتو استونی با شیوه آموزش و تدریس لیسانس 3 الی 4 ساله و کارشناسی ارشد 2 ساله و دکترا 3 تا 5 ساله به سه زبان روسی، استونیایی و انگلیسی هر ساله آمار خروجی و ورودی زیادی است. از شرایط ویژه تحصیل در دانشگاه تارتو استونی می توان به این اشاره کرد که فارغ التحصیلان بین المللی در این دانشگاه تا 6 ماه مهلت دارند تا در این کشور اقدام به اشتغال کنند. این دانشگاه فاقد شرایط سنی خاصی است که این مورد سبب می شود تا دانشجویان در هر سنی مشتاق به تحصیل در دانشگاه تارتو استونی شوند.

لذت زندگی و تحصیل در شهر تارتو استونی

کشور استونی یکی از کشور های امن قاره اروپا و از کم جمعیت ترین کشورهای این قاره است که تحصیل و زندگی را برای شما آسان می کند. شهر تارتو با معماری شگفت انگیز و فرهنگ نزدیک به کشور روسیه می تواند محل مناسبی به جهت تحصیل و زندگی باشد. این کشور علیرغم آب و هوا سرد روسیه دارای آب هوای مناسب و مطلوبی به جهت زندگی است. کشور استونی در صنعت و صادرات نساجی، چوب و صنایع غذایی بسیار موفق است. این کشور دارای آزادی بیان، آزادی اقتصادی و فرهنگ فوق العاده خوبی است که زندگی و مهاجرت در این کشور را برای شما آسان تر خواهد کرد.

هزینه های زندگی در شهر تارتو استونی

دانشگاه تارتو استونی به دانشجویان خود امکان اسکان در خوابگاه را می دهد اما اگر به هر دلیلی شما امکان استفاده از خوابگاه را ندارید هزینه زندگی در کشور استونی بسیار مناسب است به طوری که هزینه اجاره خانه در شهر تارتو حدود 350 الی 400 یورو متغیر است. هزینه یک وعده غذایی در شهر تارتو کشور استونی 7 الی 10 یورو و هزینه حمل و نقل در این کشور حدود 3 الی 5 یورو است. هر دانشجو در کشور استونی بسته به مدرک تحصیلی خود قابلیت کار کردن 10 الی 40 ساعت در هفته را به بهای 400 الی 1100 یورو را دارا می باشد که می تواند نقش موثری در هزینه های زندگی داشته باشد. به طور معمول هزینه زندگی در شهر تارتو استونی حدود 500 الی 600 یورو در ماه برای یک دانشجو است.

گالری تصاویر دانشگاه

گالری تصاویر شهر این دانشگاه

رشته های این دانشگاه

دانشگاه‌های دیگر این کشور

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید