021-28429840

پشتیبانی سریع

Search
4.9/5 - (12 امتیاز)

دانشگاه بولونیا ایتالیا

فارغ التحصیلان دانشگاه بولونیا

اطلاعات کلی دانشگاه

فهرست مطالب

دانشگاه بولونیا ایتالیا را بهتر بشناسیم

دانشگاه بولونیا ایتالیاUniversity of Bologna) ) یا به اختصار  UNIBO(یونی بو) یکی از قدیمی ترین و مهم ترین دانشگاه های کشور ایتالیا شناخته می شود. دانشگاه بولونیا در سال 1088 با شعار “مادر ترویج علم و تحصیل” توسط امپراطور رم ساخته شد. ریشه های دانشگاه بولونیا در فرهنگ جهان غرب ریشه تنیده است به طوری که دانشگاه بولونیا را قدیمی ترین دانشگاه غرب و قاره اروپا می دانند.

این دانشگاه با لقب گرفتن اولین دانشگاه جهان و کسب رتبه یک ملی کشور ایتالیا و رتبه بندی 200 دانشگاه برتر جهان، در شهر بولونیا واقع در کشور ایتالیا بستر مناسبی به جهت تحصیل برای دانشجویان بین المللی جهان با دارا بودن 23 دانشکده مجزا فراهم کرده است. دانشگاه بولونیا رابطه عمیقی با پیوند قرن ها دارد از درخشان بودن دانشگاه بولونیا همین بس که کوپر نیک آغازگر نظریه ستاره شناسی نوین جهان در این دانشگاه اقدام به تحصیل کرد.

دانشگاه بولونیا ایتالیا علاوه بر محیط آموزشی خود، دارای کتابخانه شهری و عمومی و سالن تئاتر در طبقه اول خود می باشد که تمامی مردم قادر به استفاده از آن می باشند. آرشیو گیاهان خشک شده در بخش باغ گیاه شناسی دانشگاه بولونیا قدمتی چند هزار ساله دارد به طوری که قدمت برخی از گیاهان موجود در این باغ به قرن 16 میلادی باز می گردد.

تحصیل در دانشگاه بولونیا ایتالیا، دانشگاهی با تراز جهانی

دانشگاه بولونیا ایتالیا به عنوان یک دانشگاه عمومی با دارا بودن 23 دانشکده تخصصی، 33 گروه آموزشی و تدریس 32 رشته به زبان انگلیسی و شهریه مناسب تحصیل به قطب رایگان تحصیل در دنیا مشهور شده به طوری که دانشگاه بولونیا سالانه میزبان تعداد زیادی دانشجوی بین المللی از سراسر جهان است. علاوه بر این دانشگاه بلونیا 5 پردیس دانشگاهی (بلونیا، سیسنا، فورلی، راونا، ریمنی) دارد که تعدادی زیادی دانشجو نیز در آن مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه بولونیا با رایگان کردن موزه ها و موسسات آموزشی زبان ایتالیایی خود برای دانشجویان بین المللی هر سال بر میزان علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه خود می افزاید. ورزش و کتاب جز جداناپذیر در دانشگاه بولونیا ایتالیا است. کتابخانه مجهز این دانشگاه جایگاه ابدی بسیاری از کتابخانه ارزشمند جهان است. اساتید و کارکنان دانشگاه بولونیا ایتالیا همواره دانشجویان را به کارآموزی در موسسات مختلف ترغیب می کنند به همین منظور این دانشگاه دارای 12 مرکز تحقیق و آموزش، 7 مرکز تحقیقات صنعتی و 16 مدرک بین المللی می باشد. طبق آخرین رتبهARWU  دانشگاه بلونیا موفق به رتبه 200 دانشگاه های معتبر جهان را دریافت کند. دانشگاه بولونیا نزدیک به 3000 هیات علمی و  و 3000 کارمند اداری دارد.

 

دانشگاه بلونیا ایتالیا و اهمیت آموزش به زبان انگلیسی

همانطور که در موارد بالا ذکر شد دانشگاه بولونیا به علت قدمت چندین هزار ساله اش یکی از ارزشمندترین دانشگاه های جهان لقب گرفته است. تدریس 33 رشته به زبان انگلیسی به مزایا هر چه بیشتر این دانشگاه افزوده است به طوری که بولونیا هرساله پذیرا و میزبان تعداد زیادی دانشجو از قاره آمریکا نیز است. دانشگاه بلونیا ایتالیا به علت جدا کردن مزایای دانشجوهای داخلی و بین المللی شرایطی را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده که بتوانند به اعتبار دانشگاه بولونیا در هر دانشگاه دیگری بورسیه شوند. مدرک دانشگاه بولونیا به حدی ارزشمند است که شما در صورت کسب آن می توانید نه تنها در ایتالیا بلکه در هر جای قاره اروپا اقدام به کار و تحصیل کنید.

تحصیل در دانشگاه بولونیا همراه با بورسیه تحصیلی

شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه بولونیا ایتالیا کاملا متفاوت با دانشگاه های دیگر ایتالیا است زیرا این دانشگاه پیرو قوانین سازمان ملل بوده و به کشور های جهان سوم در جهت تحصیل رایگان کمک می کند. دانشگاه بولونیا خوابگاه رایگان به منظور آسایش دانشجویان بین المللی خود دارد که این موضوع تحصیل را برای دانشجویان بین المللی لذت بخش تر می کند. علاوه بر این دانشگاه بلونیا به دانشجویانی که واجد شرایط بورسیه می باشند سالیانه مبلغ 5 هزار یورو پرداخت می کند.

دانشگاه بلونیا ایتالیا افراد نخبه ایی را که قابلیت پرداخت شهریه ندارند را از پرداخت شهریه تحصیلی معاف می کند و همچنین افرادی که دارای مدرک دانشگاه بولونیا می باشند می توانند در تمام اتحادیه های اروپا اقدام به کار کنند. مدرک دانشگاه بولونیا ایتالیا نه تنها در قاره اروپا دارای اعتبار زیادی است بلکه مدرک این دانشگاه در کشورهایی نظیر آمریکا و آلمان دارای ارزش بسیار بالایی است. لازم به ذکر است که دانشگاه بولونیا فاقد از بحث جنسیت و نژاد و … اقدام به بورسیه تحصیلی دانشجویان دانشگاه خود می کند. همچنین بورسیه تحصیلی در دانشگاه بلونیا ایتالیا وابسته به سن می باشد و دارای یک بازه زمانی خاصی بین 18 تا 35 سال است.

متقاضیان چه رشته هایی می توانند در دانشگاه بلونیا تحصیل کنند؟

دانشگاه بلونیا با داشتن 23 دانشکده متفاوت و فضای آموزشی مناسب و با ارائه 12 رشته کارشناسی علوم پزشکی، 92 رشته کارشناسی غیر پزشکی، 105 رشته کارشناسی ارشد، 45 رشته دکترا می تواند گزینه مناسبی برای مشتاقان تحصیل به رشته های مختلف باشد. علاوه بر این در دانشگاه بلونیا ایتالیا 33 رشته به زبان انگلیسی توسط اساتید بین المللی تدریس می شود. دانشکده علوم سیاسی، دانشکده علوم، دانشکده روانشناسی و آموزش و پرورش، دانشکده پزشکی، دانشکده ادبیات و زبان های خارجه، دانشکده هنر، علوم انسانی و میراث فرهنگی، دانشکده مهندسی و معماری، دانشکده حقوق، دانشکده اقتصاد، مدیریت و آمار، دانشکده علوم کشاورزی و دامپزشکی، دانشکده داروسازی و بیوتکنولوژی، دانشکده علوم ورزشی از جمله دانشکده های دانشگاه بلونیا ایتالیا هستند. لازم به ذکر است که دانشگاه بلونیا با مدرک کارشناسی 3 ساله، کارشناسی ارشد 2 ساله و دکترای 3 ساله، هر سال دارای آمار خروجی فارغ التحصیلان زیادی است. تفکیک دانشجویان دانشگاه بولونیا ایتالیا از لحاظ مقطع تحصیلی به صورت 7 % دانشجوی دکتری، نزدیک به 30%  دانشجوی فوق لیسانس و نزدیک به 60% دانشجوی لیسانس هستند.

همان طور که در مباحث فوق گفته شد دانشگاه بلونیا دارای قدمت بسیار بالایی می باشد شهرت دانشگاه بلونیا، اعتبار بالای مدرک دانشگاه بلونیا، هزینه مناسب جهت زندگی در ایتالیا و …  سبب شده تا تمامی دانشجویان علاقه مند به تحصیل برای رسیدن به اهداف خود در رشته مورد علاقه خود دست به کار شوند.

لذت زندگی و تحصیل در شهر بولونیا ایتالیا

شهر بلونیا بزرگترین شهر کشور ایتالیا است. این شهر در شمال کشور ایتالیا واقع شده است و دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ایی است. بولونیا علاوه بر قدمت دیرینه خود و معماری خارق العاده اش دارای شرکت های معروف خودرو سازی است که بر شهرت هر چه بیشتر این شهر می افزاید. تحصیل در شهر بولونیا به علت داشتن مزایایی نظیر استفاده نیم بها از وسایل نقلیه و دارا بودن کارت بهداشت و سلامت هم مانند دیگر مردم شهر بولونیا، تحصیل و زندگی را در این کشور آسان تر می کند. به طور کلی تحصیل در کشور ایتالیا همراه با شرایطی نظیر بورسیه تحصیلی و تراز بین المللی بالا نسبت به دیگر کشور های جهان بسیار مقرون به صرفه تر است. علاوه برتمام مزایای کشور بولونیا نکته ایی که حائز اهمیت است مسئله کار در بولونیا است. در این شهر هر شخص وابسته به مدرک تحصیلی خود و سطح مدرک خود امکان  10 الی 20 ساعت کار در هفته با ارزش حدود 800 یورو را دارا می باشد.

هزینه های زندگی در شهر بولونیا ایتالیا

تحصیل در شهر بولونیا کشور ایتالیا دارای مزایا و اندک معایبی است که از مزایای آن می توان به اعتبار مدرک دانشگاهی آن، امکانات آموزشی مناسب و  شرایط بورسیه تحصیلی و … اشاره کرد. شهر بلونیا به علت داشتن کلیساهای قدیمی و جاذبه های اسرار انگیز خود به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری کشور ایتالیا به شمار می آید که نباید از این مطلب غافل بود. از این رو شهر بلونیا و دانشگاه بلونیا به عنوان یک محیط کاملا بین المللی شناخته شده هستند و جذابیت زندگی و تحصیل در یک شهر بین المللی را به ارمغان می آورد. به طور میانگین هزینه زندگی در بولونیا برای یک نفر 800 الی 900 یورو است که در این بین هزینه یک رژیم معمولی غذایی در ایتالیا حدود 200 یورو می باشد. گرچه دانشگاه بلونیا ایتالیا دارای خوابگاه دانشجویان بین المللی است اما لازم به ذکر است که اجاره بها یک آپارتمان در بولونیا معادل 80 یورو در ماه است. از معایب شهر بلونیا می توان به این موضوع اشاره کرد که شهر بلونیا از گران ترین شهرهای کشور ایتالیا می باشد.

گالری تصاویر دانشگاه

گالری تصاویر شهر این دانشگاه

رشته های این دانشگاه

دانشگاه‌های دیگر این کشور

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید