021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
5/5 - (3 امتیاز)

رشته دندانپزشکی دانشگاه سگد مجارستان

دانشجویان سگد

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

تحصیل دندانپزشکی دانشگاه سگد مجارستان

دانشگاه سگد مجارستان از بهترین و با کیفیت ترین دانشگاه های مجارستان است. این دانشگاه که در شهر سگد مجارستان واقع شده سالانه بسیاری دانشجوی بین المللی را جهت تحصیل در رشته های مختلف  پذیرش می کند. رشته های علوم پزشکی دانشگاه سگد از جمله رشته دندانپزشکی، رشته داروسازی و رشته پزشکی از رشته های تحصیلی پر مخاطب در این دانشگاه هستند. یکی از دانشکده های اصلی دانشگاه سگد دانشکده دندانپزشکی بوده که شامل 6 دپارتمان مجزا است. امکانات آموزشی و علمی و رزومه قوی باعث شده است مخاطبین زیادی از کشورهای مختلف جهت تحصیل دندانپزشکی دانشگاه سگد مجارستان سالانه در آزمون های ورودی این دانشگاه شرکت کرده و به رقابت با یکدیگر بپردازند.

برنامه های آموزشی رشته دندانپزشکی دانشگاه سگد مجارستان

تحصیل دندانپزشکی دانشگاه سگد مجارستان به مدت 5 سال به طول می انجامد. دو سال اول تحصیل دندانپزشکی سگد به عنوان ماژول نظری در نظر گرفته می شود. در طی این دو سال دانشجویان موضوعات اصلی مانند آناتومی، بیوشیمی، زیست شناسی پزشکی، فیزیولوژی را مطالعه می کنند. علاوه بر این دانشجویان دندانپزشکی دوره های آموزشی علوم دندانپزشکی، ابزار کاربردی و پایه دندانپزشکی را فرا می گیرند. دو ترم در سال 3 دندانپزشکی سگد برای تکمیل ماژول های پیش بالینی اختصاص داده شده است. به غیر از پاتوفیزیولوژی و آسیب شناسی، آموزش پایه در دندانپزشکی در این سطح شامل دندانپزشکی ترمیمی، پروتز دندانپزشکی و جراحی دهان و دندان است.

بخشی از کارهای عملی شامل توسعه مهارت و البته آموزش دستی است. بدون شک می توان گفت دانشجویان دندانپزشکی دانشگاه سگد تمام دانش و مهارت های علمی لازم را برای مقابله با بیمار تسلط می یابند و وقتی اولین بیمار وارد عمل می شوند، مراحل مورد نیاز را انجام می دهند. در سال 4 و 5 دندانپزشکی سگد مجارستان، دانشجویان مهارت های خود را از طریق ماژول بالینی، با انجام درمان با بیماران و به دست آوردن سطح مهارت مورد نیاز حرفه ای یک دندانپزشک سپری می کنند. به تدریج، دانشجویان کار خود را به طور مستقل تر و مستمرتر در عمل بالینی انجام می دهند و مهارت های خود را بیشتر می کنند و دانش و تجربه را تحت نظارت مستمر حرفه ای به دست می آورند.

امکانات آموزشی رشته دندانپزشکی سگد مجارستان

جهت تحصیل دندانپزشکی دانشگاه سگد مجارستان توسعه آموزشی و امکانات فضایی و دستگاهی مناسبی فراهم شده است. دانشکده دندانپزشکی دانشگاه سگد دارای 6 دپارتمان مجزا است. دپارتمان ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان، دندانپزشکی جراحی و زیبایی، پریودنتولوژی، جراحی دهان، پروتزهای دندانی و دپارتمان زیست شناسی دهان و تحقیقات دندانپزشکی تجربی، دپارتمان های دندانپزشکی دانشگاه سگد مجارستان هستند. گروه ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان بزرگترین بخش دانشکده دندانپزشکی دانشگاه سگد است. در این دپارتمان علاوه بر آموزش تئوری اصول درمان، درمان بیماری های پایه و درمان تخصصی  به صورت عملی، تحقیق و مراقبت از بیمار آموزش داده می شود. امکانات خدمات دندانپزشکی کودک در مدارس با بکارگیری مراقبت های بهداشتی منطقه ای نیز تحت نظارت واحد ارتودنسی و دندانپزشکی کودکان دانشکده دندانپزشکی سگد قرار دارد. در دپارتمان جراحی و زیبایی علوم کشف شده بین المللی در زمینه تخصص، دندانپزشکی تئوری و عملی، و علوم زیبایی دندان با استفاده از ابزارها و دستگاه های مدرن آموزش داده می شود.

گروه پریودنتولوژی از سال 2002 فعالیت خود را آغاز کرد و در تحقیقات در زمینه های مختلف با همکاری گسترده با دانشکده های مختلف دانشگاه (دانشکده پزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده مهندسی) و همکاران خارجی (دانشگاه برن – University of Bern و دانشگاه تورکو- University of Turku) مشغول به فعالیت هستند. بخش جراحی دندان در سال 2008 در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه سگد فعالیت خود را آغاز کرد و از قدرتمند ترین بخش های می باشد. دپارتمان  زیست شناسی دهان و تحقیقات دندانپزشکی تجربی یک گروه کاملا جدید است که توسط دانشکده دندانپزشکی دانشگاه سگد در سال 2012 تاسیس شد.

نکته قابل توجه این است که دانشکده دندانپزشکی دانشگاه سگد مجارستان “برنامه تحقیق در علم پزشکی دندانپزشکی” را به عنوان برنامه مستقل دکترا ویژه فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی در سال 2007 راه اندازی کرده است که دانشجویان می توانند بعد از فارغ التحصیلی می توانند جهت گذراندن  دوره تخصص از این برنامه استفاده کنند.

شیوه پذیرش دندانپزشکی دانشگاه سگد  مجارستان

پذیرش دندانپزشکی دانشگاه سگد مجارستان همچون پذیرش دیگر رشته های این دانشگاه به وسیله آزمون ورودی امکان پذیر است. امکان ثبت نام آزمون ورودی دانشگاه سگد به طور معمول در ماه May هر سال و از طریق وب سایت این دانشگاه میسر است. آزمون ورودی نیز به طور معمول در ماه May  و ماه June هر سال در محل دانشگاه سگد در شهر سگد برگزار می شود. تکرار آزمون ورودی دانشگاه سگد که در برخی از سال ها برگزار می شود به طور معمول در ماه July صورت می گیرد و این امکان را به کسانی که در آزمون های قبل به موفقیت نرسید می دهد تا مجددا شانس خود را امتحان نمایند.

شیوه آزمون ورودی دانشگاه سگد جهت پذیرش دندانپزشکی

آزمون ورودی دانشگاه سگد شامل دو بخش آزمون کتبی و آزمون مصاحبه است. آزمون کتبی شامل سوالات تستی از مباحث زیست شناسی سلولی و مولکولی، شیمی و فیزیک به صورت کتبی بوده و آزمون مصاحبه به صورت شفاهی و به زبان انگلیسی به عمل می­آید. سطح زبان انگلیسی بالا و یا داشتن مدرک زبان انگلیسی بین المللی از جمله آیلتس در موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه سگد مجارستان بسیار اهمیت دارد چون تمامی بخش های آزمون ورودی به زبان انگلیسی برگزار می شود. در آزمون مصاحبه نیز نگاه ویژه ای به سطح مکالمه متقاضی صورت می گیرد. بهترین شرایط سنی جهت پذیرش دندانپزشکی دانشگاه سگد برای ایرانیان علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی سگد  سن 18 سال یعنی بعد از گذراندن دوره پیش دانشگاهی در ایران و اخذ مدرک دیپلم است. اما حداکثر سن با توجه به پذیرش دندانپزشکی دانشگاه سگد و شرایط شرکت در آزمون ورودی دانشگاه سگد در سال های گذشته تا 25 سال بوده است.

ظرفیت رشته دندانپزشکی دانشگاه سگد مجارستان

ظرفیت رشته دندانپزشکی دانشگاه سگد مجارستان در بخش بین الملل و خارجی سالانه متفاوت بوده است و نمی توان تعداد مشخصی را بیان نمود. این تعداد کاملا وابسته به آزمون ورودی است و تعداد متقاضیان آزمون ورودی دارد. اما در طی سال های گذشته ظرفیت رشته دندانپزشکی سگد حدود 30 دانشجوی بین المللی بوده است. بر اساس آخرین آمار منتشر شده نزدیک به 200 دانشجوی بین المللی در دانشگاه سگد مجارستان مشغول به تحصیل دندانپزشکی هستند که در این بین دانشجویان ایرانی توانسته اند ظرفیت مناسبی را به خود اختصاص دهند.

شهریه دندانپزشکی دانشگاه سگد مجارستان

شهریه دندانپزشکی دانشگاه سگد مجارستان به طور میانگین هر ترم بیش از 8 هزار یورو بوده که در مجموع سالیانه حدود 16 هزار الی 17 هزار یورو است. ترم اول شهریه دندانپزشکی سگد حدود 8500 یورو بوده و ترم دوم شهریه حدود 8200 یورو است. به طور میانگین شهریه یک دانشجو بین الملل رشته دندانپزشکی سگد مجارستان در 5 سال نزدیک به 82 هزار یورو است. دانشگاه سگد مجارستان امکان کار هفتگی را برای دانشجویان بین الملل خود تا سقف 30 ساعت فراهم کرده است تا دانشجویان بین الملل بتوانند بخش قابل توجهی از هزینه های خود را از این طریق پرداخت نمایند. اما با توجه به سنگینی رشته دندانپزشکی و مباحث آموزشی آن، دانشجویان باید با برنامه مناسبی اقدام به تحصیل و کار همزمان نمایند.

دوره پیش دانشگاهی پزشکی لازمه موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه سگد

گذراندن دوره پیش دانشگاهی پزشکی در کالج های اروپا می تواند نقش موثری در موفقیت آزمون ورودی دانشگاه سگد مجارستان و پذیرش دندانپزشکی دانشگاه سگد داشته باشد. در کالج های اروپا دروس پایه علوم پزشکی از جمله زیست شناسی، سلولی و مولکولی، شیمی، فیزیک و … آموزش داده می شود و دانشپذیران را با آزمون ورودی دانشگاه آشنا می کنند. به طور معمول دوره پیش دانشگاهی پزشکی که در کالج های مختلف ارائه می شود یک دوره 9 ماه الی یک ساله است. نکته قابل توجه این است که آموزش در کالج ها عمدتا به زبان انگلیسی بوده و می تواند در یادگیری زبان انگلیسی دانشپذیر نقش موثری داشته باشد. متقاضیان ایرانی علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی دانشگاه سگد جهت اخذ پذیرش دندانپزشکی سگد ابتدا باید در دوره های آموزشی این کالج ها شرکت کنند و سپس با آمادگی لازم در ازمون ورودی دانشگاه سگد شرکت نمایند.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت