021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
4.7/5 - (3 امتیاز)

رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو روسیه

رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو روسیه

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

تحصیل در رشته پزشکی به جهت دارا بودن آینده مطمئن به جهت کار و علاقه مندی اکثرا دانش آموزان به این رشته از گذشته مورد توجه تمام محصلین ایرانی و حتی در دیگر کشورها بوده است. کشور روسیه و دانشگاه های مطرح خود و با داشتن شرایط مناسب تحصیلی بستر مناسبی را به جهت تحصیل در رشته پزشکی برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است. دانشگاه سچینوا مسکو یا اولین دانشگاه پزشکی مسکو با دارا بودن حدود 15 هزار دانشجو که حدود 2 هزار نفر آن را دانشجوی بین الملل و خارجی تشکیل می دهد، هر ساله تعداد زیادی فارغ التحصیل در رشته پزشکی را از دانشگاه خود به جهت کمک به حفظ سلامت بشر خارج می کند. تحصیل پزشکی در دانشگاه سچینوا مسکو به صورت تمام وقت 6 ساله / 12 ترم است اما در صورت تحصیل به صورت پاره وقت دانشجویان می توانند در طول 7 سال فارغ التحصیل رشته پزشکی شوند. از شرایط مناسب تحصیل در دانشگاه سچینوا مسکو همین بس که این دانشگاه شرایط متنوعی به جهت تحصیل و مطالعه تکمیلی دانشجویان بین المللی قرار داده است. دانشگاه سچینوا مسکو به جهت دارا بودن بالاترین مقام علمی روسیه، رتبه 1 پزشکی روسیه را در سال 2015 دریافت کرده است. تاسیس مرکز درمانی و تحقیقاتی سرطان در سال 2018 در دانشگاه سچینوا مسکو بر محبوبیت هر چه بیشتر این دانشگاه افزوده است. دانشگاه سچینوا مسکو به امید تبدیل شدن به یک پلات بین المللی در سال 2020 همچنان در مسیر تحقیق و پژوهش می کوشد.

امکانات آموزشی و رفاهی رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو روسیه

دانشگاه سچینوا مسکو به جهت دارا بودن اساتید مجرب و بین المللی می تواند نقطه مهمی جهت علاقه مندان تحصیل پزشکی در روسیه باشد. از مزایایی تحصیل پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو را لذت بخش می کند این است که تمامی رشته ها و امکانات علمی و آموزشی دانشگاه تنها معطوف به رشته های پزشکی و پیراپزشکی است. اساتید دانشگاه سچینوا مسکو تمامی دروس پزشکی را به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می کنند. از شرایط ویژه ایی که بسیار به دانشجویان بین المللی به جهت تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه سچینوا کمک می کند برگزاری کلاس ها و دوره های زبان روسی به صورت یک ساله در این دانشگاه است. لازم به ذکر است که بگویم بیش از 30 درصد عمل های انجام شده در کلینیک های دانشگاه سچینوا مسکو توسط ربات های پیشرفته ساخته شده که توسط اساتید و دانشجویان همین دانشگاه اختراع شده انجام می شود. مطلب فوق نشان دهنده سطح دانش و علم این دانشگاه با قدمتی 250 ساله می باشد. از امکانات دیگر رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو می توان به کتابخانه مجهز، 20 آزمایشگاه تخصصی به جهت کلاس های عملی دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی و مراکز تحقیقاتی اشاره کرد.

از شرایط مناسب و رفاهی این دانشگاه می توان به امکانات ورزشی و وجود باشگاه ققنوس به جهت تفریح دانشجویان اشاره کرد. دانشجویان پس از ورود به دانشگاه از امکاناتی نظیر خوابگاه گروهی یا انفرادی برخوردار می شود. نکته قابل توجه در این قسمت این است که قابلیت تعلق خوابگاه به دانشجویان بین المللی از سال 3 تحصیلی میسر است. دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو به طور معمول و با توجه به وظیف دانشگاه، همگی تحت بیمه درمانی قرار می گیرند.

شیوه آزمون ورودی جهت پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو روسیه

علاقه مندان جهت تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو روسیه نیاز به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه را دارند. این آزمون به عنوان آزمون دوره پادفک و یا دوره پری مدیکال شناخته شده است و علاقه مندان باید در دوره 6 الی 9 ماهه پادفک شرکت کرده و با اخذ حداقل نمره 50% می توانند پذیرش پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو را اخذ نمایند. این دوره به زبان روسی و انگلیسی برگزار می شود. در این کلاس ها سعی می شود تا دانشجویان با مفاهیم تخصصی زیست، شیمی و فیزیک به زبان روسی آگاه شوند. پس از آن شما می توانید به تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مشغول شوید. علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو می توانند در سپتامبر اقدام به حضور در کلاس های پادفک کنند.

ظرفیت سالانه رشته پزشکی سچینوا مسکو روسیه

لازمه قبولی در رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو داشتن معدل دیپلم بالای 17است. هر چه چقدر معدل دیپلم شما بالا تر باشد طبیعتا شانس قبولی شما در این دانشگاه با ظرفیت 60 نفره رشته پزشکی به صورت بین الملل بیشتر می شود. تنها 60 نفر از سراسر جهان (دانشجوی خارجی) می توانند در رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو سالانه اقدام به تحصیل کنند. لازم به ذکر است که از این 60 نفر 15 نفر با توجه به رزومه قوی و قبولی در آزمون بورسیه سچینوا می توانند از مزایای بورسیه تحصیلی برخوردار شوند. نکته مهمی که باید گفته شود این است که طبق آخرین تحقیقات مدرک رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو از اعتبار خاصی در ایران برخوردار نیست. اما این دانشگاه به جهت روابط مناسب با کشورهای اروپایی و آمریکایی می تواند پل محکمی به جهت رسیدن شما به کشور هایی نظیر آلمان، فرانسه و یا آمریکا باشد.

شهریه رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو روسیه

با توجه به شرایط ارزی کنونی و وضعیت دلار، محبوبیت دانشگاه سچینوا روسیه و آمار بالا علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی این دانشگاه به جهت داشتن مزایای بالای خود دارای شهریه مناسب تحصیل در رشته پزشکی می باشد. طبق آخرین گزارشات هزینه تحصیل در سال اول رشته پزشکی عمومی به زبان انگلیسی 12000 دلار و به زبان روسی 11000 دلار می باشد و از سال 2 تا 6 این هزینه با کمی کاهش همراه است. دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه سچینوا موظفند سال اول با پرداخت 1500 دلار در کلاس آشنایی با زبان روسی شرکت کنند. نکته مهم در این مبحث به جهت پرداخت شهریه موضوع کار است هر دانشجو بین المللی که قصد تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه سچینوا روسیه را داشته باشد اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته ( نه بیشتر) را دارد.

شرایط لازم جهت پذیرش رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو

نکته مهم و ضروری در جهت تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو کشور روسیه این است که تدریس در رشته پزشکی در این دانشگاه در گرو مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی و ریز نمره معدل شما می باشد. لازم به ذکر است که دانشگاه سچینوا دارای قوانین خاصی می باشد از جمله اینکه لازمه قبولی شما در دانشگاه سچینوا دارا بودن معدل 17 به بالا است. کشور روسیه تنها در صورتی به شما اجازه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو را می دهد که شما دارای گواهی نامه سلامت و عدم فقدان بیماری هایی نظیر ایدز و هپاتیت B باشید. گواهی نامه سلامت در کشور روسیه 2 ساله می باشد. از مزایای دیگر دانشگاه سچینوا مسکو می توان به عدم محدودیت سنی به جهت تحصیل در رشته پزشکی اشاره کرد.

با توجه به نوع آزمون پادفک یا پری مدیکال، گذراندن دوره آمادگی این آزمون با تاکید بر مباحث زیست شناسی، شیمی و فیزیک اهمیت دارد. دانشجویان علاقه مند به تحصیل پزشکی در دانشگاه سچینوا مسکو می توانند دوره 6 الی 9 ماهه پادفک را در کالج های معتبر اروپایی بگذرانند و سپس در آزمون آن شرکت کنند. گذراندن این دوره می توان نقش موثری در ورود به دانشگاه های پزشکی روسیه داشته باشد.

با توجه به محدودیت های پذیرش رشته پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو روسیه، داشتن معدل بالاتر، اخذ نمره بالای دوره پادفک (دوره پری مدیکال) و حتی داشتن مدرک زبان انگلیسی تاقل و آیلتس می تواند نقش موثری در پذیرش دانشجوی پزشکی دانشگاه سچینوا مسکو داشته باشد.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت