021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
5/5 - (1 امتیاز)

رشته دندانپزشکی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا اسلواکی

تحصيل دندانپزشكي در دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا اسلواكي
Comenius University Bratislava

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

رتبه و رنکینگ دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا در جهان

با مراجعه به مرجع معتبری چون Times در می یابیم که رتبه و رنکینگ جهانی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا در جهان بین 601 تا 800 است که از این حیث دارای جایگاه ویژه ای است و توانسته عامل موثری باشد برای جذب دانشجویان رشته دندانپزشکی از سراسر جهان. این رتبه و رنکینگ برای دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا کشور اسلواکی در QS بین 651 تا 700 است. لازم به ذکر است که دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا در میان دانشگاه های معتبر دیگر کشور اسلواکی رتبه اول جهت تحصیل دندانپزشکی در اسلواکی قرار دارد.

آشنایی با دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا (Univerzita Komenského v Bratislave)

قدیمی ترین دانشگاه فعال کشور اسلواکی در حال حاضر دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا است که در سال 1919 میلادی و پس ار تعطیلی دانشگاه الیزابت براتیسلاوا راه اندازی شد. بعد از تعطیلی دانشگاه  الیزابت براتیسلاوا، اعضا دانشگاه قدیمی پراگ، خلا بزرگی را در راه تحصیلات تکمیلی کشور اسلواکی احساس کردند و بنا بر همین احساس نیاز اقدام به تاسیس و راه اندازی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا نمودند که امروزه محلی است برای تحصیل 27 هزار دانشجو از سراسر جهان در 13 دانشکده معتبر این دانشگاه. در میان رشته های دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا، رشته های دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی دارای طرفداران بیشتری است چرا که مدارک صادر شده از سوی دانشکده پزشکی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا در سراسر اروپا، آمریکا و کانادا معتبر است و وزارت بهداشت ایران هم مدرک پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا مورد تایید قرار می دهد.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در رشته دندانپزشکی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا

برای شرکت در آزمون ورودی رشته دندانپزشکی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا کشور اسلواکی باید مبلغ 80 یورو بپردازید و مدارک زیر را حداکثر تا پانزدهم ماه می به دست دانشگاه برسانید:

1 – دیپلم (گواهی پایان دوره متوسطه) با تاییدیه رسمی و ترجمه به زبان اسلواکیایی یا انگلیسی

2 – کپی پاسپورت

3 – کپی شناسنامه

4 – گواهی واکسیناسیون هپاتیت ب

5 – 3 قطعه عکس

آزمون ورودی رشته دندانپزشکی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا

همانطور که جهت پذیرش و تحصیل دندانپزشکی در اروپا معمولا آزمون ورودی وجود دارد، دانشگاه هعای اسلواکی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. آزمون ورودی رشته دندانپزشکی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا معمولا در ماه ژوئن برگزار می شود که روز دقیق آن به اطلاع ثبت نام کنندگان خواهد رسید. در این آزمون که باید حداقل 800 امتیاز کسب کنید 100 سوال از درس زیست شناسی و 100 سوال از درس شیمی ارائه می شود که همگی به زبان انگلیسی است. البته برای رفع نگرانی از نحوه سوالات این آزمون، کتابی وجود دارد که 1000 نمونه سوالی که در دوره های قبلی آزمون ورودی رشته دنداپزشکی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا مطرح شده، آورده شده است و خواندن آن قبل از امتحان ورودی به شدت توصیه می شود. شرکت در دوره پری مدیکال یا پیش پزشکی در کالج آریا دانش نیز می تواند بهترین گزینه جهت موفقیت در آزمون های ورودی پزشکی دانشگاه های اسلواکی باشد. در این دوره ها محتوای آموزشی تخصصی علوم پایه بویژه برای دروس زیست و شیمی آموزش داده می شود.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا کشور اسلواکی

با پرداخت هزینه سالیانه 12 هزار یورو و قبولی در امتحان ورودی بدون هیچ پیش نیازی بابت معدل و داشتن مدرک زبان معتبر می توانید تحصیل خود را در یکی از معتبرترین دانشگاه های دندانپزشکی جهان شروع کنید و با گرفتن مدرک دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا کشور اسلواکی، در هر جای اروپا، آمریکا، کانادا و حتی در ایران به دنبال شغل باشید و از مدرک خود استفاده کنید. فراموش نکنید که هزینه سالیانه دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا به نسبت اعتبار، از دیگر همتایان اروپایی خود پایین تر است مضاف بر این که هزینه زندگی در کشور اسلواکی هم بسیار پایین تر از هزینه زندگی در دیگر کشور های حوزه اتحادیه اروپا است.

مخارج زندگی در شهر براتیسلاوای اسلواکی

اگر قصد داشته باشید یک زندگی دانشجویی معمولی را در کشور اسلواکی تجربه کنید و هزینه های کمتری داشته باشید می توانید با 200 یورو یک مسکن اجاره کنید و با 150 یورو هزینه های خورد و خوراک ماهیانه خود را سر و سامان دهید. با استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی می توانید هزینه های حمل و نقل ماهیانه خود را روی 15 یورو نگه دارید و با 10 یور هم پرداخت بابت اینترنت، در نهایت 600 یورو بیشتر برای یک ماه خود هزینه نکنید. البته هزینه های از پیش تعیین نشده، پوشاک و گاهی تفریح در عمل هزینه های زندگی شما را تا 600 یورو در ماه افزایش خواهد داد. البته باید هزینه سالیانه 100 یورو بیمه را هم به اجبار متقبل شوید هر چند که با این بیمه اجباری خیال شما از هر هزینه درمانی آسوده خواهد شد جرا که تمام خدمات پزشکی در کشور اسلواکی تحت پوشش بیمه بوده و رایگان است.

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا

جسنیوس (jessenius) نام دانشکده رشته های پزشکی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا است که به استناد منابع معتبر جهانی، یکی از برترین دانشکده های رشته های پزشکی در سراسر جهان است. تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشکده جسنیوس دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا کشور اسلواکی، می تواند یکی از مهم ترین وقایع زندگی تحصیلی شما را رقم بزند.

مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا

1 – عدم نیاز به مدرک زبان (البته تسلط به زبان انگلیسی به عنوان زبان آزمون ورودی و زبان تدریس در رشته دندانپزشکی لازم است اما نیازی به ارائه مدرک نیست.)

2 – اعتبار جهانی مدرک دندانپزشکی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا در جهان

3 – مورد تایید بودن مدرک دنداپزشکی دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا در ایران

4 – هزینه های پایین تحصیل در اسلواکی

5 – هزینه پایین تحصیلی در دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا با توجه به اعتبار و قدمت آن

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت