021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
4.8/5 - (15 امتیاز)

دانشگاه سچینوا مسکو روسیه

دانشگاه سچینوا مسکو روسیه

اطلاعات کلی دانشگاه

فهرست مطالب

اولین دانشگاه پزشکی مسکو را بهتر بشناسیم

اولین دانشگاه پزشکی مسکو با نام I.M. Sechenov First Moscow State Medical University که به اختصار MSMU گفته می شود در تاریخ 25 ژانویه سال 1755 توسط بالاترین مقام مسیحی روسیه با شعار (پریموس در میان ماست) تاسیس شد و در سال 1758 نخستین کلاس های پزشکی در این دانشگاه آغاز شد. نکته جالبی که سبب شده تا اولین دانشگاه پزشکی روسیه به دانشگاه سچینوا مسکو تغییر نام دهد وجود فیزیولوژیست متخصص مغز و روانشناسی کشور روسیه ایوان میخایلوویچ سچنوف بود. آکادمی پزشکی روسیه به احترام پدر فیزیولوژی روسیه نام دانشگاه را به سچینوا تغییر دادند.

اما اتفاقی که سبب شد تا این دانشگاه اندکی از اهداف خود عقب بماند شروع جنگ های میهنی بود که سبب شد تا تمام دانشکده های دانشگاه در آتش به یغما روند. گرچه با شروع جنگ جهانی تعداد زیادی از اساتید و دانشجویان دانشگاه سچینوا به ارتش پیوستند اما تدریس در دانشکده پزشکی دانشگاه سچینوا ادامه داشت. موفقیت ها هم چنان ادامه داشت پس از بازسازی دوباره دانشگاه سچینوا مسکو این دانشگاه توانست در رشته های مختلفی نظیر مغز و اعصاب، بیوشیمی، باکتری شناسی، زنان و زایمان، داروسازی، دندان پزشکی، پزشکی، بیولوژی و … در سطح جهان عرض اندام کند. لازم به ذکر است که سچینوا تنها یک دانشگاه پزشکی نیست بلکه یک مرکز و کلینیک بزرگ درمانی برای تمام مردم کشور روسیه در زمینه های مختلف پزشکی نظیر جراحی فک و کلینیک پانکراس و … است. دانشگاه سچینوا  بیش 250 سال سابقه در عرصه و امور پزشکی جزء بزرگترین و قدیمی ترین موسسه عالی و ملی فدراسیون روسیه شناخته شده است. این دانشگاه با دارا بودن 9 دانشکده و 20 ساختمان مجزا اعم از سالن مطالعات و کتابخانه، کلاس ها، سالن سخنرانی، مرکز بالینی، خوابگاه و … است. دانشگاه اول مسکو هر ساله علاقه مندان زیادی را به جهت تحصیل در رشته های مختلف پزشکی و پیراپزشکی نه تنها از کشور روسیه بلکه از سراسر جهان به مسکو فرا می خواند.

 

تحصیل در دانشگاه سچینوا روسیه، دانشگاهی با تراز جهانی

از گذشته تاکنون دانشگاه سچینوا روسیه دارای افتخارات زیادی بوده که سبب شده تا این دانشگاه هم چنان جزء دانشگاه های مطرح جهان باشد از جمله این افتخارات می توان به کسب جایزه نوبل پزشکی جهان در سال 2012 اشاره کرد. دانشگاه سچینوا مسکو در سال 2008 موفق به دریافت جایزه پلاتین اونس شد. دانشگاه سچینوا مسکو در سال 2018 به جهت اختراع ربات جایگزین پزشک، رشته هایی نظیر پزشکی الکترونیک، پزشکی دیجیتال، فنون و مهندسی بیوتکنولوژی را به دانشکده های خود افزود. سالانه بیش 20 اختراع توسط دانشجویان و اساتید دانشگاه سچینوا در عرصه پزشکی به ثبت می رسد که تمام این افتخارات سبب شده تا سچینوا رتبه اول پزشکی در کشور روسیه را از آن خود کند.  موفقیت و عظمت دانشگاه سچینوا مسکو بر هیچ کس پوشیده نیست. این دانشگاه در حال حاضر مقام 115 رتبه بندیQS  و رتبه 330 جهانی را دارا می باشد.

 

دانشگاه سچینوا مسکو و روابط بین المللی آموزشی آن

دانشگاه سچینوا به جهت همکاری با سازمان بهداشت جهانی، فدراسیون آموزش بین الملل، سازمان جهانی کالج ها، سازمان حقوق جهانی پزشکان و … دارای روابط خوبی در عرصه بین المللی است که همین موضوع سبب بورسیه بسیاری از دانشجویان بین الملل به سراسر جهان می شود. دانشگاه سچینوا مسکو علاوه بر پیشرفت چشمگیر خود در زمینه علوم پزشکی دارای روابط و همکاری دو جانبه سودمندی با تمام دانشکده ها پزشکی و پیراپزشکی جهان است که سبب شده تا بیش 140 متخصص برجسته علم پزشکی از سراسر جهان به این دانشگاه به جهت تدریس رجوع کنند.

 

تحصیل در دانشگاه سچینوا مسکو همراه با بورسیه تحصیلی

دانشگاه سچینوا روسیه به علت افتخارات فراوان خود دارای روابط بین المللی خوبی با کشورهای قاره اروپا و آمریکا می باشد. به همین جهت هر ساله تعداد زیادی دانشجو متقاضی بورسیه تحصیلی برای رسیدن به اهداف خود رقابت می کنند. اما طبیعتاً شرایط بورس متعلق به افرادی می باشد که دارای رزومه قوی باشند. لازم به ذکر است که در صورت تعلق گرفتن بورسیه به دانشجو دانشگاه سچینوا دانشگاه موظف است تا هزینه غذا، اسکان، تحصیل و… دانشجو را بپردازد.  هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه سچینوا مناسب است. همان طور که در مباحث فوق گفته شد دانشگاه سچینوا مسکو به جهت روابط مناسب بین المللی خود می تواند شرایط مناسبی را به جهت ادامه تحصیل دانشجویان خودر در کشورهای اروپایی و آمریکا فراهم کند. مدرک دانشگاه سچینوا دارای اعتبار زیادی در سراسر جهان است. تا سال ها پیش تنها مدرک داروسازی دانشگاه سچینوا مسکو مورد تایید وزارت بهداشت بود اما از سال 2018 تمام مدارک دانشگاه سچینوا به شرط تدریس به زبان روسی مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفت.

 

متقاضیان چه رشته هایی می توانند در دانشگاه سچینوا مسکو اقدام به تحصیل کنند؟

دانشگاه سچینوا روسیه با دارا بودن 9 دانشکده تخصصی در زمینه های پزشکی عمومی، داروسازی، آموزش تخصصی فارغ التحصیلان پزشکی، پزشکی پیشگیری، پزشکی اطفال، مدیریت و اقتصاد بهداشت و درمان، دندان پزشکی، پرستاری، روان شناسی و کار اجتماعی می تواند شرایط مناسبی را به جهت تحصیل برای علاقه مندان به علم پزشکی فراهم کند. دانشگاه سچینوا مسکو به جهت تدریس دروس پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی و … به دو زبان روسی و انگلیسی سالانه 2000 صندلی دانشگاه خود را برای دانشجویان بین المللی خود اختصاص داده است. نکته مهم و ضروری به جهت تحصیل در دانشگاه سچینوا مسکو کشور روسیه داشتن گواهی سلامت به جهت فقدان بیماری هایی نظیر ایدز و هپاتیت است.

 

لذت زندگی و تحصیل در دانشگاه سچینوا مسکو

امروزه شرایط فعلی و ارزی کشور ایران باعث شده تا ایرانیان روسیه را به جهت ادامه تحصیل انتخاب نکنند! چرا که کشور ایران تنها مدرک پزشکی به زبان روسی را تایید می کند و اخذ مدرک پزشکی به زبان انگلیسی از دانشگاه سچینوا مسکو از اعتبار خاصی برخوردار نیست و اینکه دانشجویان ایرانی موظفند تا انتهای تحصیل در دانشگاه سچینوا بمانند. اما اگر قصد بازگشت دوباره به کشور ایران را ندارید تحصیل در دانشگاه سچینوا مسکو کشور روسیه گزینه مناسبی به جهت تحصیل است.

هر کشور با دارا بودن جاذبه های گردشگری به نوعی توریستی خطاب می شود. کشور روسیه به علت دارا بودن تاریخی غنی و نزدیکی آن با فرهنگ شرق می تواند مسیر مناسبی به جهت تحصیل و گردش باشد. کشور روسیه نامی متفاوت برای افراد علاقه مند به سرما و ورزش های زمستانی می باشد. طوری کلی روسیه در برخی از فصول سال دمای 30 درجه زیر صفر و گاهی 40 درجه بالای صفر را به خود می بیند. جاذبه های گردشگری کشور روسیه توام با تحصیل در رشته تحصیلی مورد علاقه خود می تواند شرایط لذت بخشی را برای شما رقم بزند.

 

هزینه های زندگی در مسکو روسیه

دانشگاه سچینوا مسکو علاوه بر دارا بودن خوابگاه در 3 هتل سطح شهر مسکو به دانشجویان بین المللی خود در اتاق های 3 یا 4 نفره حق اسکان می دهد. روسیه مکان مناسبی به جهت تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی است. واحد پول کشور روسیه روبل است اما ما در اینجا تمام مایحتاج یک زندگی دانشجویی را به دلار بیان می کنیم. طبق آخرین مطالعات هزینه اجاره یک خانه معمولی در مسکو 150 الی 300 دلار آمریکایی است. هزینه یک وعده غذایی در روسیه بین 5 الی 15 دلار متغیر است. به طور معمول هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی در شهر مسکو حدود 750 الی 850 دلار متغییر است.

گالری تصاویر دانشگاه

گالری تصاویر شهر این دانشگاه

رشته های این دانشگاه

دانشگاه‌های دیگر این کشور

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت