021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
امتیاز دهید

تحصیل پزشکی در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

تحصیل پزشکی در دانشگاه حاجت تپه

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

تحصیل پزشکی در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دانشگاه حاجت تپه ترکیه با هدف تربیت دانشجویان سخت کوش و پایبند به اصول طب از سال  1958 در حوزه علم پزشکی می کوشد. دانشکده های دانشگاه حاجت تپه ترکیه در دو منطقه بیتپه و سیهه قرار دارند. دانشکده پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه در منطقه سیهه ترکیه واقع است. وجود مزایای تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه و امکان تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه حاجت تپه به زبان انگلیسی سبب شده تا بسیاری از دانشجویان بین الملل، ترکیه را به عنوان یک راه برای رسیدن به اهداف خود بدانند چرا که این دانشگاه از اعتبار بالایی در سراسر جهان برخوردار است و رابطه خوبی با کشور های اروپایی و آمریکایی دارد. رشته پزشکی در دانشگاه حاجت تپه ترکیه دارای یک برنامه 6 ساله است که در سال اول و دوم دانشجویان پزشکی موظفند به امور تحقیقاتی در دانشگاه و آزمایشگاه مشغول شوند و در سال سوم و چهارم اقدام به آموزش های بالینی می کنند و در سال پنجم و ششم انجام کارهای بالینی و کسب تجربه برای دانشجویان پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه آغاز می شود.  

امکانات آموزشی رشته پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دانشگاه حاجت تپه ترکیه  به منظور پیشرفته هر چه بیشتر دانشجویان بین المللی در رشته پزشکی 104 منطقه تحقیقی – بالینی را در نظر گرفته است. کتابخانه قدیمی دانشگاه حاجت تپه که در سال 1975 تاسیس شد مملو از350 هزار جلد کتاب متفاوت و غنی است که دانشجویان بین المللی رشته پزشکی دانشگاه حاجت تپه می توانند به صورت آزادانه از آن استفاده کنند. دانشگاه حاجت تپه رابطه و همکاری دو جانبه تحقیقی با دانشگاه هاروارد دارد که می تواند راه مناسبی را به جهت تبادل اطلاعات دانشجویان بین المللی رشته پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه با دانشگاه های معتبر جهان باشد. تمامی دروس پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه به زبان انگلیسی و توسط اساتید بین المللی تدریس خواهد شد. دانشگاه حاجت تپه به منظور آموزش دانشجویان پزشکی خود 3 بیمارستان عمومی را منطقه سیهه بنا کرده است.

دانشگاه حاجت تپه به منظور راحتی دانشجویان بین المللی خود در بیان و لفظ زبان ترکی، اقدام به برگزاری کلاس های زبان ترکی رایگان برای دانشجویان بین المللی کرده است. از دیگر امکاناتی که این دانشگاه در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده است می توان به فراهم کردن خوابگاه، مسکن های خصوصی وابسته به دانشگاه و مهمانخانه اشاره کرد. این دانشگاه دارای چندین باشگاه ورزشی متفاوت و کلاس های آموزشی رقص، تئاتر و موسیقی است. دانشگاه حاجت تپه به منظور آسایش دانشجویان بین المللی خود به آن ها امکان استفاده از وسایل حمل و نقلی با تخفیف 50 درصدی را داده است.

شیوه آزمون ورودی جهت پذیرش پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

پذیرش پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه در گرو قبولی در آزمون SAT و یا آزمون  YOSاست. آزمون یوس مشابه همان کنکور است هر ساله در کشور ترکیه برگزار می شود. تا چند دهه پیش سازمان سنجش کشور ترکیه موظف به برگزاری تست یوس بود اما در طی چند سال اخیر هر دانشگاه موظف است که به منظور پذیرش و جذب دانشجو، اقدام طراحی سوال آزمون یوس کند. آزمون یوس شامل دو بخش سوال است که بخش اول شامل ریاضی، هندسه و بخش دوم سوالات شامل زبان و گرامر ترکی استانبولی می باشد. سطح این آزمون مشابه با سوالات ریاضی و هندسه سه ساله دبیرستان است. آزمون یوس به دو زبان انگلیسی و ترکی استانبولی در دست داوطلبان قرار خواهد گرفت. به طور کلی آزمون یوس در کشور ترکیه فراگیر تر است.

از دیگر مزایای تحصیل پزشکی در دانشگاه حاجت تپه می توان به این موضوع اشاره کرد که این دانشگاه از ترک زبان های کشور های هم جوار استقبال خوبی به جهت تحصیل می کند و آن ها را بخشی از دانشجویان داخلی خود می داند. هزینه شرکت در تست یوس 567 لیر معادل 100 دلار آمریکایی است که البته این میزان هر ساله اندکی افزایش خواهد یافت. در صورتی که فرد در آزمون زبان تست یوس پذیرفته نشود موظف است به مدت 6 ماه به صورت رایگان اقدام به آموزش و یادگیری زبان ترکی استانبولی کند. آزمون  SATاز جمله آزمون های ورودی رایجی است که دانشگاه های خاورمیانه ایی و دانشگاه های ترکیه به منظور پذیرش دانشجو بین المللی برگزار می کند. این آزمون که شامل سه بخش ریاضی، درک مطلب و انشاء است هر ساله 6 بار در سراسر جهان از جمله کشور ترکیه برگزار می شود.

آزمون SAT جامع و کامل مورد تایید کشور های اروپایی و آمریکایی می باشد و مدت اعتبار آن 5 سال است. آزمون ست از جمله آزمون هایی است که دانشگاه حاجت تپه، به منظور قبولی در رشته پزشکی برگزیده است. هزینه ثبت نام آزمون ست 300 لیر معادل 52 دلار آمریکایی است که این مقدار هر ساله قابل افزایش است. از مزایای آزمون ست می توان به عدم تاثیر نمره منفی اشاره کرد. پس از قبولی در آزمون SAT یا آزمون YOS دانشجو موظف به شرکت در مصاحبه دانشگاه حاجت تپه می باشد لازمه قبولی در مصاحبه رشته پزشکی دانشگاه حاجت تپه دارا بودن مدرک معتبر زبان انگلیسی و یا تسلط به زبان ترکی استانبولی است. مدارک تحصیلی به منظور ارسال به دانشگاه حاجت تپه باید به زبان ترکی یا انگلیسی فرستاده شود.

ظرفیت رشته پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دانشگاه حاجت تپه ترکیه به منظور پذیرش دانشجویان بین المللی خود را رشته پزشکی 30 تا 50 صندلی خالی برای دانشجویان پزشکی بین المللی خود قرار داده است که البته این ظرفیت هر ساله بستگی به آمار ورودی و خروجی متغیر است. مدرک رشته پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه در تمامی کشورهای جهان دارای اعتبار است. مدرک پزشکی دانشگاه حاجت تپه مورد تایید وزارت بهداشت کشور ایران نیز می باشد. علاقه مندان به رشته پزشکی می توانند پس از اخذ مدرک پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه در کشور ایران مشغول به کار شوند.

شهریه پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

با توجه به پدید آمدن یک موزاییک غنی علم پزشکی در کشور ترکیه با نام دانشکده پزشکی حاجت تپه و اعتبار مدرک این دانشگاه، شهریه پزشکی دانشگاه حاجت تپه در یک ترم معادل 300 تا 400 دلار آمریکایی است که این میزان وابسته به نرخ افزایش هر ساله شهریه متغیر است. شهریه پزشکی دانشگاه حاجت تپه با توجه به اعتبار مدرک پزشکی آن بسیار مقرون به صرفه است. ضمن اینکه کشور ترکیه به دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه ترکیه اجازه کار می دهد مشروط بر اینکه شغل دانشجو وابسته به ارگان دولتی نباشد. هر دانشجو پزشکی دانشگاه حاجت تپه اجازه 30 ساعت کار در هفته را دارد.

دوره پیش دانشگاهی پزشکی لازمه موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

برای شرکت و قبولی در پذیرش آزمون ورودی رشته پزشکی دانشگاه حاجت تپه هر دانشجو موظف است که تمامی مدارک سه ساله دبیرستان به همراه مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی خود (به زبان ترکی یا انگلیسی) را به دانشگاه حاجت تپه ترکیه ارائه دهد. دیپلم برای قبولی در رشته پزشکی می تواند دیپلم ریاضی یا تجربی باشد. برای شرکت و قبولی در آزمون ورودی رشته پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه هیچ بازه سنی وجود ندارد.

 

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره جامع فشرده آمادگی آزمون آیمت ایتالیا 2024

زیست شناسی + شیمی + ریاضی و فیزیک + استدلال منطقی و اطلاعات

4.5 ماهه

شروع کلاس ها: اردیبهشت ماه 1403

حضوری | آنلاین
_ همراه با کتاب های آموزشی رایگان _ همراه با جلسات رایگان مشاوره اخذ پذیرش‌، بورسیه استانی و ویزای تحصیلی ایتالیا _همراه با کوئیز های هفتگی _ همراه با آزمون های جامع شبیه ساز آیمت ایتالیا