021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
5/5 - (12 امتیاز)

دانشگاه حاجت تپه ترکیه

تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

اطلاعات کلی دانشگاه

فهرست مطالب

دانشگاه حاجت تپه ترکیه را بهتر بشناسیم

دانشگاه حاجت تپه ترکیه واقع در پایتخت کشور ترکیه در سال 1958 به عنوان یک بیمارستان کودک توسط پروفسور ایهسن تاسیس شد و در سال 1961 چندین دانشکده از قبیل پزشکی، پرستاری، فیزیولوژی و تغذیه بر پایه موسسه سلامت کودک به این بیمارستان اضافه شد و سپس در همان سال این دانشگاه به یک مرکز دانشگاهی- بالینی تبدیل شد.

لوگو این دانشگاه که در سال 1967 توسط یک پزشک طراحی شد که الهام گرفته از یکی از خدایان مقبره های سلطنتی است که آن را معمولا باH کوچک نشان می دهند. دانشگاه حاجت تپه ترکیه واقع در آنکارا کشور ترکیه اکنون با دارا بودن 14 دانشکده متفاوت، 13 انستیو، 104 مرکز تحقیقی- بالینی، 5 مدرسه حرفه ایی و با بیش از 5000 دانشجوی داخلی و خارجی با شیوه تدریس دروس به زبان های  انگلیسی، ترکی، آلمانی و فرانسوی یکی از مهم ترین دانشگاه های جهان به شمار می رود. هدف دانشگاه حاجت تپه ترکیه از پذیرش دانشجویان بین المللی فراهم کردن یک مکان به جهت تربیت و آموزش یک دانشجوی پایبند در راستای انسانیت است.

تحصیل در دانشگاه حاجت تپه آنکارا دانشگاهی با تراز جهانی

دانشگاه حاجت تپه آنکارا یکی از بهترین و محبوب ترین دانشگاه های کشور ترکیه است. طبق آخرین نظر سنجی دانشگاه حاجت تپه آنکارا رتبه یک دانشگاه های ترکیه را دریافت کرده است. دانشگاه حاجت تپه ترکیه  افتخار کسب کردن رتبه یک دانشگاه های ترکیه را از طرف ایالت متحده آمریکا در سال 2018 داشت. در سال 2010 بر اساس  عملکرد تحصیلیURAP  رتبه 339 را کسب کرد. این دانشگاه نامی و مشهور در سال 2019 رتبه 801 رتبه بندیQS را از آن خود کرد.

دانشگاه حاجت تپه ترکیه هم اکنون جزء 114 دانشگاه معتبر اروپایی به شمار می رود. دانشکده پزشکی دانشگاه حاجت تپه آنکارا دارای بالاترین نمره در آزمون تخصصی دانشگاه های پزشکی ترکیه در سال 2018 است. اگر بخواهیم این دانشگاه را از جنبه های دیگری نظیر فرهنگی و ورزشی بسنجیم می توانیم به قدمت و غنی بودن این دانشگاه در کل کشور ترکیه اشاره کنیم هم چنین تیم بسکتبال دانشگاه حاجت تپه تنها تیم دانشگاهی است که در لیگ بسکتبال کشور ترکیه موفق به کسب رتبه اول شده است.

تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه و روابط بین المللی آموزشی آن

دانشگاه حاجت تپه آنکارا کشور ترکیه به علت موقعیت جغرافیایی خود روابط بسیار خوب و مسالمت آمیزی با کشور های اروپایی و آسیایی دارد. این دانشگاه با دانشگاه هایی نظیر دانشگاه ملی ازبکستان، دانشگاه دولتی آذربایجان، دانشگاه فدرال اورال کشور روسیه و مرکز سرطان دانشگاه تگزاس رابطه دوجانبه دارد. دانشگاه حاجت تپه ترکیه رابطه خوبی با دانشگاه های ایران نظیر دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه شهید بهشتی دارد. مدرک و تحصیل در دانشگاه حاجت تپه به علت روابط مناسب بین المللی و داشتن سابقه درخشان از اعتبار بسیار بالایی در سراسر جهان برخوردار است. اخذ مدرک از دانشگاه حاجت تپه آنکارا کشور ترکیه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت کشور ایران است.

تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه همراه با بورسیه تحصیلی

دانشگاه حاجت تپه نیز مانند تمامی دانشگاه های معتبر جهان شرایط بورسیه مناسبی را برای دانشجویان بین المللی تهیه کرده است. به طور کلی شرط بورسیه در دانشگاه حاجت تپه ترکیه در گرو معدل تحصیلی شما است. افرادی که معدل 18 الی 20 را در مدرک دیپلم خود داشته باشند بورسیه به آنها تعلق خواهد گرفت. بورسیه در مقاطع بالاتر مثل کارشناسی وابسته به معدل 15 الی 20 است و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا دانشجویانی که معدل 15 تا 20 دارند موفق به اخذ بورسیه خواهند شد.

دانشجویان بورسیه شده در دانشگاه حاجت تپه ترکیه از از مزایایی مانند بیمه رایگان، تحصیل رایگان و دریافت مبلغ 1000 الی 2300 لیر ترکیه از دانشگاه می شوند هم چنین دانشجویان دانشگاه حاجت تپه می توانند از امکاناتی نظیر محل اسکان رایگان، غذای رایگان، استفاده رایگان از کافه تریا و  امکان استفاده رایگان از باشگاه های ورزشی این دانشگاه برخوردار شوند. خدمات بهداشتی در دانشگاه حاجت تپه آنکارا ترکیه از مزایای بسیار بالایی برخوردار است در سال 2012 در این دانشگاه مرکز روانشناسی به جهت کمک به دانشجویان این دانشگاه تاسیس شد. مراکز بهداشتی 24 ساعته در دانشگاه حاجت تپه آماده خدمت رسانی به تمام دانشجویان بین المللی و داخلی است. نکته مهم و ضروری در جهت اخذ بورسیه در دانشگاه حاجت تپه آنکارا ترکیه، بازه سنی اخذ بورسیه می باشد. هر دانشجو در دانشگاه حاجت تپه با توجه به شرایط و بازه سنی خود مشمول اخذ بورسیه می شود.

متقاضیان چه رشته هایی می توانند در دانشگاه حاجت تپه ترکیه تحصیل کنند؟

دانشگاه حاجت تپه آنکارا با بیش از 14 دانشکده متفاوت نظیر دانشکده ارتباطات، پزشکی، دندان پزشکی، داروسازی، پرستاری، فنی مهندسی، علوم بهداشت، حقوق، فیزیوتراپی و توان بخشی، علوم ورزشی، هنر های زیبا، اقتصاد علوم اداری، نامه (ادبیات) و آموزش و پرورش آماده پذیرش دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته های مختلف می باشد. پزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه حاجت تپه ترکیه به زبان انگلیسی توسط اساتید بین المللی تدریس می شود. مدت زمان اخد مدرک کارشناسی در ترکیه 4 سال، در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکترا 4 ساله است.

لذت زندگی و تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دانشگاه حاجت تپه ترکیه واقع در شهر آنکارا ترکیه است. آنکارا همراه با معماری باقیمانده از عصر سلجوقی، با فرهنگ و ادبی نزدیک به کشور ایران می تواند گزینه مناسبی به مقصد زندگی و اقامت دانشجویی باشد. زیبایی های کشور ترکیه بر هیچ کس پوشیده نیست این کشور پر آوازه با داشتن جاذبه های گردشگری و تنوع غذایی فراوان هر سالانه پذیرای توریست های زیادی از سراسر دنیاست در شهر آنکارا هر ساله جشنواره های زیادی برگزار می شود که دیدن آن برای هر انسانی چشم نواز است.

کشور ترکیه از نظر جایگاه علمی نیز همان طور که در مباحث بالا گفته شده از جایگاه بالایی برخوردار است. دانشگاه حاجت تپه ترکیه که به جهت قرار گرفتن در پایتخت این کشور از شهرت زیادی برخوردار است. این دانشگاه علاوه بر محیط تدریس و آموزشی خود دارای کلاس های آموزشی تئاتر، رقص و موسیقی است که به دانشجویان جهت یادگیری و امرار معاش زندگی کمک می کند مضاف بر این دانشگاه حاجت تپه آنکارا از باشگاهی مجهز به منظور استفاده از دانشجویان داخلی و بین المللی برخوردار است در این باشگاه رشته هایی نظیر تکواندو، جودو، بدمینتون، بسکتبال، کشتی و … آموزش داده می شود.

هزینه های زندگی در شهر آنکارا

کشور ترکیه از جمله کشورهایی است که در طی چند دهه اخیر به علت استفاده از جاذبه های گردشگری خود، برگزاری آزمون های ورودی و جذب دانشجویان بین المللی از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار است. هزینه زندگی و تحصیل درشهر آنکارا و اعتبار بالا مدرک تحصیل در دانشگاه حاجت تپه ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه است چرا که این دانشگاه به علت داشتن خوابگاه هایی با بهای310 الی 205 لیر معادل 36 الی 55 دلار آمریکایی می تواند شرایط مناسبی را به جهت تحصیل فراهم کند. علاوه بر این دانشگاه حاجت تپه آنکارا ترکیه مهمان خانه ها، خانه های دانشجویی، خوابگاه های خصوصی وابسته به این دانشگاه را به جهت اسکان تعداد بیشتر دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

مسکن دانشجویی در خارج از محوطه دانشگاه حاجت تپه 270 الی 350 لیر معادل 48 الی 62 دلار آمریکایی است. خوابگاه دانشگاه حاجت تپه مجهز به تمامی امکانات به جهت یک زندگی دانشجویی است از امکانات خوابگاه های دانشجویی دانشگاه حاجت تپه می توان به سالن کامپیوتر، مخابرات، سیستم امنیتی اتوماتیک، تمیز کردن روزانه اتاق، اتاق اتو و … اشاره کرد. به طور کلی هزینه ماهانه یک دانشجو در کشور ترکیه 300 الی 600 دلار آمریکایی است که این هزینه با توجه به افزایش روند رشد نرخ ارز ممکن است افزایش یابد. به طور کلی هزینه های زندگی در ترکیه تنها 26 درصد بیشتر از کشور ایران است که این افزایش بیشتر در هنگام حمل و نقل ملموس است. تحصیل در دانشگاه حاجت تپه این مشکل را برای تمام دانشجویان بین المللی خود حل کرده زیرا این دانشگاه به تمامی محصلان خود امکان استفاده از وسایل نقلیه با تخفیف 50 درصدی داده است.

گالری تصاویر دانشگاه

گالری تصاویر شهر این دانشگاه

رشته های این دانشگاه

دانشگاه‌های دیگر این کشور

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت