021-28429840

پشتیبانی سریع

Search
5/5 - (8 امتیاز)

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در اروپا 2021

1- بهترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپا - 2021

فهرست مطالب

چرا تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های اروپا

دندانپزشکی همواره یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در میان دانش آموزان بوده و دانشجویان زیادی از سراسر دنیا متقاضی ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپا هستند. . محبوبیت تحصیل در رشته دندانپزشکی دلایل زیادی دارد:

 • موقعیت اجتماعی خوب: دندانپزشکان در همه ی جوامع از موقعیت اجتماعی بسیار خوبی برخوردارند.
 • درآمد بالا: شغل دندانپزشکی را می توان در زمره پردرآمدترین مشاغل قلمداد کرد.
 • دردسر کمتر نسبت به سایر رشته های علوم پزشکی: شغل دندانپزشکی بر خلاف رشته های پزشکی و پرستاری شیفت شب ندارد و در حالت کلی نسبت به بقیه مشاغل پزشکی دردسر کمتری دارد.
 • علاقه شخصی: علاقه را می توان مهم ترین عامل در انتخاب رشته تحصیلی دانست.

با این وجود به دلیل رقابت زیاد و محدودیت پذیرش دانشجویان در رشته دندانپزشکی بسیاری از افراد موفق به اخذ پذیرش دانشگاه های داخل کشور نمی شوند. به همین دلیل این افراد در جست و جوی تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور هستند. از این رو دانشگاه های اروپایی را می توان بهترین مقصد برای این افراد دانست. چرا که پذیرش دانشگاه های اروپایی نسبتا راحت بوده و نسبت به سایر دانشگاه ها در مامادا و آمریکا هزینه کمتری دارند. در عین حال دانشگاه های اروپایی از سطح تحصیلی بسیار بالا و اعتبار زیاد مدرک تحصیلی برخوردار هستند. امکانات رفاهی و کیفیت بالای زندگی در اوپا نیز عامل مهم دیگری برای این تصمیم به شمار می رود.

دندانپزشکی اروپا

ویژگی بهترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپا

معیارهای گوناگونی برای انتخاب بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در اروپا وجود دارد. برخی از مهم ترین معیارها برای این انتخاب عبارتند از:

 • معتبر بودن مدرک دانشگاه: معتبر بودن مدرک تحصیلی از نظر وزارت علوم را می توان مهم ترین معیار برای انتخاب دانشگاه برای تحصیل دندانپزشکی در اروپا دانست. در صورتی که مدرک دانشگاه مقصد از اعتبار کافی برخوردار نباشد، فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی پس از بازگشت به ایران اجازه تاسیس مطب و کار کردن نخواهد داشت.
 • شهریه مناسب: دیگر معیار مهم برای انتخاب دانشگاه برای تحصیل دندانپزشکی، شهریه مناسب دانشگاه است.
 • پذیرش آسان: همانطور که گفته شد، یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت تحصیلی افراد به خارج از کشور محدودیت های دانشگاه های داخلی برای پذیرش در رشته دندانپزشکی است. بنابراین سهولت پذیرش در انتخاب بهترین دانشگاه برای تحصیل در رشته دندانپزشکی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

برای داشتن بهترین انتخاب در میان بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در اروپا از خدمات مشاوره گروه آریا دانش استفاده کنید.

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی

شرایط دریافت پذیرش از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپا

تحصیل در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپا نیازمند برخورداری از برخی شرایط فردی و تحصیلی است. البته شرایط دریافت پذیرش رشته دندانپزشکی بسته به کشور و دانشگاه مقصد متفاوت خواهد بود. در این بخش از مقاله برخی از مهم ترین شرایط ضروری برای دریافت پذیرش بهترین دانشگاه های اروپایی را بیان خواهیم کرد.

 • برخورداری از تمکن مالی مناسب: منظور از داشتن تمکن مالی برای افراد متقاضی تحصیل، توانایی این افردا در پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد است. داشتن تمکن مالی یکی از اصلی ترین شرایط برای دریافت پذیرش دانشگاه های اروپایی محسوب می شود.
 • مدرک زبان بین المللی: داشتن مدرک زبان بین المللی یکی از شرایط اصلی بسیاری از دانشگاه های معتبر اروپایی برای پذیرش دانشجو در رشته دندانپزشکی محسوب می شود. البته در این میان برخی از دانشگاه های معتبر نیز این شرط را در میان شرایط فرعی خود قرار داده و از ضرورت برخورداری دانشجویان از مدرک زبان صرف نظر می نمایند.
 • قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها: یکی از اصلی ترین شروط اخذ پذیرش دندانپزشکی بهترین دانشگاه های اروپایی قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه ها محسوب می شود. آزمون ورودی دانشگاه های اروپایی در رشته دندانپزشکی معمولا متشکل از دو بخش کتبی و مصاحبه شفاهی است. در این آزمون ها دانش و اطلاعات داوطلبان در دروس شیمی، زیست شناسی و زبان پزشکی سنجیده می شود. آزمون های ورودی برگزار شده ممکن است اختصاصی و برای کی دانشگاه برگزار شوند و یا میان چند دانشگاه مشترک باشند. آزمون YOS ترکیه، آزمون IMAT ایتالیا، آزمون SAT و آزمون BMAT انگلستان از جمله آزمون های مشترک بین دانشگاه های هستند. بهترین راهکار موجود برای کمک به قبولی متقاضیان تحصیل در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپا شرکت در دوره پیش پزشکی در کالج های معتبر است. این دوره های در کالج های معتبر خارجی برگزار می شوند. موسسه آریا دانش نیز در داخل کشور اقدام به برگزاری دوره های پیش پزشکی یا پری مدیکال نموده است. شرکت در دوره پری مدیکال شانس داوطلبان برای قبولی در آزمون های ورودی را تا حد زیادی افزایش خواهد داد. همچنین شرکت در دوره آمادگی آزمون IMAT این موسسه برای متقاضیان تحصیل دندانپزشکی دانشگاه های ایتالیا بسیار مفید خواهد بود.

مدارک لازم برای تحصیل در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپا

برای دریافت پذیرش تحصیلی در رشته دندانپزشکی بهترین دانشگاه های اروپا نیاز به دو دسته مدارک نیاز است:

 • اولین دسته مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی مدارک فردی هستند. مدارک فردی مورد نیاز برای دریافت پذیرش عبارتند از تصویر پاسپورت و عکس پرسنلی.
 • دسته دوم از مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی مدارک تحصیلی فرد متقاضی هستند. این مدارک عبارتند از: مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات دوران دبیرستان به صورت ترجمه شده و مدرک زبان در صورت وجود.

بهترین کشورها برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا

در این بخش از مقاله بهترین کشورهای اروپایی در تحصیل در رشته دندانپزشکی را معرفی خواهیم نمود.

 • انگلستان: انگلستان بدون شک یکی از بهترین و قوی ترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی به شمار می رود. این کشور پهناور اروپایی به دلیل داشتن دانشگاه های بسیار معتبر و با قدمت زیاد مقصد بسیاری از متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی است.
 • لهستان: لهستان را می توان یکی دیگر از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانست. در این کشور اروپایی نیز دانشگاه های معتبری وجود دارند که در رشته دندانپزشکی اقدام به پذیرش دانشجویان بین المللی می نمایند.
 • مجارستان: مجارستان دیگر کشور عضو اتحادیه اروپا و یکی از بهترین مقاصد برای دریافت ویزای تحصیلی است. دانشگاه های مطرح این کشور از جمله سملوایز و سگد پذیرنده دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل در رشته دندانپزشکی هستند.
 • اسلواکی: اسلواکی یکی دیگر ازبهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی است. یکی از مهم ترین مزایای کشور اسلواکی برای تحصیل در رشته دندانپزشکی، عدم نیار به مدرک زبان انگلیسی محسوب می شود.
 • ایتالیا: کشور اروپایی ایتالیا را می توان یکی از پرطرفدارترین کشورهای اروپایی برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانست. شرایط تحصیل و زندگی در ایتالیا برای دانشجویان بین المللی مناسب بوده و شهریه دانشگاه ها نسبتا پایین است.

دانشگاه های دندانپزشکی اروپا

بهترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپا

در این بخش از مقاله بهترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپا را معرفی خواهیم نمود:

 • دانشگاه لیدز انگلستان( University of Leeds): دانشگاه لیدز انگلستان در میان 20 دانشگاه برتر این کشور و در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. فارغ التحصیلان دانشگاه لیدز شانس بسیار خوبی در پیدا کردن شغل و دریافت اقامت دائم کشور انگلستان دارند.
 • دانشگاه پزشکی ورشو لهستان (Medical University in Warsaw): دانشگاه ورشو را می توان بزرگترین و مطرح ترین دانشگاه در کشور لهستان دانست.
 • دانشگاه پزشکی لودز لهستان (University Of LODZ Medical): دانشگاه لودز دیگر دانشگاه معتبر در کشور لهستان است که در رشته دندانپزشکی دانشجوی بین المللی جذب می کند. دوره تحصیلی دندانپزشکی در دانشگاه لودز به زبان انگلیسی برگزار می شود.
 • دانشگاه سملوایز در بوداپست مجارستان (Semmelweis University in Budapest): دانشگاه سملوایز در کشور مجارستان دیگر دانشگاه اروپایی مطرح در رشته دندانپزشکی است. عمده دانشجویان بین المللی این دانشگاه اروپایی آلمانی و ایرانی هستند.
 • دانشگاه پزشکی سگد در مجارستان (Szeged University in Szeged): دانشگاه سگد مجارستان یکی دیگر از بهترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپاست. پذیرش این دانشگاه از طریق آزمون ورودی صورت می گیرد و تحصیل در آن به زبان انگلیسی است.
 • دانشگاه کامنیوس در براتیسلاوا اسلواکی (Comenius University in Bratislava): دانشگاه کامینوس در پایتخت کشور اسلواکی قرار دارد و بهترین دانشگاه این کشور برای تحصیل در رشته دندانپزشکی به شمار می رود. دوره دندانپزشکی در این کشور 6 ساله است و پذیرش در آن منوط به قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه است.
 • دانشگاه سیه نا ایتالیا (Siena University in Siena): دانشگاه سیه نا ایتالیا در رده بندی ها به عنوان برترین دانشگاه کشور ایتالیا شناخته شده است. این دانشگاه جزو بهترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپا به شمار می رود. شرط پذیرش در دوره دندانپزشکی این دانشگاه قبولی در آزمون آیمت است. نکته مهم دیگر این است که این دانشگاه به عنوان یک مقصد مناسب برای تحصیل ارزان دندانپزشکی در اروپا شناخته می شود.
بهترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپا

سوالات متداول

شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی اروپا چگونه است؟

شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشورها و دانشگاه های مختلف متفاوت است. پذیرش در اکثر دانشگاه ها منوط به قبولی در آزمون ورودی آن دانشگاه هاست.

آیا تحصیل در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی در اروپا به مدرک زبان نیاز دارد؟

این مورد بسته به دانشگاه مقصد متفاوت است. برای تحصیل در رشته دندانپزشکی برخی از دانشگاه های معتبر به مدرک زبان نیازی نیست.

تحصیل دندانپزشکی در اروپا چند ساله است؟

دوره دندان پزشکی معمولا 12ترم و در حدود 6 سال به طول می انجامد.

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا چقدر است؟

هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا بسته به کشور و دانشگاه مقصد متغیر است. تحصیل در این رشته می تواند رایگان باشد و یا تا حدود 20 هزار یورو هزینه در بر داشته باشد.

آیا امکان اقامت دائم بعد از تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا وجود دارد؟

بله. فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی دانشگاه های معتبر اروپایی شانس زیادی برای اشتغال و دریافت ویزای کار دارند.

تحصیل در رشته دندانپزشکی در اروپا به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

تحصیل در رشته دندانپزشکی در برخی از دانشگاه ها علاوه بر زبان رسمی آن کشور به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است.

مطالب مرتبط

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید