021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
4.9/5 - (10 امتیاز)

دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه

اساتید اولوداغ بورسا

اطلاعات کلی دانشگاه

فهرست مطالب

دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه را بهتر بشناسیم

دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه در سال1975 توسط سلطان مراد تحت لیسانس دانشگاه استامبول با شعار آموزش سکولار به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی دولتی ترکیه در کنار کوه اولوداغ تاسیس شد. لوگو دانشگاه اولوداغ بورسا نشانگر غرفه سبز مسجد سلطان موسس دانشگاه است و ستاره 8 پر موجود در لوگو دانشگاه بیانگر 8 سال پیشرفت و توسعه دانشگاه و دارا بودن 8 دانشکده تخصصی دانشگاه اولوداغ بورسا می باشد. بورسا در قرن 20 و در دهه 80 دچار یک تحول عظیم در حوزه جمعیتی و صنعتی شد از این رو با توجه به افزایش صعودی جمعیت کشور ترکیه روز به روز بر علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه اولوداغ بورسا افزایش یافت. این دانشگاه با جای دادن 76 هزار دانشجو و دارا بودن مرکز درمانی- اجتماعی به منظور معاینه دانشجویان و کارآموزی دانشجویان، به عنوان یکی از 26 دانشگاه های برتر کشور ترکیه و 1500دانشگاه برتر جهان شناخته شده است.

 

تراز جهانی و کشوری دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه

دانشگاه بورسا ترکیه در سال 1982 به نام اولوداغ تغییر نام داد. زبان تدریس در این دانشگاه به زبان ترکی می باشد. این دانشگاه از ابتدا با 8 دانشکده کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر با دارا بودن 14 دانشکده، 2 هزار کارمند اداری و 2 هزار استاد و هیئت علمی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا و داشتن 17 مدرسه آموزش شغلی، 2 مدرسه عالی، 4 موسسه، 3 انستیتو و 24 مرکز تحقیقاتی و کاربردی توانسته در سال 2018 رتبه حدود 1300 در میان تمام دانشگاه های جهان و رتبه 15 را در بین بهترین دانشگاه های کشور ترکیه کسب کند. این دانشگاه در بین دانشگاه های ترکیه به دلیل تعداد دانشجویان بین المللی زیاد شناخته شده است و دانشجویان خارجی و بین المللی آن از حدود 20 کشور جهان در حال تحصیل در آن هستند. نزدیک به 40 هزار دانشجوی لیسانس، 10 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد و حدود 5 هزار دانشجوی دکترا در رشته های مختلف مشغول به تحصیل در دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه هستند. بقیه محصیلین در مدارس، موسسات، پژوهشگاه ها و … در حال تحصیل هستند.

تحصیل در دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه همراه با بورسیه تحصیلی

دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه بورسیه های مناسبی را برای دانشجویان بین المللی و خارجی خود در نظر گرفته که می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1- بورسیه پژوهشی: این بورسیه بسیار مناسب برای دانشجویان ارشد و دکترا بین الملل می باشد بدین علت که دانشجویان می توانند ارائه نامه پذیرشو ارائه مدرک زبان به مدت 1 سال از شرایط بورسیه دانشگاه اولوداغ بورسا بهره مند شوند.

2- بورسیه موفقیت تحصیلی: این نوع بورسیه با هدف حمایت از موفقیت تحصیلی شامل دانشجویان بین المللی تمام مقاطع می شوند که به دانشجویان موجود در دانشگاه اولوداغ بورسا امکانات مشخصی نظیر اسکان و غذای رایگان اهدا می شود. البته این دانشگاه دارای شرایط بورسیه مناسبی برای دانشجویان دانشکده الهیات و علوم سلامت می باشد که دانشجویان بین الملل در صورت اثبات شرایط خود می توانند از آن استفاده کنند.

در حال حاضر بیش از  110 هزار دانشجو بین المللی از 130 کشور جهان در حال تحصیل در دانشگاه های مختلف ترکیه می باشند که حدود 20 هزار دانشجو این دانشگاه ها از شرایط بورسیه تحصیلی کشور ترکیه برخوردار هستند.

متقاضیان چه رشته هایی می توانند در دانشگاه اولوداغ بورسا تحصیل کنند؟

دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه با ارائه مدرک کارشناسی 4 ساله و کارشناسی ارشد 3 ساله و دکترا 4 ساله در حال حاضر نزدیک به 5 هزار دانشجوی بین المللی دارد. همانطور که اشاره شد این دانشگاه 14 دانشکده از جمله علوم پایه و ادبیات، اقتصاد و علوم اداری، تربیت معلم، الهیات، علوم پزشکی، فنی مهندسی، دامپزشکی، علوم کشاورزی، معماری، هنرهای زیبا، حقوق، مدیریت، علوم ورزشی و علوم بهداشتی دارد. رشته های فنی و مهندسی و رشته های علوم پزشکی این دانشگاه در بین دانشجویان خارجی محبوبیت بیشتری دارد.

مزایای تحصیل در دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه

از سال 2006 تعداد دانشجویان مهاجر به کشور ترکیه 2 برابر شده است. از عواملی که سبب افزایش چشمگیری مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه شده است می توان به هزینه مناسب تحصیل در ترکیه، امکانات مناسب تحصیل بویژه در رشته های علوم پزشکی، آموزش برخی رشته ها به زبان انگلیسی اشاره کرد. کشور ترکیه به جهت عامل پل ارتباطی خود با کشور های اروپایی می تواند گزینه مناسبی به جهت تحصیل در رشته های مختلف باشد چرا که تحصیل در دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه علاوه بر دارا بودن شرایط مناسب بورسیه، عامل دستیابی و رسیدن شما به کشور مورد علاقه خود در قاره اروپا است. تحصیل در یک محیط بین المللی در کنار دانشجویانی از کشورهای مختلف، پل ارتباطی بین ایران و اروپا، نزدیکی به کشور ایران و داشتن ویژگی های فرهنگی و اجتماعی مشترک بین ایران و ترکیه را می توان از مزایای تحصیل در دانشگاه اولوداغ بورسا ترکیه دانست.

لذت زندگی و تحصیل در شهر بورسا ترکیه

شهر بورسا در شبه جزیره آناتولی در 30 کیلومتری دریای مرمره قرار دارد. شهر بورسا علاوه بر جای دادن 70 هزار دانشجو داخلی و بین المللی به عنوان یک شهر صنعتی نیز یاد می شود اما وجود فضای سبز شهری و پارک های فراوان و وجود کوه اولوداغ سبب شده تا شهر بورسا ترکیه به عنوان یکی از شهرهای صنعتی- گردشگری شناخته شود. از شهر بورسا به عنوان چهارمین شهر پرجمعیت کشور ترکیه یاد می شود.

شهر بورسا با آب و هوای مشابه ناحیه شمال غربی کشور ایران می تواند گزینه مناسبی به جهت تحصیل باشد. بورسا به علت نزدیکی با کوه  اولوداغ که سراسر شهر احاطه کرده هر ساله به علت دارا بودن تله کابینی که عامل اتصال شمال شهر به غرب شهر است میزبان افراد زیادی به جهت پیست اسکی از سراسر جهان است. بورسا یک شهر صنعتی همراه با شرایط نیمه مذهبی است. وجود مقبره ها و مسجدهای فراوان و بناهای تاریخی بسیار غنی به یاد مانده از دوره سلجوقیان، شهر بورسا را به یک قطب گردشگری محکم تبدیل کرده است. همچنین بورسا یکی از بی نظیر شهر های کشور ترکیه به منظور مسافرت ها و تفریحات زمستانی است.

تحصیل در دانشگاه اولوداغ در کنار جاذبه های گردشگری شهر بورسا به علت داشتن کتابخانه شبانه روزی متصل به اینترنت و تلفن و دارا بودن خوابگاه بسیار لذت بخش است چرا که این دانشگاه علاوه بر جهت یابی دانشجو در جهت تحصیل به اون در مسیر فعالیت هایی نظیر ورزش، موسیقی و هنر کمک می کند.

هزینه های زندگی در شهر بورسا ترکیه

ترکیه پلی میان دو قاره اروپا و آسیاست. وجود دو فرهنگ غنی شرقی و غربی بر جذابیت هر چه بیشتر این کشور می افزاید قدمت بالا کشور ترکیه، فرهنگ غنی و نزدیک به شمال غرب کشور ایران و وجود آب و هوا گرم خشک و زمستان هایی مملو از برف سبب شده تا این کشور هر ساله علاوه بر جذب دانشجو در جذب توریست هم موفق باشد. جاذبه های توریستی کشور ترکیه بر هیچکس پوشیده نیست چرا که در طی چند سال اخیر ترکیه توانسته افراد زیادی به جهت اسکان دائم و موقت در خود جای دهد. هزینه زندگی در کشور ترکیه نسبتا مناسب است به عنوان مثال میانگین محل اقامت و اسکان یک شخص در شهر بورسا ترکیه 70 الی 120 لیر می باشد. کشور ترکیه مجهز به وسایل حمل و نقل مثل اتوبوس و مترو می باشد از این جهت هزینه ماهانه حمل و نقل در بورسا ترکیه تقریبا 20 الی 65 لیر متغیر است. کشور ترکیه با داشتن  غذاهای تفاوت و متنوع افراد زیادی از سراسر جهان به خود جلب کرده از این رو هزینه هر وعده غذایی در کشور ترکیه از 90 الی 180 لیر متغیر است. فراموش نکنید که تحصیل در دانشگاه اولوداغ بورسا سبب کاهش چشمگیری در هزینه زندگی می شود چرا که کشور ترکیه مزایا و تخفیفات 50 درصدی را برای دانشجویان کشور خود در نظر گرفته از این رو دانشجویان بین المللی کشور ترکیه می توانند از تخفیف مناسب جهت اجاره اتاق به منظور اسکان و تخفیف در هزینه حمل و نقل و غذا برخوردار شوند. لازم به ذکر است که شهر بورسا یک شهر صنعتی محسوب می شود بدین جهت بسیاری از دانشجویانی می توانند درطول هفته به منظور پرداخت هزینه زندگی و تحصیل خود کار کنند. به طور کلی هزینه ماهیانه زندگی در شهر بورسا ترکیه حدود 3000 الی 3500 لیر (حدود 500 الی 600 دلار) است.

گالری تصاویر دانشگاه

گالری تصاویر شهر این دانشگاه

رشته های این دانشگاه

دانشگاه‌های دیگر این کشور

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره جامع فشرده آمادگی آزمون آیمت ایتالیا 2024

زیست شناسی + شیمی + ریاضی و فیزیک + استدلال منطقی و اطلاعات

4.5 ماهه

شروع کلاس ها: اردیبهشت ماه 1403

حضوری | آنلاین
_ همراه با کتاب های آموزشی رایگان _ همراه با جلسات رایگان مشاوره اخذ پذیرش‌، بورسیه استانی و ویزای تحصیلی ایتالیا _همراه با کوئیز های هفتگی _ همراه با آزمون های جامع شبیه ساز آیمت ایتالیا