021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
3/5 - (2 امتیاز)

رشته پزشکی دانشگاه بلگراد صربستان

رشته پزشکی دانشگاه بلگراد

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

آشنایی با دانشگاه بلگراد صربستان

دانشگاه بلگراد در سال 1920 میلادی تاسیس شد و تاکنون بالغ بر 500 هزار فارغ التحصیل داشته است. این دانشگاه دارای 350 برنامه درسی  و آموزشی است و بهترین و قدیمترین دانشگاه دولتی کشور صربستان محسوب می شود. این دانشگاه در حال حاضر 31 دانشکده فعال دارد و کتابخانه آن با 350 میلیون جلد کتاب یکی از گنجینه های علمی کشور صربستان محسوب می شود.

رتبه و رنکینگ جهانی دانشگاه بلگراد صربستان

دانشگاه بلگراد در کشور صربستان به عنوان اولین دانشگاه این کشور مشهور است و در رتبه بندی شانگهای در جایگاه 150 قرار دارد. در رنکینگ جهانی دانشکده باستان شناسی دانشگاه بلگراد در جایگاه 151 و دانشکده علوم اجتماعی در جایگاه 450 قرار دارد. دانشکده پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه بلگراد صربستان دارای جایگاه مطلوب 360 در رتبه بندی جهانی است.

تحصیل پزشکی دانشگاه بلگراد کشور صربستان

تحصیل پزشکی دانشگاه بلگراد کشور صربستان می تواند متقاضیان را دارای مدرکی کند که اعتباری جهانی دارد و در تمام اتحادیه اروپا دارای ارزش و جایگاه ویژه ای است. برای ورود به دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد باید در آزمون ورودی MCAT که مطابق با امتحان ورودی کالج ها و دانشگاه های پزشکی آمریکا است شرکت کنید و مهارت خود را در علوم فیزیکی، علوم زیستی، علوم اجتماعی و روان شناختی ثابت نمایید. سوالات این آزمون از دروس شیمی و زیست شناسی و انگلیسی به صورت چهار گزینه ای طرح می شود.

زبان آموزشی دانشگاه بلگراد به زبان انگلیسی است ولی زبان صربستانی در طی دو سال اول در دانشکده  پزشکی و به منظور تسهیل روابط با بیماران در سال سوم به هنگام شروع کارورزی بالینی و کلینیکی تدریس می شود.  دانشجویان پزشکی بلگراد باید سال آخر تحصیل خود را در بیمارستان ها مشغول شوند تا هر چه بهتر رشته تحصیلی خود را به صورت عملی فرا بگیرند. یکی از بزرگترین معایب تحصیل در کشورهای اروپایی دارای زبانی غیر از زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی، یادگیری زبان تخصصی آن کشور است. شرایط پذیرش پزشکی دانشگاه بلگراد صربستان، قبولی در آزمون چند گزینه ای در شیمی و زیست شناسی و همچنین مصاحبه کوتاه است.

درباره آزمون ورودی رشته های علوم پزشکی دانشگاه بلگراد صربستان بیشتر بدانیم

برای قبولی در آزمون ورودی رشته پزشکی دانشگاه بلگراد صربستان و همین طور ورود به دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد باید در هر یک از چهار آزمون یاد شده حداقل 115 امتیاز از 132 امتیاز موجود را کسب کنید و امتیاز نهایی شما بیشتر از 472 باشد. این آزمون که 7 ساعت و 27 دقیقه زمان دارد در کشور های صربستان، آمریکا، کانادا، لبنان، فرانسه، آلمان، قطر، ژاپن، سنگاپور، تایلند، آفریقای جنوبی، انگلیس، تایوان و چین برگزار می شود. از مزایای این آزمون ورودی اعتبار 3 ساله نمره قبولی آن است ضمن آن که این آزمون 15 بار در سال برگزار می شود. فراموش نکنید در صورت عدم قبولی در امتحان ورودی می توانید تا 7 بار در آزمون های بعدی شرکت کنید.

مزایای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه بلگراد صربستان

رنکینک بالای جهانی و رتبه بسیار خوب دانشگاه بلگراد صربستان در بین دیگر دانشگاه های جهان باعث اعتبار و جایگاه بالای مدرک رشته پزشکی و دیگر رشته های دانشگاه بلگراد در اروپا و سایر جهان است که مزیت بسیار بالایی محسوب می شود. مدرک این دانشگاه توسط مرکز بهداشت ایران هم مورد تایید است. از دیگر مزایای تحصیل در دانشگاه پزشکی دانشگاه بلگراد کشور صربستان، هزینه های پایین زندگی در این کشور نسبت به دیگر کشور های اروپایی است. در آخر هم می توان مهمان پذیر بودن و خونگرم بودن مردم این کشور را به مزایای تحصیل در دانشگاه بلگراد اضافه کرد.

مخارج  و هزینه های زندگی در بلگراد صربستان

شما می توانید به هزینه ماهیانه 800 تا 900 یورو در ماه در شهر بلگراد کشور صربستان یک زندگی نرمال دانشجویی را سپری کنید. این هزینه شامل اجاره بهای یک واحد آپارتمان، خورد و خوراک، پوشاک، رفت و آمد و هزینه های دیگری مانند اینترنت است. به طور متوسط برای تقسیم هزینه های زندگی در بلگراد باید موارد زیر را در نظر گرفت:

هزینه زندگی در بلگراد

بازه هزینه ماهانه (یورو) موضوع
300 – 400 اجاره بها (منزل شخصی)
200- 250 اجرا بها (اتاق دانشجویی)
250 – 300 غذا
50 -70 برق و گاز و آب
20- 30 اینترنت/ تلوزیون
20- 30 حمل و نقل عمومی
50 – 70 پوشاک

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در رشته پزشکی دانشگاه بلگراد صربستان

موارد زیر جهت ثبت نام و تحصیل پزشکی دانشگاه بلگراد صربستان ضروری می باشد:

 1. دیپلم آخرین مدرک تحصیلی ( یک کپی رسمی).
 2. رسید پرداخت.
 3. کپی گذرنامه (صفحه اول با یک عکس) .
 4. سند رسمی صادر شده توسط مقامات یا یک کپی از سند ازدواج (برای افرادی که نام / نام خانوادگی خود را تغییر داده اند).
 5. فرم درخواست به همراه دو کپی .
 6. دو کپی برابر با اصل از مدرک آموزش عالی خارجی و اصل مدرک برای بازبینی.
 7. دو نسخه معتبر از دیپلم تکمیلی (در صورت وجود) و دو نسخه از ترجمه دیپلم مکمل به زبان صربی که توسط یک مترجم رسمی دادگستری تأیید شده باشد. در صورت نبود دیپلم مکمل، لازم است ریزنمرات دانشگاهی و تعدادی کلاس های هردرس را ( نسخه اصلی و 2 کپی معتبر) همراه با دو نسخه از ترجمه معتبر ریز نمرات دانشگاهی به زبان صربی ارسال کنید.
 8. دو نسخه از ترجمه مدرک آموزش عالی خارجی به زبان صربی که توسط یک مترجم رسمی دادگستری تایید شده باشد.
 9. برنامه درسی / برنامه تحصیلی (یک نسخه ترجیحا به زبان انگلیسی).
 10. اصل کلیه اسناد لازم برای ثبت نام (در مقطع کارشناسی. کارشناسی ارشد یا دکترا) باید به زبان صربی ترجمه شده و توسط یک مترجم رسمی دادگستری تأیید شوند، به استثنای برنامه تحصیلی (که می تواند به زبان انگلیسی باشد)

 

روش های ثبت نام در دانشگاه های پزشکی کشور صربستان

 

 • ثبت نام طلایی: 29 روز قبل از شروع آزمون با پرداخت 315 دلار می توانید ثبت نام کنید و در صورت کنسل کردن این ثبت نام می توانید بخشی از هزینه خود را پس بگیرید.
 • ثبت نام نقره ای: 15 روز قبل از شروع آزمون با پرداهت 315 دلار می تواندی ثبت نام کنید ولی فکر کنسل کردن آن نباشید چون هیچ هزینه ای باز گردانده نمی شود.
 • ثبت نام برنزی: 8 روز قبل از شروع آزمون با پرداخت 370 دلار می توانید ثبت نام کنید و هیچ راهی برای بازگردانده شدن هزینه در صورت کنسلی، وجود ندارد.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت