021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
4.5/5 - (2 امتیاز)

تحصیل داروسازی در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه (2)

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

وضع فعلی و امروزه کشور شرایطی را فراهم کرده که عده ایی از دانشجویان علاقه مند به رشته داروسازی برای رسیدن به اهداف خود به دانشگاه های خارج از کشور روی بیاورند. دانشگاه حاجت تپه ترکیه واقع در شهر آنکارا، پایتخت کشور ترکیه این شرایط را برای علاقه مندان به رشته داروسازی فراهم کرده است. دانشکده رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه مطالعات علمی فراوانی را درباره داروهای اجتماعی و فعالیت های داروخانه های گیاهی انجام داده است. این دانشکده پویا که مقالات مطرحی را در سطح جهان به انتشار رسانده و از آن ها دفاع کرده است در طی چند سال اخیر مشغول به ساخت داروهای ضد سرطانی شده است. از جمله مقالاتی که دانشکده داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه در مقطع بین المللی به ثبت رسانده است می توان به مقاله تعامل نانو ذرات بتا آمیلوئید اشاره کرد. به طور کلی تحصیل در داروسازی دانشگاه حاجت تپه بر مبنا یادگیری صنایع داروسازی، مدیریت دارو در شرایط بحران و سیاست مواد مخدر بنا شده است. تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه مشروط بر یک دوره 5 ساله تحصیلی به زبان انگلیسی است.

امکانات آموزشی رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

از امکانات آموزشی که دانشگاه حاجت تپه در اختیار دانشجویان داروسازی خود قرار داده است می توان به امکان استفاده بیش نیمی داروخانه های سطح شهر به منظور یادگیری و ساخت داروهای شیمیایی اشاره کرد. رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه این امکان را در دست دانشجویان داروسازی خود قرار می دهد که بتوانند با اساتید خود به منظور تبادل اطلاعات داروسازی در ارتباط باشند. داروسازی دانشگاه حاجت تپه این امکان را به منظور تحصیل برای دانشجویان داروسازی قرار داده تا بتوانند از طریق یک دستیار اصلی مسلط به علم داروسازی و 3 پژوهش گر علمی داروسازی اقدام به تحصیل در این دانشگاه کنند به بیان ساده تر می توان گفت که تحصیل در داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه تنها محدود به کلاس های درس نیست و دانشجویان داروسازی دانشگاه حاجت تپه آنکارا می توانند هرگاه که بخواهند با اساتید خود در ارتباط باشند. از دیگر امکانات آموزشی دانشگاه حاجت تپه می توان به امکان تحصیل به زبان انگلیسی اشاره کرد.

از دیگر امکاناتی که فارغ از آموزش دانشگاه حاجت تپه ترکیه در اختیار دانشجویان داروسازی می گذارد می توان به امکان استفاده از باشگاه های ورزشی اشاره کرد. دانشجویان دانشگاه حاجت تپه می توانند با تخفیف 50 درصدی از وسایل نقلیه کشور ترکیه بهره مند شوند.

 

آزمون ورودی جهت پذیرش رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

آزمون ورودی رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه می تواند از دو جهت امکان پذیر باشد. دو راه برای رسیدن به داروسازی دانشگاه حاجت تپه وجود دارد. آزمون یوس و آزمون SAT از جمله آزمون هایی هستند که هر ساله در کشور ترکیه به منظور قبولی و پذیرش دانشجویان داخلی و خارجی برگزار می شود که هر کدام دارای مزایا مخصوص به خود است. آزمون  YOSاز جمله آزمون هایی است که مانند کنکور در ترکیه در روزی معین برگزار می شود. این تست شامل دو بخش سوال هندسه، ریاضی  و زبان است. آزمون یوس به دو زبان ترکی و انگلیسی است دانشجویانی که قصد تحصیل در داروسازی دانشگاه حاجت تپه دارند باید مدرک معتبر زبان داشته باشند که در این صورت نیاز نیست به بخش دوم سوالات پاسخ دهند. نکته مهم در مبحت تست یوس این است که این آزمون  نمره منفی دارد. برای قبولی در رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه دانشجو موظف است نمره 80 از 100 را به منظور پذیرش کسب کند. هزینه آزمون YOS صد دلار است که این مقدار هر ساله قابل افزایش است.

آزمون  SATاز جمله آزمون های معتبری می باشد که به منظور پذیرش در رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه مورد تایید است. این آزمون نیز شامل سه بخش ریاضی، درک مطلب و انشاء است. آزمون ست از جمله معتبر ترین آزمون های اروپایی و آمریکایی است و قبولی در این آزمون به مدت 5 سال اعتبار دارد. هزینه آزمون SAT پنجاه و دو دلار آمریکایی است. این آزمون فاقد نمره منفی است. برای شرکت در آزمون ست داوطلب می بایست دارای مدرک معتبر زبان باش. نمره دهی این آزمون بین 1000 تا 1600 است که به طور حتم کسب نمره بالاتر قبولی شما را در رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه تضمین می کند. شواهد نشان دهنده آن است که بیشترین نمره را در آزمون SAT قسمت نوشتاری و نوشتن مقاله (انشاء) دارد.

پس از اعلام پذیرش شدگان این دو آزمون، دانشگاه حاجت تپه اقدام به دعوت دانشجویان بین المللی، به منظور مصاحبه خواهد کرد و دانشجویان به منظور مصاحبه به همراه مدارک تحصیلی خود به زبان انگلیسی و یا ترکی و ریز نمرات سه ساله دبیرستان در دانشگاه حاجت تپه ترکیه حاضر می شوند.

ظرفیت رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

ظرفیت هر ساله پذیرش رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه متغیر است اما به طور میانگین این دانشگاه هر ساله 20 تا 40 نفر ظرفیت داروسازی به منظور پذیرش دانشجویان بین المللی قرار داده است. داروسازی دانشگاه حاجت تپه مورد تایید وزارت بهداشت کشور ایران و سایر نقاط جهان است و دانشجویان داروسازی دانشگاه حاجت تپه می توانند پس از اخد مدرک داروسازی در سراسر جهان اقدام به کار کنند.

شهریه داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

شهریه داروسازی دانشگاه حاجت تپه هر ساله با توجه به نرخ افزایشی شهریه متفاوت است. اما طبق آخرین تحقیقات هزینه یک ترم تحصیل در دانشگاه حاجت تپه معادل 200 تا 400 دلار آمریکایی است. که این هزینه ممکن است با توجه به افزایش هزینه سالانه دانشگاه حاجت تپه تغییر کند. هر دانشجو داروسازی دانشگاه حاجت تپه اجازه 20 ساعت کار در هفته را خواهد داشت. مشروط براینکه که شغل مورد نظر وابسته به ارگان دولتی کشور ترکیه نباشد.

دوره پیش دانشگاهی پزشکی لازمه موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

برای تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه  ترکیه داوطلب باید دارای مدرک دیپلم و مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی باشد. دانشگاه حاجت تپه در طی سال های اخیر اقدام به پذیرش دانش آموزان ایرانی با معدل پیش دانشگاه 18 به بالا کرد که این اقدام آن با اعتراض شدید دبیران و آموزش پرورش کشور ترکیه مواجه شد. پس نمی توان تنها به تنها به ارائه مدرک پیش دانشگاهی با معدل بالا اکتفا کرد.  تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه محدود به بازه سنی خاصی نیست و هر شخص با با دیپلم ریاضی و یا تجربی می تواند اقدام به شرکت در آزمون ورودی رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه کند. اما بورسیه در دانشگاه حاجت تپه ترکیه رابطه مستقیمی با محدودیت سنی خواهد داشت. به طور کلی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه می بایست معدل مدرک دیپلم و پایان دوره پیش دانشگاهی بالایی داشته باشند ضمن اینکه دارا بودن مدرک معتبر زبان شرط قبولی در رشته داروسازی دانشگاه حاجت تپه ترکیه است.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت