021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
5/5 - (2 امتیاز)

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

 تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه حاجت تپه ترکیه

رشته دندانپزشکی از گذشته تا کنون یکی از مورد توجه ترین رشته هایی بوده که هنوز هم کمبود آن در کشور مشهود است. با توجه به علایق بیشتر دانشجویان و دانش آموزان به رشته پزشکی و دندانپزشکی، امروزه دانشگاه حاجت تپه ترکیه شرایطی را فراهم کرده تا دانشجویان علاقه مند به تحصیل در رشته دندانپزشکی بتوانند به آرزوی خود برسند ضمن اینکه مدرک رشته دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه از اعتبار بالایی در سراسر جهان برخوردار است.

دانشکده مجهز رشته دندان پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه از معدود دانشگاه هایی است که رشته دندان پزشکی را در یک دوره 5 ساله به دانشجویان با هزینه مقرون به صرفه و به زبان انگلیسی آموزش می دهد.

امکانات آموزشی رشته دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

از امکانات تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه می توان به نظارت 3 استاد حرفه ایی در ضمینه دندان پزشکی در عرصه بالینی اشاره کرد به بیان ساده تر می توان هر دانشجو رشته دندان پزشکی دانشگاه حاجت تپه عملکرد بالینی اش توسط 3 استاد بررسی خواهد شد. تمامی دروس رشته دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد. دانشگاه حاجت تپه ترکیه این امکان را برای دانشجویان دانشگاه خود فراهم کرده است که بتوانند به جهت رفع نیاز خود زبان ترکی استانبولی به صورت رایگان بیاموزند. حاجت تپه دارای کتابخانه متمدن و غنی و سالن کنفرانس می باشد. وجود آزمایشگاه دندان پزشکی شرایطی را برای دانشجویان دندان پزشکی فراهم کرده که بتوانند در کنار تحصیل از انجام کار های بالینی لذت ببرند.

فارغ از امکانات آموزشی دانشگاه حاجت تپه ترکیه، این دانشگاه تمامی دانشجویان بین المللی خود را بیمه سلامت می کند. از دیگر امکانات این دانشگاه می توان محل اسکان، ارائه غذای گرم، استفاده از اتاق مطالعه، سالن ورزش و … اشاره کرد. دانشجویان دانشگاه حاجت تپه می توانند از وسایل حمل و نقلی با تخفیف 50 درصد استفاده کنند.

 

آزمون ورودی جهت پذیرش دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

پذیرش رشته دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه مشروط بر قبولی در آزمون  SATو یا آزمون  YOSاست. این دو آزمون از جمله معتبرترین و فراگیرترین آزمون های جامع کشور ترکیه به منظور قبولی در دانشگاه های این کشور به شمار می رود. علاقه مندان به تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه می توانند در یکی از آزمون های SAT و یا YOS شرکت کنند. اما به طور کلی تست YOS فراگیرتر از تست SAT در کشور ترکیه است.

آزمون یوس شامل سوال هایی از هندسه، ریاضی و زبان می باشد که به دو زبان ترکی و انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. شرط قبولی در رشته دندان پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه اخذ نمره 90 الی 100 است این آزمون که هر ساله در کشور ترکیه برگزار می شود نمره منفی دارد و برای شرکت در آزمون یوس داوطلب می بایست دارای مدرک معتبر زبان باشد در غیر این صورت مجبور است در سال اول تحصیل خود اقدام به شرکت در کلاس های زبان ترکی استانبولی کند.

آزمون SAT یکی از راه های ورودی به دانشگاه حاجت تپه ترکیه و تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه حاجت تپه است. این آزمون معتبر هر ساله 6 بار در کشور های نظیر ترکیه، مالزی و … برگزار خواهد شد که البته زمان برگزاری آن هر سال ممکن است دچار تغییر شود اما به طور کلی این آزمون در ماه  May برگزار می شود. آزمون SAT یک آزمون 1600 نمره ایی است که عناوین آن شامل ریاضی، هندسه و انشاء (نوشتن مقاله) می باشد. شرط قبولی در رشته دندان پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه اخذ نمره 1200 الی 1400 است. نوشتن مقاله برای قبولی در رشته دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه بسیار پر اهمیت است.

آزمون SAT که زیر نظر آمریکا تصحیح می شود از اعتبار بالایی در سراسر جهان برخوردار است. آزمون ست به مدت 5 سال اعتبار دارد. علاقه مندان به قبولی در رشته دندان پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه می توانند هر بار که می خواهند برای شرکت در آزمونSAT   و یا آزمون YOS اقدام کنند. شرکت در آزمون SAT و یا YOS محدود به سن یا تعداد دفعات شرکت در آزمون ورودی نیست. هزینه شرکت در تست یوس 100 دلار و تست ست 52 دلار آمریکایی است. پذیرفته شدگان در آزمون SAT و یا YOS توسط دانشگاه حاجت تپه دعوت به مصاحبه می شود که در این مصاحبه ارائه مدرک معتبر زبان و به همراه داشتن ریز نمرات دوره دبیرستان از اهمیت زیادی برخوردار است.

ظرفیت رشته  دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

ظرفیت رشته دندان پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه هر ساله وابسته به شرایط محیطی کشور، بودجه هزینه برای دانشجویان بین المللی، آمار ورودی و خروجی رشته دندان پزشکی دانشگاه متغیر است. اما به طور متوسط می توان گفت ظرفیت هر ساله رشته دندان پزشکی دانشگاه حاجت تپه 20 الی 30 نفر است. مدرک رشته دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه از اعتبار بالایی در سراسر جهان و از جمله کشور ایران برخوردار است.

شهریه دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

شهریه دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه در هر ترم  معادل 200 الی 400 دلار آمریکایی است. که این نرخ شهریه با توجه به افزایش سالانه نرخ شهریه افزایش می یابد ضمن اینکه  با توجه به شرایط بورسیه، شهریه رشته دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه می تواند برای عده ایی از دانشجویان بین المللی رایگان شود. دانشگاه حاجت تپه ترکیه به دانشجویان رشته دندان پزشکی خود اجازه 30 ساعت کار در هفته را داده است.

دوره پیش دانشگاهی لازمه موفقیت در آزمون ورودی  دندان پزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه

علاقه مندان به تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه ترکیه باید دارای مدرک دیپلم و گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی باشند یا می توانند در سال آخر دبیرستان اقدام به شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه حاجت تپه کنند. معدل بالا سه ساله دبیرستان و معدل بالا در گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی شانس قبولی شما را در رشته دندانپزشکی دانشگاه حاجت تپه افزایش می دهد.

ارائه مدرک معتبر زبان از شرایط قبولی در مصاحبه دانشگاه حاجت تپه ترکیه در رشته دندان پزشکی به شمار می رود. در سال 2015 دانشگاه حاجت تپه اقدام به پذیرش دانش آموزان ایرانی با معدل 18 به بالا کرد که این اقدام موجب شد تا وجهه دانشگاه در میان مردم کشور ترکیه خدشه دار شود. اکنون پذیرش دانش آموزان ایرانی در دانشگاه حاجت تپه ترکیه بدون انجام مصاحبه و آزمون ورودی در رشته دندان پزشکی این دانشگاه شایعه ایی بیش نیست. گرچه دانشگاه حاجت تپه ترکیه فارغ از بازه سنی اقدام به پذیرش دانشجویان بین المللی می کند اما برای اخذ بورسیه در رشته دندان پزشکی دانشگاه حاجت تپه بازه سنی نقش مهمی را ایفا می کند.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

۲ پاسخ

 1. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید،
  برای شرط معدل، معدل کتبی دیپلم مدنظره یا معدل کل دیپلم؟
  درصورت مدنظر قرار دادن معدل کل دیپلم آیا با این معدل میتونم در این دانشگاه در این رشته تحصیل کنم؟ معدل کلم شده ۱۶.۵
  دهم ۱۵
  یازدهم ۱۵
  دوازدهم ۱۹.۵

  1. مشاور آریا دانش گفت:

   با سلام. با توجه به کیفیت دانشگاه حاجت تپه و رقابت بالای آن، جهت اخذ پذیرش علاوه بر موفقیت در آزمون یوس نیازمند معدل مناسب است. شرط معدل هم در زمان ارائه مدارک و هم زمان مصاحبه حضوری اهمیت دارد. همه معدل ها بویژه دیپلم و کل اهمیت دارد. در صورتی مه نمره بالایی در یوس بدست بیاورید امکان قبولی دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت