021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
5/5 - (2 امتیاز)

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه نووی ساد صربستان

رشته دندانپزشكي در دانشگاه نوي ساد صربستان
دانشگاه نووی ساد صربستان

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

آشنایی با دانشگاه نووی ساد صربستان

دانشگاه نووی ساد صربستان با داشتن 14 دانشگاه در چهار شهر بزرگ استان وجودینا، دومین دانشگاه بزرگ کشور صربستان است که در 28 ژوئن سال 1960 میلاد تاسیس شد. دردانشگاه نووی ساد کشور صربستان 5 هزار کارمند مشغول به کار هستند تا 50 هزار دانشجو بتوانند در این دانشگاه بسیار معتبر اروپایی تحصیل کنند .و مدارج بالای علمی را کسب نمایند.

این تعداد دانشجو در 400 برنامه تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه نوی ساد کشور صربستان به تحصیل مشغول هستند. تحصیل در رشته های پزشکی و داروسازی در دانشگاه نووی ساد صربستان یکی از گزینه های تحصیل در رشته های پزشکی اروپا است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه نووی ساد صربستان

دانشگاه معتبر نووی ساد صربستان دارای رتبه 2 است و دومین دانشگاه معتبر این کشور محسوب می شود که دارای دانشگاه های معتبر بسیاری است. ردیف 401 تا 500 رتبه بندی شانگاهای را هم دانشگاه نوی ساد صربستان اشغال کرده است تا دلیل باشد بر اعتبار مدارک این دانشگاه در تمام اروپا و بخش های مختلفی در جهان.

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه نووی ساد صربستان

تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه نووی ساد صربستان در محیطی که از لحاظ امکانات و به روز بودن مباحث آموزشی خود در رده های بالای جهانی قرار دارد آرزویی است همه علاقمندانی که تحصیل دندانپزشکی در صربستان را در سر می پرورانند. برای ورود به دانشکده دندانپزشکی دانشگاه نوی ساد کشور صربستان باید در دروس شیمی و زیست شناسی تبحر کامل داشته باشید و تا بتواند در آزمون چهار گزینه ورودی این دانشگاه موفق شوید.

آزمون ورودی تحصیل دندانپزشکی در صربستان

آزمون ورودی تحصیل دندانپزشکی در صربستان و دانشگاه نووی ساد کشور صربستان همانند آزمون ورودی کالج های پزشکی آمریکا است (MCAT). این آزمون که هر سال 15 بار برگزار می شود به شما اجازه می دهد که 7 بار شانس خود را برای ورود به آن آزمایش کنید. اعتبار این آزمون ورودی 3 سال بوده و در کشور های سنگاپور، تایلند، آفریقای جنوبی، انگلیس، آمریکا، کانادا، لبنان، فرانسه، آلمان، قطر، ژاپن، تایوان، چین و البته صربستان برگزار می شود.

متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در صربستان باید در این آزمون 7 ساعت و 27 دقیقه ای حداقل 472 امتیاز کسب کنند.  این آزمون همچون آزمون ورودی رشته داروسازی دانشگاه نووی ساد و رشته پزشکی دانشگاه نووی ساد صربستان است.

مزایای تحصیل در رشته دندانپزشکی دانشگاه نووی ساد صربستان

زندگی در کشوری ارزان از لحاظ هزینه های زندگی می تواند به تنهایی یک مزیت مهم محسوب شود. حالا فرض کنید در این کشور ارزان یکی از معتبر ترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی اروپا به نام نوی ساد هم قرار داشته باشد. همین دو عامل می تواند دلیل خوبی برای انتخاب دانشگاه نوی ساد کشور صربستان جهت ادامه تحصیل در رشته داندانپزشکی باشد.

مخارج زندگی در صربستان

اگر بخواهید یک زندگی دانشجویی نرمال داشته باشید و از برخی ریخت و پاش های زندگی های مجلل پرهیز کنید می توانید با هزینه ماهیانه ای معادل 600 تا 800 یورو روزگار خود را سپری کنید. بیشتر این هزینه پیش بینی شده صرف اجاره مکان زندگی می شود و باقی برای رفت و آمد، پوشاک، خورد و خوراک، اینترنت و … هزینه خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه نووی ساد صربستان

  1. فرم درخواست به همراه دو کپی .
  2. دو نسخه از ترجمه مدرک آموزش عالی خارجی به زبان صربی که توسط یک مترجم رسمی دادگستری تایید شده باشد.
  3. برنامه درسی / برنامه تحصیلی (یک نسخه ترجیحا به زبان انگلیسی).
  4. دیپلم اخرین مدرک تحصیلی ( یک کپی رسمی).
  5. رسید پرداخت..
  6. کپی گذرنامه (صفحه اول با یک عکس) .
  7. سند رسمی صادر شده توسط مقامات یا یک کپی از سند ازدواج (برای افرادی که نام / نام خانوادگی خود را تغییر داده اند).
  8. دو کپی برابر با اصل از مدرک آموزش عالی خارجی و اصل مدرک برای بازبینی.
  9. دو نسخه معتبر از دیپلم تکمیلی (در صورت وجود) و دو نسخه از ترجمه دیپلم مکمل به زبان صربی که توسط یک مترجم رسمی دادگستری تأیید شده باشد. در صورت نبود دیپلم مکمل، لازم است ریزنمرات دانشگاهی و تعدادی کلاس های هردرس را ( نسخه اصلی و 2 کپی معتبر) همراه با دو نسخه از ترجمه معتبر ریز نمرات دانشگاهی به زبان صربی ارسال کنید.
  10. اصل کلیه اسناد لازم برای ثبت نام (در مقطع کارشناسی. کارشناسی ارشد یا دکترا) باید به زبان صربی ترجمه شده و توسط یک مترجم رسمی دادگستری تأیید شوند، به استثنای برنامه تحصیلی (که می تواند به زبان انگلیسی باشد)

اعتبار سنجی مدارک کشور های خارجی که توسط شورای آکادمیک دانشگاه نووی ساد کشور صربستان انجام می گیرد در حدود 4 ماه زمان می برد.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید