021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
4.9/5 - (12 امتیاز)

تحصیل در کالج زبان انگلیسی در اروپا 2021

کالج زبان انگلیسی در اروپا

فهرست مطالب

کالج زبان انگلیسی به چه کالجی گفته می شود؟

کالج زبان انگلیسی در اروپا به موسساتی گفته می‌شود که برگزار کننده‌ تخصصی دوره‌ زبان انگلیسی در اروپا هستند. محیط آموزشی در این موسسات به صورت بین ‌المللی بوده و افرادی با ملیت‌ها و زبان‌های گوناگون در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند. سطح کلا‌س‌های زبانی که در این موسسات برگزار می‌شود از مبتدی تا پیشرفته را در بر می‌گیرد. همچین در کالج زبان انگلیسی در اروپا، دوره‌های آموزشی زبان تخصصی برای مشاغل گوناگون نیز برگزار می‌شود. دوره‌های زبان تخصصی برای مدیران و پرستاران و وکلا از جمله دوره‌های تخصصی است که در کالج زبان انگلیسی برگزار می‌شود. از جمله دیگر خدمات کالج های زبان انگلیسی در اروپا می‌توان برگزاری دوره‌های آمادگی برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی زبان انگلیسی، همچون آیلتس، تافل، دولینگو و پی تی ای را نام برد. در ادامه به کالج های زبان انگلیسی در اروپا بویژه کالج زبان انگلیسی در مجارستان می پردازیم.

کالج زبان انگلیسی

تحصیل در کالج زبان انگلیسی در اروپا

زبان انگلیسی یک زبان بین‌المللی است و یادگیری آن یکی از ضرورت‌های زندگی در دنیای امروز به شمار می‌رود. به همین دلیل دوره‌های آموزشی بسیار زیاد و متنوعی برای آموزش این زبان بین‌المللی در سرتاسر دنیا برگزار می‌شود. یکی از موثرترین و در عین حال کوتاه‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی را می‌توان شرکت در دوره‌های آموزشی کالج زبان در خارج از کشور نام برد. شرکت در دوره‌ زبان انگلیسی در اروپا به دلیل قرار دادن فرد در محیط آموزشی و تمرین ناخودآگاه او هنگام صحبت‌های روزمره و شنیدن مکالمات روزمره اطراف بسیار مفید است.

به طوری که فرد با گذراندن یک دوره‌ی بسیار کوتاه در یک کالج زبان انگلیسی در اروپا، به تسلط قابل قبولی بر این زبان دست خواهد یافت. دوره‌‌ زبان انگلیسی در اروپا در کالج‌های زیادی در کشور‌های مختلف برگزار می‌شود. داوطلبان شرکت در این دوره‌های آموزشی برای انتخاب کالج، معیارهای همچون شرایط پذیرش، هزینه و مدت زمان تحصیل و همچنین میزان سهولت دریافت ویزای آن کشور را مورد بررسی قرار می دهند.

کالج زبان انگلیسی در اروپا

انواع کالج‌ زبان انگلیسی در خارج از کشور

واژه‌ی کالج در کشور‌های مختلف به گونه‌های متفاوتی تعریف می‌شود که در ادامه به معرفی انواع کالج زبان انگلیسی در خارج از کشور می پردازیم:

1- در برخی از کشور‌ها واژه‌ کالج و دانشگاه در یک معنا به کار می‌روند. در واقع در این کشور‌ها کلمه‌ کالج ( colleges) به بخش‌هایی از یک دانشگاه (University) اطلاق می‌شود. استرالیا و ایالات متحده از جمله این کشورها هستند‌. این کالج‌های زبان انگلیسی در خارج از کشور، کالج‌ های دانشگاهی نامیده می‌شوند.

2- نوعی دیگری از کالج به موسساتی گفته می‌شود که مهارت‌های لازم برای ورود به بازارکار را به افرار آموزش می دهند. مخاطبان دوره‌های آموزشی این کالج‌ها اغلب افرادی هستند که قصد ورود به بازار کار را دارند، و نه قصد ورود به دانشگاه. در واقع دوره‌های برگزار شده در این کالج‌ها را می‌توان مشابه دوره‌های فنی حرفه‌ای در کشور ایران دانست.

3- نوع سوم و آخرین نوع از کالج‌های زبان انگلیسی در خارج از کشور بویژه کالج زبان انگلیسی در اروپا، کالج‌های مستقل و خصوصی هستند. این کالج‌ها به دانشگاه‌ها وابسته نیستند و در واقع داوطلبان ورود به دانشگاه را از لحاظ علمی برای ورود به دوره‌های تحصیلی در دانشگاه آماده می‌کنند. کالج‌های زبان انگلیسی در اروپا نوع سوم برای ارتقای سطح زبان انگلیسی افراد بسیار مناسب است. مخصوصا افرادی که قصد ورود به بازارکار و یا دانشگاه در یک کشور انگلیسی زبان را دارند برای تقویت پایه‌ زبان انگلیسی خود می‌توانند از شرکت در این دوره‌ها بهره‌مند شوند. مزیت تحصیل در دوره های زبان انگلیسی در اروپا، هزینه‌ی نسبتا اندک آن نسبت به دانشگاه و همچنین پذیرش آسان آن است. همچنین ویزای مربوط به تحصیل در این کالج‌ها به راحتی صادر می‌شود. مجارستان، انگلستان، ایرلند، فرانسه و سوئد از جمله بهترین کشور‌های برگزار کننده‌ دوره زبان انگلیسی در اروپا هستند.

دوره‌های زبان انگلیسی در اروپا

در کالج زبان انگلیسی، ۴ مهارت اصلی زبان، یعنی صحبت کردن، گوش کردن، خواندن و نوشتن آموزش داده می‌شود. دوره‌ زبان انگلیسی در اروپا برای افراد در سطوح مختلف مبتدی تا پیشرفته برگزار می‌شود. مدت زمان این دوره‌ها اغلب ده ماهه تا یک ساله است و شروع آن‌ها از ماه‌های سپتامبر و ژانویه است. زمان آموزش دوره‌های زبان انگلیسی در کالج زبان به صورت میانگین 500 ساعت خواهد بود. به طور کلی  دوره‌ زبان انگلیسی در اروپا را می‌توان سه سطح کلی توضیح داد:

۱– سطح مبتدی: در این سطح از آموزش، زبان آموزان زبان عمومی انگلیسی و ابتدایی را فرا می‌گیرند.

۲– سطح متوسط: در سطح متوسط افراد علاوه بر دانش ابتدایی زبان انگلیسی با مسائل اجتماعی و فرهنگی انگلیسی نیز آشنایی پیدا خواهند کرد. همچنین مهارت مکالمه و صحبت کردن نیز در این مرحله تقویت خواهد شد. مهارت‌های مطالعه و درک مطلب نیز از جمله آموزش‌های رایج در این مرحله هستند.

۳– سطح پیشرفته: سومین و آخرین مرحله از آموزش زبان انگلیسی در کالج زبان انگلیسی در اروپا، سطح پیشرفته است. در این سطح از آموزش موضوعات پیشرفته‌تری همچون انگلیسی تجاری، مهارت‌های ریاضی و فناوری و اطلاعات به زبان انگلیسی مطرح می‌شوند. همچنین مهارت‌های خواندن و نوشتن در این مرحله با تمرکز بیشتری دنبال خواهند شد.

شرایط پذیرش کالج زبان انگلیسی در اروپا

شرایط پذیرش دوره‌ زبان انگلیسی در اروپا در کشورها و کالج‌های مخالف متفاوت است. متقاضیان شرکت در دوره‌ زبان انگلیسی در اروپا، باید در آزمون تعیین سطح شرکت کنند تا میزان دانش آن‌ها در زبان انگلیسی و سطح دوره‌هایی که باید در آن‌ها شرکت کنند مشخص شود. در بسیاری از کالج‌ها برای پذیرش شرایط سنی وجود دارد. معمولا افراد بالای ۳۸ سال توسط کالج‌های آموزش زبان پذیرش نمی‌شوند. همچنین داشتن حداقل مدرک دیپلم برای افراد زیر ۳۰ سال، لیسانس برای افراد زیر ۳۲ سال و فوق لیسانس برای افرادی که حداکثر ۳۸ سال سن دارند ضروری است. تمکن مالی اغلب از دیگر شرط اخذ پذیرش کالج زبان انگلیسی در اروپا است.

هزینه‌ کالج زبان انگلیسی در اروپا

هزینه‌ کالج زبان انگلیسی در اروپا در کشور‌های مختلف بسیار متنوع و متفاوت است. هزینه‌ی این دوره‌ها به عوامل زیادی بستگی دارد. کشور مقصد، نوع دوره، مدت زمان دوره، میزان شهرت و اعتبار کالج زبان انگلیسی از جمله این عوامل هستند‌. علاوه بر شهریه‌ دوره‌ی آموزش زبان کالج، هزینه‌های دیگری نیز برای گذراندن این دوره‌ها وجود دارد. برای مثال هزینه‌ رفت و برگشت به کشور مقصد، هزینه‌ی اقامت و غذا و هزینه‌های رفت و آمد داخلی کشور مقصد نیز باید در نظر گرفته شوند. به طور میانگین می توان گفت هزینه‌ کالج زبان انگلیسی در اروپا در بین 5000 الی 6000 یورو در سال خواهد بود‌. به طور مثال هزینه‌ دوره‌های زبان انگلیسی (3 ماهه) در کشور انگلستان در حدود ۳۰۰۰ پوند و دوره‌های شش ماهه تا بیش از ۱۲۰۰۰ پوند متغیر است‌.

تحصیل در کالج زبان انگلیسی در مجارستان

بدون شک گذراندن دوره زبان انگلیسی در مجارستان در کالج زبان انگلیسی یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی داوطلبان کار و تحصیل در کشور‌های اروپایی به شمار می‌رود‌. کشور مجارستان یکی از کشور‌های عضو شینگن است. به همین دلیل یادگیری زبان انگلیسی در این کشور می‌تواند یک میانبر نسبتا سریع و آسان برای ادامه تحصیل و اشتغال در اروپا و دریافت ویزای شینگن باشد. فارغ‌التحصیلان دوره‌ زبان انگلیسی در مجارستان می‌توانند از دانشگاه‌های معتبر این کشور پذیرش دریافت کرده و کارت اقامت خود را تمدید کنند.

همچنین این افراد می‌توانند با پیدا کردن کار در مجارستان اقدام به تمدید دوره اقامت خود نمایند. تحصیل و کار در سایر کشور‌های اروپایی راه دیگری است که پیش روی فارغ‌التحصیلان کالج زبان انگلیسی در اروپا قرار دارد. افراد علاقه‌مند به تحصیل یا کار در کشور‌های اروپایی عضو شینگن و حتی کشورهای کانادا، ایالات متحده و استرالیا می‌توانند با اخذ پذیرش و یا پیدا کردن کار در این کشور‌ها، بدون نیاز به مراجعت به ایران ویزای کار یا تحصیل این کشور‌ها را دریافت کنند. جهت بررسی شرایط و هزینه زندگی در مجارستان کلیک کنید.

دوره زبان انگلیسی در مجارستان

کالج اویسینا، معتبرین کالج زبان انگلیسی در مجارستان

کالج بین المللی اویسینا یکی از بهترین و معتبرترین کالج های زبان انگلیسی در مجارستان برای یادگیری زبان است. این کالج فعالیت خود را در سال ۱۹۹۵ آغاز نموده و تاکنون دوره‌های عمومی و تخصصی موفق زیادی را برای آموزش زبان انگلیسی برگزار کرده است‌. دوره زبان در کالج اویسینا بر طبق استانداردهای بین‌المللی انجام می‌شود و به همین دلیل به عنوان معتبرترین کالج مطرح در کشور مجارستان شناخته شده است‌.یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در کالج زبان انگلیسی در مجارستان امکان برخورداری از بورسیه‌ تحصیلی برای دانشجویانی است که نیازمند کمک مالی هستند‌. همچنین این کالج بین‌المللی امکانات رفاهی و خدماتی دیگری را نیز در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد که در ادامه به برخی از این خدمات اشاره خواهیم نمود:

 • کتابخانه: کتابخانه‌ مجهز این کالج در اختیار دانشجویان قرار دارد. همچنین دانشجویان می‌توانند از فضای سالن مطالعه موجود در این کتابخانه استفاده کنند.
 • رستوران: به منظور رفاه حال دانشجویان و زبان آموزان، کالج بین المللی اویسینا یک رستوران دارای انواع غذاهای ایرانی و فرنگی تاسیس نموده است. دانشجویان می‌توانند با صرف کمترین وقت و هزینه، وعده‌های غذایی خود را از رستوران کالج سفارش دهند.
 • اقامت و اسکان: کالج اویسینا دارای خوابگاه اختصاصی است و دانشجویان از لحاظ اقامت در زمان تحصیل مشکلی نخواهند داشت.

اخذ پذیرش کالج زبان انگلیسی توسط آریا دانش

متقاضیان علاقه مند به اخذ پذیرش دوره های زبان خارجه در اروپا و گذراندن دوره زبان انگلیسی در مجارستان برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تخصصی می‌توانید از خدمات مشاوره رایگان شرکت آریا دانش و خدمات پذیرش و ویزای تحصیلی تماس بگیرید.

سوالات متداول

1- هزینه‌های متداول برای تحصیل در کالج‌ زبان انگلیسی در خارج از کشور شامل چه مواردی است؟

هزینه‌های تحصیل در کالج غیر از شهریه کالج زبان انگلیسی شامل هزینه‌ی کتاب و جزوات آموزشی، هزینه‌ی بیمه دانشجویی، هزینه‌ی غذا و هزینه‌ی اقامت است.

2- مزایای تحصیل در دوره زبان انگلیسی در مجارستان چیست؟

پذیرش آسان، شانس بالای دریافت ویزای دوره زبان، امکان کاریابی و تحصیل در اروپا و اجازه سفر و تردد به کشور‌های حوزه شینگن از جمله مزایای تحصیل در کالج زبان انگلیسی در مجارستان است.

3- آیا در حین گذراندن دوره‌ی زبان انگلیسی در کالج اجازه کار صادر می‌شود؟

خیر، معمولا تحصیل در کالج زبان انگلیسی در اروپا به صورت فشرده و تمام وقت بوده و اجازه کار برای متقاضیان صادر نمی‌شود.

4- چه مدارکی برای دریافت پذیرش کالج زبان انگلیسی در اروپا لازم است؟

پاسپورت، عکس رنگی، فرم تکمیل شده‌ کالج ، ترجمه رسمی مدارک فارغ‌التحصیل

5- هزینه‌ی کالج زبان انگلیسی در مجارستان چقدر است؟

بسته به نوع و مدت زمان دوره از 5000 تا 6000 یورو متغیر است.

6- حداقل سن لازم برای دریافت پذیرش کالج زبان انگلیسی در اروپا چقدر است؟

داوطلبان تحصیل در این کالج باید حداقل ۱۶ سال سن داشته باشند.

 

مطالب مرتبط

پرسش و پاسخ

۴ پاسخ

 1. arya گفت:

  سلام. من ۳۳ ساله هستم و لیسانس دارم و همچنین سابقه کار. ایا امکان این هست که بتونم برای دوره کالج زبان انگلیسی شرکت کنم؟

  1. مشاور آریا دانش گفت:

   سلام. بالای ۹۰ درصد امکان اخذ پذیرش کالج زبان رو دارید. در سنوات گذشته تا رنج سنی ۳۵ سال پذیرش کالج زبان داشتیم. شما هم م میتونید اقدام کنید. بویژه برای کالج های مجارستان.

 2. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم هزینه شرکت در کالج مجارستان فقط هزینه تحصیل ۵۰۰۰ یورو هست یا با خوابگاه و غیره

  1. مشاور آریا دانش گفت:

   سلام. وقت بخیر. شهریه کالج های زبان در مجارستان از ۵۹۰۰ یورو تا ۶۵۰۰ یورو است که این هزینه فقط شامل شهریه کالج است. هزینه زندگی در شهر بوداپست به شکل دانشجویی حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه است که شامل خوابگاه، رفت و آمد و خورد و خوراک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره جامع فشرده آمادگی آزمون آیمت ایتالیا 2024

زیست شناسی + شیمی + ریاضی و فیزیک + استدلال منطقی و اطلاعات

4.5 ماهه

شروع کلاس ها: اردیبهشت ماه 1403

حضوری | آنلاین
_ همراه با کتاب های آموزشی رایگان _ همراه با جلسات رایگان مشاوره اخذ پذیرش‌، بورسیه استانی و ویزای تحصیلی ایتالیا _همراه با کوئیز های هفتگی _ همراه با آزمون های جامع شبیه ساز آیمت ایتالیا