آریا دانش | دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا

دوره آزمون pre-medical

دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی

5/5 - (5 امتیاز)

اطلاعات کلی دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی

 • نام دانشگاه (فارسی)

  :

  پاول جوزف سافاريك

 • نام دانشگاه (لاتین)

  :

  Pavol Jozef Šafárik

 • محل دانشگاه

  :

  اسلواكي/كوشيتسه

 • سال تاسیس

  :

  1959 ميلادي

 • زبان آموزشی دانشگاه

  :

  انگليسي / اسلواك

 • زبان رسمی کشور

  :

  اسلواك

 • تعداد دانشجویان (کل / بین المللی)

  :

  8000 نفر/ 1000 نفر

 • وب سایت دانشگاه

  :

  https://www.upjs.sk/en/

 • تعداد دانشکده ها

  :

  5 دانشکده

 • تعداد رشته های آموزشی به تفکیک مقطع تحصیلی

  :

  96 رشته کارشناسی/ 68 رشته کارشناسی ارشد و دکتری

 • رتبه دانشگاه (شانگهای)

  :

  900 الی 1000

 • رتبه دانشگاه (Qs)

  :

  900 الی 1000

 • شاخه های تحصیلی / رشته های اصلی دانشگاه

  :

  پزشکی , علوم , حقوق , هنر و مديريت عمومی

معرفی و بررسی تخصصی دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی

دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی را بیشتر بشناسیم

دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی در سال ۱۹۵۹ میلادی در شهر کوشیتسه تاسیس شد. این دانشگاه دارای پنج دانشکده حقوق، هنر، پزشکی، علوم و مدیریت عمومی می باشد. بیشتر رشته های تحصیلی در دانشگاه پاول جوزف سافاریک به خصوص رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در اسلواکی به زبان انگلیسی تدریس می شود. اگر بخواهیم به سراغ تاریخچه این دانشگاه برویم با یک دانشکده پزشکی مواجه خواهیم شد که در سال 1948 میلادی شاخه ای از پزشکی را ارائه می داده که کمی بعد با دانشگاه کمنیوس در براتیسلاوا ادغام گردید. اما در سال 1959 میلادی و با ادغام دانشکده های پزشکی و فلسفه دانشگاه جدیدی در شرق اسلواکی پا گرفت که در حال حاضر آن را با نام دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه می شناسیم. دانشکده پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک در شهر کوشیتسه با بسیاری از دانشگاه ها و موسسه های مهم در پراگ، پاریس، نانت، بوردو، پادووا، اسن، گیزسن، دوسلدورف، آمستردام، اوترخت، زوریخ، تورکو، اوولو و سالامانکا همکاری نزدیکی دارد.

سیستم داخلی ارزیابی کیفیت، از عوامل موفقیت دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه

دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه در کشور اسلواکی با داشتن یک سیستم ارزیابی کیفیت داخلی (IQS) که مطابق با استاندارد ها و دستور العمل های اروپایی (ESG 2915) برنامه ریزی شده است و همراه با قوانین جمهوری اسلواکی بومی سازی گردیده، به طور مداوم برای بالا بردن سطح کیفی خود تلاش می نماید. در این سیستم ارزیابی داخلی مشارکت دانشجویان، کارمندان و مدیران به شدت مورد توجه و تشویق قرار می گیرد تا بتوانند به رشد دانشکده های خود کمک کنند. این سیستم ارزیابی، سیستمی منعطف و شفاف است که در سال های اخیر باعث بهبود مداوم و چشمگیر دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی گردیده است. حوزه ارزیابی ها و شاخص های مورد نظر دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی عبارتند از:

1 – اتصال دو بخش مهم آموزش و پژوهش

2 – نظارت و ارزیابی مداوم و منظم برنامه های مطالعاتی

3 – تضمین کیفی اساتید بخش آموزش عالی

3 – کنترل و نظارت بر روند آموزشی

4 – نظر سنجی و ارائه پرسش نامه به دانشجویان، فارغ التحصیلان و کارمندان

5 – ارزیابی منظم اساتید و دانشجویان

6 – تشویق دانشجویان به مشارکت در سیستم کیفیت داخلی

7 – نظارت و ارزیابی کیفیت در حوزه علوم و تحقیقات

8 – نظارت و ارزیابی در حوزه روابط و همکاری های بین المللی

9 – تامین منابع مالی، فنی و اطلاعاتی برای حمایت از طرح های دانشجویان متناسب با نیازهای مطالعاتی

10 – انتشار اطلاعات کمی و کیفی منظم از برنامه های مطالعاتی دانشجویان و فارغ التحصیلان.

دانشکده های دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه در اسلواکی

دانشگاه پاول جوزف سافاریک دارای پنج دانشکده است که در آن ها پزشکی، دندانپزشکی، حقوق، روان شناسی، علوم ارتباطات، مدیریت، علوم سیاسی و … تدریس می شود. دانشگاه پاول جوزف سافاریک با تاکید بر تحقیقات علمی با کیفیت و استفاده از اساتید حرفه ای توانسته است خود را به عنوان دومین دانشگاه معتبر شهر کوشیتسه معرفی کند که البته دانشکده پزشکی این دانشگاه با ارائه دو رشته پزشکی عمومی و دندانپزشکی دارای اعتبار و اهمیت بسیار بالاتری است. تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه پاول جوزف سافاریک در حال حاضر به زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی میسر است. در دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی تعداد 164 برنامه تحصیلی ارائه می شود که شامل 96 رشته کارشناسی، 64 رشته کارشناسی ارشد و 4 رشته در سطح یک و دو دکترا است.

زندگی و تحصیل در شهر کوشیتسه اسلواکی

شهر کوشیتسه اسلواکی (Košice) با مساحتی بالغ بر 242 هزار کیلومتر مربع و 240 هزار نفر جمعیت دومین شهر بزرگ کشور اسلواکی محسوب می شود. این شهر واقع در ارتفاع 206 متری از سطح دریا با داشتن فرهنگی غنی و تاریخی در کنار دانشگاه های معتبر خود تبدیل به فضایی بین المللی گردیده که از هر نژاد و مسلکی می توان در آن یافت. به دلیل همین حضور چند ملیتی، شهر کوشیتسه اسلواکی، شهری است مناسب برای زندگی مهاجران و دانشجویانی که برای تحصیل ترک وطن کرده اند. شهر کوشیتسه اسلواکی در نزدیکی مرز اکراین و لهستان قرار دارد. از دیدنی های جذاب و توریستی این شهر می توان به مناطق زیر اشاره نمود:

1 – کلیسای جامع سِنت الیزابِت  :(Elisabeth’s Cathedral)کلیسایی به جا مانده از قرن چهاردهم با معماری سبک گوتیک

2 – دِ اِستِیت تئاتر :(The State Theatre)شگفت انگیز ترین ساختمان قرن نوزدهمی با معماری باروک همراه با سقف هایی غنی از نقاشی های حیرت انگیز

3 – برج سِنت اُوربِنز :(St. Urban’s Tower)معماری زیبا همراه با موزه ای از چهره های مومیایی شده.

4 – خیابان اصلی :(Main Street)خیابانی با کافه ها و مناظری شگفت انگیز که زندگی به بهترین وجه ممکن در آن جریان دارد. محلی برای زدودن خستگی های متداول زندگی مدرن شهری و دلتنگی های حاصل از دوری.

در کنار همه این دیدنی ها قصر های فراوانی هم از ادوار مختلف در شهر کوشیتسه اسلواکی وجود دارد که دیدن تک تک آن ها خالی از لطف نیست.

هزینه های زندگی در شهر کوشیتسه اسلواکی

هزینه زندگی هنری است که بسته به سبک و سیاق و نوع نگرش و تفکر شما از زندگی دارد. شهر کوشیتسه در کشور اسلواکی شهری است به نسبت ارزان تر از شهر های توریستی و دانشجویی اتحادیه اروپا. به طور مثال با ماهیانه 300 یورو می توانید یک آپارتمان معمولی اجاره کنید و با ماهیانه 300 یورو وعده های غذایی مناسب میل کنید. اگر قصد تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر اروپایی را دارید تردید نکنید که ارزان تر از اسلواکی، کشوری برای زندگی نخواهید یافت. به طور معمول هزینه های زندگی در شهر کوشیتسه اسلواکی در ماه به شرط زندگی دانشجویی حدود 700 الی 800 یورو در ماه خواهد بود.

دانشگاه های دیگر این کشور

نظرات و نقد و بررسی کاربران

*

code

مشاوره رایگان مشاوره واتس اپمشاوره تلگرام تماس مستقیم

دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا _ جامع 2

دروس تخصصی / همراه با مشاوره و آزمون های جامع
۳۵۰ ساعت آموزش | ۴.۵ ماهه
شروع از اول اردیبهشت
توضیحات بیشتر... مشاوره در واتس اپ مشاوره در تلگرام