021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
امتیاز دهید

رشته پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی

تحصیل پزشکی دانشگاه پاول جوزف

اطلاعات کلی رشته

فهرست مطالب

آشنایی با دانشگاه پاول جوزف سافاریک در شهر کوشیتسه

در سال 1948 میلادی دانشکده ای وجود داشت که به ارائه رشته پزشکی مشغول بود. اما بعد از تغییرات صورت گرفته و ادغام این دانشکده با دانشگاه کمنیوس براتیسلاوا، در  سال 1959 میلادی با ادغام دانشکده های پزشکی و فلسفه، دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه (Pavol Jozef Šafárik University in Kosice) پا گرفت و راه اندازی شد. این دانشگاه در حال حاضر یکی از معتبرترین دانشگاه های اروپا است که مدرک پزشکی و دندانپزشکی آن مورد تایید همه کشور های اتحادیه اروپا می باشد. در ضمن پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران نیز بوده و قابل ارائه در کشور می باشد. این دانشگاه تا کنون 12 هزار فارغ التحصیل در رشته های پزشکی به جامعه جهانی معرفی کرده است.

تحصیل رشته پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک اسلواکی

دانشکده پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه از حدود 70 واحد و زیربخش تشکیل شده است که شامل موسسه ها و بخش های تحقیقات علمی، مکان هایی برای آزمایش های تجربی و ساختمان بلندی در مجاورت بیمارستان پاستور است. این بیمارستان جایی است که دانشجویان رشته پزشکی بیشترین تجارب مورد نیاز خود را کسب می کنند و پیوندی است برای ارتباط مستقیم دانشجو و بیمار. از نکات بارز و مورد حمایت گردانندگان دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه، روش تدریس مبتنی بر عمل گرایی است و رابطه خوب این دانشگاه با مراکز درمانی و بیمارستان پاستور، در حقیقت تایید روش تدریس همراه با عمل است. دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه مدعی است که تدریس با کیفیت پزشکی در این دانشگاه پایه و بنیان مناسبی است تا فارغ التحصیلانی که مدرک دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه را دارند به راحتی جذب بازار کار شوند.

این دانشگاه معتقد است که با کیفیت بالای آموزشی خود در زمینه پزشکی همواره توانسته است نیاز های کشور اسلواکی را به طور کامل تامین کند و مامویت اصلی خود را که همانا تربیت پزشکانی با کیفیت بالا است در کشور های دیگر جهان در قاره های اروپا و آسیا و آفریقا و آمریکا و حتی استرالیا به اثبات برساند. دلیل این مدعا اشتغال پزشکان فارغ التحصیل از دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه در سراسر جهان است. نکته مهم جهت علاقه مندان به تحصیل پزشکی در دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه این است که تحصیل در رشته پزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی فراهم است و دانشجویان خارجی می توانند در این دانشگاه به تحصیل پزشکی بپردازند.

مزایای تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک

علاوه بر معتبر بودن مدرک پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک در جهان و ایران، و جذب این نیروها توسط مراکز درمانی، نبود احتیاج به مدرک زبان جهت ثبت نام نیز باعث کمتر شدن دغدغه دانشجویان شده است. البته آزمون ورودی دانشگاه به زبان انگلیسی برگزار می شود و متقاضیان باید تسلط کاملی به زبان انگلیسی داشته باشند اما مدرک معتبری بابت زبان جهت تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه پاول جوزف کوشیتسه از متقاضیان خواسته نمی شود. رشته های پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه کشور اسلواکی هم به زبان انگلیسی برگزار می شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در رشته پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک

برای ثبت نام در رشته پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه باید در آزمون ورودی این دانشگاه معتبر شرکت کنید. مدارکی که برای ثبت نام نیاز دارید عبارتند از:

1 – پرداخت هزینه آزمون ورودی

2 – دیپلم (گواهی پایان دوره متوسطه) با تاییدیه رسمی و ترجمه به زبان اسلواکی

3 – کپی شناسنامه

4 – گواهی واکسیناسیون هپاتیت ب

5 – سه قطعه عکس

6 – کپی پاسپورت

آزمون ورودی پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک

بعد از ثبت نام در رشته پزشکی و مشخص شدن تاریخ آزمون ورودی، باید در امتحان ورودی رشته پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه کشور اسلواکی شرکت کنید. این آزمون ورودی که به طور معمول در محل دانشگاه برگزار می شود، از دروس شیمی و زیست شناسی دوران دبیرستان طرح می شود به زبان انگلیسی است. از 200 سوال طرح شده در این آزمون (100 سوال زیست شناسی و 100 سوال شیمی) باید نمره قابل قبول کسب کنید تا بتوانید درس خود را در دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه ادامه دهید. البته برای سهولت کار، دو نشریه و یک کتاب تالیفی وجود دارند که به طور تفریبی ار هر درس 500 نمونه سوال ارائه داده اند.

هزینه های زندگی در شهر کوشیتسه کشور اسلواکی

اسلواکی در میان کشور های اتحادیه اروپا کشوری ارزان می باشد و کوشیتسه هم از این قاعده مستثنی نیست. به نظر می رسد با توجه به لایف استایل و نحوه زندگی این هزینه بین 600 تا 800 یورو متغیر باشد. البته این هزینه برای یک زندگی دانشجویی نرمال در نظر گرفته شده است و شامل زندگی مجلل، لوکس و مرفه نمی شود. در ضمن 100 یورو در سال هم هزینه بیمه درمانی است که در کشور اسلواکی اجباری بوده و باید پرداخت شود اما در قبال آن خدمات درمانی به طور رایگان در اختیار بیمه شده قرار می گیرد.

درباره مدرک اخد شده پزشکی دانشگاه پاول جوزف سافاریک کوشیتسه

پس از اتمام دوره 6 ساله تحصیل پزشکی در دانشگاه پاول جوزف سافاریک و قبولی در امتحانات پایانی، فارغ التحصیلان رشته پزشکی عمومی مدرک (MUDr) و فارغ التحصیلان رشته دندانپزشکی مدرک (MDDr) معادل D.M.D می گیرند که در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا (صرف نظر از زبان) مورد تایید است.

گالری تصاویر دانشگاه

رشته های دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت