آریا دانش | دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا

دوره آزمون pre-medical

دانشگاه کینگز کالج لندن

4.3/5 - (6 امتیاز)

اطلاعات کلی دانشگاه کینگز کالج لندن

 • نام دانشگاه (فارسی)

  :

  دانشگاه کینگز کالج لندن/ کالج پادشاهی لندن

 • نام دانشگاه (لاتین)

  :

  king's college london

 • محل دانشگاه

  :

  اروپای شمالی/ کشور انگلستان/ شهر لندن

 • سال تاسیس

  :

  1829 میلادی

 • زبان آموزشی دانشگاه

  :

  انگلیسی

 • زبان رسمی کشور

  :

  انگلیسی

 • تعداد دانشجویان (کل / بین المللی)

  :

  30 هزار نفر / 15 هزار نفر

 • وب سایت دانشگاه

  :

  https://www.kcl.ac.uk/

 • تعداد دانشکده ها

  :

  10 دانشکده

 • تعداد رشته های آموزشی به تفکیک مقطع تحصیلی

  :

  100 رشته کارشناسی / 100 رشته کارشناسی ارشد و دکترا

 • رتبه دانشگاه (شانگهای)

  :

  56

 • رتبه دانشگاه (Qs)

  :

  33

 • شاخه های تحصیلی / رشته های اصلی دانشگاه

  :

  بالینی, پیش بالینی و بهداشت / علوم فیزیکی / روان شناسی / فناوری و مهندسی / هنر و علوم انسانی / علوم اجتماعی / علوم زیستی / اقتصاد / حقوق / علوم کامپیوتر

معرفی و بررسی تخصصی دانشگاه کینگز کالج لندن

خلاصه ای از دانشگاه کینگز کالج لندن

دانشگاه کینگز کالج لندن (King’s College London) یا کالج پادشاهی لندن یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه های انگلستان و لندن است. دانشگاه کینگز کالج لندن به دلیل اینکه یکی از مرکزی ترین دانشگاه های لندن به شمار می رود، متقاضیانی بسیاری در رشته های متنوع دارد. این دانشگاه که بیشتر دانشگاهی تحقیقاتی است در سال 1829 ساخته شد و پادشاه جورج چهارم و دوک ولینگتون سازندگان اصلی اش هستند. نام این دانشگاه نیز بر اساس نام پادشاه جورج چهارم نامگذاری شده است. دانشگاه کینگز کالج لندن چهارمین دانشگاه قدمت دار و با سابقه انگلستان است. این دانشگاه در قلب لندن قرار دارد و با وجود نزدیک به 30 هزار دانشجو یکی از فعال ترین دانشگاه های اروپاست. در این دانشگاه حدود 10هزار دانشجو از حدود 150 کشور جهان مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه کینگز کالج لندن پنج پردیس دانشگاهی دارد. پردیس تاریخی Strand در مرکز لندن بنا شده، سه پردیس آن (گای، سنت توماس و واترلو) در مساحتی معادل یک مایل مربع در کنار رودخانه تیمز ساخته شده اند. پنجمین پردیس این دانشگاه نیز با فاصله ای نه چندان دور در دانمارک هیل واقع در جنوب لندن بنا شده است. سامرست هاوس محل تازه ای برای گسترش ضلع شرقی این دانشگاه و توسعه دادن دانشکده حقوق دیکسون پون است. ناگفته نماند که برای تحقق این اتفاق صد و چهل میلیون پوند دیگر نیز در نظر گرفته شده است. فعالیت های دانشگاهی کالج پادشاهی لندن در نه دانشکده که به مراکز تحقیقاتی مختلف تقسیم می شود سازمان یافته است.

جمعیت دانشجویی این دانشگاه از ملیت های مختلف دنیا شکل گرفته است و به طور دقیق تر بیست درصد از دانشجویان دانشگاه کینگز کالج لندن از خارج از اتحادیه اروپا وارد این دانشگاه شده اند و بیشتر آن ها در حال گذراندن تحصیلات تکمیلی خود در این دانشگاه هستند و زبان بین المللی انگلیسی این فرهنگ های گوناگون را به یکدیگر نزدیک کرده است.

رتبه و جایگاه جهانی دانشگاه کینگز کالج لندن

دانشگاه کینز کالج لندن در سال 2016 در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان در میان 25 دانشگاه برتر دنیا صاحب رتبه بود. همین طور در نظرسنجی سالانه آموزش عالی 2018 رتبه 42 را به دست آورد و در جهان شهرت یافت. در حال حاضر رتبه 33 در این رتبه بندی معتبر به این دانشگاه تعلق دارد. این دانشگاه نزدیک به سی هزار دانشجو دارد و در ارزیابی سال 2014  دانشگاه کینگز کالج لندن در حوزه امور تحقیقاتی و پژوهشی توانست در هر دو بخش ارزیابی یعنی کیفیت و کمیت  نمره 7 را به دست آورد و بر اساس رتبه آموزشی تایمز نمره 6 را از آن خود کرد. دانشگاه کینگز کالج لندن در رشته بالینی، پیش بالینی و سلامت رتبه هشت را در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان تایمز 2016 یافت و در همان سال رتبه 21 پزشکی را به خود اختصاص داد.

توسعه علمی و پژوهشی دانشگاه کینگز کالج لندن

دانشگاه کینگز کالج لندن یکی از 7 دانشگاه برتر انگلستان است که درآمد از راه تحقیقات دارند. این دانشگاه که دارای درآمد تحقیقاتی است سالانه حدود 700 میلیون پوند از این طریق به دست می آورد. این دانشگاه تحقیقات گسترده ای در زمینه  DNAانجام داده است و در عصر حاضر، کشف  DNAو بسیاری از پیشرفت های مدرن دیگر را مدیون تحقیقات کینگز می باشد. توسعه رادار، رادیو، تلویزیون، تلفن های همراه نیز از دیگر دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه به شمار می رود. لازم است بدانید که تاکنون دوازده فارغ التحصیل و استاد این دانشگاه موفق به دریافت جایزه نوبل شده اند. هشتاد و پنج درصد از مقالات ارسالی دانشجویان این دانشگاه نیز در ساز و کار بهبود کیفیت پژوهش REF2014 در سطح کیفی پیشرو بین المللی رتبه شده اند و نام این دانشگاه بین ده دانشگاه برتر دنیا قرار می دهد. این پژوهش ها در رشته های حقوق، فلسفه، آموزش و پرورش، پزشکی بالینی سه رتبه برتر کشور را به دست آوردند و رشته های مهندسی عمومی، تاریخ، روان شناسی و مطالعات ارتباطات و رسانه نیز در این میان به نتایج درخشانی رسیدند و همین امر باعث شد افزایش بودجه قابل توجهی به پژوهش های دانشگاهی کینگز کالج اختصاص یابد.

 شرایط کلی بورسیه در دانشگاه کینگز کالج لندن

بورسیه تحصیل در دانشگاه کینگز کالج لندن برای دانشجویان بین المللی در مقاطع مختلف (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) امکان پذیر است. البته 85 درصد از بورسیه های تحصیلی در این دانشگاه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) ارائه می شود و تعداد بسیار کمی بورسیه برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی عرضه می شوند. هزینه های تحصیل در انگلستان بسیار بالاست و همین امر سبب شده است که بورسیه تحصیلی در دانشگاه های این کشور متقاضیان زیادی داشته باشد و رقابت تنگاتنگی را در این حوزه شاهد باشیم. به این منظور باید معدل و ریز نمرات در مقاطع قبلی ارائه شود و این نمرات در سطح عالی باشند. معدل متقاضی باید به حداقل 90 درصد از نمره GPA برسد. ارائه مدرک معتبر در زمینه تسلط به زبان تافل/  TOFEL یا آیلتس/  IELTS ضروری است. ارائه مقالات، انگیزه نامه، توصیه نامه از طرف اساتید برجسته، پروپزال و طرح پیشنهادی تحقیقاتی و رزومه قوی شرایط گرفتن بورسیه را مساعد کرده و احتمال دستیابی به آن را بالا می برد.

متقاضیان چه رشته هایی می توانند به تحصیل در دانشگاه کینگز کالج لندن بپردازند ؟

در دانشگاه کینگز کالج لندن یا کالج پادشاهی لندن دانشجویان داخلی و بین المللی می توانند در رشته های زیر به تحصیل بپردازند:

 • بالینی، پیش بالینی و بهداشت: (گرایش های بهداشت، پزشکی و دندانپزشکی)
 • علوم فیزیکی: ( ریاضیات و آمار، فیزیک و نجوم، شیمی، زمین شناسی، محیط زیست، علوم دریایی)
 • روان شناسی:( کلیه گرایش های روان شناسی)
 • فناوری و مهندسی: (مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی عمومی)
 • هنر و علوم انسانی: (زبان ها، ادبیات، زبان شناسی، تاریخ، فلسفه، الهیات، باستان شناسی، هنر، هنرهای نمایشی، طراحی)
 • علوم اجتماعی: (جامعه شناسی، سیاست و مطالعات بین المللی، مطالعات توسعه، جغرافیا، ارتباطات و مطالعات رسانه ای)
 • علوم زیستی: ( علوم بیولوژیکی)
 • تجارت و اقتصاد: (مدیریت کسب و کار، اقتصاد)
 • حقوق: (حقوق)
 • علوم کامپیوتر: (کلیه گرایش های علوم کامپیوتر)

شرایط تحصیل و زندگی در شهر لندن انگلستان

کشور انگلستان یکی از کشورهای نامدار و امن قاره اروپا است. این کشور پیشرفته میزان سطح کیفی زندگی بالایی را برای مخاطبانش فراهم کرده است. شهر لندن که پایتخت انگلستان است دارای میزان بالای امکانات زندگی، تحصیل، تفریح و … است. معماری شگفت انگیز شهری و فرهنگ و تمدن قدمت دار انگلیس در شهر لندن به طور کامل قابل رویت است. شهر لندن علیرغم روزهای زیاد بارانی خود، دارای آب هوای مناسب و مطلوبی به جهت زندگی است. هزینه های زندگی در شهر لندن انگلستان به طور معمول بالاست و شهر لندن در قاره اروپا از پر هزینه ترین شهرهای زندگی است. هر چند دانشگاه کینگز کالج لندن برای دانشجویان خود امکان اسکان در خوابگاه را فراهم کرده اما هزینه اجاره خانه دانشجویی در شهر لندن حدود 600 الی 700 پوند برای یک واحد آپارتمان 1 خوابه متغیر است. هزینه زندگی در شهر لندن (به صورت دانشجویی) هرچند وابسته به منطقه زندگی است اما به طور معمول حدود 1200 الی 1500 پوند در ماه متغیر است.

رشته های دانشگاه کینگز کالج لندن

نظرات دانشجویان دانشگاه کینگز کالج لندن

نظرات و نقد و بررسی کاربران

*

code

مشاوره رایگان مشاوره واتس اپمشاوره تلگرام تماس مستقیم

دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا _ جامع 2

دروس تخصصی / همراه با مشاوره و آزمون های جامع
۳۵۰ ساعت آموزش | ۴.۵ ماهه
شروع از اول اردیبهشت
توضیحات بیشتر... مشاوره در واتس اپ مشاوره در تلگرام