آریا دانش | دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا

گزارش تصویری جلسه معرفی دانشگاه های پزشکی اروپا و ایتالیا – 2023

5/5 - (3 امتیاز)
۱۴۰۲-۰۲-۲۱

دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا ویژه پذیرش پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در این کشور، یکی از دوره های اصلی آموزشی مجموعه آریا دانش است. این دوره آموزشی – مشاوره ای بوده و تمامی متقاضیان جهت کسب آمادگی آزمون IMAT و همچنین انجام امور پذیرش، بورسیه و ویزای تحصیلی آماده می شوند. یکی از برنامه های کلیدی ویژه دانشپذیران دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا، برگزاری جلسه معرفی دانشگاه های معتبر اروپا بویژه کشور ایتالیا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است.

دوره آزمون pre-medical
گزارش تصویری جلسه معرفی دانشگاه های پزشکی اروپا و ایتالیا - 2023

دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا ویژه پذیرش پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در این کشور، یکی از دوره های اصلی آموزشی مجموعه آریا دانش است. این دوره آموزشی – مشاوره ای بوده و تمامی متقاضیان جهت کسب آمادگی آزمون IMAT و همچنین انجام امور پذیرش، بورسیه و ویزای تحصیلی آماده می شوند.

یکی از برنامه های کلیدی ویژه دانشپذیران دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا، برگزاری جلسه معرفی دانشگاه های معتبر اروپا بویژه کشور ایتالیا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است. در این جلسه که با حضور دانشپذیران عزیز و والدین گرامیشان برگزار شد، مدیریت مجموعه آریا دانش آقای دکتر زارعی به نکات مهمی در زمینه دانشگاه ها، روند پذیرش، ددلاین ها، مدارک مورد نیاز، روند اخذ بورسیه و ویزای تحصیلی پرداختند.

در ابتدای این جلسه کتابچه اطلاعات دانشگاه های اروپا به دانشپذیران ارائه شد که شامل معرفی حدود 60 دانشگاه معتبر پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در اروپا می باشد. در این کتابچه به معرفی دانشگاه های معتبر و مورد تائید وزارت بهداشت ایران در کشورهای ایتالیا، مجارستان، انگلستان، چک، لهستان، کرواسی، صربستان، استونی، ترکیه و روسیه پرداخته شده است. ظرفیت پذیرش، رتبه بین المللی دانشگاه، روند پذیرش، سایت دانشگاه، هزینه های زندگی، شهریه سالیانه دانشگاه، محتوای آزمون های ورودی و … از مهمترین آیتم های این کتابچه می باشد.

بخش مهمی از این جلسه به معرفی دانشگاه های ایتالیا و بخش های مختلفی که مربوط به روند پذیرش متقاضیان عزیز بود، پرداخته شد و در انتها نیز جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید. به طور کلی موارد زیر در این جلسه مورد بحث قرار گرفت.

  • معرفی 15 دانشگاه مورد تائید ایتالیا
  • معرفی ساختار آزمون IMAT و آزمون داروسازی تولک اف
  • ظرفیت پذیرش دانشگاه های ایتالیا در سه رشته اصلی
  • حداقل و حداکثر نمره قبولی IMAT در 5 سال گذشته
  • شهریه دانشگاه های ایتالیا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی
  • هزینه ها زندگی در شهرهای مختلف ایتالیا و هزینه خوابگاه
  • ددلاین های انجام امور پذیرش، ثبت نام، بورسیه استانی ایتالیا و ویزای تحصیلی
  • مدارک مورد نیاز در تمامی بخش های پذیرش، بورسیه و ویزای تحصیلی
  • مهمترین فعالیت های پس از ورود به کشور ایتالیا و شرایط اخذ اقامت
این مطلب را از دست ندهید!  معرفی استاد امیر ارجمند، مدرس شیمی آریا دانش

آزمون IMAT ایتالیا، آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی است. آیمت یک آزمون کاغذی 60 سواله است که یک بار در سال به شکل حضوری در سنترهای مختلف در کشورهای از جمله ایتالیا، ترکیه، امارات، آذربایجان، انگلستان، آمریکا … در ماه سپتامبر برگزار می شود. سوالات این آزمون در بخش های زیست شناسی، شیمی، ریاضی، فیزیک و هوش و اطلاعات عمومی است. حداکثر نمره این آزمون 90 است. جهت قبولی در این آزمون هر دانشگاه نمره حد نصاب خود را دارد. به طور معمول برای قبولی در آزمون آیمت ایتالیا کسب  حداقل نمره 45 الی 50 نمره اهمیت دارد.

*

code

مشاوره رایگان مشاوره واتس اپمشاوره تلگرام تماس مستقیم

دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا _ جامع 2

دروس تخصصی / همراه با مشاوره و آزمون های جامع
۳۵۰ ساعت آموزش | ۴.۵ ماهه
شروع از اول اردیبهشت
توضیحات بیشتر... مشاوره در واتس اپ مشاوره در تلگرام