021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
4.7/5 - (7 امتیاز)

پردرآمدترین کشورها برای پزشکان

درآمد پزشکان

فهرست مطالب

پزشکی از پردرآمدترین شغل های جهان است. در اکثر کشورهای دنیا، پزشکان از درآمد زیادی برخوردارند که یقینا این درآمد در مقابل انرژی و زمانی که صرف تحصیل پزشکی می شود، عادلانه است. تصور موجود در ایران، این است که پزشکان مشغول طبابت در ایران، حق ویزیت بالایی دریافت می کنند. اما در واقعیت این است که پزشکی در اکثر کشورها، از شغل های پر درآمد محسوب می شود. سوالی که ممکن است برای ما پیش بیاید این است که، پردرآمدترین کشورهای جهان برای پزشکان کدامند. ما در این مقاله به این مقوله اشاره می کنیم.

  • هلند

پزشکی در هلند، بسیار رضایت بخش است. هلند، سرزمین رویایی پزشکی و یکی از پردرآمدترین کشورها برای پزشکان است. مزایای شغل پزشکی هلند در این نام گذاری تاثیر به سزایی داشته است. زمان کوتاه کاری، اختصاص زمان بیشتر برای استراحت و تعطیلات، سیستم بهداشتی منظم و هدفمند به همراه امکانات بهداشتی عمومی، منزلت اجتماعی و درآمد بالای پزشکان مزایای کاری خاصی است، که برای پزشکان در این کشور مد نظر قرار می گیرد.

متوسط جمعیت کشور هلند، حدود 17 میلیون نفر بوده که سیستم بهداشتی با نظم این کشور، برای هر خانواده هلندی، پزشکی در نظر گرفته است. این شیوه از سیستم بهداشتی هلند باعث شده است تا چیزی به نام اتاق انتظار در مطب پزشکان وجود نداشته باشد.

 

  • استرالیا

استرالیا از مهاجر پذیرترین کشورهای دنیا است. کشور استرالیا به دلیل پیشرفت از هر نظر، از شرایط شغلی و تحصیلی خوبی برخوردار است. این کشور، سالهاست که در زمینه شغلی به دنبال جذب نیروی کاری است. در استرالیا جذب پزشک متخصص و پرستار نیز انجام می شود. درآمد پزشکی در استرالیا بسیار بالا است تا حدی که متخصصین پزشکی از انگلیس به استرالیا مهاجرت می کنند.

جمعیت استرالیا، طبق آخرین آمارها حدود 25 میلیون نفر بوده که این جمعیت به دلیل دارا بودن شرایط مهاجرتی، طی مدت کوتاهی همواره رو به افزایش است. استرالیا امکانات شغلی و درآمد خوبی را برای پزشکان مهیا می کند. سطح علمی، فرهنگی، آموزشی و پرورش استرالیا، پزشکان این کشور را بسیار سطح بالا پرورش میدهد. حتی زمان کوتاهی از وقت کاری پزشکان صرف ابداع روش ها و متدهای جدید معالجه و آموختن آن به پزشکان مبتدی می شود. جالب است بدانیم که طی سالیان گذشته، این روش روی آموزش و پرورش تاثیر به سزایی داشته است. درآمد پزشکی به تخصص و شهری که پزشک در آن ناحیه بیمار ویزیت می کند، بستگی دارد. به طور مثال، جراحی مغز و اعصاب، چشم پزشکی و جراحی زیبایی از پر درآمد ترین تخصص ها و فعالیت پزشکی در ملبورن و سیدنی از پر درآمد ترین مناطق استرالیا برای پزشکی است.

پردرامد ترین کشورها برای پزشکان

  • آمریکا

پزشکی در کشور آمریکا، به دلایلی با مشکل رو به رو است. هزینه زیاد تحصیل، ویزیت بالای پزشکان، کمبود ملموس پزشکان متخصص، جمعیت بالا و پیش بینی ضعف بهداشت با توجه به شرایط موجود در سال های آینده، از مهم ترین این مشکلات است. حق بیمه های گزاف نیز باعث شده تا بیماران، از کوچک ترین تشخیص نادرست به راحتی نگذشته و شکایت از پزشکان روز به روز افزایش پیدا کند.

درآمد پزشکان در هر کشور به تخصص و محل طبابت بستگی دارد، که آمریکا نیز از این قاعده مستثنی نیست. در آمریکا، درآمد پزشکان حتی به جنسیت پزشک نیز بستگی دارد. پزشک مرد در آمریکا بیشتر از پزشک زن در همان تخصص درآمد دارد. ایالات متحده آمریکا با وجود جمعیت بسیار زیاد که تقریبا 328 میلیون نفر می شود، از بهداشت بالایی برخوردار  است. با این وجود، در سال های آینده و با افزایش روز افزون جمعیت و کمبود متخصص با مشکلات عدیده ای رو به رو می شود.

  • بلژیک

کشور بلژیک با سبک معماری زیبای قرون وسطی، در بین کشور های اروپایی یکی از پردرآمدترین کشورها برای پزشکان است. بلژیک در قلب اتحادیه اروپا قرار دارد و با بیش از 200 ساعت زمان کاری در ماه یکی از طولانی ترین زمان های شغلی را دارد. جمعیت کشور بلژیک تقریبا 11 میلیون و 500 هزار نفر بوده و دریافت مالیات بسیار بالا از معایب بزرگ کار و زندگی در این کشور زیبا است. بلژیک، در رتبه چهارم درآمد پزشکان قرار دارد.

  • کانادا

با اینکه تعداد پزشکان کانادایی روز به روز در حال افزایش است؛ ولی کانادا نیز جز کشورهایی است که به علت مهاجرت پزشکان به آمریکا به دلیل ویزیت بالاتر، با کمبود پزشک مواجه است. همه اینها به این معنی است که در کانادا شاهد خیل عظیمی از بیماران، زمان انتظار طولانی و آشفتگی نظام سلامت در این کشور، به دلیل کمبود پزشک خواهیم بود. حتی با این تفاسیر کانادا جز پردرآمدترین کشورها برای پزشکان و در رده های بالا قرار دارد. جمعیتی بالغ بر 37 میلیون و600 هزار نفر، ساکنین کانادا را تشکیل می دهند. کانادا با این جمعیت و شرایط ذکر شده از لحاظ درآمد پزشکی یکی از پر درآمد ترین کشور ها است.

پردرامد ترین کشورهای جهان برای پزشکان

  • انگلستان

پزشکان انگلیسی به دلایل بسیاری برای کار به استرالیا مهاجرت می کنند. ولی در صورتی که برای کشور خودشان طبابت کنند هم از درآمد بالایی برخوردار می شوند. در انگلستان به پزشکان امکانات زیادی ارائه می شود که حمایت های مالی از دوره دانشجویی یکی از کوچک ترین مزایا محسوب می شود.

جمعیت بریتانیا به صورت تقریبی 56 میلیون نفر است.  این کشور دارای مرتبه علمی و دانشگاه های برتر برای پزشکان در سطح دنیا است. نه تنها در انگلستان، بلکه در بسیاری از کشور ها، درآمد پزشکان به سابقه کار و درجه علمی و تخصصی پزشک، بستگی دارد.

  • فرانسه

فرانسه کشوری زیبا و توریستی است که بر حسب آمار های اخیر، جمعیتی حدودا 67 میلیون نفر دارد. مکان های توریستی زیبا، غذا های خوش طعم و آب و هوای مطلوب فرانسه، برای همه دلچسب و جذاب است. علاوه بر حوزه پر درآمد گردشگری، فرانسه در حوزه پزشکی نیز پر درآمد است.

  • ایرلند

ایرلند مشهور به جزیره زمرد، رتبه هشتم پر درآمدترین کشورها برای پزشکان را دارا است. پزشکان در این کشور کم جعیت که جمعیت آن حداکثر به 5 میلیون نفر می رسد، هم در بخش عمومی (دولتی) مشغول به فعالیت هستند و هم در بخش خصوصی. بنابراین بر اساس تخصص و یا محل طبابت، در ملاقات های در مطب خصوصی خود، از بیماران حق ویزیت دریافت می کنند که این مبلغ به علاوه مبلغ متوسط درآمد دولتی، درآمد کلی آنها است. علاوه بر همه اینها کشور ایرلند از تولیدات داخلی اش بودجه ای را به بخش بهداشت و سلامت خود تخصیص داده است. پس اگر شما مسلط به زبان انگلیسی هستید، طبابت در کشور ایرلند می تواند برای شما درآمد زیادی داشته باشد. بنابراین در آمارها فقط درآمد بخش دولتی پزشکان در کشور ایرلند آمده است.

پر درآمدترین کشورها برای پزشکان

  • سوئیس

کشور سوئیس در دیدگاه همه ما در لیست بهترین فضای کیفی خاص برای زندگی است. این کشور زیبای کوهستانی، که به لحاظ کانون تولید بهترین ساعت ها، هم رده ای بالا دارد، دارای جمعیتی بالغ بر 8 میلیون و 500 هزار نفر است. سوئیس از جمله کشورهایی بوده که علاوه بر درجه کیفی بالا برای زندگی، متوسط درآمد پزشکی به صورت سالانه در آن بالا است.

  • دانمارک

دانمارک جز شبه جزیره اسکاندیناوی  بوده و جمعیتی تقریبا حدود 6 میلیون نفر دارد. این کشور، به عنوان کشوری پردرآمد به خصوص برای پزشکان عمومی و کشوری که درمورد درآمد پزشکان تا حدودی غیر عادی بوده است، در لیست ما وجود دارد. در کشور دانمارک، درآمد پزشک متخصص، معمولا پایین تر از پزشک عمومی است.

درآمد پزشکی

جمع بندی درآمد پزشکان متخصص و عمومی در پر درآمد ترین کشورها

متوسط درآمد پزشکان به صورت سالانه را در جدولی گردآوری کرده ایم که این جدول به شرح زیر است:

ردیف نام کشور درآمد پزشک متخصص درآمد پزشک عمومی
1 هلند 253 هزار دلار 117 هزار دلار
2 استرالیا 275 هزار دلار 140 هزار دلار
3 آمریکا ۳۷۰ هزار دلار ۲۳۰ هزار دلار
4 بلژیک 181 هزار دلار 61 هزار دلار
5 کانادا 340 هزار دلار 270 هزار دلار
6 انگلستان 150 هزار دلار 120 هزار دلار
7 فرانسه 150 هزار دلار 92 هزار دلار
8 ایرلند 185 هزار دلار 126 هزار دلار
9 سوئیس 130 هزار دلار 116 هزار دلار
10 دانمارک 91 هزار دلار 109 هزار دلار

مطالب مرتبط

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت