021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
4.9/5 - (31 امتیاز)

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی شینگن

ویزای تحصیلی شینگن

فهرست مطالب

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی شینگن       

در سال های اخیر با توجه به رشد علم و تکنولوژی متقاضیان زیادی مشتاق تحصیل درحوزه شینگن هستند، مهم ترین مزایایی که تحصیل در حوزه شینگن به همراه خود دارد، می توان به تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا و جهان، استفاده از امکانات بروز دانشگاهی و تحصیلی، اخذ مدرک معتبر تحصیلی، امکان اخذ بورسیه تحصیلی، امکان سفر به تمام کشورهای حوزه شینگن و امکان کار دانشجویی اشاره کرد. اگر در اخذ ویزای تحصیلی شینگن مصمم هستید، این شانس را خواهید داشت تا به راحتی به تمام کشور های حوزه شینگن سفر کنید و از آب و هوا، فرهنگ و زبان های متنوعی بهره مند شوید.اگر میخواهید راجب گرفتن ویزای تحصیلی و مزیت های آن، مراحل و مدارک لازم برای دریافت آن بدانید حتما صفحه ی صفر تا صد اخذ ویزای تحصیلی ما را دنبال کنید.

ویزای تحصیلی شینگن

کشورهای عضو شینگن

کشورهای عضو شینگن شامل 26 کشور اروپایی است که این کشورها هر گونه کنترل مرزی و دریافت ویزا را برای یکدیگر لغو کرده اند و تمام این منطقه برای مسافرت های بین المللی به عنوان یک ناحیه در نظر گرفته شده است. اتحادیه اروپا قوانینی وضع کرده است که اگر فردی غیر اروپایی قصد سفر به حوزه شینگن را داشته باشد مستلزم به دریافت ویزا و روادید از یکی از کشورهای این حوزه است. آلمان، یونان، مالت، سوئد، اتریش، مجارستان، هلند، سوئیس، بلژیک، ایسلند، نروژ، چک، دانمارک، ایتالیا، لهستان، اسپانیا، استونی، لتونی، پرتغال، لیختن اشتاین، فنلاند، لوکزامبورگ، اسلواکی، فرانسه، لیتوانی و اسلوونی از کشورهای عضو شینگن هستند.

کشورهای عضو شینگن

ویزای تحصیلی شینگن

ویزای شینگن نوعی ویزای کوتاه مدتی است که مدت اعتبار آن معمولا 3 الی 6 ماهه است که به فرد علاوه بر تحصیل، اجازه سفر به تمام کشورهای حوزه شینگن را بدون نیاز به اخذ ویزای مجدد می دهد. برای گرفتن ویزا مراحل و مدارکی لازم است که در پایین به شرح آن می پردازیم.

اخذ ویزای تحصیلی شینگن

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن

  1. دو فرم درخواست ویزای تحصیلی

این فرم ها باید با اطلاعات کاملا صحیح به زبان انگلیسی پر شود و به صورت پرینت و امضا شده ارائه شود.

  1. گذرنامه معتبر

گذرنامه یا پاسپورت باید حداقل تا سه ماه پس از پایان سفر به کشورهای حوزه شینگن اعتبار داشته باشد. همچنین زمانی که گذر نامه خود را جهت اخذ این ویزا ارائه می دهید، گذر نامه های پیشین خود را نیز می بایست به همراه داشته باشید.

  1. مدرک اثبات اقامت

متقاضی می بایست مدرکی معتبر دال بر اقامت و شهروندی خود در کشور مبدا را به همراه داشته باشد.

  1. رسید رزرو پرواز به کشور مقصد

در رسید رزرو پرواز، شماره پرواز، تاریخ رفت و برگشت باید به صورت دقیق مشخص شده باشد.

  1. بیمه پزشکی مسافرتی

شخص متقاضی برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن باید از شرکت های معتبر بیمه، بیمه از نوع مسافرتی خود را تهیه کند و تمام بازه زمانی که شخص در سفر است را پوشش دهد.

  1. مدرکی مبنی بر رزرو اقامتگاه در کشور مقصد

فرد متقاضی برای دریافت ویزای تحصیلی شینگن، مستلزم به رزرو هتل یا مکانی برای اقامت است، در غیر این صورت می بایست مدارکی مبنی بر قرارداد رسمی خوابگاه و یا اجاره نامه رسمی امضا شده بین طرفین را با جزییات ارائه دهد. البته بیان این مورد حائز اهمیت است که ارائه دعوت نامه از شخصی که مقیم کشور مقصد است، نیز قابل قبول است.

  1. نامه پذیرش دانشگاه، کالج و یا مراکز علمی – تحقیقاتی

این مورد در گرفتن ویزا از اهمیت بالایی برخوردار است و تاثیر زیادی می تواند درمدت  زمان صدور ویزا تحصیلی داشته باشد.

  1. مدارک سوابق آموزشی

جهت گرفتن ویزای تحصیلی شینگن، مدارو و سوابق آموزشی مهم است.  مدارک می تواند شامل دیپلم، لیسانس (متقاضیان مقطع  ارشد)، فوق لیسانس (متقاضیان مقطع دکترا) و دیگر مدارک مرتبط به سوابق آموزشی باشد.

  1. اثبات تمکن مالی

تمکن مالی برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن برای هر کشور میزان متفاوتی دارد و معمولا در هر سال قابل تغییر است. تمکن مالی مدرکی است که نشان می دهد فرد در دوران سفر خود از عهده تمام هزینه ها بر می آید و از نظر مالی با مشکل مواجه نمی شود. تمکن مالی می تواند به صورت بورسیه با پرداخت حداقل 630 یورو به صورت ماهیانه به شخص باشد یا می تواند ارائه حساب بانکی باشد. حداقل زمانی که از حساب ارائه شده جهت اخذ ویزا می بایست سپری شود 3 ماه است، البته باید در نظر داشته باشید تمکن مالی می تواند تاثیر بسزایی در روند گرفتن ویزای تحصیلی داشته باشد.

  1. رسید پرداخت هزینه ویزا

این هزینه نسبت به کشورهای عضو شینگن که به عنوان مقصد انتخاب می شوند، متغیر است.

زمان مناسب برای اقدام به اخذ ویزای تحصیلی شینگن

بر طبق قوانین ویزای شینگن، مدت زمانی که فرد متقاضی می تواند برای گرفتن ویزای تحصیلی شینگن اقدام کند: زود ترین زمان اقدام 3 ماه قبل از سفر به کشورهای عضو شینگن و دیرترین زمان 15 روز پیش از سفر به حوزه شینگن است، اگرچه بهترین زمان برای دریافت ویزای تحصیلی شینگن 4 هفته قبل از تاریخ ورود به کشور مقصد است. پیشنهاد می شود برای دریافت ویزای تحصیلی در زمان مناسب اقدام کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

شینگن

مدت زمان انتظار برای صدور ویزای تحصیلی شینگن

مدت زمان تقریبی انجام مراحل قانونی برای این ویزا حدود 15 الی 30 روز است. اما در برخی موارد، متقاضی اخذ ویزا زودتر یا دیرتر از زمان مذکور موفق به اخذ ویزای تحصیلی شینگن می شود. این زمان به شرایط کشور مبدا و مقصد نیز می تواند وابسته باشد و بسته به آن تغییر کند.

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی شینگن

میزان اعتبار ویزای تحصیلی شینگن حدود 3 تا 6 ماه است از زمانی که ویزا صادر می شود، در صورتی که فرد متقاضی قصد تمدید ویزای تحصیلی خود را در حوزه شینگن، این امر امکان پذیر است و فرد می بایست برای ویزای تحصیلی از نوع بلند مدت اقدام کند.

محدودیت سنی برای گرفتن ویزای تحصیلی شینگن

برای گرفتن ویزای تحصیلی هیچ محدودیتی وجود ندارد، البته برای افزایش شانس صدور ویزا، متقاضی مستلزم به ارائه دلیل قانع کننده مبنی بر بازگشت به کشور مبدا است. اما در حالت معمول برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن بهترین شرایط سنی 18 الی 30 سال است.

گرفتن ویزای تحصیلی شینگن

جمع بندی

از تمام مخاطبان عزیز موسسه آریا دانش کمال تشکر را داریم که تا انتها مقاله همراه ما بودند، فقط توجه داشته باشید در زمان ارائه مدارک به مرکز مورد نظر جهت اخذ ویزای تحصیلی شینگن می بایست مدارک به صورت ترجمه شده با مهر تایید وزارت خارجه و دادگستری باشد و همچنین هر کشور بسته به قوانین خود می تواند مدارکی علاوه بر مدارک مذکور از متقاضی اخذ ویزای تحصیلی شینگن برای ارائه در خواست کند.

مطالب مرتبط

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت