آریا دانش | دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا

شرایط تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

5/5 - (32 امتیاز)
موضوع: عمومی
۱۳۹۹-۰۹-۰۹

شرایط تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی اعتبار بالای اغلب دانشگاه های قاره سبز در چند دهه اخیر، سبب شده تا تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی، فضایی کاملا رقابتی داشته باشد. اما تنوع کشورها، تعداد زیاد و ظرفیت بالای دانشگاه های اروپا، تا حد زیادی باعث قابل کنترل بودن استرس این فضای رقابتی، شده است. شاید باورکردنی نباشد، اما اغلب دانشگاه های معتبر ایتالیا و آلمان، تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی را توسط اساتید بین المللی با هزینه بسیار مقرون به صرفه برای دانشجویان خود ارائه می دهند. امروزه سطح  علمی تحصیل پزشکی در اروپا...

دوره آزمون pre-medical
تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

شرایط تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

اعتبار بالای اغلب دانشگاه های قاره سبز در چند دهه اخیر، سبب شده تا تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی، فضایی کاملا رقابتی داشته باشد. اما تنوع کشورها، تعداد زیاد و ظرفیت بالای دانشگاه های اروپا، تا حد زیادی باعث قابل کنترل بودن استرس این فضای رقابتی، شده است. شاید باورکردنی نباشد، اما اغلب دانشگاه های معتبر ایتالیا و آلمان، تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی را توسط اساتید بین المللی با هزینه بسیار مقرون به صرفه برای دانشجویان خود ارائه می دهند.

امروزه سطح  علمی تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی، چیزی فراتر از ذهن است. اعتبار بالای مدرک پزشکی دانشگاه های مجارستان، لهستان، جمهوری چک، ایتالیا، کرواسی،صربستان، استونی، سوئد،  ترکیه و… و در مقابل هزینه زندگی مناسب، امکانات آموزشی و رفاهی، شهریه مقرون به صرفه و… باعث شده تا دانشجویان زیادی از سراسر جهان، فکر مهاجرت تحصیلی و تحصیل پزشکی در اروپا را در ذهن بپرورانند.

امروزه تعداد زیادی دانشجوی پزشکی بین المللی در رشته پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی تحصیل می کنند. اغلب دانشگاه های اروپا، یادگیری علم پزشکی با تلفیق سخنرانی، درک زبان، یادگیری و… را به دانشجویان می آموزند؛ به طوری که دانشجو پس از طی دوره 5 یا 7 ساله پزشکی کاملا به زبان انگلیسی تسلط دارد.

از جمله شرایط عمومی تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی می توان به سلامت روحی و جسمی، اخذ مدرک معتبر زبان انگلیسی، پشتوانه مالی جهت تحصیل و زندگی، موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه ها، شرایط سنی مناسب، و … اشاره کرد. پس از موفقیت در پذیرش دانشگاه، برای برنامه تحصیل پزشکی در اروپا، مسیر طولانی در انتظار دانشجوی پزشکی است.

برنامه تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی به این صورت است، که در طول 10 ترم الی 14 ترم تحصیلی در سه سال اول به منظور افزایش سطح علمی دانشجویان پزشکی بیشتر مباحث بر تدریس دروس علوم پایه مانند بیوشیمی، بیولوژی، ژنتیک، شیمی، میکروبیولوژی، ویروس شناسی، هماتولوژی و… تدریس می شود. دانشجو در طی سال های میانی تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در حوزه امور بالینی، مدیریت بیماری ها و… تلاش می کند. در سال آخر نیز  دانشجوی پزشکی اروپا، در کنفرانس های بالینی شرکت می کند.

موفقیت تحصیل در رشته پزشکی در اروپا، نیاز به اداره قوی، سخت کوشی و برنامه ریزی مناسب دارد، اما با تمام این دغدغه ها و چالش ها بسیار از افراد موفق تحصیل پزشکی در اروپا را انتخاب می کنند، چرا که می دانند در انتهای این مسیر فرصت های شغلی عالی و شرایط اقتصادی بسیار مطلوبی قرار دارد. بنابراین، پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه پزشکی، دانشجویان فارغ التحصیل می شوند و می توانند در سراسر جهان، مشغول به کار شوند؛ چرا که مدارک تحصیلی دانشگاه های اروپا دارای اعتبار جهانی است.

تحصیل پزشکی در اروپا

پیشنهاد آریا ویزا جهت تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

 • پیشنهاد اول جهت تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی علاوه بر اینکه عامل موفقیت داوطلب تحصیل پزشکی در اروپا است، موجب رفع نیاز های شخصی فرد، ارتباط با دیگران و پیشرفت تحصیلی او می شود. با توجه به اینکه اخذ مدرک معتبر زبان و تسلط بر زبان انگلیسی، یکی از شرایط تحصیل پزشکی در اروپا است، یک شخص علاقه مند به مهاجرت تحصیلی  باید کاملا مسلط به زبان انگلیسی باشد تا بتواند در کشور محبوب خود نیازهای خود را رفع کند و با دیگران ارتباط برقرار کند.

حضور دانش آموز علاقه مند به تحصیل پزشکی در دوره های زبان انگلیسی و زبان آلمانی باعث می شود تا دانشجو با درکی کامل و وسیع به قصد مهاجرت تحصیلی، ایران را ترک کند. بنابراین به طور حتم، حضور دانشجو در دوره های زبان، عامل موفقیت او در دانشگاه مقصد است. برگزاری دوره های زبان انگلیسی و زبان آلمانی در آریا ویزا، برای اولین بار در ایران توسط اساتید بین الملل می تواند به موفقیت دانشجو در دانشگاه مقصد کمک کند.

از جمله مزایای دوره های زبان انگلیسی و زبان آلمانی، می توان به این موضوع اشاره کرد که این دوره های عالی و فشرده تنها محدود به داوطلبان مهاجرت تحصیلی نیست. این دوره ها برای افرادی که قصد کار در خارج از کشور را دارند، قصد دارند زبان انگلیسی خود را تقویت کرده و یا زبان جدیدی بیاموزند و افرادی که خود را برای آزمون تافل یا آیلتس آماده کنند، می تواند دوره های مناسبی باشد.

دوره های زبان انگلیسی
 • پیشنهاد دوم جهت تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

اخذ مدرک دیپلم بین المللی در تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی بسیار موثر است. مخاطبانی که مشغول تحصیل در پایه نهم هستند، می توانند با حضور در کلاس های کالج های معتبر اروپایی از برنامه ریزی های هدفمند و یادگیری دروس تخصصی به زبان انگلیسی بهرمند شوند. تحصیل در کالج های معتبر ازجمله کالج اویسینا در مجارستان علاوه بر تقویت زبان دانش آموز، موجب آشنایی او با شیوه تحصیل و تدریس دروس تخصصی می شود. علاوه بر این آمار ها نشان می دهد، اغلب دانش آموزانی که تمایل به تحصیل پزشکی در اروپا را دارند، با شرکت و تحصیل در کالج ها معتبر توانستند آزمون های ورودی و مصاحبه های حضوری دانشگاه های معتبر اروپا را با موفقیت پشت سر بگذارند.

دیپلم های بین المللی
 • پیشنهاد سوم جهت تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

انتخاب کتاب آموزشی مناسب می تواند نقش مهمی در تعیین سرنوشت داوطلب مهاجرت تحصیلی جهت تحصیل پزشکی در اروپا داشته باشد. انتخاب منبع مناسب، می تواند مسیر شخص را تا حدودی هموار کند. گروه آریا ویزا به شما استفاده از پکیج آموزشی یونی مد که ویژه آزمون ورودی پزشکی اروپا  است را پیشنهاد می دهد. لحن بیان روان و سلیس کتاب و پوشش دهی کامل مباحث آزمون ورودی پزشکی اروپا از جمله مزایای پکیج یونی مد است.

 • پیشنهاد چهارم جهت تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

شرکت در کلاس های آمادگی آزمون ورودی پزشکی اروپا از دیگر راهکارهای موثر جهت آمادگی و اخذ پذیرش پزشکی اروپا است. کلاس های آمادگی در کالج های خصوصی و کالج های دانشگاهی در کشورهای مختلف اروپا برگزار می شود. از طرفی این دوره ها نیز در ایران و توسط گروه آریا ویزا برگزار می شود. این دوره های آموزشی در ایران با استانداردهای بین المللی و به زبان انگلیسی ارائه می شود و متقاضیان کاملا برای آزمون ورودی پزشکی اروپا آماده می شوند. دوره پری مدیکال یا فاندیشن یا MFP ویژه آزمون ورودی پزشکی اروپا در کشورهای مختلف از جمله مجارستان، چک، لتونی، استونی، لهستان، کرواسی، صربستان و … است. دوره آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا یا آزمون آیمت IMAT نیز از دوره های مجموعه آریا ویزا جهت موفقیت و پذیرش پزشکی اروپا است.

این مطلب را از دست ندهید!  تحصیل پزشکی در لهستان
دوره آمادگی پزشکی اروپا

هزینه تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

تجربه نشان می دهد دانشکده های پزشکی در انگلستان علاوه بر رتبه بندی بسیار عالی در سطح جهان، از امکانات آموزشی بسیار ایده آلی برخوردار هستند. به طور کلی هزینه تحصیل پزشکی در اروپا، وابسته به فاکتور های مختلف از هر کشور متغیر و متفاوت است، که در ادامه به آن می پردازیم.

تحصیل پزشکی در اروپا به دو بخش تحصیل دانشجویان اتحادیه اروپا و تحصیل دانشجویان بین المللی تقسیم می شود. البته معمولا دانشجویان بین المللی در اروپا از شرایط به مراتب مناسب تری نسبت به دیگر کشور ها برخوردار هستند. این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که معمولا پذیرش دانشجویانی که دارای مدرک دیپلم بین المللی هستند، آسان تر است.

هزینه های تحصیل و زندگی در هر کشور از قاره اروپا با دیگر کشور ها متفاوت است. اما به طور کلی هزینه سالیانه تحصیل پزشکی در قاره سبز، از مبلغ رایگان تا 20 هزار یورو متغیر است. در جدول زیر شهریه یک ترم پزشکی در برخی از دانشگاه های معتبر اروپا بررسی می شود.

شهریه یک ترم تحصیل پزشکی نام کشور نام دانشگاه ردیف
4000 یورو صربستان دانشگاه نووی ساد 1
20000 یورو انگلستان دانشگاه کمبریج 2
2000 یورو ایتالیا دانشگاه ساپینزا 3
6000 یورو جمهوری چک دانشگاه ماساریک 4
6000 یورو لهستان دانشگاه لودز 5
8000 یورو مجارستان دانشگاه سملوایز 6
1600یورو ترکیه دانشگاه آنکارا 7

گرچه اغلب دانشگاه های جهان هر ساله درصدی به مبلغ شهریه پزشکی خود می افزایند، اما  در جدول فوق سعی شده تا شهریه تحصیل پزشکی در دانشگاه های مختلف قاره اروپا درج شود.

شرایط تحصیل پزشکی در اروپا

دانشگاه های اروپا با امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی

اغلب داوطلبان مهاجرت تحصیلی و دانشجویان بین المللی از جمله ایران، معمولا کشورهایی نظیر مجارستان، ترکیه، روسیه، ایتالیا، لهستان، جمهوری چک، اسلواکی، صربستان، استونی، لتونی، اسپانیا، آلمان، اتریش، سوئد، قبرس و… را به عنوان مقصد تحصیلی جهت تحصیل پزشکی در اروپا می پذیرند. اما تحقیقات نشان می دهد که اغلب دانشگاه های اتحادیه اروپا پزشکی را به زبان انگلیسی و با هزینه مقرون به صرفه به دانشجویان ارائه می دهند.

در جدول پیش رو، تنها تعداد محدودی از دانشگاه های پزشکی اروپا که شرایط تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی را برای دانشجو مهیا می کنند، درج شده است.

ردیف کشور دانشگاه
1 مجارستان –         دانشگاه سملویس در بوداپست

–         دانشگاه سگد در سگد

2 اسلواکی –          دانشگاه کمنیوس در براتیسلاوا

–         دانشگاه پاول ژوزف سافاریک در کوزیس

3 جمهوری چک –         دانشگاه ماساریک در برنو

–         دانشگاه پالاکی در اولوموک

–         دانشگاه اول چارلز در پراگ

–         دانشگاه دوم چارلز در پراگ

–         دانشگاه سوم چارلز در پراگ

–         دانشگاه چارلز در کرالو

–         دانشگاه چارلز در پیلسن

4 کرواسی –         دانشگاه زاگرب
5 استونی –         دانشگاه تارتو
6 لهستان –         دانشگاه علوم پزشکی ورشو

–         دانشگاه یاگیلونیا

–         دانشگاه علوم پزشکی گدانسک

–         دانشگاه علوم پزشکی لودز

7 صربستان –         دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد نووی ساد

–         دانشکده پزشکی دانشگاه بلگراد

8 لتونی –         دانشگاه ریگا استرادینز در ریگا

–         دانشگاه لتونی در ریگا

9 ترکیه –         دانشگاه اولوداغ در بورسا

–         دانشگاه کوچ در استانبول

–         دانشگاه آنکارا در آنکارا

–         دانشگاه حاجت تپه در آنکارا

10 روسیه –         اولین دانشگاه پزشکی مسکو یا سچینوا
11 ایتالیا –         دانشکده پزشکی دانشگاه هیومنیتاس

–         دانشگاه کامپانیا “لوئیجی وانویتلی”

–         دانشگاه باری

–         دانشگاه رم تورورگاتا

–         دانشگاه بولونیا

–         دانشگاه مسینا

–         دانشگاه میلان

–         دانشگاه میلان بیکوکا

–         دانشگاه ناپل فدریکو دوم

–         دانشگاه پاویا

–         دانشگاه رم ساپینزا

–         دانشگاه تورین در تورین

12 انگلستان –         کالج کینگ لندن

–         دانشگاه کمبریج

–         دانشگاه لیدز

–         دانشگاه ادینبورگ

–         دانشکده پزشکی برایتون و ساسکس

–         کالج امپریال لندن

–         دانشگاه کیل

–         دانشگاه لنکستر

–         کالج دانشگاه لندن

در تمامی دانشگاه های پزشکی اروپا که در جدول قید شده، علاوه بر تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی، امکانات رفاهی و آموزشی بسیار ایده آلی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. دانشجویان می توانند 25 الی 30 ساعت در هفته به منظور امرار معاش کار کنند. اما داوطلب مهاجرت تحصیلی همواره باید دانشگاهی را انتخاب کند که از همه جهات با شرایط مالی، شرایط پذیرش و شرایط اخذ ویزای مخاطب تطابق داشته باشد، برای ارزیابی پذیرش تحصیلی به آریا ویزا اعتماد کنید.

دانشگاه های پزشکی اروپا

مزایای تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

1- فرصت های شغلی بسیار مناسب در سراسر جهان

2- اعتبار بالای مدرک پزشکی به زبان انگلیسی در سطح جهان

3- شرایط زندگی و تحصیلی مناسب

4- ظرفیت مورد قبول تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی

5- اخذ پذیرش و ورود به دانشگاه با شرایط بهتر نسبت به ایران

جمع بندی

تحصیل پزشکی در اروپا به زبان انگلیسی با تمام مزیت ها و معایبش هدفی است که هر ساله باعث تغییر مسیر زندگی بسیار از دانش آموزان و دانشجویان می شود. از آن جایی که دوره ها و برنامه های پزشکی در اروپا، توسط فهرست جهانی دانشکده های پزشکی (WDOMS) و شورای پزشکی عمومی (GMC) برنامه ریزی شده است، معمولا دانشجویان در یک پروسه 5 ساله، پزشکی را می آموزند. سپس باید یک دوره دو ساله آموزشی در بیمارستان به منظور افزایش تجارب بالینی بگذرانند. این یکی از امتیازات دانشگاه های اروپایی است، که دانشجویان خود را با سواد و با تجربه قوی، فارغ التحصیل می کند.

سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید، هر دانشجو می تواند وابسته به شرایط و علایق خود یک دانشگاه را به عنوان هدف قرار دهد، اما فراموش نکنید که لازمه زندگی و تحصیل در هر کشور و دانشگاه، تسلط و درک زبان بین المللی است. زبان انگلیسی باعث می شود، تا دانشجوی بین المللی دیدگاه های خود را بیان کند و با دیگران صحبت کند، پس اگر قصد مهاجرت تحصیلی دارید، در وهله اول، زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

۴ دیدگاه
 • روز خوش
  امکان تحصیل پزشکی توی دانشگاه های انگلیس چطور هست؟ با دیپلم ایران میشه رفت؟

  • مشاور آریا ویزا ۱۴۰۰-۰۴-۰۲ در ۵:۲۱ ب.ظ

   سلام. بله با دیپلم ایران میشه اقدام کرد اما پیچیدگی های خاص خودش رو داره. برای تحصیل پزشکی در انگلیس بهترین مسیر گرفتن دیپلم A-LEVEL و قبولی در آزمون BMAT هست. در کل به واسطه سیستم امتیاز بندی دانشگاه های انگلستان باید سعی کنید با روزمه خوب و قوی و داشتن دیپلم بین المللی و یا مدرک زبان آیلتس بالای ۶.۵ و نمره بالا در BMAT ، جهت پذیرش اقدام کنید.

 • سلام وقت بخیر. من در حال گذراندم دیپلم ib هستم. برای کشور چک رشته دندانپزشکی ایا نیاز هست ازمونی بدهم؟

  • مشاور آریا ویزا ۱۴۰۰-۰۵-۰۷ در ۹:۵۹ ق.ظ

   سلام. بله حتما باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید و پذیرش پزشکی دریافت کنید. داشتن مدرک IB توی موفقیت در آزمون و مصاحبه خیلی کمک کننده هست.

*

code

مشاوره رایگان مشاوره واتس اپمشاوره تلگرام تماس مستقیم

دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا _ جامع 2

دروس تخصصی / همراه با مشاوره و آزمون های جامع
۳۵۰ ساعت آموزش | ۴.۵ ماهه
شروع از اول اردیبهشت
توضیحات بیشتر... مشاوره در واتس اپ مشاوره در تلگرام