آریا دانش | دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا

دوره آزمون pre-medical

تدریس ریاضیات به زبان انگلیسی

5/5 - (3 امتیاز)
ریاضیات به زبان انگلیسی

یادگیری ریاضی به زبان انگلیسی امروزه متقاضیان زیادی پیدا کرده است. با گسترش مهاجرت تحصیلی در بین دانش‌آموزان و دانشجویان افراد زیادی نیازمند یادگیری ریاضی به زبان انگلیسی هستند. به خصوص که درس ریاضیات در زمره درس‌های سخت و سنگین قرار دارد. به همین دلیل یادگیری آن منوط به شرکت در کلاس‌های آموزشی باکیفیت و اساتید مجرب است. درس ریاضی از جمله درس‌های اصلی در اکثر آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های معتبر است. برای آشنایی بیشتر با دوره‌های آموزش ریاضی دبیرستان به زبان انگلیسی در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

تدریس ریاضی به زبان انگلیسی

دلایل یادگیری ریاضی به زبان انگلیسی

دانش‌آموزان و دانشجویان برای یادگیری ریاضی به زبان انگلیسی انگیزه‌های متفاوتی دارند. در این بخش به برخی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین انگیزه‌های یادگیری ریاضیات دبیرستان به زبان انگلیسی اشاره می‌کنیم:

 • افزایش شانس قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌های معتبر انگلیسی زبان دنیا: درس ریاضی یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های آزمون‌های ورودی دانشگاه‌هاست. برای مثال در آزمون IMAT ایتالیا ۴ سوال ریاضی طرح می‌شود. آزمون SAT نیز متشکل از ۵۸ سوال ریاضی است. در آزمون یوس نیز ۳۵ سوال از بخش ریاضیات مطرح می‌شود.
 • تقویت ریاضیات دانش‌آموزان مدارس بین‌المللی: دانش‌آموزانی که در مدارس بین‌المللی تحصیل می‌کنند و به دنبال کسب دیپلم های بین المللی هستند، نیازمند یادگیری ریاضی به زبان انگلیسی هستند. این دانش‌آموزان برای تقویت دانش ریاضیات خود علاقه‌مند به تدریس ریاضی به زبان انگلیسی هستند.
 • متقاضیان ادامه تحصیل در خارج از کشور: دانش‌آموزان و دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند باید با اصطلاحات ریاضیات به زبان انگلیسی آشنایی کامل داشته باشند. ریاضیات از علوم پایه ای مهم است و در بسیاری از علوم به اشکال مختلف وجود دارد.
 • متقاضیان دریافت دیپلم‌های بین‌المللی: متقاضیان دریافت دیپلم‌های بین‌‌المللی مانند دیپلم A-Level یا دیپلم IB یا دیپلم آمریکایی نیز برای موفقیت در دریافت این دیپلم‌ ها نیازمند یادگیری ریاضی به زبان انگلیسی هستند.
تدریس ریاضیات به زبان انگلیسی

دوره تدریس ریاضی به زبان انگلیسی

موسسه آریا دانش برگزار کننده دوره‌های آموزش ریاضیات دوره دبیرستان به زبان انگلیسی است. در این دوره‌ها از اساتید مجرب و مسلط به ریاضیات و زبان انگلیسی بهره گرفته می‌‌شود. تدریس ریاضی به زبان انگلیسی در این دوره‌ها با بالاترین کیفیت ممکن انجام می‌شود. مباحثی که در این دوره آموزشی تدریس می‌شود کاملا منطبق با نیاز دانش‌آموزان خواهد بود. در این دوره‌ها بهترین کتاب‌های ریاضیات بین‌‌المللی مقطع دبیرستان تدریس می‌گردند.

معرفی کتاب‌های ریاضی به زبان انگلیسی

کتاب‌های متنوع و باکیفیتی برای تدریس ریاضی به زبان انگلیسی وجود دارد. در این بخش به معرفی برخی از این کتاب‌ها و ویژگی‌های آن‌ها می‌پردازیم.

 • Mathematic the for DiplomaIB : این کتاب یکی از بهترین منابع برای یادگیری ریاضیات به زبان انگلیسی است. این کتاب یک کتاب درسی مصور است در هر دو فرمت کتاب چاپی و الکترونیکی موجود است. این کتاب ریاضی برای پوشش دادن برنامه درسی جدید سطح استاندارد IB نوشته شده است. ویژگی‌های این کتاب عبارتند از: یک فصل اختصاصی منحصرا برای تمرینات ترکیبی، نمونه‌های کار شده فراوان، سوالات سبک امتحانی؛ دارای بخش مجزا برای نکات. نسخه چاپی این کتاب شامل یک CD است که علاوه بر نسخه الکترونیکی کامل کتاب، شامل سوالات و نکات اضافه است.
 • Mathematics for LevelA-: این برای کمک به دانش آموزان برای آزمایش دانش و ایجاد مهارت های خود عالی است. این کتاب یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای تدریس ریاضی به زبان انگلیسی است. همچنین شامل نمونه‌های کار شده فراوان، تمرین‌های تمرینی در هر صفحه و سؤالات مروری در پایان هر فصل است. همچنین، پاسخ سوالات نیز در بخش آخر کتاب گنجانده شده است.
 • mathematicsPure : این سری جدید به صورت مخصوص برای آمادگی امتحانات بین‌المللی دانشگاه کمبریج برای ریاضیات AS و LevelA- نوشته شده است. این کتاب به دانش آموزان پوشش کاملی از برنامه درسی دوره دبیرستان را ارائه می‌دهد. در این کتاب مثال‌های فراوان با جزئیات و توضیحات واضح برای هر موضوع با رویکرد دانش‌آموز پسند را تضمین می‌کند. سوالات امتحانی زیادی در آن گنجانده شده است تا دانش آموزان مطمئن شوند تا کاملاً برای امتحانات خود آماده هستند. هر کتاب حاوی یک CD حاوی سؤالات چند گزینه ای «خود را بیازمایید» است. همچنین نمونه‌های حل شده به صورت گام به گام سمعی و بصری از سؤالات سبک امتحانی برای بازبینی و تمرین بیشتر در آن وجود دارد. نویسندگان این کتاب ممتحنان و معلمان با تجربه‌ای هستند که در جامع‌ترین و مرتبط‌ترین منابع و تمرینات را ارائه می‌دهند.
ریاضی به زبان انگلیسی

سرفصل مطالب ریاضیات به زبان انگلیسی

برخی از مهم‌ترین مباحثی که در دوره تدریس ریاضی به زبان انگلیسی آموزش داده می‌شوند عبارتند از:

 • آمار و احتمالات: رویدادهای تصادفی، فراوانی و احتمالات، توزیع فرکانس و نمایش گرافیکی آن.
 • هندسه: هندسه اقلیدسی، قضیه فیثاغورث، معادلات دایره، سهمی و هذلولی، خطوط عمود و موازی، فاصله نقطه تا خط، فاصله بین دو نقطه، هندسه دکارتی، مثلثات، سینوس و کسینوس، اندازه زاویه بر حسب رادیان و درجه، اندازه‌گیری طول، مساحت و حجم، چند ضلعی‌ها و ویژگی‌های آن‌ها، ایزومتریک‌ها، مماس زاویه، شباهت‌‌ها و هم ارزی‌ها، دایره و دور.
 • توابع ابتدایی: توابع نمایی، توابع لگاریتمی، توابع مثلثاتی، توابع مرکب، معکوس معادلات و نامعادلات مثلثاتی.
 • جبر و مجموعه‌های عددی: چند جمله‌ای‌ها و مباحث فاکتورگیری، اعداد طبیعی، اعداد صحیح، اعداد گویا، اعداد حقیقی، مقیاس‌ها و نشانه‌گذاری علمی، نسبت‌ها و درصدها، اعداد توان‌دار، عملیات‌ها و ویژگی‌های آن‌ها، عبارات جبری، معادلات و نامعادلات درجه یک و دو، ریشه اعداد، لگاریتم و خواص آن، سیستم معادلات.
 • عملیات‌ها: توابع، دامنه و برد و سایر مفاهیم آن، نمایش گرافیکی توابع.
ریاضیات به زبان انگلیسی

سخن آخر

یادگیری ریاضی به زبان انگلیسی به صورت خودخوان بسیار دشوار و زمان بر است. بنابراین بهره‌مندی از تدریس ریاضی به زبان انگلیسی برای دانش‌آموزان مشتاق به مهاجرت تحصیلی بسیار مهم و ضروری است. بنابراین شرکت در دوه‌های ریاضیات دبیرستان به زبان انگلیسی نه نوعی هزینه، که یک سرمایه گذاری برای آینده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره‌ها و مشاوره رایگان فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل نموده و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

سوالات متداول

 1. مهم‌ترین دلایل یادگیری ریاضی به زبان انگلیسی کدامند؟

مهم‌ترین انگیزه‌ها برای یادگیری ریاضی به زبان انگلیسی عبارتند از دریافت دیپلم‌های بین‌المللی، قبولی در آزمون‌های بین‌المللی و تقویت ریاضیات برای دانش‌آموزان مدارس بین‌المللی.

 1. مهم‌ترین سرفصل‌های دوره ریاضیات به زبان انگلیسی کدامند؟

هندسه، آمار و احتمالات، جبر و مجموعه‌های عددی، مثلثات، عملیات و توابع ابتدایی مهم‌ترین مباحثی هستند که در این دوره تدریس می‌شوند.

 1. بهترین کتاب‌ها برای یادگیری ریاضی به زبان انگلیسی کدامند؟

کتاب های ریاضی A-Level و دیپلم IB از بهترین کتاب ها برای یادگیری مباحث ریاضیات هستند.

 1. آیا یادگیری ریاضیات به زبان انگلیسی به صورت خودخوان امکان پذیر است؟

ماهیت درس ریاضیات دشوار و سنگین است. بنابراین یادگیری ریاضیات به زبان انگلیسی بسیار دشوار و زمانبر است و بهره‌مندی از تدریس اساتید مجرب مفید خواهد بود.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

*

code

مشاوره رایگان مشاوره واتس اپمشاوره تلگرام تماس مستقیم

دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا _ جامع 2

دروس تخصصی / همراه با مشاوره و آزمون های جامع
۳۵۰ ساعت آموزش | ۴.۵ ماهه
شروع از اول اردیبهشت
توضیحات بیشتر... مشاوره در واتس اپ مشاوره در تلگرام