آریا دانش | دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا

دوره آزمون آیمت در ایران | آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا

5/5 - (73 امتیاز)

دوره در یک نگاه

 • محل برگزاری:

  آریا دانش

 • مکان برگزاری :

  تهران/ پاسداران

 • زبان آموزشی:

  زبان انگلیسی

 • هدف دوره:

  آمادگی آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا - IMAT | آمادگی آزمون داروسازی ایتالیا – TOLC- F

 • رشته های هدف:

  رشته های هدف پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

 • مدت دوره:

  جامع کد 1: 10 ماهه / جامع کد 2: 6 ماهه / فشرده: 4 ماهه

 • ساعت آموزشی کل دوره:

  جامع کد 1: 600 ساعت / جامع کد 2: 500 ساعت / فشرده: 250 ساعت (3 الی 4 روز در هفته)

 • شرایط ثبت نام دوره:

  گذراندن دوره 12 ساله تحصیلی در ایران در رشته های علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک

 • پیش نیاز دوره:

  گذراندن دوره پری آیلتس یا ارائه مدرک زبان

 • زمان شروع دوره:

  جامع کد 1: مهر / جامع کد 2: بهمن / فشرده: اردیبهشت

 • دروس دوره:

  زیست شناسی سلولی و مولکولی | اطلاعات عمومی | فیزیولوژی | ژنتیک پزشکی | میکروب شناسی | بیوشیمی | ایمنی شناسی | شیمی عمومی | شیمی آلی | هوش و استدلال | پری آیلتس و آیلتس | ریاضی | فیزیک

 • ویژگی های دوره

  اساتید مجرب و متخصص دوره آموزشی / آزمون های منظم کلاسی (کوئیز تک درس) / ماهیانه یک آزمون میان دوره ای – 10 آزمون / آزمون های جامع انتهای دوره – 3 آزمون / پکیج کتابی رایگان (زبان + دروس تخصصی) / کلاس های خصوصی تست و رفع اشکال / جلسات گروهی با روانشناس تحصیلی / 2 آزمون ماک آیلتس – داخل مجموعه / 2 آزمون ماک آیلتس – بیرون از مجموعه / کتابچه اطلاعات جامع دانشگاه های ایتالیا / مشاوره تخصصی ثبت نام، بورسیه و ویزا / جلسات توجیهی سیستم آزمون IMAT / جلسات مشاوره انتخاب رشته و دانشگاه / مشاوره های تخصصی پیشرفت تحصیلی / تغذیه و میان وعده ویژه دانشپذیران حضوری / خدمات تفریحی ویژه دانشپذیران حضوری / جلسات آموزش زبان ایتالیایی انتهای دوره

 • دستاوردهای دانشجویان شرکت کننده در دوره:

  امکان شرکت در دوره آزمون IMAT ایتالیا در ایران به جای کالج های کشورهای اروپایی / صرفه جویی در هزینه های تحصیلی با گذراندن دوره آزمون آیمت در ایران به جای کالج های اروپا / متناسب با استانداردهای کالج های اروپایی از لحاظ محتوا، برنامه ریزی و اجرا / رسیدن به درصد بالای 90 % موفقیت در آزمون ورودی آیمت ایتالیا / ارتقاء سطح زبان انگلیسی عمومی و تخصصی دانشپذیران / یادگیری و ارتقاء سطح علمی دروس سال اول و دوم دانشگاه در رشته های علوم پزشکی

دوره آزمون IMAT در ایران

معرفی و بررسی تخصصی دوره

در این مطلب میخوانید

معرفی ویدیویی دوره آمادگی آزمون آیمت آریا دانش ( آریا ویزا سابق )

گزارش ویدئویی دوره های آمادگی آزمون آیمت ایتالیا 2021-2022

1- نحوه پذیرش رشته های علوم پزشکی دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه های معتبر و دولتی ایتالیا جهت پذیرش دانشجوی بین المللی در رشته های علوم پزشکی همچون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی (به زبان انگلیسی) آزمون ورودی برگزار می کنند. آزمون آیمتایتالیا – IMAT یا International Medical Admission Test به عنوان آزمون ورودی رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های دولتی ایتالیا است. آزمون تولک اف یا TOLC – F نیز به عنوان آزمون ورودی داروسازی دانشگاه های دولتی ایتالیا مطرح است. این دو آزمون از لحاظ ساختاری و محتوایی بیش از 90 درصد با کدیگر مشابه هستند. آزمون آیمت ایتالیا به صورت کتبی بوده و در مدت 100 دقیقه برگزار می شود. ساختار آزمون شامل 60 سوال در 4 بخش 1- دانش عمومی (10 سوال)، هوش و منطق (10 سوال)؛ 2- زیست شناسی (15 سوال)؛ 3- شیمی (15 سوال)؛ 4- ریاضی (5 سوال) 5- فیزیک (6 سوال) است. سوالات آزمون IMAT ایتالیا به صورت 5 گزینه ای بوده و پاسخ ‌های غلط، مشمول نمره منفی هستند. امتیاز سوالات بدون پاسخ، صفر خواهد بود. امتیاز هر پاسخ درست، 1.5 و هر پاسخ منفی برابر 0.4- است. مجموع نمره آزمون آیمت 90 است.

نکته مثبت آزمون IMAT ایتالیا این است که این آزمون در بیش از 20 کشور جهان برگزار می شود. بهترین شرایط سنی جهت پذیرش ایتالیا در رشته های علوم پزشکی سن بالای 18 سال (و زیر 30 سال) است. هرچند پذیرش پزشکی ایتالیا محدودیت سنی ندارد و متقاضیان می توانند تا 35 سال سن در این آزمون ثبت نام و شرکت کنند و پذیرش پزشکی یا دندانپزشکی را اخذ کنند. ثبت نام جهت شرکت در آزمون IMAT ایتالیا به صورت آنلاین از طریق وب سایت universitaly.it است. داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس بالای نمره 6 یا 6.5 از دیگر شرایط تحصیل پزشکی در ایتالیا و تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا است.

آزمون داروسازی ایتالیا یا تولک اف یک آزمون 50 سواله بوده که شامل 1- زیست شناسی (15 سوال)، 2- شیمی (15 سوال)، 3- ریاضی و فیزیک (14 سوال)، 4 – هوش استدلال (6 سوال) می باشد. نمره این آزمون از 50 می باشد و هر سوال صحیح 1 نمره مثبت دارد. مدت زمان این آزمون 72 دقیقه است. آزمون تولک اف جهت تحصیل داروسازی در ایتالیا به شکل آنلاین برگزار می شود.

2- معرفی دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا در ایران

آزمون IMAT ایتالیا، آزمون ورودی رشته های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا است. دوره آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ایتالیا یا دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا در ایران لازمه موفقیت جهت ورود به دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا برای متقاضیانی است که تمایل به گذراندن این دوره در ایران به جای کالج های اروپایی دارند. دوره آمادگی آزمون آیمت در ایران معادل دوره پیش دانشگاهی رشته های علوم پزشکی (Pre-University) نیز محسوب می شود. متقاضیان تحصیل پزشکی در ایتالیا و تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا با گذراندن دوره آیمت در تهران در کالج پزشکی آریا دانش به عنوان بهترین کالج پزشکی در ایران به زبان انگلیسی و موفقیت در آزمون آیمت، می توانند در هر یک از دانشگاه های انگلیسی زبان کشور ایتالیا در رشته های پزشکی و دندانپزشکی پذیرفته شوند. نزدیک به 13 دانشگاه دولتی در ایتالیا جهت پذیرش رشته های پزشکی از این آزمون استفاده می کنند. همچنین متقاضیان تحصیل داروسازی در ایتالیا نیز می توانند با گذراندن این دوره جهت موفقیت در آزمون تولک اف اقدام نمایند. دانشپذیران با شرکت در کلاس های IMAT آریا دانش می توانند شانس بالایی جهت موفقیت در ورود به بهترین دانشگاه های علوم پزشکی ایتالیا داشته باشند. کالج پزشکی آریا دانش علاوه بر دوره آیمت ایتالیا، دوره پری مدیکال، دوره آمادگی آزمون SAT  و دوره آمادگی آزمون YOS ترکیه نیز برگزار می کند.

دوره آمادگی آزمون آیمت در ایران

3- با دوره IMAT آریا دانش برای چه دانشگاه هایی از ایتالیا می شود پذیرش گرفت؟

لیست دانشگاه های ایتالیا مورد تائید وزارت بهداشت ایران، ارائه دهنده رشته های علوم پزشکی به زبان انگلیسی

 

ردیف نام دانشگاه رشته ها ظرفیت غیر اروپایی پزشکی میانگین حداقل نمره قبولی IMAT
1 پاویا پزشکی 40 40 – 50
2 میلان پزشکی 25 45 – 55
3 ساپینزا پزشکی – دندانپزشکی 10 40 – 50
4 تورورگاتا پزشکی – داروسازی 10 30 – 45
5 ناپلس فدریکو II پزشکی 25 30 – 40
6 باری پزشکی 9 30 – 40
7 تورین پزشکی 32 40 – 50
8 بولونیا پزشکی – داروسازی 20 45 – 50
9 بیکوکا پزشکی 16 40 – 45
10 مسینا پزشکی 40 35 – 40
11 پادوا پزشکی 25 40 – 45
12 پارما پزشکی 40 30 – 40
13 سیه نا دندانپزشکی 18 30 – 40

3- اهداف دوره آماده سازی آزمون IMAT ایتالیا در آریا دانش

 • آمادگی ویژه آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا در رشته های علوم پزشکی
 • آموزش دروس علوم پایه به دانشپذیران جهت موفقیت در IMAT و TOLC- F
 • توانمندی و یادگیری بخش مهمی از دروس تخصصی سال اول و دوم دانشگاه
 • ارتقاء سطح زبان انگلیسی بویژه سطح زبان عمومی و زبان تخصصی پزشکی
 • آشنایی کامل با سوالات آزمون IMAT ایتالیا در کلاس های آیمت در تهران

4- دوره آیمت ایتالیا در ایران مناسب برای چه متقاضیانی است؟

 • افرادی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های ایتالیا از در رشته های پزشکی و دندانپزشکی هستند.
 • علاقه مندان به تحصیل در رشته داروسازی دانشگاه های ایتالیا برای شرکت در آزمون داروسازی
 • فارغ التحصیلان دوره دبیرستان و دوره پیش دانشگاهی رشته های علوم تجربی و ریاضی و فیزیک که تمایل به تحصیل در رشته های علوم پزشکی ایتالیا دارند.
 • متقاضیانی که تمایل به گذراندن دوره آمادگی آزمون های پزشکی ایتالیا در ایران و شهر تهران را دارند.
 • متقاضیانی که تمایل دارند قبل از ورود به رشته های پزشکی در دانشگاه های ایتالیا، دروس تخصصی از جمله بیولوژی و شیمی را مطالعه کنند و با آمادگی وارد رشته شوند.

تحصیل پزشکی در ایتالیا

5- دوره ها و دروس آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا در ایران؛ جامع و فشرده

متقاضیان علاقه مند به تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی ایتالیا می توانند از دو دوره آمادگی آزمون آیمت در ایران که به صورت جامع و فشرده برگزار می شود، استفاده کنند. در دوره آمادگی آزمون آیمت ایتالیا به صورت جامع دروس زیر بطور هدفمند ارائه می شود.

دروس دوره جامع آزمون IMAT ایتالیا در آریا دانش

1 زیست شناسی سلولی و مولکولی 6 فیزیک
2 شیمی عمومی 7 ریاضیات
3 شیمی آلی و بیوشیمی 8 میکروبیولوژی و ایمنی شناسی
4 ژنتیک 9 منطق و هوش (استدلال منطقی)
5 آناتومی و فیزیولوژی 10 پری آیلتس و آیلتس

دوره جامع آیمت ایتالیا در 2 بازه زمانی مهر ماه (10 ماهه) و بهمن ماه (6 ماهه) برگزار می شود.  همچنین کالج پزشکی آریا دانش علاوه بر دوره جامع آیمت، دوره آیمت ایتالیا در ایران را به صورت فشرده نیز برگزار می کند. افرادی که خود به صورت خودخوان منابع آزمون IMAT ایتالیا را مطالعه کرده اند، می توانند با شرکت در این کلاس ها به آموزش سریع، جمع بندی و مرور مباحث کلیدی آزمون آیمت بپردازند.

دروس دوره فشرده آزمون IMAT ایتالیا در آریا دانش

1 سلولی و مولکولی و ژنتیک 6 ریاضیات و فیزیک
2 فیزیولوژی و آناتومی 7 میکروبیولوژی و ایمنی شناسی
3 شیمی عمومی، آلی و بیوشیمی 8 منطق و هوش (استدلال منطقی)

 

در کلاس های آیمت ایتالیا در ایران از کتاب هایی استفاده می شود که توسط اساتید بین المللی و متخصص آزمون IMAT تالیف شده است. این کتاب ها با زبانی ساده و قابل فهم و با توجه کامل به سرفصل های درسی مورد نیاز دانشگاه های ایتالیا در رشته های علوم پزشکی تهیه و تدوین شده است. از آن جا که دروس دوره IMAT ایتالیا گسترده است، طبیعتا نیاز به انتخاب رفرنس های برتر متناسب با سیستم آزمون ورودی دانشگاه های ایتالیا است. این کتاب های آموزشی تحت عنوان کتاب و پکیج های آموزشی یونی مد شناخته شده است. کتاب های آموزشی و جزوه­ های مرتبط در این دوره در اختیار دانشجویان قرار داده می شود. همچنین در کلاس های آمادگی آزمون آیمت ایتالیا، کالج پزشکی آریا دانش از اساتید متخصص و مجرب جهت آموزش بهره برده است. این اساتید با شناخت کامل آزمون IMAT ایتالیا، نقش موثری در موفقیت دانشپذیران جهت ورود به دانشگاه های ایتالیا در رشته پزشکی و دندانپزشکی ایفا می کنند. در کنار این کتاب های آموزشی، کتاب های رفرنس بین المللی از جمله کتاب های کمبریج نیز از بهترین منابع آموزشی هستند. کتاب های کمبریج AS-LEVEL و A-LEVEL، کتاب های BMAT، کتاب های MCAT و کتاب های IB diploma از بهترین منابع آزمون های پزشکی ایتالیا هستند. اساتید آریا دانش جهت برگزاری کلاس های آیمت، از تلفیق این کتاب ها استفاده می کنند.

آمادگی IMAT ایتالیا در تهران

6- معرفی سیستم آموزشی دوره آزمون پزشکی ایتالیا در ایران

سیستم آموزشی دوره آزمون پزشکی ایتالیا در ایران جهت برطرف کردن تمامی نیازهای آموزشی دانشجویان جهت کسب کرسی دانشگاه های مطرح کشور ایتالیا در رشته ها علوم پزشکی طراحی شده است. کلاس های حضوری آموزشی با استفاده از اساتید مجرب، استفاده از منابع استاندارد آموزشی به نام کتاب های UniMed، برگزاری منظم آزمون های استاندارد میان دوره و پایان دوره، کوئیز های تک درس، آموزش مفهومی و اصولی دروس مختلف با تاکید بر دروس زیست شناسی، شیمی، هوش و منطق، ریاضی و فیزیک بخشی از این سیستم آموزشی است. علاوه بر این موارد جلسات توجیهی و مشاوره ای مربوط به آزمون IMAT ایتالیا و شانس قبولی در آزمون IMAT و معرفی کشورهایی که متقاضیان می توانند در این آزمون شرکت کنند، برگزار می شود. در دوره آمادگی آزمون IMAT که به صورت جامع برگزار می شود کلیه دروس از پایه و به زبان انگلیسی آموزش داده می­شود. همچنین در طول دوره دانشگاه های دولتی ایتالیا معرفی می شوند و نمره مورد نیاز قبولی هر دانشگاه بررسی می شود. مدارک و شرایط لازم جهت قبولی در آزمون آیمت ایتالیا نیز بررسی می شوند. در دوره فشرده آمادگی آزمون IMAT مباحث به صورت فشرده به صورت مرور و جمع بندی بخش های کلیدی و مهم آموزش داده می شود.پ

7- آزمون تعیین سطح کلاس های آمادگی آزمون آیمت ایتالیا

آزمون تعیین سطح کلاس های آمادگی آزمون آیمت ایتالیا در کالج پزشکی آریا دانش در 3 مبحث مختلف از جمله زبان انگلیسی، زیست شناسی و شیمی به زبان انگلیسی برگزار می شود. متقاضیانی که دانش زبانی مناسبی داشته باشند می توانند بدون گذراندن دوره زبان آیلتس مستقیما وارد دوره اصلی دروس تخصصی آیمت ایتالیا شوند. در غیر این صورت ابتدا باید دوره زبان انگلیسی در سطح پری آیلتس – زبان انگلیسی عمومی را بگذرانند. یکی از شروط پذیرش پزشکی ایتالیا داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره حداقل 6 یا 6.5 آیلتس است. نکته مهم این است که متقاضیان شرکت در دوره آزمون IMAT ایتالیا به صورت فشرده باید سطح زبان انگلیسی مناسبی داشته باشند و مدرک زبان آیلتس 6 الی 6.5 کسب کرده باشند.

8- آزمون های کلاس آمادگی IMAT آریا دانش

به منظور افزایش میزان آمادگی متقاضیان در طول کلاس های آیمت در تهران برای موفقیت در تحصیل پزشکی در ایتالیا به طور معمول کوئیزهای تک درس و توسط اساتید هر درس به صورت هفتگی و یا چند هفته یگ بار برگزار می شود. همچنین هر ماه یک بار آزمون های تمامی دروس به عنوان آزمون های پیشرفت تحصیلی به صورت تستی و براساس مدل آزمون آیمت ایتالیا به شکل حضوری و آنلاین برگزار می شود. در پایان دوره آیمت ایتالیا نیز آزمون Final به صورت کتبی حضوری و آنلاین و با نظارت دقیق اساتید برگزار می شود.

9- زمان برگزاری دوره آمادگی IMAT آریا دانش

دوره جامع آمادگی آزمون IMAT ایتالیا در کالج آریا دانش در شهر تهران و در ماه مهر آغاز می شود و به مدت 10 ماه تا نیمه مرداد ماه ادامه می یابد. این دوره فقط یک بار در سال برگزار می شود و در طول دوره IMAT، کالج آریا دانش به متقاضیان جهت ثبت نام و شرکت در آزمون آیمت ایتالیا، اخذ پذیرش، بورسیه و ویزا مشاوره های لازم را ارائه می دهد. علاوه بر دوره مهر ماه، یک دوره آموزشی جامع دیگر در بهمن ماه نیز برگزار می شود که به مدت 6 ماه به طول می انجامد.

همچنین دوره فشرده آزمون IMAT ایتالیا در کالج آریا دانش در شهر تهران و در اوایل اردیبهشت ماه برگزار می شود و به مدت 4 ماه به طول می انجامد. کلاس های فشرده آزمون آیمت نیز فقط یک بار در سال برگزار می شود.

آزمون آیمت ایتالیا

خدمات گروه آریا دانشویژه دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا

 • مشاوره تحصیلی و شغلی (دوره های آموزشی، دانشگاه ها، هزینه های تحصیل)
 • دوره جامع و فشرده آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا یا آزمون IMAT
 • منابع آموزشی استاندارد و سیستم و برنامه ریزی آموزشی هدفمند
 • آموزش زبان انگلیسی در راستای اخذ مدرک آیلتس با حداقل نمره 6
 • کمک به تکمیل فرم های درخواست آزمون های دانشگاه های مختلف
 • کمک به ثبت نام و شرکت در آزمون آیمت ایتالیا در کشورهای مقصد
 • مشاوره امور پذیرش تحصیلی، ثبت نام ها و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
 • کمک به برنامه ریزی درسی و مشاوره جهت موفقیت در آزمون های ورودی
 • کلاس های آموزش ایتالیایی جهت آمادگی دانشپذیران برای ورود به ایتالیا

سوالات متداول

1- دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا برای چه متقاضیانی مناسب است؟

علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه های دولتی ایتالیا و موفقیت در آزمون های IMAT (پزشکی و دندانپزشکی) و TOLC – F (داروسازی).

2- آیا ورود به دانشگاه های ایتالیا شرایط سنی خاصی دارد؟

خیر. ایتالیا از جمله کشورهای اروپا است که جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی شرایط سنی ندارد و متقاضیان می توانند تا 35 سال و بیشتر در آزمون آیمت ایتالیا شرکت کنند و پذیرش بگیرند.

3- آیا ورود به دانشگاه های ایتالیا در رشته های پزشکی شرط معدل دارد؟

شرایط معدل وجود ندارد اما ترجیحا معدل دیپلم و پیش دانشگاهی متقاضیان بالای 14 باشد.

4 – آیا پذیرش رشته های پزشکی در ایتالیا نیاز به مدرک زبان انگلیسی دارد؟

بله. جهت پذیرش رشته های پزشکی از دانشگاه های ایتالیا نیاز به مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 الی 6.5 است.

5- شرایط ورود به رشته های پزشکی و دندانپزشکی ایتالیا چیست؟

گذراندن دوره 12 ساله تحصیل در ایران در رشته تجربی یا ریاضی و فیزیک (پیش دانشگاهی) یکی از مهمترین شرایط است. داشتن مدرک زبان انگلیسی و همچنین موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه ها از دیگر شرایط است.

6- آزمون ورودی پزشکی ایتالیا – IMAT و آزمون TOLC – F در کجا برگزار می شود؟

آزمون IMAT ایتالیا در 20 کشور جهان به شکل حضوری برگزار می شود. این آزمون در ایران برگزار نمی شود و در اطراف ایران در کشورهایی از جمله ترکیه و امارات و آذربایجان برگزار می گردد. آزمون TOLC – F نیز به شکل آنلاین برگزار می شود.

7- سیستم آموزشی، اساتید و کتاب های آموزشی دوره آیمت ایتالیا در ایران چگونه است؟

دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا براساس استانداردهای آموزشی کالج های اروپایی در کالج پزشکی آریا دانش برگزار می شود. تمامی اساتید مجرب و متخصص هستند و کتاب های آموزشی تالیفی و دیگر کتاب های رفرنس از جمله کتاب های کمبریج آموزش داده می شود.

8- زمان ثبت نام و برگزاری آزمون آیمت ایتالیا چه زمانی است؟

به طور معمول زمان ثبت نام آزمون آیمت ایتالیا در ماه خرداد و تیر ماه است و آزمون نیز در ماه شهریور (سپتامبر) برگزار می شود. برخی از دانشگاه ها نیز پیش ثبت نام دارند.

 9- دانشگاه های ایتالیا که توسط آزمون IMAT پذیرش  رشته پزشکی دارند، کدامند؟

دانشگاه های میلان، تورین، ساپینزا، بولونیا، تورورگاتا، پادوا، پاویا، پارما، فدریکو، بیکوکا و مسینا، از دانشگاه های دولتی ایتالیا هستند که پذیرش پزشکی آن ها از طریق موفقیت در آزمون آیمت است.

 10- دانشگاه های ایتالیا که توسط آزمون IMAT پذیرش رشته دندانپزشکی دارند، کدامند؟

دانشگاه سیه نا و دانشگاه ساپینزا از جمله دانشگاه های ایتالیا هستند که اقدام به پذیرش رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی از طریق آزمون آیمت می کنند.

 11- دانشگاه های ایتالیا که به زبان انگلیسی پذیرش رشته داروسازی دارند، کدامند؟

دانشگاه های بولونیا و تورورگاتا از جمله دانشگاه های دولتی جهت پذیرش داروسازی ایتالیا به زبان انگلیسی هستند که از طریق آزمون تولک اف دانشجو می پذیرند.

استاد سید مصطفی صانعی

مدرس زیست شناسی

استاد رضا امیرارجمند

مدرس شیمی عمومی و شیمی آلی

مهندس صالح زمانی نژاد

مدرس ریاضیات و فیزیک

نظرات و نقد و بررسی کاربران

۵۳ دیدگاه
 • سلام
  ببخشید الان ثبت نام دوره آیمت انجام میدهید و آیا امکان مشاوره حضوری هست؟

  • مشاور آریا ویزا ۱۴۰۰-۰۴-۱۰ در ۱۰:۲۳ ق.ظ

   سلام دوست عزیز. ثبت دوره آیمت برای متقاضیان آزمون ۲۰۲۲ شروع شده و میتونید اقدام کنید. امکان مشاوره حضوری در مورد کلاس های آیمت، اساتید، محتوای آموزشی و معرفی ساختار آزمون و دانشگاه های ایتالیا نیز وجود دارد.

  • مشاور آریا ویزا ۱۴۰۰-۰۴-۱۰ در ۱۰:۲۵ ق.ظ

   سلام ثبت دوره آیمت برای متقاضیان آزمون ۲۰۲۲ شروع شده و میتونید اقدام کنید. امکان مشاوره حضوری در مورد کلاس های آیمت، اساتید، محتوای آموزشی و معرفی ساختار آزمون و دانشگاه های ایتالیا نیز وجود دارد.

 • سلام ببخشید ایا امکان انتقالی بعد از دو ترم هست که بتوانیم ادامه درس را در ایران بخوانیم؟

  • مشاور آریا ویزا ۱۴۰۰-۰۴-۳۱ در ۱۱:۵۸ ق.ظ

   سلام. طبق قانون فعلی بله. البته بستگی به دانشگاه مقصدتون هم داره و ممکنه توی صف انتظار قرار بگیرید.

 • سلام ببخشید ایا امکان این هست که فقط درس های زیست شناسی و شیمی دوره شما را شرکت کنیم

  • مشاور آریا ویزا ۱۴۰۰-۰۵-۰۷ در ۱۰:۳۰ ق.ظ

   سلام . بله امکان پذیر هست. البته بخش اعظم دوره مباحث مربوط به بیولوژی و شیمی هست. با مجموعه تماس بگیرید و درخواست ثبت نام دهید.

 • سلام ببخشید من امسال دیپلمم رو می گیرم می تونم برای همین امسال این دوره ها رو شرکت کنم یا حتما باید برای شرکت در این دوره ها دیپلم داشته باشیم

 • سلام وقت بخیر هزینه ثبت نام چنده و اینکه بورسیه میکنه برا دانشگاه های ایتالیا یا شهریه دار هستند؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۰-۰۷-۲۴ در ۲:۰۵ ب.ظ

   هزینه ثبت نام دوره های آیمت ما به صورت جامع و فشرده متفاوت است. با همکاران تماس بگیرید. همچنین امکان اخذ بورسیه برای دانشگاه های ایتالیا وجود داره که به بورسیه استانی معروف هست. با گرفتن این بورسیه شهریه شما رایگان میشه.

 • سلام،من الان ۲۸ سال دارم و تا آیلتس بگیرم یعنی آذر ۱۴۰۱ سنم ۲۹ سال میشه،میخواستم بپرسم که برای من با این شرایط سنی امکان ثبتنام دوره IMAT و پذیرش در دانشگاه های پزشکی ایتالیا هست؟
  متشکرم🌹

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۰-۰۸-۲۱ در ۷:۴۷ ق.ظ

   سلام. ایتالیا شرایط سنی برای پذیرش پزشکی از طریق آزمون آیمت نداره اما سن که افزایش پیدا میکنه شانس گرفتن ویزای ایتالیا سخت تر می شه. اما نیازی به این نیست که یک سال روی آیلتس تمرکز کنید. تمامی کسانی که در دوره ها شرکت می کنند در کنار دروس تخصصی، کلاس های آیلتس رو هم میگذرونند و حداقل نمره ۶ رو بدست میارند. پیشنهاد می شه با مشاورین تماس بگیرید.

 • سلام . وقت بخیر
  برای دانشگاه های پزشکی ایتالیا برای هر دانشگاه جدا باید آزمون بدیم ؟

 • دندانپزشک آینده ۱۴۰۰-۰۹-۱۵ در ۶:۳۳ ب.ظ

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  ببخشید یه سوال داشتم
  شما چند سال هست که دوره های آی مت برگزار می کنید
  و اینکه تو این سال ها قبولی داشتین ؟؟؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۰-۱۰-۱۸ در ۱۰:۲۷ ق.ظ

   سلام وقت بخیر. امسال سال سومی هست که دوره آمادگی آیمت رو در ایران برگزار می کنیم. هر ساله بالغ بر ۹۰ درصد دانشپذیرانمون پذیرفته می شوند.

 • رشته انسانی نمیشه کلا؟

 • سلام. وقت بخیر.اگه من از الان شرو کنم میرسم؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۰-۱۱-۲۳ در ۶:۳۰ ق.ظ

   سلام. برای آزمون آیمت ایتالیا اگر بخواید از الان اقدام کنید، به ۲ فاکتور وابسته هست. سطح زبان انگلیسی و سطح علمی شما بویژه در دروس شیمی و زیست. اگر رشته تجربی باشید و معدل بالا و همچنین سطح نمره آلتس شما بالای ۴.۵ یا ۵ باشه بله امکان پذیر هست. همچنین به سرعت عمل شما و تلاشتون هم وابسته خواهد بود.

 • سلام من دانشجو رشته زیست هستم ومدرک زبان ندارم من توی مجموعه شما بیام زبانم اوکی میشه یانه

 • سلام عید تون مبارک یه سوال داشتم قبول شدن در آزمون آی مت برای پزشکی به معنای بورسیه شدن هست برای شهریه دانشگاه یا باید باز هم شهریه داشگاه رو جدا پرداخت کنیم

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۰۱-۲۰ در ۵:۴۰ ق.ظ

   سلام. ممنون از شما. جهت دریافت بورسیه استانی ، باید مدارکی رو بعد از قبولی در آزمون آیمت ایتالیا به دانشگاه و اداره بورسیه ارائه بدید تا پس از گذشت چند ماه و بررسی مدارک، بورسیه شما تائید بشه. قبولی در آزمون به تنهایی برای گرفتن بورسیه کفایت نمی کند. از همین رو ممکن است تا زمان تایید بورسیه، شهریه دانشگاه و خوابگاه رو خودتان واریز کنید.

 • سلام وقت بخیر خسته نباشید همراه اسن دوره های دوره آیلتس هم برگذار میشه یا باید جدا ثبت نام کنیم؟

 • سلام برای ۲۰۲۳ هم ثبت نام میکنید و این که هزینه آن چه قدر۰

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۰۳-۲۴ در ۷:۵۹ ب.ظ

   سلام . وقت بخیر. ثبت نام دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا برای سال ۲۰۲۳ از ۴ تیر ماه آغاز می شود. شهریه براساس نوع دوره ثبت نامی متفاوت است. با مشاوران ما تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید. اعتبار نمرات ازمون ایمت تا چه مدت هست؟ آیا همیشگی هست و یا تنها یک بار میشه از آن استفاده کرد؟ و دوره های شما به صورت آنلاین هم هست؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۰۵-۱۹ در ۷:۳۴ ق.ظ

   سلام وقت بخیر. اعتبار نمره آزمون آیمت ایتالیا صرفا تا همان سال است و فقط یک بار امکان استفاده از آن است. دوره آمادگی آزمون آیمت هم به شکل حضوری و هم آنلاین برگزار می شود.

 • سلام خسته نباشید اینکه من میخام کلاس ایمت و همچنین کلاس آیلتس تون شرکت کنم قبلش باید تعیین سطع بشم ؟؟؟
  من زبانم خوب نیست بهتره بگم من تاحالا کلاس زبان نرفتم و امسال اقدام کنم برای کلاس های آیلتس
  و با توجه به شرایط دارم کلاس های شما برام مناسب هستش

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۰۶-۱۶ در ۸:۱۵ ق.ظ

   سلام وقت بخیر. قبل از شروع دوره آمادگی آیمت ایتالیا به شکل حضوری و یا آنلاین تعیین سطح می شید. از طرفی به واسطه اینکه اکثر متقاضیان سطح زبان ضعیفی دارند طبق برنامه ریزی ما، یک ماه به شکل فشرده کلاس پری آیلتس برگزار میشه. چه حضوری و چه کلاس های آنلاین. با همکاران ما تماس بگیرید.

 • سلام وقت تون بخیر
  یه سوال داشتم آیا امتحان آیمت غیر دانشجویان ایرانی هم میتونن شرکت کنن یا خیر؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۰۶-۱۶ در ۸:۰۴ ق.ظ

   سلام. آزمون آیمت ایتالیا برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در این کشور هست و متقاضیان از کشورهای مختلف می توانند در این آزمون شرکت کنند. هم اروپایی ها هم غیر اروپایی ها مثل ایران، ترکیه، افغانستان، پاکستان و …

 • اگه من بخوام آزمون آبمت شرکت کنم و خودم کتاب بخونم آیا میتونم موفق بشم؟ چه کتاب هایی بهم پیشنهاد میکنین؟ آزمون آیمت شرط سنی که نداره؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۰۹-۰۶ در ۸:۱۵ ب.ظ

   سلام. امکان موفقیت به شکل خودخوان وجود دارد. اما شرکت در کلاس های آمادگی آزمون آیمت می تواند مزیت های مختلفی داشته باشد. با همکاران ما تماس بگیرید و مشاوره شوید. به طور معمول بهترین شرایط سنی جهت تحصیل پزشکی در ایتالیا و شرکت در آزمون IMAT ایتالی بین ۱۸ الی ۲۵ سال است اما متقاضیان تا ۳۰ سال هم امکان شرکت دارند. جهت مطالعه کتاب های مجموعه آریا دانش به همراه کتاب های کمبریج و IB دیپلما پیشنهاد می شود.

 • من دانشجوی رشته پزشکی ام اگه قبول بشم میتونم واحدامو اونجا معادل سازی کنم؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۰۹-۰۶ در ۷:۵۷ ب.ظ

   سلام. جهت انجام معادل سازی واحدهای درسی باید به قوانین دانشگاه مقصد رجوع کنید و در برخی موارد دانشگاه ها با دانشجویان همکاری می کنند. اما اصل کار قوانین دانشگاه مقصد است که هم با مراجعه با سایت دانشگاه و هم ایمیل به بخش پذیرش دانشگاه می توانید بررسی کنید. متقاضیانی که از طریق آزمون آیمت ایتالیا اقدام می کنند امکان بالایی دارند.

 • سلام با توجه به اینکه ظرفیت دانشگاه های پرشکی ایتالیا خیلی کم هست، چطور باید مطمین باشیم که در صورت موفقیت در ازمون آیمت قطعا پذیرفته میشیم و ظرفیت پر نمیشه؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۰۹-۰۶ در ۷:۵۳ ب.ظ

   سلام. شما در پروسه پذیرش دانشگاه های ایتالیا، حق انتخاب یک رشته و یک دانشگاه را دارید. زمانی که ثبت نام میکنید باید این کار را انجام دهید. در واقع شما با افرادی رقابت می کنید که مانند شما آن دانشگاه و رشته را انتخاب کرده اند. از این رو زمانی که نتایج آیمت اعلام می شود، لیست تمامی متقاضیان آن دانشگاه که در آزمون آیمت ایتالیا شرکت کرده اند منتشر می شود. نفرات برگزیده براساس ظرفیت اعلامی هر دانشگاه می باشد.

 • میشه با ازمون ایمت توی دانشگاهای ترکیه درس خوند؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۰۹-۲۳ در ۹:۲۵ ق.ظ

   سلام. آزمون آیمت صرفا برای کشور ایتالیا است. برای تحصیل در ترکیه باید در آزمون yos شرکت کنید.

 • ایا برای شانس قبولی در دندانپزشکی معدل کل مهمه یا معدل کتبی نهایی ؟ و اینکه این دوره های اموزشی انلاین نیستند؟چون محل اقامت من تهران نیست..

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۱۰-۲۵ در ۷:۰۰ ق.ظ

   با سلام. قبولی در آزمون آیمت ایتالیا ارتباطی با معدل کتبی و یا نهایی ندارد. مهمترین فاکتور این است که شما با توجه به انتخاب دانشگاه مقصد خود نمره مناسب را براساس ظرفیت دانشگاه بدست بیاورید. کلاس آمادگی آیمت ایتالیا هم به شکل حضوری و هم به شکل آنلاین برگزار می شود.

 • هزینه دوره هاتون چقدر هست؟و اینکه همین دوره آی مت آنلاین امکانش هست ؟؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۱۰-۲۵ در ۶:۵۷ ق.ظ

   با سلام. با توجه به تنوع دوره های آموزشی بویژه کلاس های آمادگی آزمون آیمت جهت اطلاع از مشخصات دوره و هزینه ها با همکاران ما تماس بگیرید. دوره های به شکل جامع و فشرده و همچنین حضوری و آنلاین می باشد.

 • سلام
  امکان برگزاری کلاس ها بصورت آنلاین هست

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۱۰-۲۵ در ۶:۵۲ ق.ظ

   سلام. در مجموعه آریا دانش دوره آمادگی آزمون آیمت هم به شکل حضوری و هم آنلاین در حال برگزاری است. با مشاوران تماس بگیرید.

 • سلام من به شماره موسسه زنگ میزنم میگه قطع است بعد درخواست مشاوره رایگانم دادم ولی هیچکس بهم زنگ نزده .راه دیگه ای هست بشه با موسسه تماس گرفت؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۱۰-۲۵ در ۶:۵۱ ق.ظ

   سلام. با پوزش از شما. به خاطر مشکل خطوط چند روزی تماس ها مشکل داشت.همچنین ممکن است فرم شما در سایت ثبت نشده باشد. می توانید از طریق تلگرام پیام ارسال کنید و مجددا فرم ارسال نمایید.

 • سلام دوره ها فقط به صورت حضوری هستند؟ یعنی نمیشه آنلاین شرکت کرد؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۲-۰۲-۱۷ در ۶:۳۵ ق.ظ

   با سلام. امکان شرکت در دوره های آمادگی آزمون IMAT ایتالیا در مجموعه آریا دانش به شکل حضوری و آنلاین وجود دارد. این دوره های به شکل جامع و فشرده برگزار می شود. با همکاران ما در تماس باشید.

*

code

مشاوره رایگان مشاوره واتس اپمشاوره تلگرام تماس مستقیم

دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا _ جامع 2

دروس تخصصی / همراه با مشاوره و آزمون های جامع
۳۵۰ ساعت آموزش | ۴.۵ ماهه
شروع از اول اردیبهشت
توضیحات بیشتر... مشاوره در واتس اپ مشاوره در تلگرام