آریا دانش | دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا

دوره آزمون pre-medical

تدریس فیزیک به زبان انگلیسی

4/5 - (3 امتیاز)
تدریس فیزیک به زبان انگلیسی

درس فیزیک یکی از دروس اصلی و بسیار مهم دوره دبیرستان است. درس فیزیک برای دانش‌آموزان رشته‌های ریاضی و تجربی در زمره دروس تخصصی قرار دارد. در بسیاری از رشته‌های دانشگاهی مانند رشته‌های مهندسی نیز گذراندن چند واحد فیزیک جزو برنامه درسی دانشجویان است. تدریس فیزیک به زبان انگلیسی برای دانش‌آموزانی که قصد یادگیری فیزیک به زبان انگلیسی را دارند بسیار مهم است. زیرا درس فیزیک از پیچیدگی نسبتا زیادی برخوردار است.

به همین دلیل یادگیری آن به زبان انگلیسی می‌تواند چالش‌های زیادی را به همراه داشته باشد. کمک و همراهی یک استاد برجسته و باتجربه می‌تواند برای یادگیری فیزیک به زبان انگلیسی بسیار مفید و موثر باشد.

یادگیری فیزیک به زبان انگلیسی

دلایل یادگیری فیزیک به زبان انگلیسی

 • اگر قصد مهاجرت تحصیلی و تحصیل در دبیرستان‌های انگلیسی زبان را دارید باید فیزیک پایه قبل را به زبان انگلیسی یاد بگیرید: مباحث فیزیک غالبا به صورت پیوسته و دنباله‌ای هستند. به همین دلیل اگر با اصطلاحات انگلیسی فیزیک پایه قبل آشنا نباشید در طول تحصیلی با مشکل مواجه خواهید شد. فیزیک از مهمترین مابحث در آزمون های ورودی دانشگاه های پزشکی اروپا است.
 • اگر در دبیرستان‌های بین‌المللی تحصیل می‌کنید احتمالا به دوره‌های خصوصی تدریس فیزیک به زبان انگلیسی نیاز خواهید داشت: زیرا سرعت تدریس در کلاس‌های عمومی مدارس زیاد است. به همین دلیل ممکن است نتوانید سوالات خود را معلم بپرسید. همچنین تدریس به زبانی غیر از زبان مادری نیز تا حدودی چالش برانگیز است. این عوامل ممکن است باعث شود تا یادگیری عمیق فیزیک در مدرسه اتفاق نیفتد. دوره‌ آموزش فیزیک به زبان انگلیسی می‌تواند به شما کمک کند تا به یادگیری خود عمق ببخشید و سوالات خود را از اساتید مجرب بپرسید.
 • متقاضیان دیپلم های بین المللی: اگر قصد گرفتن دیپلم ‌های بین‌المللی مانند دیپلم A-Level یا دیپلم آمریکایی را دارید یادگیری فیزیک دبیرستان به زبان انگلیسی برای شما ضرورت دارد.
 • اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا را دارید: برای قبولی در آزمون ورودی نیاز به یادگیری فیزیک به زبان انگلیسی خواهید داشت. زیرا درس فیزیک یکی از دروس اصلی مشترک بین آزمون‌های ورودی بین‌المللی است مانند آزمون IMAT ایتالیا و آزمون SAT.
آموزش فیزیک به زبان انگلیسی

ویژگی‌های دوره تدریس فیزیک به زبان انگلیسی

تدریس فیزیک به زبان انگلیسی برای موثر بودن باید دارای چند ویژگی باشد. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • تسلط استاد فیزیک به مباحث فیزیک دبیرستان: مدرس فیزیک به زبان انگلیسی باید پیش از هر چیز از تسلط کافی بر مباحث فیزیک برخوردار باشد. یک مدرس در صورتی می‌تواند درک عمیقی از مطالب را به دانش‌آموزان منتقل کند که بر مطالب عمیقا مسلط باشد.
 • تسلط استاد فیزیک بر زبان عمومی و تخصصی: یک مدرس فیزیک به زبان انگلیسی باید انگلیسی را در سطح یک بومی زبان صحبت کند. لهجه مناسب و قابل درک دیگر ویژگی است که یک مدرس باید از آن برخوردار باشد. همچنین مدرسان فیزیک به زبان انگلیسی باید با اصطلاحات تخصصی فیزیک به زبان انگلیسی آشنایی کامل داشته باشند.
 • دانش کافی درباره نمونه سوالات آزمون‌های بین‌المللی: یک مدرس فیزیک به زبان انگلیسی باید درباره آزمون‌های بین‌المللی مختلف اطلاعات کاملی داشته باشد. تنها در این صورت است که می‌تواند به دانش‌آموزان برای قبولی در آزمون‌های ورودی کمک کند.
 • فن بیان و نحوه تدریس مناسب: مهم‌ترین ویژگی یک مدرس را می‌توان فن بیان و نحوه تدریس او دانست. یک مدرس فیزیک در صورتی که فن بیان قوی نداشته باشد در انتقال دانش خود به دانش‌آموزان موفق نخواهد بود.
 • تجربه کافی: داشتن تجربه برای یک مدرس اهمیت زیادی دارد. تدریس فیزیک به زبان انگلیسی توسط اساتید با تجربه کیفیت به مراتب بالاتر از اساتید بی‌تجربه خواهد داشت.

معرفی کتاب های تدریس فیزیک به زبان انگلیسی

برای تدریس فیزیک به زبان انگلیسی در مقطع دبیرستان کتاب‌های متنوعی وجود دارد. در این بخش به معرفی چند نمونه کتاب برای تدریس فیزیک به زبان انگلیسی می‌پردازیم:

 • Physics the foeDiploma IB: ویرایش ششم این کتاب فیزیک به طور کامل برای برنامه درسی IB Physics  به طور جامع به روز شده است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب می‌توان آمادگی برای آزمون با نمونه سوالات امتحانی گسترده، سوالات آزمون آنلاین و نکات امتحانی را نام برد.
 • Physics for AQAA-Level : این کتاب درسی دانش آموز پسند به طور جامع فیزیک مقطع دبیرستان را پوشش می‌دهد. این کتاب فیزیک شامل یادداشت‌ها و درسنامه‌های عمیق است که هر موضوع را توضیح می‌دهد. مطالب در این کتاب توسط نمودارهای واضح، عکس‌ها، نکات و نمونه‌های حل شده پشتیبانی می‌شود. برای آزمایش دانش و درک دانش آموزان، سوالات تمرینی و سوالات امتحانی در سراسر کتاب با پاسخ‌های کامل وجود دارد. همچنین راهنمایی‌های دقیقی در مورد مهارت‌های ریاضی، تحقیقات عملی و توصیه‌های ضروری برای موفقیت در امتحانات نهایی وجود دارد.
فیزیک به زبان انگلیسی

دوره تدریس فیزیک به زبان انگلیسی آریا دانش

دوره‌ تدریس فیزیک به زبان انگلیسی در ایران توسط موسسه آریا دانش برگزار می‌شود. تدریس فیزیک در این دوره‌ها توسط اساتید مجرب و به نام انجام می‌گردد. این اساتید علاوه بر تسلط زیاد بر مباحث شناخت بسیار خوبی از آزمون‌های بین‌المللی دارند. نتایج درخشان دانش‌آموزان این دوره‌ها گواه بر کیفیت بالای تدریس در آن‌هاست.

این دوره های به شکل حضوری و آنلاین و همچنین خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می شود. این دوره ها بویژه در راستای موفقیت دانش آموزان در اخذ دیپلم های بین المللی و همچنین برای علاقه مندان به تحصیل پزشکی در خارج از کشور تدوین شده است.

سخن آخر

تدریس فیزیک به زبان انگلیسی برای بسیاری از دانش‌آموزان یک ضرورت است. یادگیری فیزیک به زبان انگلیسی برای دانش‌آموران علاقه‌مند به مهاجرت تحصیلی یک سرمایه‌گذاری بلند مدت به شمار می‌رود. وقت و هزینه‌ای که دانش‌آموزان برای یادگیری فیزیک به زبان انگلیسی صرف می‌کنند در طول گذر زمان بازده چند برابری خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره‌های آموزش فیزیک به زبان انگلیسی آریا دانش فرم درخواست مشاوره رایگان را تکمیل کرده و منتظر تماس کارشناسان ما بمانید.

تدریس فیزیک به زبان انگلیسی

سوالات متداول

 1. آیا یادگیری فیزیک به زبان انگلیسی به صورت خودخوان امکان پذیر است؟

درس فیزیک ماهیت پیچیده و دشواری دارد. به خصوص یادگیری آن به زبان انگلیسی سخت‌تر است. بنابراین یادگیری آن به شکل خودخوان دشوار و وقت گیر خواهد بود.

 1. مهم‌ترین دلایل یادگیری فیزیک به زبان انگلیسی کدامند؟

قبولی در آزمون‌های ورودی دانشگاه های اروپا، موفقیت در اخذ دیپلم‌های بین‌المللی، تقویت فیزیک برای دانش‌آموزان مدارس بین‌المللی، یادگیری فیزیک پایه‌های قبل برای دانش‌آموزان متقاضی مهاجرت تحصیلی.

 1. مهم‌ترین ویژگی‌های دوره تدریس فیزیک به زبان انگلیسی چیست؟

تسلط مدرس به زبان انگلیسی، تسلط مدرس به مباحث فیزیک، فن بیان خوب و تجربه کافی مدرس و آشنایی کامل او با سوالات آزمون‌های بین‌المللی.

 1. بهترین کتاب‌ها برای یادگیری فیزیک به زبان انگلیسی کدامند؟

کتاب های دیپلم IB و AS & A-Level از جمله بهترین کتاب‌ها برای یادگیری فیزیک به زبان انگلیسی هستند.

 1. آیا دوره آموزش فیزیک به زبان انگلیسی در ایران برگزار می‌شود؟

بله. دوره‌های آموزش فیزیک به زبان انگلیسی در ایران توسط موسسه آریا دانش برگزار می‌گردند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

*

code

مشاوره رایگان مشاوره واتس اپمشاوره تلگرام تماس مستقیم

دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا _ جامع 2

دروس تخصصی / همراه با مشاوره و آزمون های جامع
۳۵۰ ساعت آموزش | ۴.۵ ماهه
شروع از اول اردیبهشت
توضیحات بیشتر... مشاوره در واتس اپ مشاوره در تلگرام