021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو

آرشیوها: پرسش ها

سوالاتی که شما از آریا ویزا پرسیده اید

در صورتی که سوال مورد نظر خود را در لیست سوال ها پیدا نکردید می توانید سوال خود را برای ما ارسال کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت به سوال شما پاسخ دهند.

راه ورود به دانشگاه های معتبر اروپا در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی چگونه است ؟

بیش از 90 درصد دانشگاه های اروپا جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی (چه متقاضیان داخلی و چه متقاضیان خارجی) آزمون ورودی برگزار می کنند. این آزمون ها در برخی دانشگاه ها به صورت کتبی، در برخی به صورت مصاحبه ای و در برخی دیگر ترکیب آزمون کتبی و شفاهی است. جهت موفقیت در آزمون ورودی داشتن دانش کافی بویژه در دروس زیست شناسی، شیمی، آناتومی، انگلیسی جنرال، انگلیسی پزشکی، ریاضی و فیزیک بسیار اهمیت دارد. از این رو گذراندن دوره MFP  – Medical Foundation Program و یادگیری تمامی این دروس می تواند نقش موثری در موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه ها داشته باشد. با گذراندن این دوره راه ورود به دانشگاه های انگلیسی زبان پزشکی کشورهای مجارستان، ایتالیا، چک، لهستان، روسیه، اسلواکی، رومانی، نروژ، لتونی، هلند، انگلستان، استونی و … و حتی کشورهای آمریکا و کانادا برای علاقه مندان ایرانی فراهم است.

منظور از دوره آمادگی پزشکی آزمون های ورودی دانشگاه های اروپا / MFP چیست ؟

دوره Medical Foundation Program –  MFP دوره آمادگی پزشکی آزمون های  ورودی دانشگاه های اروپا است. در این دوره دروس مختلف زیست شناسی، شیمی عمومی و آلی، آناتومی، فیزیولوژی، ژنتیک، ایمنی شناسی، ریاضی، فیزیک، زبان پزشکی، زبان انگلیسی جنرال و … به زبان انگلیسی آموزش داده می شود و متقاضیان برای آزمون های دانشگاه های اروپا در رشته های علوم پزشکی آماده می شوند. این دوره 9 الی 12 ماه به طول می انجامد و در مجموع حدود 600 ساعت آموزش را شامل می شود.

منظور از آزمون IMAT و دروه آمادگی آزمون IMAT چیست؟

آزمونIMAT  آزمون ورود به دانشگاه های معتبر کشور ایتالیا جهت پذیرش در رشته های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و … است. ساختار آزمون شامل 60 سوال در 4 بخش 1- دانش عمومی (2 سوال)، هوش و منطق (20 سوال)؛ 2- زیست شناسی (18 سوال)؛ 3- شیمی (12 سوال)؛ 4- ریاضی و فیزیک (8 سوال) است.  این آزمون در بیش از 20 کشور جهان برگزار می شود. دروه آمادگی آزمون IMAT به منظور موفقیت متقاضیان ایرانی علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های ایتالیا برگزار می شود و شامل دروس نام برده است. دوره آمادگی آزمون IMAT شباهت زیادی از لحاظ محتوایی و منابع درسی به دوره MFP دارد.

آیا گذراندن دوره کالج و یا داشتن مدرک پایانی کالج در پذیرش متقاضیان در دانشگاه های اروپا در رشته های علوم پزشکی تاثیر دارد ؟

با توجه به اینکه جهت پذیرش در دانشگاه های اروپا در رشته های علوم پزشکی آزمون ورودی وجود دارد، گذراندن دوره های آمادگی این آزمون ها نقش زیادی در موفقیت در ورود به دانشگاه و رشته هدف دارد. از طرفی در طول یک سال تحصیلی کالج دروسی آموزش داده می شود که به عنوان دروس مهم در 2 سال اول دانشگاه هستند. همچنین از آن جایی که مدرک کالج اعتبار بین المللی دارد، نمرات آزمون های میان ترم و پایان ترم کالج (نمراتی که در کارنامه و گواهی نامه کالج قرار می گیرد)  نقش مهمی در پذیرش دانشجویان در دانشگاه های پزشکی کشورهای مختلف اروپا دارد.

چه مدارکی جهت ثبت نام در دوره های MFP و IMAT کالج (دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا) و اخذ ویزای تحصیلی مورد نیاز است ؟

1– اصل پاسپورت

2- دو قطعه عکس رنگی جدید

3- ترجمه مدرک تحصیلی دیپلم یا پیش دانشگاهی (در صورت داشتن مدرک لیسانس ترجمه آن ارائه شود).

4- ترجمه شناسنامه متقاضی

5- ترجمه شناسنامه حامی

6- در صورت داشتن سن 24 سال به بالا فرم  – CV )شرح حال(  به طور کامل

7- گواهی اشتغال به کار حامی به زبان انگلیسی  :

الف( اگرشغل حامی آزاد است ترجمه جواز کسب ارئه شود.

ب( اگر حامی مدیر یا مدیر عامل باشد ترجمه اساسنامه یا روزنامه رسمی شرکت ارائه شود.

ج( اگر حامی کارمند است ترجمه گواهی اشتغال به کار ارائه شود.

د( اگرحامی  پزشک است ترجمه جواز مطب یا کارت پزشکی و اگر در بیمارستان مشغول به کار می باشد ترجمه اشتغال به کار ارائه شود.

8- گواهی ساپورت از سوی حامی به زبان انگلیسی  به صورت محضری

9- در صورتی که دانشجو زیر 18 سال است اجازه خروج هم باید از طرف پدر و مادر صادر شود.

10- پرینت بانکی ریالی با گردش 3 ماه آخر به زبان لاتین به نام حامی – با مانده حداقل 55 میلیونی یا

حساب سپرده

11- ترجمه سند ملکیت

هزینه های ثبت نام برای شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های اروپا چگونه هست؟

دانشگاه ها برای شرکت در آزمون های ورودی دو هزینه را در دریافت می کنند:

1- هزینه ثبت نام یا  Application Fee 2- هزینه آزمون یا Examination Fee

این موارد در دفترچه آزمون دانشگاه ها وجود دارد و بستگی به دانشگاه های کشورهای مختلف بین 200 تا 500 یورو متغیر است.

دانش آموزان ایرانی با معدل دیپلم و پیش دانشگاهی 15، آیا امکان قبولی در دانشگاه های اروپا در رشته های علوم پزشکی را دارند؟

با معدل 15 امکان شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های علوم پزشکی اروپا وجود دارد. پذیرش در دانشگاه های اروپا بر مبنای معدل نیست، بلکه بر مبنای نتایج آزمون ورودی (آزمون کتبی و مصاحبه) است. اما پیشنهاد می شود متقاضیان معدل بالای 15 داشته باشند.

ترم های اول و دوم دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا / MFP و IMAT از چه تاریخی شروع می شوند؟

ترم اول تحصیلی از نیمه های سپتامبر (اوایل شهریور) شروع می شود تا آخر دسامبر (اوایل دی) ادامه می یابد. ترم دوم تحصیلی از اوایل ژانویه (اواسط دی) شروع می شود و تا آخر می (اوایل خرداد) ادامه می یابد، و اوایل ژوئن سال تحصیلی به اتمام می رسد.

آموزش علوم زیست پزشکی دوره آمادگی ورود به دانشگاه های پزشکی اروپا / دوره MFPشامل چه درس هایی است ؟

زیست شناسی سلولی و مولکولی/ آناتومی / فیزیولوژی / ژنتیک/ ایمونولوژی / میکروبیولوژی

آموزش علوم شیمی دوره آمادگی ورود به دانشگاه های پزشکی اروپا / دوره MFP شامل چه درس هایی است ؟

شیمی عمومی  / شیمی آلی/  مقدمه ای بر بیوشیمی

برای کسانیکه به شروع ترم اول دوره MFP و IMAT کالج نرسند چه برنامه ای ارائه می شود؟

دوره فشرده ای هم برای افرادی که دیرتر به محل کالج می رسند از اول  ژانویه (دی ماه) شروع و همان انتهای ماه می (اوایل خرداد ماه) به تمام می رسد. دروس همان دروس ترم های اصلی هستند اما کلاس ­ها بصورت فشرده تر برگزار می شوند.

چند درصد دانشجویان ایرانی که در دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا در محل کالج شرکت می کنند امکان قبولی در دانشگاه های مورد نظر خود را دارند؟

در سال های مختلف متفاوت بوده است اما عموما بالای 90% دانشجویان در دانشگاه و رشته مورد نظر خود پذیرفته می شوند.

آیا می توان برای یک دانشگاه هم برای رشته پزشکی و هم رشته دندانپزشکی و هم برای رشته داروسازی در آزمون ورودی شرکت کرد ؟

بله؛ امکان شرکت در آزمون ورودی یک دانشگاه در چند رشته مختلف وجود دارد.

دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل در دوره های کالج در اروپا که سطح زبان انگلیسی ضعیفی دارند چه اقدامی باید انجام دهند؟

اگر در ایران حضور دارند پیشنهاد می شود در دوره های زبان انگلیسی جنرال و یا دوره های مکالمه زبان انگلیسی شرکت کنند و سطح خود را به سطح قابل قبولی برسانند. در غیر این صورت می توانند در کلاس های زبان انگلیسی که در محل کالج برگزار می شود شرکت کنند.

متقاضیان ایرانی علاقه مند به تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه های کشور انگلستان باید از چه مسیری عبور کنند؟

برای ورود به دانشگاه های کشور انگلستان در تمامی رشته ها بویژه رشته های علوم پزشکی، داشتن مدرک A-Level  (دیپلم معتبر بین المللی) قطعی و ضروری است. دوره آموزشی A-Level  از دوره های کلیدی کالج بوده که زمان آن 2 سال تحصیلی به طول می انجامد. علاوه بر آن دانش آموزانی که مدرک دیپلم بین المللی A-Level را دارند نیز امکان پذیرفته شدن در دانشگاه های دیگر کشورهای اروپایی، استرالیا و کانادا را دارند.

متقاضیان ایرانی علاقه مند به تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه های کشور آمریکا و کانادا باید از چه مسیری عبور کنند؟

برای ورود به دانشگاه های معتبر کشور آمریکا و کانادا جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی گذراندن   دوره های پیش پزشکی کالج (پری مدیکال/ دوره MFP) لازم و ضروری است. متقاضیان می توانند با گذراندن این دوره، شانس قبولی خود را در آزمون SAT افزایش دهند. همچنین کالج امکانات شرکت در آزمون   SAT که  برای ورود به دانشگاه های آمریکا و کانادا ضروری هست را فراهم می سازد.

متقاضیان ایرانی علاقه مند به تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه های کشور فرانسه باید از چه مسیری عبور کنند؟

متقاضیان ایرانی با گذراندن دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا در کالج و اخذ مدرک بین المللی پری مدیکال، امکان پذیرش در تمامی دانشگاه های انگلیسی زبان اروپا بویژه کشور فرانسه در رشته های علوم پزشکی را دارند. اما شرط دیگری که ویژه کشور فرانسه است، داشتن دانش زبان فرانسوی متقاضیان است که بسیار ضروری است.

متقاضیان ایرانی چگونه می توانند مدرک بین المللی SAT (مدرک ورود به دانشگاه های آمریکا و کانادا) را اخذ نمایند ؟

از نظر محتوا و مواد درسی آموزشی، مدرک SAT  بسیار نزدیک به دوره آمادگی آزمون های پزشکی اروپا / دوره MFP است. از این رو دانشجویان دوره MFP می توانند بعد از گذراندن این دوره در آزمون های SAT شیمی وSAT  بیولوژی شرکت کنند و با موفقیت در این آزمون ها مدرک بین المللی SAT را دریافت کنند.

گرفتن مدرک دیپلم بین المللی A- level وSAT چه امتیازاتی دارد ؟

بسیاری از از دانشگاه های مطرح در اروپا و کشورهای امریکا و کانادا اعلام کرده اند که متقاضیانی که مدرک  A- Level  و یا SAT  را داشته باشند دیگر نیازی به آزمون ورودی دانشگاه ندارند و می توانند مستقیم وارد دانشگاه در رشته مورد نظر خود شوند.

ویزای تحصیلی اخذ شده جهت گذراندن دوره های کالج چه ویزایی است؟

متقاضیان ایرانی علاقه مند به گذراندن دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا، جهت تحصیل 9 الی 12 ماهه در کالج، ویزای شنگن دریافت می کنند. همچنین ویزای همراهان متقاضیان نیز شنگن است که برای کل حوزه شنگن معتبر می باشد.

به طور معمول هزینه های زندگی (اقامت، غذا، رفت و آمد، بیمه و تفریح) برای دانشجویان ایرانی جهت تحصیل در دانشگاه های اروپا و یا گذراندن دوره های کالج در کشورهای اروپایی به صورت ماهیانه چگونه است ؟

هزینه های زندگی و اقامت و خوراک نسبت به کشور و شهر متفاوت و متغیر است و بستگی زیادی به نوع و مدل زندگی دانشجو دارد. اما به طور معمول کمترین هزینه در کلان شهرها و پایتخت های کشورهای اروپایی حدود 800 تا 900 یورو در ماه است که می تواند شامل هزینه های مختلف زندگی است.

سوال خود را از ما بپرسید

  • حداکثر اندازه فایل: 450 MB.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت