021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
4.9/5 - (17 امتیاز)

دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه – YOS

آزمون YOS آزمونی است که هر ساله برای تعیین سطح علمی متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند برگزار می شود و موفقیت و دریافت نمره مناسب باعث دریافت پذیرش در دانشگاه های معتبر ترکیه  می شود. موسسه Student Assessment and Selection Center (ÖSYM)  برگزار کننده این آزمون است و نکته مهم این است که شهروندان کشور ترکیه امکان شرکت در آزمون یوس را ندارند و صرفا برای پذیرش متقاضیان خارجی است. کنکور YOS به زبان ترکی و یا انگلیسی طرح می شود.

دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه - YOS

دوره در یک نگاه

 • هدف دوره: آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه – آزمون YOS
 • رشته های هدف: پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، رشته های مهندسی، پیراپزشکی، علوم انسانی
 • دانشگاه های هدف: استانبول | آنکارا | حاجت تپه | آتاتورک | باغچه شهیر | کوچ | مارمارا | اژه | قاضی | باشکنت | مدیپول
 • مدت دوره: جامع: 6 ماه | 480 ساعت فشرده: 5 ماه | 400 ساعت
 • زمان شروع: جامع: مهر | فشرده: آبان
 • مدل برگزاری : حضوری | آنلاین | گروهی | خصوصی
 • ظرفیت کلاس: 8 الی 12 نفر
 • روز در هفته : 4 روز در هفته
 • زمان برگزاری روزانه : حضوری: 9 الی 13 یا 14 آنلاین: 17 الی 21 یا 22
 • شرایط ثبت نام : گذراندن دوره 12 ساله تحصیلی در ایران در رشته های علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک
 • دروس : ریاضی | هندسه | هوش | ترکی | انگلیسی

ویژگی ها و شاخصه های دوره YOS ترکیه در کالج آریا دانش

کوئیزهای تک درس کلاسی

کلاس خصوصی رفع اشکال

جلسه انتخاب رشته و دانشگاه

آموزش حضوری و آنلاین

منابع آموزشی رایگان

مشاوره پذیرش تحصیلی

اساتید مجرب و متخصص

مشاوره پیشرفت تحصیلی

مشاور و برنامه درسی رایگان

برنامه آموزشی استاندارد

پشتیبانی و نظارت مستمر

کتابچه اطلاعات دانشگاهی

1. نحوه پذیرش دانشگاه های ترکیه؛ آزمون YOS و SAT

تعداد دانشجویان بین‌المللی که کشور ترکیه را برای تحصیل برمی‌گزینند روز به روز در حال افزایش است. این روند از سال ۲۰۱۵ با افزایش چشمگیری همراه بوده است و اکنون در حدود 650 هزار دانشجوی خارجی در ترکیه تحصیل می‌کنند که نشان ‌دهنده روند رو به رشد این کشور به عنوان مقصد تحصیلی به شمار می‌آید. دانشگاه های کشور ترکیه جهت پذیرش متقاضیان بین المللی در رشته های علوم پزشکی همچون پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری، مامایی و پذیرش دیگر رشته های مقطع لیسانس از جمله رشته های مهندسی و علوم انسانی، آزمون ورودی به نام آزمون یوس _ YOS برگزار می کنند. بسیاری از علاقه مندان ایرانی تحصیل در ترکیه بویژه پزشکی در ترکیه، دندانپزشکی در ترکیه و داروسازی در ترکیه، برای اخذ پذیرش دانشگاههای معتبر از جمله استانبول و آنکارا، آزمون یوس را انتخاب می کنند. هرچند محتوای این آزمون سختی های خاص خود را دارد، اما به مراتب نسبت به کنکور داخلی ایران راحت تر است. چراکه در کنکور یوس 3 مبحث ریاضی، هندسه و هوش مورد سوال است اما در کنکور داخلی بیش از 8 مبحث مختلف مورد پرسش قرار می گیرد.

 

آزمون YOS آزمونی است که هر ساله برای تعیین سطح علمی متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند برگزار می شود و موفقیت و دریافت نمره مناسب باعث دریافت پذیرش در دانشگاه های معتبر ترکیه  می شود. موسسه Student Assessment and Selection Center (ÖSYM)  برگزار کننده این آزمون است و نکته مهم این است که شهروندان کشور ترکیه امکان شرکت در آزمون یوس را ندارند و صرفا برای پذیرش متقاضیان خارجی است. کنکور YOS به زبان ترکی و یا انگلیسی طرح می شود.

علاوه بر آزمون یوس در ترکیه، آزمون آمریکایی SAT نیز از دیگر آزمون هایی است که در پذیرش برخی از دانشگاه های ترکیه مورد تائید است. آزمون SAT دارای دو بخش ریاضیات و زبان انگلیسی است و نمره آن از 1600 محاسبه می شود. این آزمون برای پذیرش رشته های مختلف تحصیلی در سراسر دنیا کاربرد دارد. این آزمون چندین بار در سال برگزار می شود.

2. معرفی ساختار و نمره دهی آزمون YOS ترکیه

آزمون یوس صرفا به زبان ترکی برگزار نمی شود و شما می توانید زبان آزمون خود را انگلیسی نیز انتخاب کنید. در آزمون یوس ترکیه سه درس اصلی ریاضی، هندسه و هوش ملاک عمل خواهند بود و یادگیری زبان ترکی استانبولی در اولویت بعدی قرار دارد. در کشور ترکیه علاوه بر آزمون یوس مرکزی، برخی از دانشگاه ها نیز به طور مجزا آزمون یوس را برگزار می نماید و به این ترتیب تعداد سوالات آزمون یوس اصولا بستگی به دانشگاه درخواستی دارد. در حالت کلی آزمون یوس شامل 80 الی 100 سوال می شود و زمان پاسخگویی به هر سوال به طور متوسط 1.5 دقیقه است. در مجموع زمان پاسخگویی بین ۱۰۰-۱۲۰دقیقه بوده و تعداد دقیق سؤالات و زمان پاسخگویی از سایت رسمی هر دانشگاه و یا وزارت علوم ترکیه در اطلاعیه های رسمی کنکور یوس اعلام می گردد. به طور معمول سوالات آزمون یوس پنج گزینه دارند و نمره منفی در این آزمون حساب می شود، هر چهار سوال اشتباه، یکی از پاسخ های صحیح شما را حذف می کند.

کنکور یوس ترکیه از دو بخش اصلی تشکیل شده است:

بخش اول شامل آزمون کتبی هوش و ریاضی است. در این آزمون برای بخش ریاضی سر فصل هایی مانند ریاضیات عمومی, هندسه, مثلثات و غیره مد نظر بوده در بخش هوش و مطق اغلب سؤالات بر پایه تفکر منطقی, اشکال سه بعدی و نظایر آن سنجیده می شود.

بخش دوم آزمون یوس سنجش سطح زبان است. در صورتی که متقاضی در بخش اول موفق شده و در دانشگاه پذیرش  شود سپس می بایست در  مصاحبه زبان ترکی استانبولی و یا زبان انگلیسی شرکت کند و اگر سطح زبانی متقاضی قابل قبول باشد مستقیما وارد دانشگاه می شود و در غیر اینصورت باید قبل از دانشگاه در یک دوره ۶ ماهه زبان مد نظر خود شرکت کند.

3. معرفی سرفصل های مهم آزمون YOS ترکیه

 • ریاضیات آزمون یوس

سوالات بخش ریاضی آزمون YOS ترکیه از بخش های مختلفی تشکیل شده است که به صورت زیر می باشند: اعداد (چهار عمل اصلی، مبناء، اعداد صحیح، اعداد اول، فاکتوریل، ب.م.م و ک.م.م)، اعداد گویا و اعشاری، توان و رادیکال، اتحاد و تجزیه عبارات، نسبت و تناسب، معادلات و نامعادلات درجه یک، قدر مطلق، منطق، مجموعه ها، رابطه، تابع، عملگرها و هم نهشتی اعداد، اصول شمارش، بسط دو جمله ای، احتمال، چند جمله ای ها، تابع درجه دو و سهمی، معادلات و نامعادلات درجه دو، مثلثات، اعداد مختلط، لگاریتم، سری و دنباله؛ سیگما و پای، توابع خاص (تابع جزء صحیح، تابع ساین و …)، حد و رفع ابهام، مشتق و کاربرد آن، انتگرال و کاربرد آن، ماتریس و دترمینان. تعداد سوالات بخش ریاضی آزمون یوس ترکیه حدود ۳۰ الی ۴۰ سوال است.

 • هندسه آزمون یوس

تعداد سوالات هندسه آزمون یوس بسیار کم است. سوالات در حدود ۵ الی ۱۰ تا هستند اما از اهمیت زیادی برخوردارند. بسیاری از متقاضیان به دلیل کم بودن تعداد سوالات هندسه به آن توجه نمی کنند اما جواب دادن به این سوالات می تواند شما را از بسیاری از شرکت کنندگان جلو بی اندازد. سر فصل های هندسه آزمون YOS به شرح زیر هستند: تعاریف اولیه، زاویه ها در خطوط موازی و مورب، زاویه ها در مثلث، ارتفاع، نیمساز و میانه، مثلث های خاص (مانند متساوی الاضلاع و …)، مساحت مثلث، تشابه مثلث ها، نامساوی های مثلث چند ضلعی ها و چهار ضلعی ها، متوازی الاضلاع و لوزی، مستطیل و مربع، ذوزنقه، دایره (زوایای داخلی و نسبت ها)، دایره (محیط و مساحت)، هندسه تحلیلی (فقط خط و دایره)، هندسه فضایی، بردارها.

 • بخش هوش آزمون یوس

حدود ۵۰ درصد سوالات کنکور یوس (حدود ۴۰ الی ۵۰ سوال) متشکل از سوالات هوش و منطق است. سوالات هوش در کنکور یوس ترکیه فصل بندی خاصی ندارند و هر دانشگاه از مدل های مختلف سوال استفاده می کند؛ اما باید به این نکته توجه کنید که سطح سختی سوالات هوش بسیار پایین بوده و شما به راحتی می توانید با کمی تمرین و حل سوالات مختلف به تمامی سوالات پاسخ صحیح بدهید.4. مدارک و زمان ثبت نام و برگزاری آزمون یوس ترکیه

آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه به طور معمول در محل خود دانشگاه و یا حضوری در سنترهای مشخص شده برگزار می شود. معمولا دانشگاه های این کشور برای جذب دانشجوی بین المللی هر ساله یک ظرفیت مشخصی را قبل از آزمون مشخص می کنند. بهترین شرایط سنی جهت پذیرش و تحصیل پزشکی در ترکیه سن بالای 18 سال و زیر 25 سال است. با توجه به نوع آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ترکیه و رقابت حدود 5000 نفر سالیانه در این آزمون، داشتن دانش کافی در دروس آزمون یوس ضروری است. مدت اعتبار آزمون یوس ترکیه 2 سال است و برخی از دانشگاه ها نتیجه آزمون یوس دانشگاه دیگر را می پذیرند. جهت ثبت نام در آزمون YOS محدودیت سنی وجود ندارد اما لازم است دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی را به اتمام رسانده باشید. هزینه ثبت نام در آزمون یوس بسته به دانشگاه متفاوت است که حدود 50 الی 400 لیر ترکیه است. برای شرکت در آزمون باید کارت ورود به جلسه، پاسپورت، مداد، پاک کن و تراش همراه متقاضیان باشد. نکته مهم این است برای شرکت در آزمون یوس ترکیه تسلط به زبان ترکی استانبولی الزامی نیست.

زمان برگزاری آزمون یوس ترکیه معمولا در ماه های فروردین تا تیر ماه است و زمان ثبت نام آزمون از دی و بهمن ماه شروع می شود و تا اسفند یا فروردین ماه ادامه می یابد. اعلام نتایج آزمون YOS در هر دانشگاه متفاوت است اما از آنجا که پروسه مصاحبه و ثبت نام تا اوایل مرداد ماه به پایان می رسد، تا دو هفته بعد از آزمون نتیجه به متقاضیان اعلام می شود. در هنگام ثبت نام برای آزمون یوس ترکیه از طریق سایت هر دانشگاه مدارکی از متقاضی درخواست می شود:

 • اصل و ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان
 • اصل و ترجمه پیش دانشگاهی
 • اصل و ترجمه ریز نمرات دوره چهار ساله
 • اصل و ترجمه پاسپورت متقاضی

گرچه ممکن است تمامی این مدارک در ابتدا از جانب دانشگاه مورد نظر مطالبه نگردد ولی با توجه به اینکه هر دانشگاه شرایط خاصی را برای پذیرش دارد منطقی است که متقاضی تمامی این مدارک را آمده داشته باشد تا در روند ثبت نام دچار مشکل نگردد. علاوه بر این در صورت اخذ پذیرش این مدارک برای ثبت نام قطعی نیز مورد نیاز خواهد بود.

5. دانشگاه های برتر و مورد تائید ترکیه جهت مهاجرت تحصیلی

هر دانشگاه ترکیه در هر رشته به میزان %۱۰ از ظرفیت سالانه خود را به دانشجویان بین المللی اختصاص می دهد. با در نظر گرفتن این اصل کلی هر دانشگاه مختار می باشد سالانه ظرفیت پذیرش اعلام نماید. اما براساس تجارب و ظرفیت پذیرفته شدگان سال های گذشته می توان گفت ظرفیت بین المللی رشته های مانند پزشکی و دندانپزشکی عموما ۱۰ الی۲۰ نفر است. دانشگاه های برتر ترکیه در حوزه های علوم پزشکی به شرح زیر است:

دانشگاه های دولتی و مورد تائید ترکیه

ردیفنام دانشگاهشهر
1

دانشگاه آتاتورک

Ataturk

ارزروم
2

دانشگاه استانبول

Istanbul University

استانبول
3

دانشگاه آنکارا

Ankara University

آنکارا
4

دانشگاه اژه

Ege

ازمیر
5

حاجت تپه

Hacettepe University

آنکارا
6

دانشگاه مارمارا

Marmara University

استانبول
7

دانشگاه دوکوز ایلول

Dokuz Eylul University

ازمیر
8

دانشگاه قاضی

Gazi University

آنکارا
9

دانشگاه کاتب چلبی

Izmir katip celebi

ازمیر
10

دانشگاه اوندوکوز مایس

Ondokuz mayis

سامسون

 

دانشگاه های خصوصی و مورد تائید ترکیه

ردیفدانشگاهشهر
1

باشکنت

Baskent

آنکارا
2

دانشگاه کوچ

Koc University

استانبول
3

دانشگاه باغچه شهیر

Bahcesehir

استانبول
4

دانشگاه آجی بادام

Acibadem

استانبول
5

مدیپول

Medipol

استانبول
6

یدی تپه

Yeditepe University

استانبول
7

آیدین استانبول

Istanbul Aydin

استانبول

6. معرفی دوره آمادگی آزمون YOS ترکیه در کالج آریا دانش

دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه ویژه موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه در رشته های مختلف طراحی شده است. این دوره گزینه مناسبی جهت موفقیت در آزمون ورودی ترکیه ویژه برای علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه است. دانشپذیران دوره YOS با گذراندن این دوره می توانند در آزمون های ورودی جامع یوس و آزمون های بیش از 15 دانشگاه معتبر ترکیه شرکت کنند و پذیرش بگیرند.

در این دوره تمامی دروس مورد نیاز آزمون یوس به زبان های ترکی – فارسی و یا انگلیسی- فارسی تدریس می شود. در این دوره از بهترین اساتید آموزشی استفاده شده است و جلسات برنامه ریزی درسی و مشاوره انتخاب رشته و دانشگاه نیز برای دانشپذیران برگزار می شود.

7. اهداف دوره آماده سازی آزمون YOS ترکیه در آریا دانش

 • آشنایی کامل با مدل و ساختار سوالات یوس ترکیه در سال های اخیر
 • آموزش در راستای تسلط کامل به سرفصل ها و محتوای آزمون یوس
 • افزایش قدرت تحلیل سوالات و آموزش پاسخ به سوال در کوتاهترین زمان
 • افزایش شانس قبولی در آزمون یوس ترکیه و کسب نمره بالای 90 از 100
 • توانمندسازی دانشپذیران در جهت انجام امور مهاجرتی و پذیرش تحصیلی

8. دروس دوره آمادگی یوس ترکیه و منابع آموزشی

دانشپذیران علاقه مند به تحصیل پزشکی در ترکیه در دوره آمادگی یوس دروس زیر را بطور جامع و هدفمند آموزش می بینند و با آمادگی بالایی می توانند در آزمون ورودی پزشکی ترکیه شرکت نمایند:

 

1

ریاضیات

2

هندسه

3

هوش و منطق

4

زبان (ترکی یا انگلیسی)

 

در دوره آمادگی آزمون YOS ترکیه در گروه آریا دانش کتاب های متروپل و کتاب های پوزا آموزش داده می شود. این کتاب ها اصلی ترین و مهمترین رفرنس های آزمون یوس ترکیه هستند. حل تست و تمرین زیاد در این دوره آموزشی ملاک اصلی تدریس اساتید است. برای کسب بهترین نتیجه متقاضیان باید حدود 80% از زمان خود را به دروس تخصصی آزمون یوس و مابقی را به زبان ترکی استانبولی و انگلیسی اختصاص دهند.

9. معرفی سیستم آموزشی دوره YOS ترکیه در کالج آریا دانش

دوره یوس ترکیه در کالج آریا دانش به عنوان دوره اصلی آمادگی آزمون یوس جهت متقاضیان تحصیل در ترکیه است. از این رو سیستم آموزشی این دوره در جهت برطرف کردن تمامی نیازهای آموزشی دانشجویان جهت کسب کرسی دانشگاه های مطرح ترکیه در رشته های مختلف طراحی شده است. در این دوره کلاس های حضوری و آنلاین و همچنین گروهی و خصوصی با بهره گیری از اساتید مجرب و متخصص به زبان ترکی، انگلیسی و فارسی برگزار می شود. در این دوره نیز آزمون های منظم ماهانه، میان ترم و پایان ترم برای تسلط بهتر متقاضیان به مدل آزمون ورودی ترکیه برگزار می شود. آموزش مفهومی و اصولی همراه با تکنیک های حل تست بخشی اصلی دوره یوس ترکیه است. گفتن این نکته ضروری است که این سیستم آموزشی در کالج آریا دانش با شناخت کامل از نقاط قوت و ضعف دانش آموزان ایرانی تدوین شده و مسیر همواری را برای رسیدن دانش پذیران به دانشگاه های معتبر ترکیه در رشته های علوم پزشکی ایجاد کرده است. از شاخصه های مهم مسیر آموزشی این دوره شامل:

 • ارائه کتاب ها و رفرنس های آموزشی در دروس تخصصی آزمون YOS
 • آموزش مفهومی، پایه ای و سیستم آموزشی مبتنی بر تحلیل و حل مسئله
 • سیستم نظارت بر عملکرد علمی و تحصیلی دانشپذیران در دوره آموزشی
 • سیستم پشتیبانی و ارزیابی مستمر با استفاده از آزمون های مرحله ای
 • برگزاری کلاس های نکته و حل تست و رفع اشکال به شکل خصوصی
 • ارائه برنامه های کلاسی شامل تعداد جلسات، زمان شروع و پایان دوره
 • راه اندازی گروه های کلاسی در تلگرام جهت اطلاع رسانی و ارسال فایل

10. مدل و زمان برگزاری دوره YOS ترکیه در گروه آریا دانش

– دوره آمادگی یوس به صورت جامع: دوره یوس ترکیه به صورت یک دوره جامع 6 ماهه از مهر ماه هر سال برگزار می شود. در این دوره نزدیک به 480 ساعت آموزشی مطالب آزمون یوس و زبان انگلیسی و یا ترکی استانبولی تدریس می شود. این دوره یک بار در سال برگزار می شود.

– دوره آمادگی یوس به صورت فشرده: دوره فشرده یوس ترکیه، به صورت یک دوره 5 ماهه بوده و از آبان ماه شروع می شود. این دوره نزدیک به 400 ساعت آموزشی را شامل می شود. این دوره نیز یک بار در سال برگزار می شود.

11. جلسات مشاوره در طول دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه

در دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه جلسات مشاوره ای متعددی به شکل خصوصی و گروهی در بخش های مختلف برگزار می شود. این جلسات در راستای ارزیابی، بررسی پیشرفت تحصیلی، انتخاب رشته و دانشگاه، برنامه ریزی درسی، راهکارهای موفقیت در آزمون YOS، بررسی مسیر اخذ پذیرش دانشگاه و آماده سازی مدارک لازم در پروسه پذیرش دانشگاه می باشد. از این رو جلسات مشاوره ای در طول کلاس های یوس ترکیه در محورهای زیر برگزار می شود:

 • جلسه بررسی کشور ترکیه و شهرهای مهم و همچنین هزینه های زندگی و تحصیل
 • جلسه معرفی دانشگاه های معتبر ترکیه، ظرفیت پذیرش و بررسی نمرات قبولی دانشگاه
 • جلسه مشاوره و برنامه ریزی درسی به شکل خصوصی برای هر دانشپذیر به شکل هفتگی
 • جلسات انگیزشی و روانشناسی تحصیلی در راستای بهبود عملکرد دانشپذیر در طول دوره
 • جلسات خصوصی انتخاب دانشگاه براساس عملکرد دانشپذیر در طول دوره و شرایط خاص
 • جلسه معرفی ددلاین ها، مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانشگاه و اخذ بورسیه تحصیلی

12. آزمون و کوئیز های دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه

به منظور افزایش میزان آمادگی دانشجویان دوره آمادگی آزمون YOS برای موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه و سنجش میزان پیشرفت دانشجویان ایرانی آزمون های زیر به صورت منظم برای دانشجویان برگزار می شود.

 • آزمون های پیشرفت تحصیلی ماهانه: آزمون های پیشرفت تحصیلی هفتگی هر ماه و در روزهای خاص به صورت تستی برگزار می شود. این آزمون ها مطالب آموزشی ارائه شده در طول ماه را مورد سنجش قرار می دهند. نکته مهم این است که این آزمون ها مطابق با استانداردهای آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه تدوین شده اند.
 • آزمون های میان دوره (Semifinal): این آزمون ها در دوره آمادگی آزمون YOS به صورت کتبی برگزار می شود و میزان رشد تحصیلی دانشجویان را در میان ترم مورد سنجش قرار می دهد.
 • آزمون پایان دوره (Final): این آزمون به صورت کتبی برگزار می شود و میزان رشد و ارتقاء تحصیلی دانشجویان را در پایان دوره یوس مورد سنجش قرار می دهد.

13. آزمون تعیین سطح دوره آمادگی YOS ترکیه

آزمون تعیین سطح دوره YOS ترکیه در 3 بخش مختلف ریاضیات، هندسه و هوش و منطق به زبان انگلیسی و ترکی برگزار می شود. در آزمون تعیین سطح علاوه بر سنجش سطح علمی مخاطبان در این دروس، سطح مکالمه و دانش زبان انگلیسی و یا ترکیه مخاطبان نیز مورد سنجش قرار می گیرد.

14. حداقل نمره قبولی در آزمون YOS ترکیه

شانس قبولی در آزمون یوس ترکیه  وابسته به رشته انتخابی دارد اما اکثر متقاضیان ایرانی می توانند نمره های بالایی در این آزمون کسب نمایند. با همه این تفاسیر حداقل نمره قبولی در آزمون یوس ترکیه حدود 75 است و متقاضیانی که نتوانند این نمره را کسب نمایند قادر به انتخاب رشته نخواهند بود.

 اما نکته مهم و اساسی این است که حداقل نمره برای قبولی در رشته های پزشکی ترکیه، دندانپزشکی ترکیه، داروسازی ترکیه نمره بالاتر از نمره 95 از 100 می باشد. دلیل این موضوع رقابت بالای دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد. اما در حالت کلی نمره قبولی بسیار به دانشگاه مقصدی که متقاضیان انتخاب می کنند بستگی دارد. برای مثال در دانشگاه‌هایی مانند استانبول، آنکارا و برخی دانشگاه‌های دیگر تعداد افرادی که نمره 95 به بالا را کسب می‌کنند زیاد هستند. از این رو دانشگاه ها، نمرات مقطع دبیرستان، سن، نوع مدرک تحصیلی، معدل و مدارک دیگر را نیز در روند پذیرش مد نظر قرار می دهد. از این رو متقاضیان برای قبولی در این رشته ها باید به ۱۰۰ درصد از مطالب آزمون یوس تسلط کامل داشته باشند.

15. خدمات کالج آریا دانش ویژه دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه

 • برگزاری دوره جامع و فشرده آمادگی آزمون یوس ترکیه – YOS
 • برگزاری کلاس های حضوری با ظرفیت استاندارد 8 الی 12 نفر
 • برگزاری کلاس های آنلاین با کیفیت و بروزترین پلتفرم آموزشی
 • منابع آموزشی رایگان و سیستم و برنامه ریزی آموزشی هدفمند
 • کلاس های خصوصی رفع اشکال در جهت بهبود عملکرد دانشپذیر
 • آزمون های برنامه ریزی شده و شبیه ساز و آموزش مبتنی بر تست
 • کمک به تکمیل فرم های ثبت نام دانشگاه و ثبت نام آزمون یوس
 • مشاوره در جهت امور پذیرش تحصیلی و ثبت نام دانشگاه مد نظر
 • کمک به برنامه ریزی درسی و مشاوره موفقیت در آزمون یوس ترکیه

سوالات متداول

علاقه مندان به تحصیل در رشته های مختلف ترکیه از جمله رشته های مهندسی و رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی دانشگاه معتبر. این آزمون برای متقاضیان بین المللی تحصیل در ترکیه است.

خیر. اما بهترین شرایط سنی پذیرش در رشته های پزشکی ترکیه در بازه سنی 18 الی 25 سال است.

اکثر دانشگاه‌های ترکیه در محل خود دانشگاه آزمون یوس را برگزار می کنند.

عموما زمان برگزاری آزمون یوس دانشگاه های ترکیه از اواسط فروردین یا اردیبهشت تا اواخر خرداد و یا تیر ماه می باشد.

به طور معمول برای اخذ پذیرش پزشکی در ترکیه نیازمند نمره بالای 95 از 100 می باشد. همچنین داشتن مدرک زبان و معدل مناسب نیز اهمیت دارد.

نظرات

۴ پاسخ

 1. mina گفت:

  سلام آزمون یوس به زبان ترکی هست؟

  1. آریا دانش گفت:

   سلام. آزمون یوس ترکیه به چندین زبان ترکی، انگلیسی و عربی برگزار می شه.

 2. سلام
  امتحان یوس چی وقت است ؟

  1. مشاور آریا دانش گفت:

   سلام. آزمون یوس ترکیه به طور معمول از فرودین ماه به بعد برگزار می شود. با توجه به قوانین جدید باید سایت یوس ترکیه را بررسی کنید. احتمال برگزاری آزمون دو مرتبه در سال وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اساتید با تجربه آریا دانش

دوره های دیگر آریا دانش

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت