آریا دانش | دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا

دوره آمادگی آزمون YOS ترکیه

4.9/5 - (16 امتیاز)

دوره در یک نگاه

 • محل برگزاری:

  آریا دانش

 • زبان آموزشی:

  زبان انگلیسی + ترکی + فارسی

 • هدف دوره:

  آمادگی آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه - YOS

 • رشته های هدف:

  پزشکی/ داروسازی/ دندانپزشکی و ...

 • مدت دوره:

  جامع: 6 ماه / فشرده: 5 ماه

 • ساعت آموزشی کل دوره:

  جامع: 480 ساعت / فشرده: 400 ساعت

 • شرایط ثبت نام دوره:

  گذراندن دوره 12 ساله تحصیلی در ایران در رشته های علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک

 • زمان شروع دوره:

  جامع: مهر / فشرده: آذر

 • دروس دوره:

  ریاضی / هندسه / هوش/ زبان ترکی

 • ویژگی های دوره

  اساتید مجرب و متخصص / آزمون های منظم ماهانه و پایان دوره / کتابچه اطلاعات جامع دانشگاهی ترکیه / جلسات توجیهی ویژه آزمون ورودی / جلسات مشاوره انتخاب رشته، دانشگاه

 • مزیت های تکمیلی

  کمک به ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه / سفر به شهر و کشور مقصد جهت شرکت در آزمون ورودی

دوره آزمون یوس ترکیه

معرفی و بررسی تخصصی دوره

معرفی دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه

دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه ویژه موفقیت در آزمون ورودی پزشکی ترکیه طراحی شده است. این دوره گزینه مناسبی جهت موفقیت در آزمون ورودی پزشکی ترکیه و تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه است.

دانشپذیران دوره YOS با گذراندن این دوره می توانند در آزمون های ورودی بیش از 15 دانشگاه معتبر کشور ترکیه اروپایی شرکت کنند و با موفقیت در این آزمون ها وارد دانشگاه مد نظر خود شوند.

نحوه پذیرش دانشگاه های ترکیه

تعداد دانشجویان بین‌المللی که کشور ترکیه را برای تحصیل برمی‌گزینند روز به روز در حال افزایش است. این روند از سال ۲۰۱۵ با افزایش چشمگیری همراه بوده است و اکنون در حدود 650 هزار دانشجوی خارجی در ترکیه تحصیل می‌کنند که نشان‌دهنده روند رو به رشد این کشور به عنوان مقصد تحصیلی به شمار می‌آید.

دانشگاه های کشور ترکیه جهت پذیرش متقاضیان بین المللی در رشته های علوم پزشکی همچون پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، پرستاری، مامایی و پذیرش دیگر رشته های مقطع لیسانس، آزمون ورودی به نام آزمون یوس _ YOS برگزار می کنند.

آزمون  یوس YOS  آزمونی است که هر ساله برای تعیین سطح علمی متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند برگزار می شود و موفقیت و دریافت نمره مناسب باعث دریافت پذیرش در دانشگاه های معتبر ترکیه  می شود.

موسسه Student Assessment and Selection Center (ÖSYM)  برگزار کننده این آزمون است و نکته مهم این است که شهروندان کشور ترکیه امکان شرکت در آزمون یوس را ندارند و صرفا برای پذیرش متقاضیان خارجی است. کنکور YOS به زبان ترکی و یا انگلیسی طرح می شود.

بسیاری از علاقه مندان ایرانی تحصیل در ترکیه بویژه پزشکی در ترکیه، دندانپزشکی در ترکیه و داروسازی در ترکیه، برای اخذ پذیرش دانشگاههای معتبر از جمله استانبول و آنکارا، آزمون یوس را انتخاب می کنند. هرچند محتوای این آزمون سختی های خاص خود را دارد، اما به مراتب نسبت به کنکور داخلی ایران راحت تر است.

چراکه در کنکور یوس 3 مبحث ریاضی، هندسه و هوش مورد سوال است اما در کنکور داخلی بیش از 8 مبحث مختلف مورد پرسش قرار می گیرد.

آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه به طور معمول در محل خود دانشگاه برگزار می شود. معمولا دانشگاه های این کشور برای جذب دانشجوی بین المللی هر ساله یک ظرفیت مشخصی را قبل از آزمون مشخص می کنند. بهترین شرایط سنی جهت پذیرش و تحصیل پزشکی در ترکیه سن بالای 18 سال و زیر 30 سال است.

با توجه به نوع آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی ترکیه و رقابت حدود 5000 نفر سالیانه در این آزمون، داشتن دانش کافی در دروس آزمون یوس ضروری است. مدت اعتبار آزمون یوس ترکیه 2 سال است و برخی از دانشگاه ها نتیجه آزمون یوس دانشگاه دیگر را می پذیرند.

جهت ثبت نام در آزمون YOS محدودیت سنی وجود ندارد اما لازم است دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی را به اتمام رسانده باشید.هزینه ثبت نام در آزمون یوس بسته به دانشگاه متفاوت است که حدود 50 الی 400 لیر ترکیه است.

برای شرکت در آزمون باید کارت ورود به جلسه، پاسپورت، مداد، پاک کن و تراش همراه متقاضیان باشد. نکته مهم این است برای شرکت در آزمون یوس ترکیه تسلط به زبان ترکی استانبولی الزامی نیست.

دوره آمادگی یوس ترکیه

معرفی ساختار و نمره دهی آزمون YOS ترکیه

آزمون یوس صرفا به زبان ترکی برگزار نمی شود و شما می توانید زبان آزمون خود را انگلیسی نیز انتخاب کنید. در آزمون یوس ترکیه سه درس اصلی ریاضی، هندسه و هوش ملاک عمل خواهند بود و یادگیری زبان ترکی استانبولی در اولویت بعدی قرار دارد.

در کشور ترکیه هر دانشگاهی به طور مجزا آزمون یوس را برگزار می نماید و به این ترتیب تعداد سوالات آزمون یوس اصولا بستگی به دانشگاه درخواستی دارد. در حالت کلی آزمون یوس شامل 80 الی100 سوال می شود و زمان پاسخگویی به هر سوال به طور متوسط 1.5دقیقه است.

در مجموع زمان پاسخگویی بین ۱۰۰-۱۲۰دقیقه بوده و تعداد دقیق سؤالات و زمان پاسخگویی از سایت رسمی هر دانشگاه در اطلاعیه های رسمی کنکور یوس اعلام می گردد. به طور معمول سوالات آزمون یوس پنج گزینه دارند و نمره منفی در این آزمون حساب می شود، هر چهار سوال اشتباه، یکی از پاسخ های صحیح شما را حذف می کند.

کنکور یوس ترکیه از دو بخش اصلی تشکیل شده است:

بخش اول شامل آزمون هوش و ریاضی است. در این آزمون برای بخش ریاضی سر فصل هایی مانند ریاضیات عمومی, هندسه, مثلثات و غیره مد نظر بوده در بخش هوش و مطق اغلب سؤالات بر پایه تفکر منطقی, اشکال سه بعدی و نظایر آن سنجیده می شود.

بخش دوم آزمون یوس سنجش سطح زبان است. در صورتی که متقاضی در بخش اول موفق شده و در دانشگاه پذیرش  شود سپس می بایست در  مصاحبه زبان ترکی استانبولی شرکت کند و اگر سطح زبانی متقاضی قابل قبول باشد مستقیما وارد دانشگاه می شود و در غیر اینصورت باید قبل از دانشگاه در یک دوره ۶ ماهه زبان شرکت کند.

معرفی سرفصل های مهم آزمون YOS ترکیه

 • ریاضیات آزمون یوس

سوالات بخش ریاضی آزمون YOS از بخش های مختلفی تشکیل شده است که به صورت زیر می باشند: اعداد (چهار عمل اصلی، مبناء، اعداد صحیح، اعداد اول، فاکتوریل، ب.م.م و ک.م.م)، اعداد گویا و اعشاری، توان و رادیکال، اتحاد و تجزیه عبارات، نسبت و تناسب، معادلات و نامعادلات درجه یک، قدر مطلق، منطق، مجموعه ها، رابطه، تابع، عملگرها و هم

نهشتی اعداد، اصول شمارش، بسط دو جمله ای، احتمال، چند جمله ای ها، تابع درجه دو و سهمی، معادلات و نامعادلات درجه دو، مثلثات، اعداد مختلط، لگاریتم، سری و دنباله؛ سیگما و پای، توابع خاص (تابع جزء صحیح، تابع ساین و …)، حد و رفع ابهام، مشتق و کاربرد آن، انتگرال و کاربرد آن، ماتریس و دترمینان. تعداد سوالات بخش ریاضی آزمون یوس ترکیه حدود ۳۰ الی ۴۰ سوال است.

 • هندسه آزمون یوس

تعداد سوالات هندسه آزمون یوس بسیار کم است. سوالات در حدود ۵ الی ۱۰ تا هستند اما از اهمیت زیادی برخوردارند. بسیاری از متقاضیان به دلیل کم بودن تعداد سوالات هندسه به آن توجه نمی کنند اما جواب دادن به این سوالات می تواند شما را از بسیاری از شرکت کنندگان جلو بی اندازد.

سر فصل های هندسه آزمون YOS به شرح زیر هستند:

تعاریف اولیه، زاویه ها در خطوط موازی و مورب، زاویه ها در مثلث، ارتفاع، نیمساز و میانه، مثلث های خاص (مانند متساوی الاضلاع و …)، مساحت مثلث، تشابه مثلث ها، نامساوی های مثلث چند ضلعی ها و چهار ضلعی ها، متوازی الاضلاع و لوزی، مستطیل و مربع، ذوزنقه، دایره (زوایای داخلی و نسبت ها)، دایره (محیط و مساحت)، هندسه تحلیلی (فقط خط و دایره)، هندسه فضایی، بردارها.

 • بخش هوش آزمون یوس

حدود ۵۰ درصد سوالات کنکور یوس (حدود ۴۰ الی ۵۰ سوال) متشکل از سوالات هوش و منطق است. سوالات هوش در کنکور YOS فصل بندی خاصی ندارند و هر دانشگاه از مدل های مختلف سوال استفاده می کند؛ اما باید به این نکته توجه کنید که سطح سختی سوالات هوش بسیار پایین بوده و شما به راحتی می توانید با کمی تمرین و حل سوالات مختلف به تمامی سوالات پاسخ صحیح بدهید.

آمادگی آزمون یوس

مدارک و زمان ثبت نام و برگزاری آزمون یوس ترکیه

زمان برگزاری آزمون یوس ترکیه معمولا در ماه های فروردین تا تیر ماه است و زمان ثبت نام آزمون از بهمن شروع می شود و تا اسفند یا فروردین ماه ادامه می یابد.

اعلام نتایج آزمون YOS بدون شک در هر دانشگاه متفاوت است اما از آنجا که پروسه مصاحبه و ثبت نام تا اوایل مرداد ماه به پایان می رسد، تا دو هفته بعد از آزمون نتیجه به متقاضیان اعلام می شود.

در هنگام ثبت نام برای آزمون یوس ترکیه از طریق سایت هر دانشگاه مدارکی از متقاضی درخواست می شود:

 • اصل و ترجمه رسمی دیپلم دبیرستان
 • اصل و ترجمه پیش دانشگاهی
 • اصل و ترجمه ریز نمرات دوره چهار ساله
 • اصل و ترجمه پاسپورت متقاضی

گرچه ممکن است تمامی این مدارک در ابتدا از جانب دانشگاه مورد نظر مطالبه نگردد ولی با توجه به اینکه هر دانشگاه شرایط خاصی را برای پذیرش دارد منطقی است که متقاضی تمامی این مدارک را آمده داشته باشد تا در روند ثبت نام دچار مشکل نگردد.

علاوه بر این در صورت اخذ پذیرش این مدارک برای ثبت نام قطعی نیز مورد نیاز خواهد بود.

دانشگاه های برتر و ظرفیت پذیرش آن ها جهت تحصیل در ترکیه

هر دانشگاه ترکیه در هر رشته به میزان %۱۰ از ظرفیت سالانه خود را به دانشجویان بین المللی اختصاص می دهد. با در نظر گرفتن این اصل کلی هر دانشگاه مختار می باشد سالانه ظرفیت پذیرش اعلام نماید.

اما براساس تجارب و ظرفیت پذیرفته شدگان سال های گذشته می توان گفت ظرفیت بین المللی رشته های مانند پزشکی و دندانپزشکی عموما ۱۰ الی۲۰ نفر است. دانشگاه های برتر ترکیه در حوزه های علوم پزشکی به شرح زیر است:

 • دانشگاه آتاتورک/ Ataturk/ شهر ارزروم/ دولتی
 • دانشگاه کوچ / Koc University/ شهر استانبول/ خصوصی
 • دانشگاه استانبول / Istanbul University/ شهر استانبول/ دولتی
 • دانشگاه آنکارا / Ankara University/ شهر آنکارا / دولتی
 • دانشگاه اژه /Ege/ شهر ازمیر/ دولتی
 • دانشگاه حاجت تپه/ Hacettepe University/ شهر آنکارا / دولتی
 • دانشگاه مارمارا یا مرمره/ Marmara University/ شهر استانبول/ دولتی
 • دانشگاه دوکوز ایلول / Dokuz Eylul University/ شهر ازمیر/ دولتی
 • دانشگاه ارجیس / Erciyes / شهر قیصریه / دولتی
 • دانشگاه قاضی/ Gazi University/ شهر آنکارا / دولتی
 • دانشگاه کاتب چلبی / Izmir katip celebi / شهر ازمیر/ دولتی
 • دانشگاه اوندوکوز مایس/ Ondokuz mayis/ شهر سامسون / دولتی
 • دانشگاه باشکنت / Baskent / شهر آنکارا / خصوصی
 • دانشگاه باهچه شهیر / Bahcesehir / شهر استانبول / خصوصی
 • دانشگاه آجی بادام/ Acibadem/ شهر استانبول / خصوصی

یوس ترکیه

دوره آزمون یوس ترکیه در ایران برای چه افرادی مناسب است؟

 • علاقه مندانی که قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی دانشگاه های معتبر ترکیه از جمله در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری و مامایی دارند.
 • دانش آموزان فارغ التحصیل دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی رشته های علوم تجربی و حتی رشته های ریاضی و فیزیک (18 سال به بالا) که تمایل به تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های ترکیه دارند.
 • متقاضیانی که تمایل به گذراندن دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه را در کالج پزشکی در ایران – تهران دارند.

دروس دوره یوس ترکیه و منابع آموزشی

دانشپذیران علاقه مند به تحصیل پزشکی در ترکیه در دوره آمادگی یوس دروس زیر را بطور جامع و هدفمند آموزش می بینند و با آمادگی بالایی می توانند در آزمون ورودی پزشکی ترکیه شرکت نمایند:

1 ریاضیات
2 هندسه
3 هوش و منطق
4 ترکی استانبولی

آزمون یوس شامل 80 الی100 سوال است و زمان پاسخگویی به هر سوال به طور متوسط 1.5دقیقه است. در مجموع زمان پاسخگویی بین ۱۰۰-۱۲۰دقیقه بوده و تعداد دقیق سؤالات و زمان پاسخگویی از سایت رسمی هر دانشگاه اعلام می گردد.

به طور معمول سوالات آزمون یوس پنج گزینه دارند و نمره منفی در این آزمون حساب می شود، هر چهار سوال اشتباه، یکی از پاسخ های صحیح شما را حذف می کند.

تعداد سوالات بخش ریاضی کنکور یوس ترکیه حدود ۳۰ الی ۴۰ سوال است. تعداد سوالات هندسه آزمون یوس بسیار کم است. سوالات در حدود ۵ الی ۱۰ تا هستند اما از اهمیت زیادی برخوردارند. حدود ۵۰ درصد سوالات آزمون YOS (حدود ۴۰ الی ۵۰ سوال) متشکل از سوالات هوش و منطق است. در کنار دروس آزمون اصلی درس ترکی استانبولی نیز برای متقاضیان آموزش داده می شود.

در دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه در گروه آریا ویزا کتاب های متروپل و کتاب های پوزا آموزش داده می شود. برای کسب بهترین نتیجه متقاضیان باید حدود 80% از زمان خود را به دروس تخصصی آزمون یوس و مابقی را به زبان ترکی استانبولی اختصاص دهند.

معرفی سیستم آموزشی دوره یوس ترکیه در کالج پزشکی آریا دانش

دوره یوس ترکیه در کالج پزشکی آریا دانش به عنوان دوره اصلی آمادگی آزمون یوس جهت متقاضیان تحصیل پزشکی در ترکیه است. از این رو سیستم آموزشی این دوره در جهت برطرف کردن تمامی نیازهای آموزشی دانشجویان جهت کسب کرسی دانشگاه های مطرح ترکیه در رشته ها علوم پزشکی طراحی شده است.

در این دوره کلاس های حضوری و آنلاین با بهره گیری از اساتید مجرب و متخصص به زبان انگلیسی و فارسی برگزار می شود. در این دوره نیز آزمون های منظم ماهانه، میان ترم و پایان ترم برای تسلط بهتر متقاضیان به مدل آزمون ورودی پزشکی ترکیه برگزار می شود.

آموزش مفهومی و اصولی همراه با تکنیک های حل تست بخشی اصلی دوره یوس ترکیه است.

گفتن این نکته ضروری است که این سیستم آموزشی در کالج پزشکی آریا دانش با شناخت کامل از نقاط قوت و ضعف دانش آموزان ایرانی تدوین شده و مسیر همواری را برای رسیدن دانش پذیران به دانشگاه های معتبر ترکیه در رشته های علوم پزشکی ایجاد کرده است.

دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه

آزمون های دوره یوس ترکیه

به منظور افزایش میزان آمادگی دانشجویان دوره آمادگی آزمون YOS برای موفقیت در آزمون ورودی پزشکی ترکیه و سنجش میزان پیشرفت دانشجویان ایرانی آزمون های زیر به صورت منظم برای دانشجویان برگزار می شود.

 1. آزمون های پیشرفت تحصیلی ماهانه: آزمون های پیشرفت تحصیلی هفتگی هر ماه و در روزهای خاص به صورت تستی برگزار می شود. این آزمون ها مطالب آموزشی ارائه شده در طول ماه را مورد سنجش قرار می دهند. نکته مهم این است که این آزمون ها مطابق با استانداردهای آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه تدوین شده اند.
 2. آزمون های میان دوره (Semifinal): این آزمون ها در دوره آمادگی آزمون YOS به صورت کتبی برگزار می شود و میزان رشد تحصیلی دانشجویان را در میان ترم مورد سنجش قرار می دهد.
 3. آزمون پایان دوره (Final): این آزمون به صورت کتبی برگزار می شود و میزان رشد و ارتقاء تحصیلی دانشجویان را در پایان دوره یوس مورد سنجش قرار می دهد.

آزمون تعیین سطح دوره آمادگی یوس ترکیه

آزمون تعیین سطح دوره YOS ترکیه در 3 بخش مختلف ریاضیات، هندسه و هوش و منطق به زبان انگلیسی و یا فارسی برگزار می شود. در آزمون تعیین سطح علاوه بر سنجش سطح علمی مخاطبان در این دروس، سطح مکالمه و دانش زبان ترکی استانبولی مخاطبان نیز مورد سنجش قرار می گیرد.

مدل و زمان برگزاری دوره یوس ترکیه در گروه آریا دانش

– دوره آمادگی یوس به صورت جامع: دوره یوس ترکیه به صورت یک دوره جامع 6 ماهه از مهر ماه هر سال برگزار می شود. در این دوره نزدیک به 480 ساعت آموزشی مطالب آزمون یوس و زبان ترکی استانبولی تدریس می شود. این دوره یک باز در سال برگزار می شود.

– دوره آمادگی یوس به صورت فشرده: دوره فشرده یوس ترکیه، به صورت یک دوره 5 ماهه بوده و از آذر ماه شروع می شود. این دوره نزدیک به 400 ساعت آموزشی را شامل می شود. این دوره نیز یک بار در سال برگزار می شود.

دوره یوس ترکیه شامل مشاوره تخصصی، تهیه کتب، نمونه سوالات آزمون، آزمون های آزمایشی، ثبت نام در آزمون اصلی است. در این دوره ها دانشپذیران 4 روز در هفته کلاس های خود را می گذرانند.

حداقل نمره قبولی در آزمون یوس ترکیه

شانس قبولی در آزمون YOS ترکیه به دلیل سطح نسبتاً آسان سؤالات بسیار بالا است و اکثر متقاضیان ایرانی می توانند نمره های بالایی در این آزمون کسب نمایند؛ اما باید در زمان ثبت نام به دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید توجه نمایید.

برای مثال در آزمون یوس دانشگاه اژه شهر ازمیر شانس قبولی بسیار پایین است چرا که این دانشگاه در آزمون خود از سؤالات اطلاعات عمومی استفاده می‌کند. دامنه این سؤالات بسیار زیاد بوده و اکثر متقاضیان قادر به پاسخگویی نمی باشند؛

و یا دانشگاه استانبول به دلیل این که تعداد بسیار زیادی در آزمون یوس آن شرکت می‌کنند، کسانی که نمره ۱۰۰ را در آزمون کسب می‌کنند نیز زیاد است و رقابت در این دانشگاه سخت می‌باشد؛

اما اگر در دانشگاه‌هایی مانند ساکاریا، جمهوریت، سلیمان دمیرل و … قصد تحصیل داشته باشید می توانید با کسب نمره ی بالای ۹۵ به راحتی رشته‌ای را که می خواهید تحصیل نمایید.

با همه این تفاسیر حداقل نمره قبولی در آزمون یوس ترکیه حدود ۵۰ است و متقاضیانی که نتوانند این نمره را کسب نمایند قادر به انتخاب رشته نخواهند بود؛ اما حداقل نمره برای قبولی در پزشکی ترکیه، دندانپزشکی ترکیه، داروسازی ترکیه ۹۰ است؛ اما در حالت کلی نمره قبولی بسیار به دانشگاه مقصدی که متقاضیان انتخاب می کنند بستگی دارد.

برای مثال در دانشگاه‌هایی مانند استانبول، آنکارا و برخی دانشگاه‌های دیگر تعداد افرادی که نمره ۱۰۰ را کسب می‌کنند زیاد هستند و دانشگاه نمره دبیرستان و مدارک دیگر را نیز برای پذیرش مد نظر قرار می دهد. از این رو متقاضیان برای قبولی در این رشته ها باید به ۱۰۰ درصد از مطالب آزمون یوس تسلط کامل داشته باشند.

خدمات “گروه آریا دانش” ویژه دوره آمادگی آزمون یوس ترکیه

 • مشاوره تحصیلی و شغلی (دوره های آموزشی، دانشگاه ها، هزینه های تحصیل)
 • دوره جامع و فشرده آموزشی آمادگی آزمون ورودی ترکیه (آزمون YOS)
 • کمک به تکمیل فرم های درخواست آزمون های دانشگاه های مختلف
 • کمک به ثبت نام و شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های معتبر ترکیه
 • کمک به برنامه ریزی درسی و مشاوره جهت موفقیت در آزمون های ورودی

سوالات متداول

 1. دوره آمادگی یوس برای چه متقاضیانی مناسب است؟

علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی دانشگاه معتبر ترکیه. این آزمون برای متقاضیان بین المللی تحصیل در ترکیه است.

 1. آیا ورود به دانشگاه های ترکیه در رشته های پزشکی شرایط سنی خاصی دارد؟

خیر. اما بهترین شرایط سنی پذیرش در رشته های پزشکی ترکیه در بازه سنی 18 الی 25 سال است.

 1. محل برگزاری آزمون یوس کجاست؟

اکثر دانشگاه‌های ترکیه در محل خود آزمون ر برگزار می کنند.

 1. چگونه می توان در آزمون یوس ثبت نام کرد؟

برای ثبت نام در آزمون یوس باید به وب سایت هر دانشگاه به صورت مجزا مراجعه کنید.

 1. آزمون یوس ترکیه چه زمان هایی در سال برگزار می شود؟

عموما زمان برگزاری آزمون یوس دانشگاه های ترکیه از اواسط فروردین یا اردیبهشت تا اواخر خرداد و یا تیر ماه می باشد.

 1. زمان ثبت نام آزمون یوس چه تاریخی است؟

معمولا ثبت نام آزمون یوس از بهمن ماه آغاز می شود.

استاد سید مصطفی صانعی

مدرس زیست شناسی

استاد رضا امیرارجمند

مدرس شیمی عمومی و شیمی آلی

مهندس صالح زمانی نژاد

مدرس ریاضیات و فیزیک

نظرات و نقد و بررسی کاربران

۴ دیدگاه

*

code

مشاوره رایگان مشاوره واتس اپمشاوره تلگرام تماس مستقیم

دوره آنلاین آمادگی آزمون IMAT ایتالیا _ جامع 2

آیلتس + دروس تخصصی
همراه با مشاوره و آزمون های جامع
7 ماهه
توضیحات بیشتر... مشاوره در واتس اپ مشاوره در تلگرام