021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
4.7/5 - (12 امتیاز)

دانشگاه ورشو لهستان

دانشگاه پزشکی ورشو

اطلاعات کلی دانشگاه

فهرست مطالب

دانشگاه ورشو لهستان را بهتر بشناسیم

دانشگاه ورشو لهستان – University of Warsaw  یکی از دانشگاهای مطرح و بزرگترین دانشگاه لهستان است. دانشگاه ورشو در پایتخت و بزگترین شهر کشور لهستان است. ورشو یکی از پرجمعیت ترین شهرها در اتحادیه اروپا برآورد شده است. ورشو مرکز زندگی سیاسی و اقتصادی و صحنه های اجتماعی و فرهنگی کشور لهستان است. کشور لهستان سی و چهارمین کشور پرجمعیت جهان و هشتمین کشور در قاره اروپا و ششمین در اتحادیه اروپا است.

دانشگاه ورشو لهستان در سال 1816 تاسیس گردید. این دانشگاه افتخارات جهانی بسیاری دارد که از مهمترین آن ها می توان به کسب 5 جایزه نوبل توسط فارغ التحصیلان دانشگاه ورشو لهستان اشاره کرد: 1.هنریک سینکیویچ، نویسنده، برنده سال 1905 جایزه نوبل در ادبیات، 2.چسلاو میلوش، شاعر، نویسنده نثر، برنده جایزه سال 1980 نوبل در ادبیات، 3. مناخیم بگین، جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۷۸، 4.جوزف رات بلات، فیزیکدان و رادیولوژیست، برنده جایزه صلح نوبل در سال 1995، 5. لئونید هورویچ، اقتصاددان، برنده جایزه نوبل در علوم اقتصادی در سال 2007.

دانشگاه ورشو لهستان شامل 21 دانشکده است. بزرگترین دانشکده این دانشگاه دانشکده مدیریت و دانشکده حقوق با حدود 5000 دانشجو است. از مهمترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه می توان به رشته های حقوق، اقتصاد، مدیریت، ادبیات، پزشکی و دندانپزشکی اشاره کرد.

علاوه بر 21 دانشکده، دانشگاه ورشو دارای 30 واحد دانشگاهی است. تنوع این واحدها نشان دهنده جنبه های علمی و آموزشی و طیف گسترده ای از زمینه های تحقیقاتی و مطالعاتی این دانشگاه است.

رتبه و جایگاه جهانی دانشگاه ورشو لهستان

کیفیت آموزش و پرورش در دانشگاه ورشو لهستان که با ارزیابی های سالانه توسط دانشگاه انجام می شود، نشان دهنده این است که اکثر دانشجویان از انتخاب دانشگاه و برنامه آموزشی خود رضایت کامل دارند. از نقاط قوت این دانشگاه می توان به سه مورد اشاره کرد: 1.اعتبار بالای بین المللی و جهانی دانشگاه 2.فرصت های توسعه علمی و آموزشی 3.محیط آموزشی پیشرفته.

دانشگاه ورشو با نظارت بر مشاغل دانشجویان سابق بزرگترین شرکت تحقیقاتی در نوع خود را در اروپا انجام می دهد. نتایج نشان می دهد که 94% دانشجویان این دانشگاه بعد از فارغ التحصیلی این دانشگاه اشتغال پیدا کرده اند. تقریبا 53 هزار دانشجو در حال حاضر در دانشگاه ورشو لهستان مشغول به تحصیل هستند که در این بین حدود 5 هزار نفر دانشجویان خارجی از حدود 50 کشور جهان هستند. در این دانشگاه نزدیک به 200 رشته تحصیلی دارای برنامه آموزشی هستند. از نقاط مثبت دانشگاه ورشو می توان به این موضوع اشاره کرد که در این دانشگاه علاوه بر زبان لهستانی از چند زبان آموزشی دیگر از جمله زبان انگلیسی، زبان آلمانی و زبان فرانسوی استفاده می شود.

بیش از 35 هزار دانشجو در این دانشگاه در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند و مابقی دانشجویان شامل مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکتری هستند. سالیانه 8000 دانشجو از این دانشگاه فارغ التحصیل می شوند. تعداد کارکنان، اساتید و هیات علمی دانشگاه ورشو حدود 7 هزار نفر است. با توجه به کیفیت آموزشی عالی دانشگاه ورشو لهستان و ارتقاء روز افزون آن آمار دانشجویان این دانشگاه سالانه  رو به افزایش است. دانشگاه ورشو دارای 15 موسسه آموزش عالی دولتی است. بخش آموزش خصوصی نیز به طور چشمگیری در دهه های اخیر توسعه یافته است. دانشگاه ورشو لهستان در لیست 100 دانشگاه برتر اروپا قرار داده شده که در این بین دانشگاه ورشو رتبه 61 را به خود اختصاص داد است. براساس رتبه بندی بین الملی جزء بهترین دانشگاه های لهستان و قاره اروپا است. براساس رتبه بندی شانگهای دانشگاه ورشو در سال 2019 رتبه 300 الی 400 را به خود اختصاص داده است. براساس رتبه بندی QS نیز دانشگاه ورشو جایگاه 400 جهانی را دارد.

توسعه علمی و پژوهشی در دانشگاه ورشو لهستان

دانشگاه ورشو لهستان به روابط بین الملل خود در سطح علمی و آموزشی اهمیت فراوانی می دهدکه باعث ارتقاء رتبه بین الملی این دانشگاه وگسترش شبکه دانشگاهی خود شده است. دانشگاه ورشو با دانشگاه های زیادی در خارج و داخل از اتحادیه اروپا در برنامه های یادگیری بین المللی همچون اراسموس مندوس، ISEPو CEEPVS   (برنامه تبادل مطالعات دانشگاهی اروپا) همکاری دارند. دانشگاه ورشو لهستان موقعیت های بسیار خوبی را در ارزیابی های مقایسه ای کیفیت اموزش و پرورش به ویژه در برنامه های تحصیلی مانند رتبه دانشگاه جهانی کوئکورلی Symonds  و بهترین مدرک کارشناسی ارشد و MBA درسراسر جهان دارد. دانشگاه ورشو 300 کنفرانس بین المللی در برگزار می کند. دانشگاه ورشو محبوب ترین دانشگاه در میان دانشجویانی از کشورهای اسپانیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه، ترکیه و اکراین است و به تازگی دانشجویان آسیایی هم برای تحصیل راهی این کشور می شوند. این دانشگاه با 1000 دانشگاه در بیش از 70 کشور جهان از طریق توافقنامه دو جانبه و مشارکت در برنامه های علمی در ارتباط است. به طور سالیانه در دانشگاه ورشو لهستان حدود 4000 پروژه تحقیقاتی توسط حدود 5 هزار پژوهشگر برنامه ریزی و اجرا می شود.

تحصیل در دانشگاه ورشو لهستان همراه با بورسیه تحصیلی

برای علاقه مندان به تحصیل در اروپا به ویژه تحصیل در لهستان اخذ بورسیه تحصیلی بسیار حائز اهمیت است. از آنجایی که در این کشور اخذ شهریه تحصیلی به واحد پولی یورو است، اخذ بورسیه تحصیلی می تواند کمک شایانی به دانشجویان بین المللی به ویژه دانشجویان ایرانی جهت مدیریت هزینه های زندگی روزمره خود داشت باشد. بورسیه تحصیلی اراموس پلاس برنامه بورس آموزشی تحت حمایت اتحادیه اروپاست که با هدف سازماندهی تبادل دانشجو بین دانشگاها و موسسات اموزش عالی اروپا و سایر نقاط جهان راه اندازی شده است.

از جمله شرایط استفاده از این بورس: 1. داشتن نمره آزمون جامع  2. پروپوزال دفاع شده 3 . داشتن نمره زبان عمومی 4. موافقت استاد راهنما و گروه مربوطه 5 . ارسال مدارک اولیه (شامل رزومه انگلیسی، پروپوزال  فعالیت های تحقیقاتی در دوره فرصت به زبان انگلیسی، انگیزه نامه، موافقت نامه استاد راهنما)

متقاضیان چه رشته هایی می توانند در دانشگاه ورشو لهستان تحصیل کنند؟

همانطور که اشاره شد دانشگاه ورشو از معروف ترین دانشگاه های کشور لهستان است. این دانشگاه امکانات آموزشی مناسب و هیات علمی مجربی را جهت تحصیل در رشته های مختلف برنامه ریزی و تدوین کرده است. از این رو توانسته است مقصد علاقه مندان زیادی را جهت تحصیل در رشته های مختلف در لهستان باشد. دانشگاه ورشو لهستان شامل 21 دانشکده شامل دانشکده های زیست شناسی، شیمی، پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، روزنامه نگاری و علوم سیاسی، فلسفه و جامعه شناسی، فیزیک، جغرافیا و مطالعات منطقه ای، زمین شناسی، تاریخ، زبان شناسی کاربردی و فلسفه، اقتصاد، زبانشناسی، زبان لهستانی، حقوق و مدیریت دولتی، روانشناسی، علوم اجتماعی کاربردی، مدیریت و ریاضیات، علوم رایانه، مکانیک است.

تحصیل در دانشگاه ورشو لهستان برای تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فراهم است و علاقه مندان بین المللی می توانند در تمامی این مقاطع در این دانشگاه به تحصیل بپردازند. در بین رشته های دانشگاه ورشو، رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی از جمله رشته های پر طرفدار در بین دانشجویان ایرانی در سال های اخیر بوده است. از آنجا که آموزش در این رشته ها به زبان انگلیسی سال های سال قدمت دارد، تحصیل در دانشگاه ورشو لهستان بسیار مورد توجه علاقه مندان به رشته های علوم پزشکی در سراسر جهان است.

هزینه های زندگی در شهر ورشو لهستان

کشور لهستان نسبت به دیگر کشورهای اروپا از لحاظ هزینه زندگی شرایط مناسبی دارد. از این رو مقصد بسیاری از دانشجویان بین الملل است. دانشگاه ورشو در پایتخت لهستان، یکی از پویاترین شهرهای در حال توسعه اروپا در حوزه اقتصاد، آموزش و فرهنگ واقع شده است. این شهر به طور پیوسته در رتبه بندی جهان از جذاب ترین مکان ها برای زندگی است و در میان 50 شهر شاخص تجاری جهان قرار دارد. شهر ورشو رتبه 20 رتبه بندی رفاه سازمان ملل متحد را دارا است. از طرفی شهر ورشو لهستان به عنوان یک شهر دانشگاهی در سراسر اروپا شناخته شده است. این شهر میزبان بیش از 200 هزار دانشجو در هر سال است.

هزینه زندگی در شهر ورشو لهستان که شامل هزینه اسکان، رفت و آمد و تغذیه می شود حدود 900 تا 1000 یورو در ماه است. دانشجویان در صورت استفاده از خوابگاه دانشجویی می توانند هزینه زندگی خود را کاهش دهند و به میزان حدود 600 الی 700 یورو در ماه برسانند.

گالری تصاویر دانشگاه

گالری تصاویر شهر این دانشگاه

رشته های این دانشگاه

دانشگاه‌های دیگر این کشور

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پر بازدید

دوره جامع فشرده آمادگی آزمون آیمت ایتالیا 2024

زیست شناسی + شیمی + ریاضی و فیزیک + استدلال منطقی و اطلاعات

4.5 ماهه

شروع کلاس ها: اردیبهشت ماه 1403

حضوری | آنلاین
_ همراه با کتاب های آموزشی رایگان _ همراه با جلسات رایگان مشاوره اخذ پذیرش‌، بورسیه استانی و ویزای تحصیلی ایتالیا _همراه با کوئیز های هفتگی _ همراه با آزمون های جامع شبیه ساز آیمت ایتالیا