آریا دانش | دوره های آمادگی آزمون های پزشکی اروپا

دوره آمادگی آزمون SAT در ایران

4.9/5 - (37 امتیاز)

دوره در یک نگاه

 • محل برگزاری:

  آریا دانش

 • مکان برگزاری :

  تهران/ پاسداران

 • زبان آموزشی:

  زبان انگلیسی

 • هدف دوره:

  آمادگی آزمون SAT و قبولی در دانشگاه های کشورهای آمریکا، ترکیه، مجارستان، لهستان، کانادا و ...

 • مدت دوره:

  جامع: 5 ماهه / فشرده: 4 ماهه

 • ساعت آموزشی کل دوره:

  جامع: 380 ساعت / فشرده: 300 ساعت

 • شرایط ثبت نام دوره:

  گذراندن دوره 12 ساله تحصیلی در ایران در رشته های علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک

 • پیش نیاز دوره:

  گذراندن دوره زبان انگلیسی عمومی در سطح پری آیلتس

 • زمان شروع دوره:

  جامع: مهر الی بهمن | اردیبهشت الی شهریور / فشرده: آذر الی اسفند | اردیبهشت الی مرداد

 • دروس دوره:

  زبان انگلیسی/ ریاضیات

 • ویژگی های دوره

  اساتید مجرب و متخصص دوره / آزمون های منظم کلاسی (کوئیز) / آزمون های جامع و پایان دوره / کتابچه اطلاعات جامع دانشگاه های اروپا / مشاوره تخصصی ثبت نام، بورسیه و ویزا / جلسات مشاوره انتخاب رشته و دانشگاه / کمک به ثبت نام و شرکت در آزمون

 • دستاوردهای دانشجویان شرکت کننده در دوره:

  امکان شرکت در دوره آزمون SAT در ایران به جای کالج های کشورهای اروپایی / صرفه جویی در هزینه های تحصیلی با گذراندن دوره آزمون ست در ایران به جای کالج های اروپا / رسیدن به درصد بالای 90 % موفقیت در آزمون SAT / ارتقاء سطح زبان انگلیسی دانشپذیران

دوره آمادگی ازمون SAT

معرفی و بررسی تخصصی دوره

معرفی دوره آمادگی آزمون SAT در ایران

 

دوره آمادگی آزمون SAT یک دوره هدفمند و برنامه ریزی شده جهت موفقیت متقاضیان علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور بویژه رشته های پزشکی، داروسازی و
دندانپزشکی کشورهای اروپایی از جمله دانشگاه های ترکیه است. این دوره تمامی نیازهای آموزشی متقاضیان را پاسخگو است. از آنجا که برای شرکت در این آزمون، سطح زبان انگلیسی بالایی نیاز است، متقاضیان باید ابتدا تمرکز کامل بر زبان انگلیسی داشته باشند و بتوانند به سطح معادل 5 الی 5.5 آیلتس برسند.

مجموعه آریا دانش، ابتدا متقاضیانی را که از سطح مناسب زبان انگلیسی برخوردار نیستند، وارد دوره زبان انگلیسی کرده تا به سطح مناسب جهت یادگیری مباحث کلیدی آزمون SAT برسند. این دوره به زبان انگلیسی برگزار می شود و اساتید مجرب و متخصص، محتوای آموزشی استاندارد و همچنین آزمون های منظم از ویژگی های شاخص دوره اس ای تی است.

آزمون SAT چیست؟

آزمون اس ای تی یک آزمون بین المللی است که کشور آمریکا برگزار کننده اصلی آن است. در حال حاضر نمره بالای آزمون SAT علاوه بر دانشگاه های آمریکا، مورد تائید دانشگاه های مختلف اروپا بویژه در کشورهای ترکیه، نروژ، فرانسه، استرالیا، مجارستان، لهستان، چک و کانادا است. برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه، ورود به دوره های کالج و از همه مهمتر تحصیل پزشکی در اروپا، تحصیل داروسازی در اروپا و تحصیل دندانپزشکی در اروپا نمره این آزمون مورد تائید دانشگاه های زیادی در سراسر جهان است.

آزمون SAT به دو صورت جنرال و موضوعی برگزار می شود. در آزمون ست جنرال، دانش متقاضیان در زمینه زبان انگلیسی و ریاضیات سنجیده می شود. در آزمون ست موضوعی یا تخصصی، دانش متقاضی برای ورود به دانشگاه در یک رشته و زمینه خاص مورد بررسی قرار می گیرد. متقاضیانی می توانند در آزمون SAT پذیرفته شوند و نمره بالایی کسب کنند که سطح زبان انگلیسی بالایی داشته باشند.

آزمون SAT معمولا در فاصه زمانی حدودا ۳ ماه یکبار برگزار می شود. نکته مهم این است که این آزمون توسط دانشگاه ها برگزار نمی شود و یک مرکز آمریکایی این آزمون را برگزار می کند. برخی از دانشگاه های کشور ترکیه جهت علاقه مندان به تحصیل پزشکی در ترکیه، تحصیل داروسازی در ترکیه و تحصیل دندانپزشکی در ترکیه، مثل دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه قاضی، دانشگاه کوچ، دانشگاه آنکارا و … برای جذب دانشجو به این نمره استناد می کنند. این آزمون در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان ایرانی باید در کشورهای اطراف از جمله ترکیه، آذربایجان و امارات در این آزمون شرکت کنند.

SAT

محتوای آزمون SAT جنرال

آزمون اس ای تی جنرال از دو بخش 1- زبان انگلیسی و 2- ریاضیات، حساب، هندسه و جبر تشکیل شده است. بخش زبان انگلیسی خود شامل بخش رایتینگ، گرامر و ریدینگ است و در مجموع 800 نمره دارد. بخش ریاضیات نیز در مجموع 800 نمره دارد. این آزمون در مجموع 3 ساعت به طول می انجامد.

چرا شرکت در آزمون SAT

آزمون SAT از جمله آزمون های بین المللی است که مزایای مختلفی دارد. مهمترین مزیت SAT این است که این آزمون هر 3 ماه یک بار برگزار می شود و در صورت عدم قبولی در یک آزمون، امکان شرکت در دیگر آزمون وجود دارد. همچنین نمره آزمون SAT اعتباری 2 ساله دارد که باعث می شود متقاضی با خیال راحت پس از کسب نمره آزمون، به بررسی دانشگاه ها و رشته مورد علاقه خود بپردازد و بهترین تصمیم را بگیرد. حداکثر نمره آزمون اس ای تی، 1600 است و متقاضیانی که علاقه مند به تحصیل پزشکی در خارج از کشور هستند باید بتوانند نمره بالای 1350 کسب کنند.

کلاس های آزمون SAT برای چه متقاضیانی مناسب است؟

 • علاقه مندان به تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های مختلف در کشورهای آمریکا، فرانسه، ترکیه، مجارستان، کانادا، استرالیا، لهستان و …
 • علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی در کشورهای آمریکا، ترکیه، مجارستان، کانادا و لهستان و …
 • علاقه مندانی که می خواهند دوره آمادگی آزمون SAT را در ایران به جای کالج های اروپایی بگذارنند.

دوره آمادگی آزمون SAT

اهداف برگزاری دوره آمادگی آزمون SAT در کالج آریا دانش

از آنجا که سالانه بسیاری از متقاضیان کنکور تجربی در ایران به واسطه رقابت سنگین و سختی آزمون، امکان قبولی در رشته های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی و ورود به دانشگاه های معتبر را ندارند، به فکر مهاجرت تحصیلی می افتند. از جمله آزمون های معتبر جهت ورودی به دانشگاه های معتبر اروپا در رشته های پزشکی، آزمون SAT است.

موفقیت در این آزمون می تواند راه ورودی به بیش از 80 دانشگاه معتبر در بیش از 10 کشور جهان را فراهم کند. نکته قابل اهمیت دیگر این است که آزمون SAT صرفا دو مبحث زبان انگلیسی و ریاضیات را پوشش می دهد و برخلاف دیگر آزمون های ورودی دانشگاه های اروپا، از مباحث مختلف سوال پرسیده نمی شود. گروه آریا دانش علاوه بر دوره آمادگی SAT، دوره پری مدیکال و دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا را نیز برگزار می کند.

آزمون های کلاس های آزمون SAT

جهت موفقیت در آزمون SAT علاوه بر دانش زبان انگلیسی و ریاضیات، دانشپذیران نیازمند یادگیری تکنیک های این دو مبحث جهت پاسخگویی به سوالات در زمان مشخص شده هستند. از این رو در دوره آمادگی آزمون SAT آزمون های مختلفی به صورت تک درس و آزمون های جامع از دانشپذیران گرفته می شود تا همیشه در شرایط آزمون قرار داشته باشند. همچنین نمونه سوالات آزمون های SAT در سال های گذشته جهت آمادگی بیشتر دانشپذیران در دوره SAT توسط اساتید حل می شود. استفاده از بهترین منابع آزمون SAT از دیگر بخش های مهم دوره آمادگی SAT است.

دوره آزمون SAT

آزمون تعیین سطح دوره آمادگی SAT

متقاضیان دوره SAT قبل از ورود به دوره در آزمون تعیین سطح شرکت می کنند. در این آزمون سطح زبان انگلیسی و ریاضیات متقاضی سنجیده می شود تا اساتید با سطح دانشپذیران در این دو درس آشنا شوند. از طرفی این آزمون بیشتر در مورد سنجش سطح زبان انگلیسی متقاضیان طراحی شده است.

سیستم و زمان برگزاری کلاس های آمادگی آزمون SAT

کلاس های آمادگی آزمون SAT  به صورت یک دوره جامع 5 ماهه و یک دوره فشرده 4 ماهه برگزار می شود.

 • دوره پیش نیاز: تقویت پایه زبان انگلیسی به مدت 1 ماه
 • دوره اصلی: دروس ریاضیات و تکنیک های زبان انگلیسی ویژه آزمون SAT به مدت 4 ماه در دوره جامع SAT و یا 3 ماهه در دوره فشرده SAT

دوره جامع آمادگی آزمون SAT

از آنجایی که آزمون ست در طول سال 6 الی 7 بار برگزار می شود و ماه های اسفند، اردیبهشت، شهریور، مهر و آبان مهمترین تاریخ های آزمون های SAT هستند، دوره آمادگی SAT نیز دو بار در سال برگزار می شود. یک دوره 5 ماهه از مهر الی بهمن ماه و یک دوره 5 ماهه دیگر از اردیبهشت الی شهریور برگزار می شود تا متقاضیان با آمادگی کامل در نزدیک ترین تاریخ آزمون پس از اتمام دوره آزمون SAT شرکت کنند.

دوره فشرده آمادگی آزمون SAT

گروه آریا دانش علاوه بر دوره جامع، دوره SAT به صورت فشرده را نیز برگزار می کند. این دوره به مدت 4 ماهه بوده و دانشپذیران ابتدا وارد دوره 1 ماهه زبان انگلیسی می شوند و سپس به مدت 3 ماه دروس تخصصی ریاضیات و انگلیسی آزمون SAT را یاد می گیرند. این دوره ها 2 بار در سال و در بازه زمانی آذر الی اسفند و اردیبهشت الی مرداد ماه برگزار می شود.

دوره SAT

خدمات گروه آریا دانشویژه دوره آمادگی آزمون SAT  در ایران

 • مشاوره تحصیلی و شغلی (دوره آموزشی، دانشگاه ها، هزینه های تحصیل)
 • کمک به تکمیل فرم های درخواست شرکت در آزمون بین المللی SAT
 • کمک به ثبت نام و شرکت در آزمون SAT در کشورهای ترکیه و آذربایجان
 • کمک به برنامه ریزی درسی و مشاوره جهت موفقیت در آزمون SAT

سوالات متداول

 1. آزمون SAT چند بار در سال برگزار می‌شود؟

آزمون SAT در کشور آمریکا ۷ بار و در سایر کشورها 5 یا 6 مرتبه در سال برگزار می شود.

 1. حداقل نمره قبولی در آزمون SAT برای دانشگاه های ترکیه چه نمره‌ای است؟

حداقل نمره‌ لازم آزمون اس ای تی برای قبولی در رشته‌های پزشکی دانشگاه های ترکیه حدود 1250 است.

 1. دانشگاه های ترکیه که توسط آزمون SAT پذیرش پزشکی دارند، کدامند؟

دانشگاه های حاجت تپه، آنکارا، قاضی، کوچ، استانبول از جمله دانشگاه های معتبر ترکیه هستند که از طریق آزمون SAT پذیرش دارند.

 1. دوره آمادگی آزمون SAT برای چه متقاضیانی مناسب است؟

علاقه مندان به تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاه های اروپایی بویژه دانشگاه های معتبر ترکیه

 1. آیا ورود به دانشگاه های ترکیه شرایط سنی خاصی دارد؟

خیر. ترکیه از جمله کشورهای اروپایی است که جهت پذیرش در رشته های علوم پزشکی شرایط سنی خاصی ندارد.

 1. شرایط ورود به رشته های پزشکی دانشگاه های ترکیه چیست؟

گذراندن دوره 12 ساله تحصیل در ایران در رشته تجربی یا ریاضی و فیزیک (پیش دانشگاهی) یکی از مهمترین شرایط است. موفقیت در آزمون YOS و یا آزمون SAT از دیگر شروط قبولی است.

 1. محل برگزاری آزمون SAT چه کشورهایی است؟

آزمون SAT در ایران برگزار نمی شود. کشورهای ترکیه، امارات و آذربایجان از مراکز مهم برگزاری SAT در اطراف ایران هستند.

 1. سیستم آموزشی، اساتید و محتوای آموزشی دوره SAT چگونه است؟

دوره آمادگی آزمون اس ای تی براساس استانداردهای آموزشی کالج های اروپایی در کالج پزشکی آریا دانش برگزار می شود. تمامی اساتید مجرب و متخصص هستند و از محتوای آموزشی استاندارد استفاده می شود.

استاد سید مصطفی صانعی

مدرس زیست شناسی

استاد رضا امیرارجمند

مدرس شیمی عمومی و شیمی آلی

مهندس صالح زمانی نژاد

مدرس ریاضیات و فیزیک

نظرات و نقد و بررسی کاربران

۱۸ دیدگاه
 • سلام آزمون sat علاوه بر ترکیه برای کدوم کشور های دیگه هست؟

  • مشاور آریا ویزا ۱۴۰۰-۰۴-۳۱ در ۱۱:۳۵ ق.ظ

   سلام. نمره آزمون sat علاوه بر دانشگاه های ترکیه برای دانشگاه های خود آمریکا، کانادا، نروژ، فرانسه، استرالیا، مجارستان و استونی هست.

 • سلام ببخشید با گذراندن دوره sat شما میشه برای ازمون ورودی دانشگاه امریکا اماده شد؟

  • مشاور آریا ویزا ۱۴۰۰-۰۵-۰۷ در ۹:۵۱ ق.ظ

   سلام. بله امکان پذیرش هست. اس ای تی که در اصل آزمون خود کشور آمریکا هست. بستگی به رشته مورد درخواستی داره.

 • سلام وقت بخیر. آیا میشه برای کشور های دیگه هم اقدام کرد از طریق ازمون sat؟

  • سلام بله. آزمون sat برای پذیرش رشته های مختلف مفطع لیسانس در تعدادی از دانشگاه های کشورهای آمریکا، ترکیه، کانادا، استرالیا، نروژ و چندین کشور دیگه هست.

 • سلام بعد از دادن ازمون و گرفتن نمره satچند سال این نمره برای ارایه به دانشگاه اعتبار دارد؟؟؟

 • سلام
  اگه آزمون satبرای بیشتر کشور های اروپایی و امریکا پذیرش داره چرا داخل اکثر مطالبی که ارائه میشه در مورد پذیرش در دانشگاه های ترکیه است؟ و اینکه چه دانشگاه های تاپی توی آمریکا و کانادا از طریق satپزیرش دارن؟؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۰-۰۸-۱۱ در ۷:۰۱ ب.ظ

   سلام. مرجع آزمون sat کشور آمریکا و موسسه کالج برد است. این آزمون به دو صورت جنرال و موضوعی است. اکثر دانشگاه های کانادا و آمریکا نمره این آزمون رو قبول دارند و بهش استناد می کنند. توی ترکیه فقط نمره آزمون جنرال مورد تائید هست. در کانادا و آمریکا بنا به رشته ورودی و دانشگاه مقصد، یا جنرال یا موضوعی مورد تائید است.

 • سلام خسته نباشید موسسه شما تا حالا پذیرش هاروارد داشته بعد هزینه چقدر است و مدارک مورد نیاز برای قبولی چقدر است

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۰-۰۸-۲۱ در ۷:۴۹ ق.ظ

   سلام. آزمون sat اصلش برای کشور آمریکا هست. تعداد کمیاز متقاضیان ما با شرکت در دوره sat به دنیال پذیرش دانشگاه های آمریکا هستند. برای پذیرش نیازمند نمره بالای ۱۵۰۰ و مدرک آیلتس بالای ۶.۵ هستید.

 • سلام اگر کسی بخواد برای تحصیل رشته زیست شناسی در آمریکا اقدام کنه باید sat subject بده ؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۰-۱۲-۰۳ در ۸:۵۳ ق.ظ

   سلام. بسته به شرایط پذیرش هر دانشگاه به شکل مجزا دارد. می توان آزمون SAT جنرال هم شرکت کرد. شرایط دانشگاه مد نظر خودتون رو بررسی کنید.

 • سلام، حتما باید فارغ شده باشیم از دبیرستان که بتونیم آزمون رو بدیم؟ من سال ۱۲ام دبیرستانم و میخوام آزمون رو بدم، میتونم در طول سال ۱۲ام این کارو بکنم یا حتما باید فارغ التحصیل شم؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۱-۰۲-۰۵ در ۱۰:۱۵ ق.ظ

   سلام . میتونید در طول سال ۱۲ ام آزمون sat شرکت کنید. حتما نیازی نیست فارغ التحصیل شده باشید. اما زمان پذیرش دانشگاه باید مدارک ۱۲ ساله ارائه دهید.

 • سلام این کلاس برای SAT فنلاند برای تحصیل رشته‌های ریاضی هم مفیده؟

  • مشاور آریا دانش ۱۴۰۲-۰۲-۱۷ در ۶:۴۴ ق.ظ

   با سلام. باید بررسی کنید که دانشگاه های فنلاند چه نوع مدرک SAT را قبول می کنند. این دوره، دوره آمادگی آزمون SAT جنرال می باشد.

*

code

مشاوره رایگان مشاوره واتس اپمشاوره تلگرام تماس مستقیم

دوره آمادگی آزمون IMAT ایتالیا _ جامع 2

دروس تخصصی / همراه با مشاوره و آزمون های جامع
۳۵۰ ساعت آموزش | ۴.۵ ماهه
شروع از اول اردیبهشت
توضیحات بیشتر... مشاوره در واتس اپ مشاوره در تلگرام