021-28429840

پشتیبانی سریع

جستجو
4.9/5 - (15 امتیاز)

شرایط و هزینه زندگی در انگلستان – 2021

انگلستان

فهرست مطالب

بخش اول: آشنایی با کشور انگلستان

مساحت و ساختار کشور انگلستان

انگلستان (England) پادشاهی متحد بریتانیای کبیر از چهار ایالت تشکیل شده است به نام های انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی. کشور انگلستان در نیمه جنوبی بریتانیای کبیر واقع شده است. این کشور از سمت شمال با اسکاتلند و از سمت غرب با ولز مرز مشترک دارند. دریای ایرلند در غرب انگلستان قرار دارد و دریای سلتی در جنوب آن واقع شده است. دریای شمال نیز از شرق و کانال انگلیس از جنوب، انگلستان را از قاره اروپا مجزا کرده است. انگلستان اصلی ترین بخش مرکز و جنوب جزیره بریتانیای کبیر در اقیانوس اطلس شمالی است. این کشور جزایر کوچک و بزرگ متعددی دارد که بیشتر از صد جزیره برآورد شده اند. جزیره وایت در جنوب شرقی کشور انگلیس از آن جمله است. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی یریتانیا محسوب می شود.

جمعیت انگلستان در سال 2021

مساحت کشور انگلستان 130.395 کیلومتر مربع است و جمعیت این کشور پس از آخرین سرشماری ها 51.446.000 نفر برآورد شده است. نظام سیاسی در کشور انگلیس، که بخشی از پادشاهی متحد بریتانیاست، سلطنت مشروطه و نظام پارلمانی است. در واقع پس از سال 1707 و اجرایی شدن لایحه اتحاد، دولت انگلستان جای خود را به پادشاهی بریتانیای کبیر داد و در حال حاضر این کشور به طور مستقیم توسط پارلمان بریتانیا اداره می شود.

واحد پول انگلستان؛ پوند و پنی

نظام پولی بریتانیا براساس پوند (£) است که  معادل ۱۰۰ پنی می باشد.  اهالی بریتانیا به پوند، لیره نیز می گویند. در این نظام پولی سکه های یک پوندی، دو پوندی همچنین پنج، ده، بیست و پنجاه پوندی نیز وجود دارد. اسکناس هایی نیز با واحد های پنج، ده، بیست و پنجاه پوندی عرضه می گردند.

 زبان رسمی  انگلستان

زبان رسمی کشور انگلستان زبان انگلیسی است و بیشتر مردم کشور انگلستان یعنی بالای نود درصد از مردم این کشور زبان انگلیسی را به  طور شیوا و سلیس صحبت می کنند. اما نباید تعجب کنید اگر گاهی این زبان را در بعضی مناطق جور دیگر یافتید و برایتان قابل فهم نبود. زیرا گویش ها و زبان های دیگری نیز در بعضی مناطق انگلیس وجود دارند که اگرچه رایج نیستند، هنوز استفاده می شوند مانند: گالیک، ایرلندی، ولزی و کرنیش. این زبان ها واژه های مشترک بسیاری با زبان انگلیسی دارند. اما نگران نباشید زبان اصلی در سراسر بریتانیای کبیر و انگلستان همان شکل سلیس و روان زبان انگلیسی است.

شهرهای مهم  انگلستان

لندن

لندن (London) مهمترین شهر انگلستان است.  لندن که بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر در بریتانیاست، پایتخت سیاسی، اقتصادی و فرهنگی آن نیز به شمار می رود. لندن با قدمتی دو هزار ساله میزبان پرآب ترین رود انگلستان، رود تیمز، است. این رود که یکی از جاذبه های این قسمت از اروپاست از میان شهر لندن گذشته و به دریای شمال می پیوندد. لندن یکی از اصلی ترین مراکز تجاری، اقتصادی و فرهنگی  در جهان است و به خاطر اثرگذاری اش در بخش های مختلف مانند سیاست، آموزش، معماری و هنر و … بسیار مورد توجه است. لندن با جمعیتی بین 12 تا 14 میلیون نفر پرجمعت ترین و وسیع ترین ناحیه شهری اروپا ارزیابی شده است.

این شهر با پنج فرودگاه بین المللی و قطارهای سریع السیر یکی از مهمترین قطب های حمل و نقل جهان است و بیشتر از پنجاه کشور با پروازهایی سه ساعته با این شهر در ارتباطند. لندن به لحاظ آموزشی و آکادمیک تا به امروز خوش درخشیده و با وجود دانشگاه های منحصر به فردش یکی از قطب های آموزشی و دانشگاهی اروپاست.

بیرمنگام

بیرمنگام ( (Birminghamدر متروپلین و ناحیه میدلند غربی در انگلستان قرار دارد. این شهر پس از لندن پرجمعیت ترین شهر انگلیس به شمار می رود. مرکز این شهر یکی از توریستی ترین قسمت های انگلستان است. کارخانه شکلات سازی کدبری که یکی از خوشنام ترین برندهای شکلات در جهان است در این شهر قرار دارد. دانشگاه بیرمنگام نیز یکی از پر دستاورد ترین دانشگاه های انگلستان است که از  شیوه ای مدرن و نواورانه  برخوردار است.

منچستر

منچستر (Manchester) در شمال غربی انگلستان قرار دارد و جمعیتی بیش از هفتصد هزار نفر دارد.  این شهر در صنعت گردشگری مقام سوم را در میان شهرهای انگلستان به دست آورده است . شهر منچستر آب و هوایی معتدل دارد و به لحاظ حمل و نقل  عمومی از موقعیت مناسبی برخوردار است و علاوه بر این یکی از مهم ترین فرودگاه های بریتانیا (MAN) در این شهر قرار گرفته است. این شهر پر جاذبه و پویا از نظر سیستم آموزشی در مقاطع مختلف غنی بوده و در مقاطع دانشگاهی درخشان است و دانشگاه ها و کالج های صاحب نامی دارد.

لیورپول

لیورپول (Liverpool) شهری بندری است که در شمال غربی کشور انگلستان قرار دارد. این شهر زیبا در سال 2008 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد و به خاطر عملکرد مفیدش در صنعت گردشگری اقتصادش متحول گشت و میلیون ها پوند به این شهر سرازیر شد. لیورپول بیش از 2500 بنای تاریخی دارد. این شهر مهاجر و مسافرپذیر دانشگاه های برجسته ای دارد که با امکاناتی شایسته پذیرای دانشجویان از سراسر جهان است.

کمبریج

کمبریج (Cambridge) در هشتاد کیلومتری شمال لندن در کشور انگلیس واقع شده است و در اصل شهری دانشگاهی است که مرکز اداری کمبریج شایر محسوب می شود. این شهر بافتی مهاجر پذیر و دانشجویی دارد و بی اغراق بهترین دانشگاه ها و کالج های اروپا را در قلب معماری بی نظیر این شهر می توان یافت.

آب و هوا و اقلیم انگلستان

اگر قصد تحصیل و زندگی در انگلستان را دارید باید بدانید که انگلستان آب و هوایی معتدل و ملایم دارد که در زمستان پایین تر از صفر درجه نمی آید و در گرم ترین حالت فراتر از 32 درجه نمی رسد. در این کشور ژانویه و فوریه سردترین ماه های سال است و ژوئیه گرم ترین ماه کشور انگلستان را تجربه خواهید کرد.

به طور کلی باران جزء جدانشدنی اقلیم کشور انگلیس است. غرب کشور انگلستان آب و هوایی مرطوب تر از شرق دارد و مرطوب ترین ناحیه انگلستان شمال غربی آن است. ناگفته نماند که نواحی شمال کشور و اسکاتلند زمستان های سردتر و پر بارش تری را می گذرانند. در این میان جنوب شرقی انگلستان از بهترین و گرم ترین آب و هوا برخوردار است.

معماری شهری، طبیعت و گردشگری

کشور انگلستان تلفیقی از تکنولوژی، معماری مدرن و طبیعتی بکر و میراثی باستانی است. به همین دلیل هم یکی از پر بازدیدترین کشورهای جهان به شمار می رود. معماری از نوع کهن گرفته تا مدرن ترین شکل آن در این کشور زیبا به چشم می آید، قلعه های باستانی، دانشگاه هایی که از قرون وسطی به جا مانده اند و کاخ های حیرت انگیزی که چشم هر بیننده ای را خیره می نماید. این کشور امکانات فراوانی برای گردشگران به وجود آورده تا بتوانند بازدید از این همه زیبایی را به خوبی مدیریت کنند. ناگفته نماند که طبیعت بکر انگلستان، دریاچه های چشم نواز و مناظر و کوهستان های دل انگیز و ذخایر طبیعی بیشمار برای هر بیننده ای الهام بخش زندگی است. ناگفته نماند که کشور انگلستان 31 اثر ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو دارد که شامل بیست و پنج اثر تاریخی و فرهنگی، پنج اثر طبیعی و یک جاذبه طبیعی- فرهنگی است. تماشای تمامی این آثار در کنار مردمان اصیل و مهمان نواز انگلستان که به داشتن  ادب و فرهنگ شهرت دارند لطف بسیاری دارد. برج لندن با قدمتی هزار ساله، کلیسای جامع کنتربری، بازدید از پارک های ملی انگلستان و کمپ در دل طبیعت سبز و منحصر بفرد انگلستان، موزه بریتانیا که شهره به نگین موزه های جهان است، گذرگاه بزرگ که از بی نظیرترین ستون های بازالتی جهان به شمار می رود، تنها چند نمونه از دیدنی های ارزشمند کشور انگلستان است.

شرایط مذهبی

طبق بررسی های اخیر بیشتر از هفتاد درصد مردم انگلستان مسیحی هستند، پانزده درصد نیز بی‌دین ارزیابی شده و باقی افراد مذاهب گوناگونی مانند اسلام، هندویسم، یهودیت، بودایی دارند. در کل اکثریت جمعیت بزرگسال در انگلستان خود را وابسته به کلیسا می دانند و مذهبی تر از جوان تر ها هستند. حضور در کلیسا نیز در میان افراد ثروتمندتر بیشتر دیده شده است.

بخش دوم: شرایط اقتصادی و کار در انگلستان

انگلستان کشوری توسعه یافته به شمار می رود که در عرصه اقتصادی حرفی برای گفتن دارد و یکی از برترین ها در جهان اقتصاد است. این کشور پیشرفته از صنایعی مانند خودروسازی، لوکوموتیو سازی، هواپیما سازی در صنعت برخوردار است و در نساجی و تولید شیمیایی نیز از خوش نام ترین هاست. کشور انگلیس در مطالعات آماری سال 2015 رتبه پنجم در میان اقتصادهای بزرگ جهان را ازآن خود کرد. واحد پولی این کشور که پوند استرلینگ است سومین ارز جهان پس از دلار آمریکا و یورو اتحادیه اروپا به شمار می رود. میزان تورم در این کشور همواره ثابت بوده و در حدود 2.6 % تخمین زده شده که حتا در زمان رکود اقتصادی این کشور نیز در همین حد حفظ شده است. پس از رکود اقتصادی اش در سال 2008- 2009 این کشور مقاومت کرده و با راه حل های مناسب به برون رفت اقتصادشان از رکود کمک کردند و در سال 2014 به رشد اقتصادی  2.6 درصدی رسیدند و پس از آن به کاهش بیکاری و تورم دست یافتند. به طور کلی اقتصاد انگلستان از چهار بخش اصلی تشکیل شده است: کشاورزی و ماهیگیری، سرمایه گذاری، تولید و صنعت گردشگری.

 10 شغل پر درآمد در کشور انگلستان

 1. کارگزاری بورس
 2. مدیریت ارشد مالی و اجرایی
 3. مدیریت بازاریابی
 4. خلبانی هواپیما
 5. مدریت مالی
 6. وکالت و مشاوره حقوقی
 7. کنترل کننده ترافیک هوایی
 8. پزشکی
 9. مدیریت فناوری و اطلاعات
 10. مدیریت موسسه های مالی

10 شغل مورد نیاز در انگلستان

 1. مدیریت تحویل و تدارکات
 2. امنیت سایبری
 3. بهداشت و درمان
 4. پرستاری
 5. آشپزی
 6. مهندسی فروش
 7. مهندسی نرم افزار
 8. مهندسی الکتریک
 9. مهندسی عمران
 10. مهندسی محیط زیست

بخش سوم: هزینه زندگی در انگلستان

همان طور که تا این قسمت گفته شد انگلستان یکی از قطب های اقتصادی جهان است و به طور کلی کشوری است که از رفاه اجتماعی متناسبی برخوردار است. هزینه زندگی در انگلستان بالاست و البته به مکان و موقعیت شغلی انتخابی افراد برای زندگی بستگی دارد. به طور مثال شهر لندن یکی از گران ترین شهرهای دنیاست و زندگی در این شهر موقعیت مالی و شغلی ثابت تری را می طلبد. هزینه ها در لندن سه برابر بیشتر از شهرهای دیگر بریتانیا ارزیابی شده است. شرایط و هزینه زندگی در انگلستان هزینه‌ ای 21 درصد بیشتر از هزینه زندگی در ایران برآورد شده است.

بخش چهارم: شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان آرزوی متقاضیان بسیاری در سراسر دنیاست. استانداردهای آکادمیک در این کشور از برجسته ترین هاست و فضاهای اموزشی یگانه و منحصر به فردش طالبان علم و دانش را همواره به خود جذب کرده و حامی و پرورش دهنده دانشمندان و عالمان بسیاری بوده است. در تمام مقاطع تدریس به زبان انگلیسی صورت می گیرد. اعتبار دانشگاهی انگلستان در دنیا بی مثال است و همین مهم باعث شده است که این کشور با جمعیتی که تنها یک درصد از جمعیت کل دنیا به شمار می رود اما تولید علمی 8% برای دنیا داشته باشد.

بخش پنجم: وضعیت بهداشت و درمان در انگلستان

نظام مراقبت بهداشتی دولتی در کشور انگلستان، سرویس ملی بهداشت یا NHS نام دارد و بزرگترین تامین کننده خدمات بهداشتی و وسیع ترین خدمات یکپارچه در جهان است. این خدمات به طور رایگان به افراد عرضه می گردد و بودجه ای بیش از صد میلیارد پوند در سال به آن اختصاص داده می شود. افراد بر اساس داشتن اقامت در این کشور می توانند از این خدمات بهره مند شوند. لازم است بدانید که ملیت شخص مقیم، پرداخت مالیات یا حق بیمه دولتی تاثیری در گرفتن این خدمات ندارد.

 

بخش ششم: مزایای تحصیل و زندگی در انگلستان

 • پایین بودن نرخ بیکاری و فقر در انگلستان
 • خدمات بهداشتی و درمانی دولتی
 • زندگی در کنار فرهنگ های مختلف
 • زندگی و تحصیل در مرکز جاذبه های گردشگری دنیا
 • برخورداری از خدمات آموزشی در بهترین دانشگاه ها و کالج های دنیا

بخش هفتم: مشکلات تحصیل و زندگی در انگلستان

 • مالیات بالا در کشور انگلیس
 • تمرکز زیاد افراد برای زندگی در شهر لندن
 • بالا بودن هزینه های زندگی و تحصیل
 • بالا بودن هزینه خوراک در انگلستان
 • سختی اخذ اقامت دائم پس از پایان تحصیل در این کشور

گالری تصاویر

کشورهای دیگر

پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانشگاه های این کشور

دوره نکته و تست و جمع بندی آزمون IMAT ایتالیا 2024

زیست شناسی | شیمی | ریاضی | فیزیک | هوش، منطق و اطلاعات

4 الی 5 روز در هفته

شروع کلاس ها:  کد 1: تیر 1403| کد 2: مرداد 1403

حضوری | آنلاین

_ دوره 100 ساعته در  1.5 ماه
_  مرور سریع مطالب و سرفصل ها
_ حل تست، تمرین و نکات کلیدی
_ تحلیل سوالات آیمت سال های اخیر
_  همراه با 3 آزمون شبیه ساز آیمت